• Reklamy

Rocenka Macky

debata o organizáciach a kluboch...
  • Reklamy

Páči sa Vám nová ročnka MAČKY?

áno
11
73%
nie
4
26%

Celkový počet hlasov : 15

Rocenka Macky

Odoslaťod Katka Poláková 6.12.2005 9:46

Sem môžete písať svoje dojmy a pod o Ročenke Mačky.
British shorthair cats - Venustus Félis, SK
Obrázok používateľa
Katka Poláková
Nechovateľ
Nechovateľ

Založený: 9.5.2005 18:34
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0

Reklamy

Rocenka

Odoslaťod Katka Poláková 6.12.2005 9:56

Ja sa k tejto teme velmi vyjadrovat nebudem, i ked viem o nej svoje, ale chcela by som len podotknut, ye i ked som si tento casopis nekupila, prelistovala a citala som ho a co ma zarazilo boli neobjektivne vysledky vystavnych uspechov jednotlivych CHS. Viem, co ste i uz viaceri pisali svoje postrehy, tak ich sem prosim napiste. Hneva ma akurat, ze si ludia-laici, na zaklade tychto zle uvedenych informacii budu zase robit mienku o CHS a poradie uspesnosti CHS.....
Obrázok používateľa
Katka Poláková
Nechovateľ
Nechovateľ

Reklamy

Re: Rocenka Macky

Odoslaťod Prskavka 6.12.2005 10:12

Katka Poláková napísal:Sem môžete písať svoje dojmy a pod o Ročenke Mačky.

Teraz som :mutagen: . O Ročenke mačky počujem prvýkrát. To je časopis/almanach/zborník, čo vychádza raz ročne? Vydava ho nejaká ZO? Kde sa dá dostať kúpiť, či prezrieť, aby som sa mohla poučiť? :-)
Andrea

Erish, *16. júna 2005, DOM
Ela, kastrát *17. júna 2005, DOM
Merlin, kastrát *cca 12.septembra.2005, DOM
Alex /Kex/, *1.apríla 2004, drsnosrstý foxteriér
Ness /Aida Concord from Zliv/, *17.februára 2006, drsnosrstý foxteriér

Ena, kastrát *16. júna 2005, +4. septembra 2009, DOM
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.7.2005 8:54
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Rocenka

Odoslaťod Kristína 6.12.2005 10:18

Katka Poláková napísal:Ja sa k tejto teme velmi vyjadrovat nebudem, i ked viem o nej svoje, ale chcela by som len podotknut, ye i ked som si tento casopis nekupila, prelistovala a citala som ho a co ma zarazilo boli neobjektivne vysledky vystavnych uspechov jednotlivych CHS. Viem, co ste i uz viaceri pisali svoje postrehy, tak ich sem prosim napiste. Hneva ma akurat, ze si ludia-laici, na zaklade tychto zle uvedenych informacii budu zase robit mienku o CHS a poradie uspesnosti CHS.....

Katka, uplne suhlasim, ked som to prvykrat citala, normalne som si povedala, ze im tam napisem.
Vysledky sa zdali neobjektivne aj mne, neviem, ci sa zapocitavali iba vystavy na Slovensku a nerozumiem, preco boli v rebricku CHS a nie macky.
Moj nazor je ten (nemusite suhlasit), ze by v rebricku mali byt najuspesnejsie macky a nie CHS. Napr. pocet nominacii X - Macka XYZ z chovatelskej stanice ABC, atd., nie hodnotit CHS podla poctu nominacii - potom sa mi zdaju diskriminovani kocuri, ktorych majitelia nemusia mat CHS.
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58

Reklamy

Odoslaťod Katka Poláková 6.12.2005 10:19

Prskavka napísal:
Teraz som :mutagen: . O Ročenke mačky počujem prvýkrát. To je časopis/almanach/zborník, čo vychádza raz ročne? Vydava ho nejaká ZO? Kde sa dá dostať kúpiť, či prezrieť, aby som sa mohla poučiť? :-)

Je to nejaky hybrid medzi rocenkou a casopisom, vydava ho SZCH v spolupraci s Magazinom chovatela, bude (je) volne predajny v stankoch.
Obrázok používateľa
Katka Poláková
Nechovateľ
Nechovateľ

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 6.12.2005 10:22

Katka Poláková napísal:

Je to nejaky hybrid medzi rocenkou a casopisom, vydava ho SZCH v spolupraci s Magazinom chovatela, bude (je) volne predajny v stankoch.

Dík za info...čučnem v stánku a snáď sa vyjadrím :wink:
Andrea

Erish, *16. júna 2005, DOM
Ela, kastrát *17. júna 2005, DOM
Merlin, kastrát *cca 12.septembra.2005, DOM
Alex /Kex/, *1.apríla 2004, drsnosrstý foxteriér
Ness /Aida Concord from Zliv/, *17.februára 2006, drsnosrstý foxteriér

Ena, kastrát *16. júna 2005, +4. septembra 2009, DOM
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.7.2005 8:54

Reklamy

Re: Rocenka

Odoslaťod Katka Poláková 6.12.2005 10:23

Kristína napísal:
Katka, uplne suhlasim, ked som to prvykrat citala, normalne som si povedala, ze im tam napisem.
Vysledky sa zdali neobjektivne aj mne, neviem, ci sa zapocitavali iba vystavy na Slovensku a nerozumiem, preco boli v rebricku CHS a nie macky.
Moj nazor je ten (nemusite suhlasit), ze by v rebricku mali byt najuspesnejsie macky a nie CHS. Napr. pocet nominacii X - Macka XYZ z chovatelskej stanice ABC, atd., nie hodnotit CHS podla poctu nominacii - potom sa mi zdaju diskriminovani kocuri, ktorych majitelia nemusia mat CHS.

No zase v tomto si ich zastanem, lebo to by bol velky zbornik maciek s uspechmi, ako som za nech su ohodnocovane v rocenke CHS, ale nech su objektivne, to tiez nikto nevie, odkial su tie vysledky brane a ked len zo Slovenska, tak je to dost neobjektivne, nakolko vela chovatelov na Slovenske vystavy nechodi, ale na zahranicnych dosauju velmi dobre vysledky... A zase na druhej strane sa mi nepaci, ked vyhra CHS, ktorej raz vyhral vrh BIS, len preto, ze nemal vobec ziadnu konkurenciu.. A to ze tam nezapocitaju BISky a nominacie..
Obrázok používateľa
Katka Poláková
Nechovateľ
Nechovateľ

Reklamy

Rocenka

Odoslaťod Katka Poláková 6.12.2005 10:34

Este som chcela napisat napr. moj priklad.
V rocenke k CHS som bola na tretom alebo stvrtom mieste, mala som tam uvedene, ze moje odchovy boli 5 x nominovane, CHS predo mnou mala 5 x nominacu a 1 x BIS, a predtym si uz nepamatam.
Lenze moje macata neboli 5 x nominovane ale 14x a jedna macicka vyhrala BIS... hm... to mozno keby so sa nevovala ako sa volam, kompetentni by si mozno dali viac prace s prezrenim vysledkov mojej CHS. Ale to som si na Slovensku uz zvykla...
Obrázok používateľa
Katka Poláková
Nechovateľ
Nechovateľ

Reklamy

Odoslaťod janula 6.12.2005 11:45

Mne sa ten casopis celkom pozdaval, tie veci ohladom hodnotenia a porovnavania CHS ma az tak velmi nezaujimali, kedze nevlastnim chov. stanicu a ani nerozmyslam o dalsom macacom prirastku a pravdupovediac este sa v tych nominaciach a vystav. uspechoch a tituloch tolko nevyznam.
Skor ma zaujimali clanky a tie boli celkom fajn :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Bea 6.12.2005 13:35

Aj mne ako laikovi s ten časopis pozdával. Podľa mňa je dobre, že je robený "vedecko-populárne", pretože ak by bol príliš "chovateľský" tak by prišiel o širokú verejnosť,ktorá sa o mačky síce zaujíma, ale odborné detaily ich neinteresujú, resp, im nerozumejú.. Bežný laik aj tak nechápe systém "odmeňovania" na výstavách.. Mne tá ročenk apripomín a"NAŠE KOČKY", časopis, ktorý odoberám z Čiech a ktorý mi veľmi konvenuje svojou kombináciou - zaujímavé, ľahko zrozumiteľné články pre laikov a zopár odborných strán (napr v súčasnosti o genetike) pre odborníkov a chovteľov.. Priznám sa, že tie preskakujem, lebo najneskôr po štvrtej kombinácii skratiek a kódov som stratená..

Inak, nemyslím si, že človek, ktorý si chce kúpiť mačičku, hľadá podľa úspešnosti CHS - proste ide na internet a pozerá si stránky jednotlivých CHS a ktoré s mu páčia, ho niečím oslovia alebo tam nájde mačičku, ktorá sa mu páči, tú CHS kontaktuje...

Neviem, aký je systém nahlasovania výstavných úspechov u nás - či existuje nejaký register na ZSCH, na ktorý sa hlásia úspechy z absolvovaných výstav... Skôr asi nie, však?
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod Katka Poláková 6.12.2005 13:41

Bea napísal:Aj mne ako laikovi s ten časopis pozdával. Podľa mňa je dobre, že je robený "vedecko-populárne", pretože ak by bol príliš "chovateľský" tak by prišiel o širokú verejnosť,ktorá sa o mačky síce zaujíma, ale odborné detaily ich neinteresujú, resp, im nerozumejú.. Bežný laik aj tak nechápe systém "odmeňovania" na výstavách.. Mne tá ročenk apripomín a"NAŠE KOČKY", časopis, ktorý odoberám z Čiech a ktorý mi veľmi konvenuje svojou kombináciou - zaujímavé, ľahko zrozumiteľné články pre laikov a zopár odborných strán (napr v súčasnosti o genetike) pre odborníkov a chovteľov.. Priznám sa, že tie preskakujem, lebo najneskôr po štvrtej kombinácii skratiek a kódov som stratená..

Inak, nemyslím si, že človek, ktorý si chce kúpiť mačičku, hľadá podľa úspešnosti CHS - proste ide na internet a pozerá si stránky jednotlivých CHS a ktoré s mu páčia, ho niečím oslovia alebo tam nájde mačičku, ktorá sa mu páči, tú CHS kontaktuje...

Neviem, aký je systém nahlasovania výstavných úspechov u nás - či existuje nejaký register na ZSCH, na ktorý sa hlásia úspechy z absolvovaných výstav... Skôr asi nie, však?

ja som rada, ze je caopis robeny vedecko-popularne a chapem aj to, ze laik neovlada vystavne hodnotenie, ale urcenie rebricka uspesnosti jednotlivych CHS laika ovplyvnuje a z istej casti sa rozhoduje aj podla toho, teda pokial sa k niecomu takemu dostal... Chovam uz nejaky cas a viem aki su ludia. Okrem toho pracujem v reklame, takze viem, co na ludi posobi.
Co sa tyka vysledkov vystav, je velmi jednoduche si ich zistit, nakolko na SZCH by sa mali nachadzat vsetky katalogy a vysledkove listiny vsetkych vystav, ktore absolvoval nejaky clen zo SR. A najmenej je napisat niekomu email. Ten je povacsinou zadarmo...
Obrázok používateľa
Katka Poláková
Nechovateľ
Nechovateľ

Reklamy

Odoslaťod Bea 6.12.2005 13:45

Katka Poláková napísal:
ja som rada, ze je caopis robeny vedecko-popularne a chapem aj to, ze laik neovlada vystavne hodnotenie, ale urcenie rebricka uspesnosti jednotlivych CHS laika ovplyvnuje a z istej casti sa rozhoduje aj podla toho, teda pokial sa k niecomu takemu dostal... Chovam uz nejaky cas a viem aki su ludia. Okrem toho pracujem v reklame, takze viem, co na ludi posobi.
Co sa tyka vysledkov vystav, je velmi jednoduche si ich zistit, nakolko na SZCH by sa mali nachadzat vsetky katalogy a vysledkove listiny vsetkych vystav, ktore absolvoval nejaky clen zo SR. A najmenej je napisat niekomu email. Ten je povacsinou zadarmo...

Dobre, Katka, ale co som tým myslela - máte ako CHS povinnosť hlásiť umiestnenia a úspechy jednotlivých vystavovaných zvierat? Na výstavách ma SK - a ako je to s výstavami v zahraničí?

Je na SZCH niekto za zhromažďovanie a updatovanie týchto údajov zodpovedný?

Nahlasuješ Ty výstavné uspechy svojich zvierat?
Neviem, ako to funguje, preto sa pýtam...
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Katka Poláková 6.12.2005 13:50

Bea napísal:
Dobre, Katka, ale co som tým myslela - máte ako CHS povinnosť hlásiť umiestnenia a úspechy jednotlivých vystavovaných zvierat? Na výstavách ma SK - a ako je to s výstavami v zahraničí?

Je na SZCH niekto za zhromažďovanie a updatovanie týchto údajov zodpovedný?

Nahlasuješ Ty výstavné uspechy svojich zvierat?
Neviem, ako to funguje, preto sa pýtam...

Funguje to tak, ze ak sa aspon jeden clovek zo Slovenska zucastni na nejakej zahranicnej vystave, ta ZO, co organizovala tu vystavu ma povinnost poslat na SZCH katalog z vystavy a vysledkovu listinu, cize tieto veci by mali byt na SZCH a z tych katalogov a vysledkovych listin sa da zistit ake ma kto presne vystavne uspechz. Ja na SZCH nahlasujem len to, ked mi zviera ziska titul a ten mi zapisu do PP.
Lenze pokial viem, v rocenke suu aj ine informacie zle, nielen o vysledkoch, ale to necham k tomu vyjadrit sa inych, ktori tam tie informacie nasli.
Obrázok používateľa
Katka Poláková
Nechovateľ
Nechovateľ

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 6.12.2005 13:53

Mne osobne sa ročenka veľmi páčila. Je určená pre širokú verejnosť, nie len pre chovateľov. Priznám sa, že som si tam žiadne oficiálne výsledky úspešnosti CHS nevšimla (ak nepočítam miničlánok, kde sú v podstate len niektoré CHS menované, tam aj mne spravili zopár chýb, ale to mne osobne nevadí).
Zuzana Huňadyová

www.vonhunady.sk
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04

Reklamy

Odoslaťod Bea 6.12.2005 13:55

Katka Poláková napísal:
Funguje to tak, ze ak sa aspon jeden clovek zo Slovenska zucastni na nejakej zahranicnej vystave, ta ZO, co organizovala tu vystavu ma povinnost poslat na SZCH katalog z vystavy a vysledkovu listinu, cize tieto veci by mali byt na SZCH a z tych katalogov a vysledkovych listin sa da zistit ake ma kto presne vystavne uspechz. Ja na SZCH nahlasujem len to, ked mi zviera ziska titul a ten mi zapisu do PP.
Lenze pokial viem, v rocenke suu aj ine informacie zle, nielen o vysledkoch, ale to necham k tomu vyjadrit sa inych, ktori tam tie informacie nasli.

Ďakujem, Katka. Čize teoreticky by SZCH MAL mať všetky aktuálne informácie kdesi spracované a podchytené... Rada by som tomu verila, že to tak skutočne je.
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Organizácie a kluby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb