• Reklamy

Euro pas pre macku

debata o organizáciach a kluboch...
  • Reklamy

Euro pas pre macku

Odoslaťod makovnicek 20.10.2006 23:06

Rad by som sa opytal kde sa vybavuje Europas pre macku.
Clara totiz ma pas lebo som ju s nim kupil ale mlady pan Gonca ho este nema a surne ho bude potrebovat lebo niekolkokrat do roka bude na cestach.
Vie mi niekto poradit ?
Obrázok používateľa
makovnicek
mačiatko
mačiatko

Založený: 20.10.2006 21:11
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Andrea 21.10.2006 7:27

Pet pasy pre zvieratá by mal vydávať veterinár spolu s čipom, ktorý je povinný pri cestovaní zvierať do iných štátov. Teda aspoň ja som ho vždy dostala.
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:52
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Bea 21.10.2006 8:41

Presne. Treba ist k vetosovi, ktory chipuje zvierata (nie vsetci maju to zariadanie na implantovanie chipu) a ked ti ho zachipuju, tak k chipu dostanes aj petpassport...
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Chip a pas

Odoslaťod makovnicek 21.10.2006 9:38

Kocur sice ma chip aj ockovaci preukaz ale to vsetko robila povodna majitelka ktora nemala ambicie vybavovat pas pre zvierata lebo nechcela cestovat za hranice.Ja to ale musim vybavit a ten povodny veterinar ktory to vsetko robil je odo mna asi 250 km cize by bolo asi trochu uletene chodit kvoli tomu za nim.
Iste musi byt aj ina moznost ako vybavit ten pas
Obrázok používateľa
makovnicek
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod Andrea 21.10.2006 9:44

Asi budeš sklamaný, ale s najväčšou pravdepodobnosťou nie je iná možnosť. Jedinú možnosť ešte vidím v telefonickom dohovore s veterinárom, aby Pet Pas posla formou dobierky poštou. Je tam však potrbé zaznačiť aj číslo čipu, čo sa robí "čítaním" čítačkou a dosť pochybujem, že by si zobral na zodpovednosť, že tam bude zaznačené iné číslo, ak by náhodou bolo zlé. Nie je v blízkosti žiadny veterinár? Ak už mačka čip má, nie je problém pas zakúpiť aj u iného veta.
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod makovnicek 21.10.2006 9:56

No skusim tam zavolat ved ten chip tam on sam daval a jeho cislo je zaznacene v ockovacom preukaze a ja sam mam predsa zaujem aby vsetko sedelo tak ako to ma byt nepotrebujem aby ma niekto na hranici zastavil a zistil ze chip nesedi s tym cislom co bude v pase
Obrázok používateľa
makovnicek
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod PetraP 21.10.2006 9:58

makovnicek napísal:No skusim tam zavolat ved ten chip tam on sam daval a jeho cislo je zaznacene v ockovacom preukaze a ja sam mam predsa zaujem aby vsetko sedelo tak ako to ma byt nepotrebujem aby ma niekto na hranici zastavil a zistil ze chip nesedi s tym cislom co bude v pase

myslim, ze nahradny petpassport by ti mal vystavit aj iny veterinar. ved co by si robil v pripade, ze zvieratko by si doviezol spoza hranic, kde by mu pas vystavili a ten by si potom stratil? ja by som zavolala svojmu veterinarovi (ak cipuje) a dohodla sa na vystaveni pasu
Obrázok používateľa
PetraP
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 7:42
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Bea 21.10.2006 12:24

Ani ja nevidím žiaden problém. Ak máš zviera zachipované a iba nemáš petpassport, ale v starom očkováku máš zapísané číslo chipu,l tak keď ho vezmeš tu k hocijakému vetošovi, ktorý má čítačku chipov, bez problémov ti musí dať petpassport... je ale možné, že bude musieť uhradiť poplatok...
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Andrea 21.10.2006 13:07

Bea napísal:Ani ja nevidím žiaden problém. Ak máš zviera zachipované a iba nemáš petpassport, ale v starom očkováku máš zapísané číslo chipu,l tak keď ho vezmeš tu k hocijakému vetošovi, ktorý má čítačku chipov, bez problémov ti musí dať petpassport... je ale možné, že bude musieť uhradiť poplatok...

To je asi takmer isté, ja som to tiež s našou malo exotou tak robila - čipovaná bola, ale pas som si kúpila u nášho veta...
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod STRAWBERRY 23.10.2006 12:18

:?:
kam sa macickam davaju do tela tie cipy? Boli to? kolko to stoji?
STRAWBERRY
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 3.10.2006 7:23

Reklamy

Odoslaťod Bea 23.10.2006 12:47

Chipyu väčšinou dávajú mačičke n ašavú stranu krku pod kožu. Nebolí to, použije sa hrubšia ihla, v ktorej je ten chip a ke´dže je to pod kožu, tak micka si toani neuvedomí.

Celá procedúra trvá pár sekúnd a stojí 1000,- Sk (chip + euro pas). Vetoš číslo chipu zapíše do nového petpassportu a okrem toho nahlási na medzinárodný register, takže keby bolo treba, vedia ti to skontrolovať aj napr. na hraniciach... Je dobré si dať do nového europasu zapísať aj posledné aktuálne očkovania aj s pečiatkou veterinára....
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Andrea 23.10.2006 17:12

Celá procedúra trvá pár sekúnd a stojí 1000,- Sk (chip + euro pas).

No, chvalabohu, ako kde! My za komplet chip + pas platíme 500 - 600,- Sk, Bratislava je predsa len o dosť drahšia.
Naozaj si to mačky ani poriadne neuvedomia, hoci na prvý pohľad to vyzerá dosť odstrašujúco, lebo ihla je dosť hrubá a veľká. Ale za chvíľku je po všetkom.
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod armani 23.10.2006 19:38

S tým náhradným pasom a ručným vpísaním čísla to nevidím až tak jednoducho. V pase musí byť nalepený čiarový kod. V prípade kontroly sa prebehne čítačkou kod v pase a potom v tele cicucha. Oba kody musia sedieť. Pri očipovaní ti vet jednu kopiu čiarového kodu vlepí do pasu a tuším 3 kusy náhradných čiarových kodov dostaneš solo. To je správny postup :achtung:
Igor Kováčik
Bonifác MCO
Armani Giorgio Nobilis Felis CZ, MCO as22

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.8.2005 20:31

Reklamy

Odoslaťod Bea 24.10.2006 8:21

armani napísal:S tým náhradným pasom a ručným vpísaním čísla to nevidím až tak jednoducho. V pase musí byť nalepený čiarový kod. V prípade kontroly sa prebehne čítačkou kod v pase a potom v tele cicucha. Oba kody musia sedieť. Pri očipovaní ti vet jednu kopiu čiarového kodu vlepí do pasu a tuším 3 kusy náhradných čiarových kodov dostaneš solo. To je správny postup :achtung:

Máš samozrejme pravdu, Armani. Zle som sa vyjadrila... od Vetoša dostane človek petpassport s už nalepenýcm číslom... To "zapisovanie" som myslena na tie očkovania, ktoré má človek v pôvodnom očkováku a vetoš ich môže prepísať do nového petpassportu aj so svojou pečiatkou, takže je všetko "kóšer" a človek vlastne nemusí vláčiť oba doklady...
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Pas

Odoslaťod makovnicek 2.11.2006 13:55

Tak mlady pan Gonca ma uz pas a tym padom moze legalne cestovat po svete :-)
Cele to bola asi 15 minutova zalezitost skontrolovanie chipu ockovacieho preukazu a kocura
Stalo to 400 SKK + 50 za obal na pas
Clara - Turecka Van
Gonca - Turecky Van
Aika mladatko
Alis mladatko
Balu-baby
Bony-baby

jedna macka robi v byte cirkus !!!
dve macky robia v byte cirkus na druhu !!!!! :cica2:
Obrázok používateľa
makovnicek
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Organizácie a kluby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb