• Reklamy

Slovenský zväz chovateľov

debata o organizáciach a kluboch...
  • Reklamy

Re: člen

Odoslaťod janula 15.2.2006 11:31

Peter Polák napísal:Ale ved si členom SZCH, či nie... :-) :TomyAngelo:

To ano, ale moji kocuri su uz ocipovani :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Tigrys 18.3.2007 21:18

Inú tému kde by som sa to mohol spýtať som nenašiel.. :cerveny: :-(

Neviete či je v žiline alebo jej okolí nejaký klub alebo zvaz??
Ďakujem.. :-/ :-/ :cica2: :cica: :cica: :cat10: :cat37: :cat36: :cat35: :?: :?:
Obrázok používateľa
Tigrys
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 14.3.2007 20:46
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod figaro 18.3.2007 21:27

Tigrys napísal:Inú tému kde by som sa to mohol spýtať som nenašiel.. :cerveny: :-(

Neviete či je v žiline alebo jej okolí nejaký klub alebo zvaz??
Ďakujem.. :-/ :-/ :cica2: :cica: :cica: :cat10: :cat37: :cat36: :cat35: :?: :?:

Zakladnu organizaciu mas priamo v Ziline.
mackyzilina.sk
Obrázok používateľa
figaro
šelma
šelma

Založený: 12.9.2005 13:19

Reklamy

Odoslaťod milan 19.3.2007 23:16

Takže čipovanie si budeš musieť zaplatiť z vlastného vrecka. Takže sa ti narodí 7 mečiat a každé budeš musieť dať očipovať...

Prečítaj si podrobne zámer a ciel vydávania brožúr. Prečo by sme mali s tak mála peňazí financovať nejakú brožúrku pre mestá a obce. A nakoniec SZCH by sa nemalo angažovať v tejto činnosti, nato sú iné občianske združenia ktoré sa venujú ochrane mačiek... :TomyAngelo:[/quote]

Cipovanie je uplne v poriadku. Som uprimne rad ze je to povinne. Nech mi ziadny chovatel netvrdi, ze je to neaka neunosna polozka. Je jednorazova zalezitost a pri dlzke zivota macky zanedbatelna polozka v chove. Myslim ze mnohi daju viac na hrkacie, piskacie, pierkove a ine mysky ako stoji cip. Ked bude zaujemcom o moje maciatka luto priplatit si za cip je to pre mna dostatocny signal aby som im ziadne maciatko nedal. Cipy na druhej strane vyvolaju tlak na veterinarov, karanteny, a inych kde by mohli spätne pomoct pri dohladani stratenych a odsudzenych zvierat.
Myslienka na odchyt ,kastraciu a spatne vypustenie zvierat sa mi zda skvela a plne sa s nou stotoznujem. Brozurka je mierne scestna . Samospravy si ju nekupia a ak ju dostanu zadarmo asi ani neprecitaju.
Su pod tlakom organizacii / utulkov, a inych/ a aj tak je im luto dat co i len par korun na zlepsenie zivota tulavych zvierat. Aj ked maju z coho. /poplatky za chov/ Nesuhlasim vsak z myslienkou ze SZCH sa v tejto cinnosti nema angazovat. Prave naopak ma a musi sa angazovat !!! Tak ako mna co momentalne chovam cistokrvne macky zaujimaju aj macky co mi volne pobehuju okolo domu. Myslim ze SZCH by so svojou sirokou zakladnou mohol pretlacit neake myslienky, ktore by tuto situaciu mohli riesit na parlamentnej urovni pripadnou peticiou a naslednym oslovenim vhodnych poslancov.
Takze ako bezny radovy clen musim tieto uznesenia hodnotit kladne, lebo tieto dva body uznesenia musim hodnotit vysoko pozitivne. Ostatne administrativne zalezitosti ma tak ako ani ine byrokraticke zalezitosti okolo mna nezaujimaju.
milan
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 15.1.2007 9:37
Počet mačiek: 0

Reklamy

SZCHM má nový web!

Odoslaťod Peter Polák 4.5.2008 20:51

Nase SZCHM spustilo svoj novy web http://www.szch-macky.sk mam pocit, ze obsahovo prekonali stranku SZCH. Uvidime co bude dalej. :-) :TomyAngelo:
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Nove ceny poplatkov za cinnost plemennej knihy od 01.01.2009

Odoslaťod Peter Polák 4.1.2009 13:05

Pre vsetkych clenov SZCH a SZCHM, hlavne chovatelov maciek.
Uznesenie č.3/2/2008 - ÚOK prehodnotila a zvýšila poplatky za činnosť plemennej knihy splatnosťou od 1.1.2009 nasledovne:
preukaz o pôvode mačky - 5 € - pôvodná cena bola 100 SK - 3,32 €

duplikát preukazu o pôvode - 10 € - pôvodná cena bola 200 SK - 6,64 €

prepracovanie PP z dôvodu zmeny farby - 3 € - predtým sa nespoplatňovalo

oprava preukazu o pôvode vinou chovateľa - 5 € - predtým sa nespoplatňovalo

prevodka pre mačku vyvezenú do zahraničia - 10 € - pôvodná cena bola 150 SK - 4,98 €

priznanie titulu - 3 € - pôvodný cena bola 50 SK - 1,66 €

zápis dovozu - 5 € - pôvodná cena bola 50 SK - 1,66 €

priznanie chráneného názvu chovu - 50 € - pôvodná cena bola 1.000 SK - 33,19 €

za neodôvodnené oneskorené doručenie krycieho listu a prihlášky na zápis mačiat plemennej knihe je poplatok - 15 € za preukaz - pôvodná cena bola 300 SK - 9,96 € za preukaz

za zápis mačiat, ktorým vydala plemenná kniha preukazy na základe výnimky z Chovateľského poriadku sa zvyšuje poplatok za preukaz - 30 € - pôvodná cena bola 1.000 SK - 33,19 €

U chovateľov z Talianska sústredených v ZO SZCHM Senec sa zvyšuje poplatok za rodokmeň 300.-Sk - 10 € s platnosťou od 1.10.2008 z dôvodu zvýšenej náročnosti na vystavenie PP.

Jednorázový poplatok za prestup cudzích štátnych príslušníkov do SZCH bude 50 € s platnosťou od 1.1.2009. Poplatok bude kryť zvýšené náklady spojené s prestupom.

Môj osobný názor je, že niektoré poplatky sú 100% vyššie a dokonca v jednom prípade až o 200%. Je to na zamyslenie, ked sa teraz v TV rozpráva o nezvyšovaní cien kvôli Euro.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Re: Slovenský zväz chovateľov

Odoslaťod gandalf 4.1.2009 15:03

No, tak som tiez celkom v soku :jaziram: Hlavne ma stvu zvysene poplatky za vystavenie transferu a a zapis dovezenej macky- tam si teda nasadili pekne sumy...hm asi s tym nic nenarobime a popravde tieto sumy su bez tak nicotne oproti nakladom, ktore clovek ma pri CHS :-/
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod ivetak 4.1.2009 16:37

gandalf napísal:No, tak som tiez celkom v soku :jaziram: Hlavne ma stvu zvysene poplatky za vystavenie transferu a a zapis dovezenej macky- tam si teda nasadili pekne sumy...hm asi s tym nic nenarobime a popravde tieto sumy su bez tak nicotne oproti nakladom, ktore clovek ma pri CHS :-/

No pekne.....presne ako pise pan Polak, v suvislosti s Eurom by sa poplatky zvysovat nemali. Neviem ci to nie je dokonca protizakonne. Ale zvaz chovatelov zase nie je "obchodnik". Ja som koncom decembra posielala ziadost na uznanie CHS este za starych podmienok, snad nebudem musiet doplacat :rolleyes: Niektore poplatky vyssie o 200% tak to je teda sila, ale asi s tym naozaj nic nenarobime, co uz.
Obrázok používateľa
ivetak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.1.2008 15:43
Skutočné meno: Iveta

Reklamy

Odoslaťod Kristína 4.1.2009 17:38

Mozes prestupit k Cechom - SCHK, kde su poplatky podstatne nizsie...
Mna osobne to zvysenie poplatkov rozculuje, pretoze je absolutne neopodstatnene (fakt by som rada videla, ako sa im zdvojnasobili naklady), kvalita sluzieb, ktoru poskytuje SZCH je fakt zla (z piatich vystavenych rodokmenov som vzdy mala jeden az dva zle nie mojou vinou, ale nepozornostou SZCH), mojho kocura, ktoremu som davala menit farbu v roku 2005 stale eviduju pod starou farbou a vsetky doklady mi automaticky vystavuju na staru...
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 4.1.2009 17:41

Ja som sa rozhodol od 01.01.2009 ukoncit cinnost v SZCH, takze toto vsetko je uz mimo moje osoby. Uz sa budem venovat len veciam, ktore ma naozaj naplnaju a davaju zmysel. Takze som si pomohol... :-) :TomyAngelo:

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 4.1.2009 17:48

Kristína napísal:Mozes prestupit k Cechom - SCHK, kde su poplatky podstatne nizsie...
Mna osobne to zvysenie poplatkov rozculuje, pretoze je absolutne neopodstatnene (fakt by som rada videla, ako sa im zdvojnasobili naklady), kvalita sluzieb, ktoru poskytuje SZCH je fakt zla (z piatich vystavenych rodokmenov som vzdy mala jeden az dva zle nie mojou vinou, ale nepozornostou SZCH), mojho kocura, ktoremu som davala menit farbu v roku 2005 stale eviduju pod starou farbou a vsetky doklady mi automaticky vystavuju na staru...

Suhlasim treba sa popozerat v okolitych statoch. Mozno v Rakusku su ceny vyssie , ale zasa na druhej strane 100% sluzby.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Organizácie a kluby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb