• Reklamy

Obcianske zdruzenia verzus zakony.

debata o organizáciach a kluboch...
  • Reklamy

Obcianske zdruzenia verzus zakony.

Odoslaťod Peter Polák 18.3.2008 18:15

Chcel by som vas poprosit viac skusenych ludi s obcianskymi zdruzeniami, ako je to vlastne vysiel nejaky novy zakon o obcianskych zdruzeniach? Preco Slovenska sporitelna vypoveda zmluvy obcianskym zdruzeniam na zaklade paragrafu 715 ods. obchodneho zakonika? Musi mat obcianske zdruzenie vlastne ucet pre svoju cinnost? Dakujem za vsetky odpovede a rady.
Naposledy upravil Peter Polák dňa 18.3.2008 18:15, celkovo upravené 1 krát.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Re: Obcianske zdruzenia verzus zakony.

Odoslaťod lubor 18.3.2008 22:39

Peter Polák napísal:Chcel by som vas poprosit viac skusenych ludi s obcianskymi zdruzeniami, ako je to vlastne vysiel nejaky novy zakon o obcianskych zdruzeniach? Preco Slovenska sporitelna vypoveda zmluvy obcianskym zdruzeniam na zaklade paragrafu 715 ods. obchodneho zakonika? Musi mat obcianske zdruzenie vlastne ucet pre svoju cinnost? Dakujem za vsetky odpovede a rady.

Pan Polak, nerozumiem, co je vo veci, ale:
1. zidny §715 v platnom a aktualnom Obchodnom zakonniku, teda v zakone 657/2007 Z.z. z 27. novembra 2007, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri v znení neskorších predpisov nie je.
2. Obcianske zdruzenie vobec nemusi mat ziadny ucet v banke. Vedenie uctu v banke je potrebne iba vtedy, ak si to vyzaduje situacia, teda napriklad ak OZ berie 2%, alebo ziskala dajaky grant, dajake peniaze od dajakej nadacie, pripadne sponzora, ktory poskytnutie financii realizuje iba cez ucet v banke. Toto je casto potrebne koli transparentnosti sledovania cerpania pomoci.
Neviem, ci toto patri do diskusie, vsetky otazky okolo aktualnych zneni zakonov, pripadne povinnosti OZ z toho vyplyvajucich rad poskytnem a pomozem osobne, alebo v maili.
Este doplnim, ze ziadna zmena v zakone o obcianskych zdruzeniach zatial nebola.
Naposledy upravil lubor dňa 18.3.2008 22:42, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.10.2007 17:52

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 18.3.2008 23:01

lubor napísal:
Peter Polák napísal:Chcel by som vas poprosit viac skusenych ludi s obcianskymi zdruzeniami, ako je to vlastne vysiel nejaky novy zakon o obcianskych zdruzeniach? Preco Slovenska sporitelna vypoveda zmluvy obcianskym zdruzeniam na zaklade paragrafu 715 ods. obchodneho zakonika? Musi mat obcianske zdruzenie vlastne ucet pre svoju cinnost? Dakujem za vsetky odpovede a rady.

Pan Polak, nerozumiem, co je vo veci, ale:
1. zidny §715 v platnom a aktualnom Obchodnom zakonniku, teda v zakone 657/2007 Z.z. z 27. novembra 2007, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri v znení neskorších predpisov nie je.
2. Obcianske zdruzenie vobec nemusi mat ziadny ucet v banke. Vedenie uctu v banke je potrebne iba vtedy, ak si to vyzaduje situacia, teda napriklad ak OZ berie 2%, alebo ziskala dajaky grant, dajake peniaze od dajakej nadacie, pripadne sponzora, ktory poskytnutie financii realizuje iba cez ucet v banke. Toto je casto potrebne koli transparentnosti sledovania cerpania pomoci.
Neviem, ci toto patri do diskusie, vsetky otazky okolo aktualnych zneni zakonov, pripadne povinnosti OZ z toho vyplyvajucich rad poskytnem a pomozem osobne, alebo v maili.
Este doplnim, ze ziadna zmena v zakone o obcianskych zdruzeniach zatial nebola.

§ 715

(1) Zmluvu môžu majiteľ účtu kedykoľvek s okamžitou účinnosťou písomne vypovedať.

(2) Banka môže zmluvu písomne vypovedať s účinnosťou ku koncu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom sa výpoveď doručila majiteľovi účtu.

(3) Zostatok bežného účtu banka vyplatí majiteľovi účtu alebo podľa jeho príkazu prevedie na iný účet v banke alebo po odpočítaní nákladov s tým spojených na účet v inej banke.

(4) Banka je povinná oznámiť bez zbytočného odkladu majiteľovi účtu výšku zostatku jeho účtu ku koncu kalendárneho roka.

Jednoducho banka sa rozhodla mi zrusit ucet bez predosleho vyzvani, upozornenia... :-(

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod lubor 19.3.2008 6:40

Peter Polák napísal:§ 715

(1) Zmluvu môžu majiteľ účtu kedykoľvek s okamžitou účinnosťou písomne vypovedať.

(2) Banka môže zmluvu písomne vypovedať s účinnosťou ku koncu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom sa výpoveď doručila majiteľovi účtu.

(3) Zostatok bežného účtu banka vyplatí majiteľovi účtu alebo podľa jeho príkazu prevedie na iný účet v banke alebo po odpočítaní nákladov s tým spojených na účet v inej banke.

(4) Banka je povinná oznámiť bez zbytočného odkladu majiteľovi účtu výšku zostatku jeho účtu ku koncu kalendárneho roka.

Jednoducho banka sa rozhodla mi zrusit ucet bez predosleho vyzvani, upozornenia... :-(

A v ktorom zakone je ten §715 ? Ja mam vsetky aktualne verzie zakonov a nenasiel som to.
A banka vam bez varovania zrusila ucet len tak, alebo za tym bola aj dajaka ina zmluva ? Lebo sa mi zda nelogicke, aby banky dakomu len tak bez dovodu rusili ucty. To banky robia skor opak, nahanaju klientov kde sa len da.
Viem, doporucit ist obratom do inej banky a tam si zalozit ucet je sice mozne, ale ak ma dakto cislo uctu napisane vselikde, v dokumentoch, reklamnych tlacivach, webe, publikaciach ... moze to sposobit problemy a straty. Moje obcianske zdruzenie ma ucet v tatrabanke a veru sa neobavam, ze mi ho zrusia oni. Ale ak nedostanem ziadne peniaze zo strukturalnych fondov, pripadne ziadne ine vacsie zdroje, tak ten ucet zrusim sam. Bankove poplatky pre OZ su rovnake, ako pre podnikatelov, a to znamena, ze su poriadne predrazene
Naposledy upravil lubor dňa 19.3.2008 6:46, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 19.3.2008 7:39

lubor napísal:
Peter Polák napísal:§ 715

A v ktorom zakone je ten §715 ? Ja mam vsetky aktualne verzie zakonov a nenasiel som to.
A banka vam bez varovania zrusila ucet len tak, alebo za tym bola aj dajaka ina zmluva ? Lebo sa mi zda nelogicke, aby banky dakomu len tak bez dovodu rusili ucty. To banky robia skor opak, nahanaju klientov kde sa len da.
Viem, doporucit ist obratom do inej banky a tam si zalozit ucet je sice mozne, ale ak ma dakto cislo uctu napisane vselikde, v dokumentoch, reklamnych tlacivach, webe, publikaciach ... moze to sposobit problemy a straty. Moje obcianske zdruzenie ma ucet v tatrabanke a veru sa neobavam, ze mi ho zrusia oni. Ale ak nedostanem ziadne peniaze zo strukturalnych fondov, pripadne ziadne ine vacsie zdroje, tak ten ucet zrusim sam. Bankove poplatky pre OZ su rovnake, ako pre podnikatelov, a to znamena, ze su poriadne predrazene

V aktualnom obchodnom zakoniku. Ok takze uz nebudem zakladat novy ucet. Dakujem

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod lubor 19.3.2008 8:01

Peter Polák napísal:
V aktualnom obchodnom zakoniku. Ok takze uz nebudem zakladat novy ucet. Dakujem

Ja som to kedysi dokonca robil tak, aby som neplatil zbytocne vela za bankove poplatky, ze som ucet zalozil zaciatkom decembra, urobil papiere na 2 %, pockal do konca maja, dokedy tie 2 % dosli a potom hned som ten ucet zrusil. Usetril som 6 podnikatelskych poplatkov za vedenie uctu.
Teraz je vyhodne mat ucet v tej internetovej banke, ktore je bez bankovych poplatkov.
Naposledy upravil lubor dňa 19.3.2008 8:15, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

odpoved

Odoslaťod Peter Polák 24.3.2008 9:05

Ucet so zrusil a budem si viest penazny dennik. Nebudem krmit ziadnu banku... :-) :TomyAngelo:

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Re: odpoved

Odoslaťod lubor 29.3.2008 20:00

Peter Polák napísal:Ucet so zrusil a budem si viest penazny dennik. Nebudem krmit ziadnu banku... :-) :TomyAngelo:

Tym si ale vylucil 2%. nadacie, fondy, sponzoring, a vobec skoro vsetko.
Penazny dennik si musis viest aj tak, ci mas ucet alebo nie. Myslis, ze ti ludia budu nosit peniaze na drevo len tak ? OZ, ktore nema ani len ucet v banke je alebo v koncoch, alebo nedoveryhodne.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Organizácie a kluby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb