• Reklamy

Rocenka Macky

debata o organizáciach a kluboch...
  • Reklamy

Páči sa Vám nová ročnka MAČKY?

áno
11
73%
nie
4
26%

Celkový počet hlasov : 15

Odoslaťod Katka Poláková 6.12.2005 14:02

no tomu by som aj ja rada verila...

Zuzana, mne to ale osobne vadi.
A nie je to len o hodnoteni CHS, ale su tam aj chyby v inych clankoch - odbornych.
British shorthair cats - Venustus Félis, SK
Obrázok používateľa
Katka Poláková
Nechovateľ
Nechovateľ

Založený: 9.5.2005 18:34
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 6.12.2005 14:05

Katka Poláková napísal:no tomu by som aj ja rada verila...

Zuzana, mne to ale osobne vadi.
A nie je to len o hodnoteni CHS, ale su tam aj chyby v inych clankoch - odbornych.

Osobne si myslím, že niečo podobné na Slovensku už dlho chýbalo a som veľmi rada, že sa do toho niekto pustil. Je jasné, že prvé číslo má určité chyby (aj by som sa hooooodne divila, ak by tam neboli) ale i tak im fandím. Myslím si, že úroveň ďalšieho čísla je vo veľkej miere i na nás - chovateľoch. Veď kto iný by im tam mal dať odborné články o chove?
Zuzana Huňadyová

www.vonhunady.sk
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Monika 6.12.2005 22:21

Ja som sa celkom potesila, ze nieco na Slovensku vyslo. Len som nepochopila ci je to naozaj rocenka alebo to bude mesacnik.
Ak sa to vola rocenka, tak by mala podla mna obsahovat akysi sumar, co sa za posledny rok udialo v radoch ZO, SCHZ.... Ak to je casopis, tak je jeho obsah zaujimavy skor pre laikov.
Vzhladom na to, ze nie som az taky laik, tak sa pozeram na obsah trosku inak. K uspesnosti chovatelskych stanic sa vobec nevyjadrujem, pretoze objektivnost sa niekde pozabudla.
Pri zozname zakladnych organizacii, zhodou okolnosti pri Kitty klube sa objavil ako kontakt velmi zaujimavy e-mail, clenky, ktora stala pri zakladani klubu ale vzapati odisla a nema s nim uz vyse pol roka nic spolocne.

Dalej ma zaujal clanok - Naj Macky 2005. Su v nom opisane 4 plemena: britska macka, europska, mainska myvalia a perzska.
Kedze jedno plemeno sa ma tak trosku tyka tak ma trosku prekvapila cast - Na zaver. Je v nom uvedena dost neaktualna informacia, ako keby bol ten clanok napisany pred jeden alebo dvomi rokmi, citujem:
"prvy vrh europskych maciatok s preukazom o povode sa narodil nedavno v Bratislave, v chovatelskej stanici Od Dunaja"
Moj prvy vrh europskych maciatok sa narodil v aprili 2004 to znamena, ze v chov. stanici Od Dunaja sa museli maciatka narodit skor - v roku 2004 alebo este dokonca v 2003 co podla mna ani zdaleka nie je nedavno ako je uvedene v clanku s nazvom :achtung: Naj macky 2005.

Chcela by som byt laik, aby som si taketo veci nevsimala, ale ked sa clovek zaujima o macaci svet, tak to velmi nejde.
Na druhej strane je tam par peknych clankov, ktore su skvelo napisane a ludia sa z nich velmi vela dozvedia.
Mne sa najviac pacia na celom casopise fotky vsetkych stvornohych tigrov :-) , ktore si pozeram aj tak ako prve :D
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod janula 7.12.2005 8:18

Mozno z toho bude nakoniec "macaci" bulvarny casopis :D
.. ale nie, podla mna ked sa pise uz o nejakych statistikach - kde a ake macky sa narodili alebo kto a ake ocenenie ziskal, mali by to byt aktualne pravdive informacie, ktore ten autor clanku ziskal od SZCH alebo od samotnych chovatelov o ktorych pise .. a nie informacie typu "jedna pani povedala".. aj ja keby som mala chov. stanicu a napisali by o mne nejake nepravdive informacie v takomto casopise, tak by som sa nastvala :cica2:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 7.12.2005 8:33

janula napísal:Mozno z toho bude nakoniec "macaci" bulvarny casopis :D
.. ale nie, podla mna ked sa pise uz o nejakych statistikach - kde a ake macky sa narodili alebo kto a ake ocenenie ziskal, mali by to byt aktualne pravdive informacie, ktore ten autor clanku ziskal od SZCH alebo od samotnych chovatelov o ktorych pise .. a nie informacie typu "jedna pani povedala".. aj ja keby som mala chov. stanicu a napisali by o mne nejake nepravdive informacie v takomto casopise, tak by som sa nastvala :cica2:

Ten bulvár to je zásah do čierneho... :D :D :D :TomyAngelo:
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod Martina Polák Buzgo 7.12.2005 12:57

Bea napísal:

Neviem, aký je systém nahlasovania výstavných úspechov u nás - či existuje nejaký register na ZSCH, na ktorý sa hlásia úspechy z absolvovaných výstav... Skôr asi nie, však?

Ja každoročne (teraz druhý rok) posielam výsledky výstav svojej poradkyni chovu a bola som v tom, že ona ich v mene ZO posiela na SZCH. Hmm?
martina polák buzgo/Prešov

CH Wall Bohemia Indigo, CZ / CHA / Chovný kocúrik-nedočkavec
Dolly Bohemia Indigo, CZ / CHA / Chovná mačička-čakateľka
Batman / Domáci maznáčik kocúrik najdúšik
Empír / CHA / Kastrovaný kocúrik - 6kg mazlič :-)
Aekhin (č:Ajkin) / Aljašský malamut / Ochránca mačiek

+ cca 30 nalezencov v Depozite: www.priateliazvierat.sk
Obrázok používateľa
Martina Polák Buzgo
šelma
šelma

Založený: 15.10.2005 10:46

Reklamy

Odoslaťod Martina Polák Buzgo 7.12.2005 13:06

Bea napísal:
Ďakujem, Katka. Čize teoreticky by SZCH MAL mať všetky aktuálne informácie kdesi spracované a podchytené... Rada by som tomu verila, že to tak skutočne je.

Tak tomu veľmi neverím, veď výsledkové listiny sú robené: číslo / ocenenie,
to znamená, že tam niekto sedí, nájde číslo, pohľadá ho v katalógu a priradí meno, potom chovateľskú stanicu a ocenenie? Tak za to by som nedala ruku do ohňa.

Obrázok používateľa
Martina Polák Buzgo
šelma
šelma

Reklamy

Vaše dohady a moje postrehy

Odoslaťod Martina Polák Buzgo 7.12.2005 13:56

Na základe ankety, ktorú robil Magazín chovateľa (mňa sa nepýtali), vznikla ročenka Mačky, pretože čitatelia tohto magazínu chceli niečo, kde sa bude písať len o mačkách (Ja magazín nečítam, tak neviem). Je to vlastne odnož magazínu chovateľa, ktorý vychádza mesačne a ročenka, je ročenka - raz ročne.
Neviem odkiaľ majú výsledky do štatistiky, lebo SZCH nijako z časových dôvodov výsledky z výstav ani mačiek, ani chovateľských staníc neeviduje :evil: , to znamená, že redakčná rada si to zisťovala nejako inak, len neviem ako. Viem len to, že boli v časovej tiesni, tak tá ročenka vyzerá ako vyzerá.
Dajme im šancu na budúci rok a ak tam chcete mať svoje výsledky aktuálne, asi by ste ich mali zaslať redakčnej rade Magazínu chovateľa. (Ja nebudem posielať, nemám také ambície)

Obrázok používateľa
Martina Polák Buzgo
šelma
šelma

Reklamy

Môj názor po prečítaní.

Odoslaťod Martina Polák Buzgo 17.12.2005 14:05

Tak som si ročenku kúpila a prečítala. Napriek všetkému, čo sa tu popísalo musím uznať, že sa mi páči.
Doteraz si predplácam mesačník z ČR (a asi aj dlho budem) a bola by som rada, keby sa z Ročenky postupne stal aspoň "polročník" a potom "kvartálnik" a možno sa dočkám aj "mesačníka". :-)
Na každej veci, ktorá vznikne sa nájdu chyby a len ten kto nič nerobí, nič nepokazí.
Áno, to s článkom: "Ako sa darilo našim chovateľom", nebol najšťastnejší nápad, ale čo napríklad články od PhDr. Márie Mihalíkovej alebo od manželov Medekovcov? Veď sú dobré!
Čo keby sme im dali šancu, hmmm...?
Veď mali s prípravou kopec práce, snažili sa a my sme urobili čo?
(Každý nech si odpovie sám.)

Obrázok používateľa
Martina Polák Buzgo
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod figaro 17.12.2005 16:49

Zuzana H. napísal:Mne osobne sa ročenka veľmi páčila. Je určená pre širokú verejnosť, nie len pre chovateľov. Priznám sa, že som si tam žiadne oficiálne výsledky úspešnosti CHS nevšimla (ak nepočítam miničlánok, kde sú v podstate len niektoré CHS menované, tam aj mne spravili zopár chýb, ale to mne osobne nevadí).

Tiež sa pridávam k názoru, že ročenka mačky je dobrá. Konečne vyšlo niečo vyslovene pre chovateľov mačiek, kde sa začiatočníci môžu zoznámiť so základom chovu a pozrú si pekné obrázky plemien mačiek. Čo sa týka nepresností v dosiahnutých výsledkov na výstavách, neviem to posúdiť. Ešte som na žiadnej výstave nebol. A priznám sa, že ma ani veľmi nezaujíma, ktorá chovná stanica bola prvá a ktorá posledná.
Obrázok
Obrázok používateľa
figaro
šelma
šelma

Založený: 12.9.2005 13:19
Pohlavie: Muž

Reklamy

Rocenka

Odoslaťod Alexandra 6.3.2006 0:03

Mna zarazilo najma ze sa ma nikto nepytal ci suhlasim s uverejnenim mojej CHS medzi tymi vystavne uspesnymi. Iste, potesil clanok o 9 narodenych maciatkach, ale myslim, ze pre bducnost by bolo fajn ten suhlas si vypytat. Moze viest k roznym diskusiam... Nahovoriac o tom, ze ani vysledky mojich maciek nie su ani zdaleka presne...
Alexandra
mačiatko
mačiatko

Založený: 9.5.2005 18:59

Reklamy

Odoslaťod Petuska 6.4.2006 17:42

No ja o Ročenke tiež počujem prvý krát...ale snáď o tom niečo zistím viac a potom budem mať v tejto téme viac čo povedať... :cica2:
BAGHEERA \"Bagi\" (*28.4.2006)
LILY \"Lilinka\" (*30.3.2003 +29.5.2006)
Obrázok používateľa
Petuska
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 18:21

Reklamy

Odoslaťod juliena 8.8.2006 18:03

Dá sa ročenka Mačky ešte niekde doobjednať alebo získať k nahliadnutiu ? A kedy je plánované nové číslo ?
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod janula 9.8.2006 10:44

juliena napísal:Dá sa ročenka Mačky ešte niekde doobjednať alebo získať k nahliadnutiu ? A kedy je plánované nové číslo ?

Ja si myslim, ze mozno si ju budes moct kupit aj na najblizsej vystave v Ba, kedze je to rocenka, tak bude vychadzat asi len raz za rok a prve cislo vyslo niekedy v zime minuleho roku :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Organizácie a kluby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb