• Reklamy

Ozvite sa so zlou skúsenosťou s CHS pri kúpe mačiatka!

debata o organizáciach a kluboch...
  • Reklamy

Ozvite sa so zlou skúsenosťou s CHS pri kúpe mačiatka!

Odoslaťod Martina Polák Buzgo 4.12.2005 16:08

Ak máte zlú skúsenosť s chovateľskou stanicou, základnou organizáciou, klubom, chovateľom, predajcom, majiteľom ... (zlé zaobchádzanie, úmrtie mačiatka, zablšené mačiatko, zlá starostlivosť, týranie - klietky a pod.). POZOR! NEMENOVAŤ! Bez dôkazov ide o trestný čin. Bližšie INFO si medzi sebou zasielajte cez "ss" alebo e-mailom. Ak zabránime tomu, aby aspoň jeden nováčik nenaletel týmto "BIZNISMANOM s mačkami", bude mať tento príspevok význam. Tak píšte a VYŽALUJTE sa. Pomôžete tým iným!
martina polák buzgo/Prešov

CH Wall Bohemia Indigo, CZ / CHA / Chovný kocúrik-nedočkavec
Dolly Bohemia Indigo, CZ / CHA / Chovná mačička-čakateľka
Batman / Domáci maznáčik kocúrik najdúšik
Empír / CHA / Kastrovaný kocúrik - 6kg mazlič :-)
Aekhin (č:Ajkin) / Aljašský malamut / Ochránca mačiek

+ cca 30 nalezencov v Depozite: www.priateliazvierat.sk
Obrázok používateľa
Martina Polák Buzgo
šelma
šelma

Založený: 15.10.2005 10:46
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod armani 5.12.2005 10:43

Tak takejto výzve nerozumiem. Aj s tým zákonom to nie je až také horúce. Proste stačí napísať napríklad: " Kúpil som si mačiato mainky v CHS v trenčíne. Pri podrobnej prehliadke doma som zistil, že mačiatko je zablšené a z nošteka mu ide hlien." Čo myslíš koľko CHS je na Slovensku a koľko je CHS jedneho plemena v jednom meste? 10, 15, 5.. Nie obyčajne je jedna CHS na okolí. Všetci budú vedieť o ktorú sa jedná.
Igor Kováčik
Bonifác MCO
Armani Giorgio Nobilis Felis CZ, MCO as22

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.8.2005 20:31
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod janula 5.12.2005 11:02

Ja zatial osobne nemam ziadnu negativnu skusenost so ziadnym chovatelom, mozno aj preto, ze ja sama som chovatelkou este dost kratky cas na to, aby som spoznala aj takychto "chovatelov" :cica2:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Martina Polák Buzgo 5.12.2005 11:29

armani napísal:Tak takejto výzve nerozumiem. Aj s tým zákonom to nie je až také horúce. Proste stačí napísať napríklad: " Kúpil som si mačiato mainky v CHS v trenčíne. Pri podrobnej prehliadke doma som zistil, že mačiatko je zablšené a z nošteka mu ide hlien." Čo myslíš koľko CHS je na Slovensku a koľko je CHS jedneho plemena v jednom meste? 10, 15, 5.. Nie obyčajne je jedna CHS na okolí. Všetci budú vedieť o ktorú sa jedná.

Všetci - kto je to, všetci? Ak nováčik neuvidí meno chovateľskej stanice, nebude vedieť o koho ide, nemá prehľad. Ja som naletela napríklad na krásnu www. stránku, v tom čase v podstate jedinú.
A ten zákon? Divil by si sa.

Obrázok používateľa
Martina Polák Buzgo
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Martina Polák Buzgo 5.12.2005 11:32

janula napísal:Ja zatial osobne nemam ziadnu negativnu skusenost so ziadnym chovatelom, mozno aj preto, ze ja sama som chovatelkou este dost kratky cas na to, aby som spoznala aj takychto "chovatelov" :cica2:

Mala si šťastie, naletí väčšinou len nováčik, čo v tom nevie chodiť.

Obrázok používateľa
Martina Polák Buzgo
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Bea 5.12.2005 17:50

armani napísal:Tak takejto výzve nerozumiem. Aj s tým zákonom to nie je až také horúce. Proste stačí napísať napríklad: " Kúpil som si mačiato mainky v CHS v trenčíne. Pri podrobnej prehliadke doma som zistil, že mačiatko je zablšené a z nošteka mu ide hlien." Čo myslíš koľko CHS je na Slovensku a koľko je CHS jedneho plemena v jednom meste? 10, 15, 5.. Nie obyčajne je jedna CHS na okolí. Všetci budú vedieť o ktorú sa jedná.

Armani, nie je to celkom tak. Na to, aby si to mohol takto verejne vyhlásiť, by si musel mať dokument od veterinára, ktorému si to mačiatko zaniesol hneď na druhý deň, ako si si ho priniesol z tej CHS a ktorý Ti potvrdil, že mača malo blchy a tiekli mu hlieny z nosíka a že to nemohlo za tých pár hodín dostať u teba. Okrem toho - pri preberaní mačaťa predsa podpisuješ zmluvu, v ktorej je popísaný aj zdravotný stav jedinca - takže ak ti chovateľ dnes predá mača, o ktorom dnes deklaruje, že je zdravé, čisté a vo výbornom stave a ty s ním zajtra pôjdeš k vetovi, ktorý ti naopak potvrdí, že je to všetko inak a nemohlo tieto "neduhy" získať cez noc u teba, potom máš dôkaz, s ktorým môžeš niečo robiť - najskôr sa asi obrátiť na toho chovateľa a konfrontovať ho s tým, vrátiť mača alebo žiadať kompenzáciu ceny atď... A ak to neuzná, potom môžeš s tým ísť ďalej...

Ale s odstupom času a bez dôkazov tvrdiť, že si si kúpil mača z CHS v TN a bolo choré môže viesť k problémom a navyše je to iba tvrdenie proti tvrdeniu.

Skutočne chápem rozhorčenie všetkých zúčastnených - a aspoň vidíte, ako zopár neserióznych chovateľov môže spustiť reťčazovú reakciu "honu na čarodejnice". Ja síce nie som chovateľ v tom pravom slova zmysle, ale motám sa v tejto branži 2,5 roka av podstate som okrem tej chovateľky, o ktorej sa tu bavíme, nepočula o žiadnej inej CHS, ktorá by robila psie kusy... Takže snáď to nebude až také hrozné.
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod Martina Polák Buzgo 6.12.2005 13:11

Bea napísal:

Skutočne chápem rozhorčenie všetkých zúčastnených - a aspoň vidíte, ako zopár neserióznych chovateľov môže spustiť reťčazovú reakciu "honu na čarodejnice". Ja síce nie som chovateľ v tom pravom slova zmysle, ale motám sa v tejto branži 2,5 roka av podstate som okrem tej chovateľky, o ktorej sa tu bavíme, nepočula o žiadnej inej CHS, ktorá by robila psie kusy... Takže snáď to nebude až také hrozné.

V poriadku, povedzme, že to nebude až také hrozné, ale si ochotná sa zmieriť s tým, že práve tieto mačiatka umierajú v náručiach nešťastných nových majiteľov?

Obrázok používateľa
Martina Polák Buzgo
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Bea 6.12.2005 13:24

Martina Polák Buzgo napísal:
V poriadku, povedzme, že to nebude až také hrozné, ale si ochotná sa zmieriť s tým, že práve tieto mačiatka umierajú v náručiach nešťastných nových majiteľov?

Martina,

samozrejme , že ma to tiež rozhorčuje. Takisto, ako ma rozhorčuje, ke´d vidím tie zanedbané cigánske deti z východu, ktorých rodičia minú prídavky na chlast a cigarety...A dalo by s uviesť kopu ďalších príkladov. Tiež nemôžeš jednať radikálne a všetky decká im vziať a dať do domovov, kde sa aspoň najedia,dostanú šaty a budú chodiť do školy... aj keď nám je asivšetkýmjasné, že tam by mali aspoň poniektoré šancu stať s právoplatnými členmi spoločnosti.. Ke´d zostanú v domácom prostredí, tá šanca n anormálny , civilizovaný život je temer nulová.

Myslím, že aj prípade tých mačiatok treba postupovať s rozumom a chladnou hlavou - prenáhlená akcia môže napáchať viac škody než úžitku. Navyše - toto fórum sa musí riadiť zákonmi tejto republiky - a nechceme, aby nám ho kvôli nejakej nepremyslenej akcii "Green Peace" zavreli, nie?
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Martina Polák Buzgo 6.12.2005 13:39

Bea napísal:
Martina,

samozrejme , že ma to tiež rozhorčuje. Takisto, ako ma rozhorčuje, ke´d vidím tie zanedbané cigánske deti z východu, ktorých rodičia minú prídavky na chlast a cigarety...A dalo by s uviesť kopu ďalších príkladov. Tiež nemôžeš jednať radikálne a všetky decká im vziať a dať do domovov, kde sa aspoň najedia,dostanú šaty a budú chodiť do školy... aj keď nám je asivšetkýmjasné, že tam by mali aspoň poniektoré šancu stať s právoplatnými členmi spoločnosti.. Ke´d zostanú v domácom prostredí, tá šanca n anormálny , civilizovaný život je temer nulová.

Myslím, že aj prípade tých mačiatok treba postupovať s rozumom a chladnou hlavou - prenáhlená akcia môže napáchať viac škody než úžitku. Navyše - toto fórum sa musí riadiť zákonmi tejto republiky - a nechceme, aby nám ho kvôli nejakej nepremyslenej akcii "Green Peace" zavreli, nie?

:-) Ja nehovorím o tom, že tu máme zverejniť jej meno, hovorím o tom, že je aj zákonný postup, ako prejaviť nesúhlas s týmto správaním a niečo s tým robiť. Teda aspoň to skúsiť. Preto som sa pýtala, či len zostaneš ticho rozhorčená stáť a dívať sa, alebo sa pridáš a budeš s tým niečo robiť. Tento príspevok som otvorila preto, aby sa takýto ľudia mali kde vyžalovať a aby som ich dala dokopy a našla spôsob riešenia zákonným spôsobom!.

Obrázok používateľa
Martina Polák Buzgo
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Bea 6.12.2005 13:43

:-) Ja nehovorím o tom, že tu máme zverejniť jej meno, hovorím o tom, že je aj zákonný postup, ako prejaviť nesúhlas s týmto správaním a niečo s tým robiť. Teda aspoň to skúsiť. Preto som sa pýtala, či len zostaneš ticho rozhorčená stáť a dívať sa, alebo sa pridáš a budeš s tým niečo robiť. Tento príspevok som otvorila preto, aby sa takýto ľudia mali kde vyžalovať a aby som ich dala dokopy a našla spôsob riešenia zákonným spôsobom!.

V poriadku, tak nech sa ozvú a potom uvidíš, čo s z toho vyvŕbi.
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod armani 6.12.2005 13:47

Táto diskuzia asi nevedie k ničomu. Bez právnej analýzy tohoto problému to bude len mlátenie prázdej slamy. Názory na túto otázku však vberne kopírujú stav našej spoločnosti. Všetci o všetkom vedia, no zakročiť by bolo nelegálne, poprípade pre zakročujúceho riskantné. :velmismutny: :velmismutny:
Igor Kováčik
Bonifác MCO

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Martina Polák Buzgo 6.12.2005 13:49

Bea napísal:
V poriadku, tak nech sa ozvú a potom uvidíš, čo s z toho vyvŕbi.

Takže to uzavriem tým, že zostávaš len tichý pozorovateľ. je to tak?

Obrázok používateľa
Martina Polák Buzgo
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Martina Polák Buzgo 6.12.2005 13:51

armani napísal:Táto diskuzia asi nevedie k ničomu. Bez právnej analýzy tohoto problému to bude len mlátenie prázdej slamy. Názory na túto otázku však vberne kopírujú stav našej spoločnosti. Všetci o všetkom vedia, no zakročiť by bolo nelegálne, poprípade pre zakročujúceho riskantné. :velmismutny: :velmismutny:

Nie je to až také zlé, pesimisti sú len Tí, čo uvidia prvý problém a stiahnu sa.
Neznášam, keď berú ilúzie mladým. Trošku som sa radila s právnikom a dá sa to!

Obrázok používateľa
Martina Polák Buzgo
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod armani 6.12.2005 13:55

Trošku som sa radila s právnikom a dá sa to!

Dúfam, že potom postup riešenia ktorý zodpovedá zákonnému postupi zverejniš v tejto dizkuzii.
Igor Kováčik
Bonifác MCO

Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Bea 6.12.2005 13:57

armani napísal:
Dúfam, že potom postup riešenia ktorý zodpovedá zákonnému postupi zverejniš v tejto dizkuzii.

Ano, aj ja by som to privítala. Dať sem jasné a zrozumiteľné informácie o tom, čo sa v rámci zákonov v tejto veci dá podniknúť. Potom s k tomu ľudi môžu vyjadriť...
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Organizácie a kluby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb