• Reklamy

Meno v podpise.

fórum o fóre
  • Reklamy

Meno v podpise.

Anketa bola ukončená dňa 15.7.2012 22:13

Ano
11
68%
Nie
5
31%

Celkový počet hlasov : 16

Meno v podpise.

Odoslaťod Peter Polák 20.10.2009 22:13

Myslite si, ze by uzivatelia fora mali mat v podpise svoje skutocne cele meno? Ja si myslim, ze kazdy by sa mal pod svoj nazor podpisat a vadia mi anonymne prispevky. Preto zahlasujte v ankte, nech viem vas nazor. Dakujem
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Re: Meno v podpise.

Odoslaťod monika07 22.10.2009 19:00

preco nie ak to niekto nezneuzije.hlasovala som za :-D
Obrázok používateľa
monika07
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 7.9.2009 15:29
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Maryl 23.10.2009 18:39

no len kde je tá istota, či to na verejnom fóre naozaj niekto nezneužije?..no ja som na pochybách :zdfdfd:
Mária Krížeková

Kubo - EKS, čierny *18.7.2008
Arwen - EKS, sivý tiger *1.6.2009
Obrázok používateľa
Maryl
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 2.8.2009 7:58
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Dominika 23.10.2009 18:45

podla mna sa to neda nijak extra zneuzit... ale ani to nic neriesi... nerobi mi problem zverejnit svoje meno... ale naozaj si nemyslim ze to ma nejaky zmysel.. po prve: ked niekto bude robit bordel na fore, pojdete si to s nim vyriesit osobne lebo poznate jeho meno? a podruhe: kde je istota ze to meno je prave...
Obrázok používateľa
Dominika
šelma
šelma

Založený: 30.12.2008 18:23
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod boraborka 24.11.2009 18:16

Aj ja som za.
Ked človek vyjadrí svoj nazor, mal by si za ním stát a zase nemusime písať aj adresu a rodné číslo :wink:
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Založený: 6.10.2009 18:24

Reklamy

Odoslaťod Rasťo 24.11.2009 18:21

Anonymita, resp. neanonymita internetových diskusií je etická otázka s ktorou sa webkomunita borí od ich vzniku. Je neetické ak niekto bezdôvodne na fóre uráža a podobne, ale na druhej strane je neetické od admina takého člena fóra zrušiť a vlastne to ani nemá zmysel, bo to toho človeka len vyprovokuje a narobí ešte väčšie zlo...
Ale keď sme pri tom - aj tak je polka z nás na FCB a stačí si nechať urobiť výpis členov FCB skupina "Mačky" a keď niekto bude chcieť, tak si ľudí nájde.
Obrázok používateľa
Rasťo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 17.11.2009 11:01

Reklamy

Odoslaťod Adrianko 24.11.2009 18:28

Presne tak ... , su to dost haklive veci. Stava sa v inych statoch (ano v USA) ze su casto krat napadnute anonymne osoby kryte avatarom v internetovej komunite. Vtedy sa hold , tazko vytaca... , ja si myslim , ze ako Rasťo napisal , nie je tazke sa dopatrat k menu a este k viac informaciam formou internetu. Vravim to z vlastnych skusenosti , kedy som sa tiez viac krat nahneval na viac osob cez internet , a stacilo trochu posednia za monitorom a uz som vedel meno adresu cislo a kde pracuje atd.

Je vsak otazne , ci su taketo bezpecnostne opatrenia adekvatne k teme fora akym su macky :-) , no istota je gulomet
Naposledy upravil Adrianko dňa 24.11.2009 18:30, celkovo upravené 1 krát.
Brevis esse latoro obscurus fio
Obrázok používateľa
Adrianko
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.10.2009 21:06

Reklamy

Odoslaťod boraborka 24.11.2009 18:29

Rasťo, občas mam pocit, že prenasledujes moje príspevky :D

A k tomu podpisovaniu..Ono je to diskutabilné aj z dôvodu, že nie každý tam môže uviest ozaj prave meno..
Slováci sú vynaliezaví a ked raz niekto nebude chciet dat svoje meno, tak to myslim z neho nikto nedostane..

Ale tak ja nemam problem aj to rodne čislo a adresu a potom vas očakavam :D :D :D
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod galthea 24.11.2009 18:54

ja si myslím, ak niekto chce robiť zlobu, tak svoje pravé meno nenapíše tak či tak.
a ak niekto myslí svoje príspevky vážne a stojí si za nimi, OK, ale darmo bude v mene podpis (aj tak si myslím že sa podpíšu viac menej len užívatelia o ktorých sa to dá zistiť ľahko aj inak), tak či tak je to osoba anonymná. pôjdete niekomu vyzváňať pod okná, ak vás niekto urazí?
mňa urazili na internetových fórach ľudia viac krát neanonymný, ako anonymné ID.
(osobne si meno do podpisu dávať nemienim. je to fórum o mačkách, nemám problém dať do podpisu informácie o nich. chcela som tam mať link na stránky kde je moje meno i s telefónnym číslom, no bol mi vymazaný. tak nemám prečo si sem dávať svoje meno, nebodaj priezvisko. kto chce, zistí si sám.)
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod maaartinka 24.11.2009 19:07

ja si tiez myslim, ze ak by bolo povinne pridavat za svoje prispevky svoje meno, tak by sa nasli vzdy dve skupiny ludi, ktore by napisali bud svoje prave meno, alebo uplne vymyslene. osobne mi to tiez problem nerobi. nemyslim si, ze by prave vdaka tomuto foru by mi niekto ukradol identitu a takisto sem nemienim pisat nic take, za co by som sa mala hanbit podpisat :-D takze co sa mna tyka, pohoda :cica2:
Lily - Britská dlhosrstá mačka - * 1.5. 2007
Lory - Britská dlhosrstá mačka - * 23.4. 2008
Bony - Perzská modrá mačka - * 23.3. 1995 - + 26.4. 2008
Alex - Perzský čierny kocúr - * 1.11. 2009 - Rasťo majiteľ, ja opatrovník :)
Obrázok používateľa
maaartinka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 10.8.2009 12:11

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 24.11.2009 19:10

maaartinka napísal:ja si tiez myslim, ze ak by bolo povinne pridavat za svoje prispevky svoje meno, tak by sa nasli vzdy dve skupiny ludi, ktore by napisali bud svoje prave meno, alebo uplne vymyslene. osobne mi to tiez problem nerobi. nemyslim si, ze by prave vdaka tomuto foru by mi niekto ukradol identitu a takisto sem nemienim pisat nic take, za co by som sa mala hanbit podpisat :-D takze co sa mna tyka, pohoda :cica2:

Vsetko sa da kontrolovat, ked niekto uda nie svoje meno bude vyluceny s fora.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod boraborka 24.11.2009 19:12

Ja sa do týchto vecí nevyznam, ale ak sa to dá kontrolovat, tak šup a podme na to..
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 24.11.2009 19:13

boraborka napísal:Ja sa do týchto vecí nevyznam, ale ak sa to dá kontrolovat, tak šup a podme na to..

nebudem to teraz robit nemam na to kapacity... :-)

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod boraborka 24.11.2009 19:17

kapacity? :) no nevadi, že zase neviem, o čom je reč poriadne.. :D

ale vies, že su tu aj ludia, čo by radi pomohli dobrej veci a myslim, že mačacie forum dalo vela ludom vela informacii a dobrých rád, takže toto forum ano, je dobra vec :cat16:
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Rasťo 24.11.2009 21:25

Ono je finta v tom, že tieto fóra sú akoby "unifikované" - niekto šikovný vyrobí šablónu a majiteľ site si len upraví grafiku. Preto sa v kontaktných údajoch uvádzajú položky, ktoré na nete nikto už sto rokov nepoužíva a ani v upgrade a nových verziách fór sa napríklad nenachádza prepojenie na dnes tak hojne používaný FCB.
Čo sa týka serióznosti diskutujúcich - ono je vidieť často už aj na uvedenej mailovej adrese aký kto je. Zo zásady sú dva typy ľudí - tí čo uvedú oficiálny firemný, alebo "polooficiálny" freemailový mail s komplet menom a potom tí, čo uvednú mail s nickom napr. z AZet-u a podobne. Cez to všetko ak je to aspoň trochu normálny človek, dá sa vysledovať kto to je. Navyše log fóra umožňuje adminovi vidieť IP z ktorej sa prispievalo a ani DHCP nie je dnes prekážka, lebo aj taká IP sa dá cez routre vysledovať.
Peťo na vylučovanie ľudí z fóra by som sa vyprdol - narobí to viac škody ako osohu - tak urazený jedinec sa Ti zaregistruje znova a bude rýpať ešte viac - poznám to z IT fór, kde prispievajú hlavne detváky.
Obrázok používateľa
Rasťo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 17.11.2009 11:01

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Technické problémy fóra, novinky, otázky...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb