• Reklamy

Robia vám pachy problém?

diskusia o tom, kde nakupavať, a o komercii...
  • Reklamy

Robia vám pachy problém?

Odoslaťod Peter Polák 5.9.2005 17:59

V tejto teme by som chcel otvorit diskusiu o pachoch, ktorym sa kazdy kto chova macky nevihne. Najvacsí problem nam asi robia macacie toalety. Aku mate skusenost s pachmi, ktore produkuju vasi milacikovia.
Tu by som rad uverejnil link na jednu firmu z CR, ktorá sa zaobera vyrobou prostriedku na pohlcovanie pachu pre zvierata:
http://www.likvidatorpachu.cz
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod janula 6.9.2005 14:03

No mne zatial smrdeli len macacie hovienka, kocurik sam o sebe nesmrdka, skor celkom prijemne este maciatkovsky vonia .. samozrejme pokial sa nevyvala v nejakom prachu pod postelou alebo za chladnickou hehe :-D
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod armani 6.9.2005 15:02

Kto sa dá na chovanie nejakého zvieratka, musí počítať aj s nejakými negatívnymi stránkami tejto záľuby a niečo aj obetovať. Komu akékoľvek zvieratko smrdí tak ten by sa nemal dávať na chovanie v byte.

Zápach je len otázka zvyku. :mutagen:
Igor Kováčik
Bonifác MCO
Armani Giorgio Nobilis Felis CZ, MCO as22

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.8.2005 20:31

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 6.9.2005 15:16

armani napísal:Kto sa dá na chovanie nejakého zvieratka, musí počítať aj s nejakými negatívnymi stránkami tejto záľuby a niečo aj obetovať. Komu akékoľvek zvieratko smrdí tak ten by sa nemal dávať na chovanie v byte.

Zápach je len otázka zvyku. :mutagen:

Ja som myslel ze smrdia zachody a nie zvierata... :-(
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod armani 6.9.2005 15:25

Aha, ja som myslel, že sa pýtaš na pachy po zvieratách. Vieš ako to myslím. Môžeš chovať jednu mačku, byť čistotný ako len chceš, ale ked príde návšteva hned cíti, že máš doma mačku. Pre nás mačacích ľudí je už ten pach necititeľný.

Pozeral som na ten likvidátor pachu. Vyzerá celkom zaujímavo. Len akosi neviem jeho použitie. Podľa mňa by mal absorbovať pachy zo vzduchu a nie z predmetov, alebo zo záchodíka. Mýlim sa? Ešte ma napadá otázka. Neprekryje aj cestovnú mapu po byte každej čičiny? Oni si ju pracne budujú a mi im mapu pár stlačeniami ventilčeku likvidátora zničíme. :cica2:
Igor Kováčik
Bonifác MCO
Armani Giorgio Nobilis Felis CZ, MCO as22

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.8.2005 20:31

Reklamy

Re: Robia vám pachy problém?

Odoslaťod spageta 6.9.2005 15:48

na stranke presne pisu:
· pokalené nebo pomočené místo - klasicky mechanicky vyčistit, poté rozprášit nebo přímo
polít postižené místo tak, aby Likvidátor pachu prostoupil celou vrstvou např. koberce nebo
dané potahové látky.

takze sa to pouziva priamo na predmety a on prave nema absorbovat pachy ale neutralizovat a to je to podstatne
spageta
mačiatko
mačiatko

Založený: 6.9.2005 12:56
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod evusik 6.9.2005 21:56

mne osobne pachy macacieho zachodika problem nerobia, resp. vidim rapidny rozdiel k lepsiemu oproti prvemu tyzdnu, kedy moja Mia hnackovala :D takze som happy, ze to uz citit ovela menej. horsie je to vsak s ludmi, ktori su u mna na navsteve, kym som mala staru podstielku, ani som radsej do danej miestnosti nikoho nepustala :mutagen: ale s novou gelovou je to o dost lepsie, viaceri cudzi ludia, ktori s mackami nemaju nic spolocne, necitili vobec nic, kedze bolo vyvetrane :-)
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

Odoslaťod Bea 7.9.2005 8:32

Ja som radsej, ked tie pachy je citit co najmenej. Ked s kocuri vykadia, tak sa snazim to rychlo odstranit zo zachodikov, pretoze ten smrad je fakt sila! Nevidim dovod, preco by s mal vznasat v byte - aj ked sme uz naturalizovani mackari a psickari apreto nereagujeme nijako hystericky. Ale nemozno ocakavat od navstev, ze budu podobne zhovievavi k macacim smradom ako my (teraz mam na mysli tieto konkretne smrady, nie jednoducho pach zvierata v byte...) Snazime sa mat stale aspon jedno okno otvorene, aby sa byt stale vetral (zatial to ide, lebo nie je vonku zima), Pouzivame aj vonavu podstielku - ta tiez velmi pomoze. A mame vzdy nejake osviezovace. Rozhodne davamprednost tomu, aby byt prijemne vonal a aby ma hned pri vstupe neovalil "puch", ktory sice po chvili moj nos prestane vnimat, ale ktory by odplasil vsetky "ostatne nosy". Viem, ze to ide j bez pachov - dokonca aj v pripade chovatelov s viacerymi mackami v malom byte.... Tak preco s o to nesnazit?
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod evusik 7.9.2005 10:09

samozrejme, aj ja okamzite vynasam tuhe exkrementy prec z podstielky, to by sa v izbe nedalo vydrzat :-) ale pocas tej chvilky, kym sa to vyvetra, ma ten smrad nejak nerozculuje :-)
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Bea 7.9.2005 10:13

evusik napísal:samozrejme, aj ja okamzite vynasam tuhe exkrementy prec z podstielky, to by sa v izbe nedalo vydrzat :-) ale pocas tej chvilky, kym sa to vyvetra, ma ten smrad nejak nerozculuje :-)

Mň atiež nerožčuľuje, len som si všimla, že ke´d máme návštevu a tí čerti sa rozhodnú ju "otestovať", tak akoby naschvál jeden z nich ide .... No a ten smrad, ktorý sa potom šíri izbou/bytom je toršku nepríjemný - al etiež sme si povedali, že je to prirodzená vec - kto nemá rád zvieratá, nech k nám nechodí... Takže zatiaľ každá návšteva prešla testom..
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod janula 7.9.2005 10:31

Bea napísal:
evusik napísal:samozrejme, aj ja okamzite vynasam tuhe exkrementy prec z podstielky, to by sa v izbe nedalo vydrzat :-) ale pocas tej chvilky, kym sa to vyvetra, ma ten smrad nejak nerozculuje :-)

Mň atiež nerožčuľuje, len som si všimla, že ke´d máme návštevu a tí čerti sa rozhodnú ju "otestovať", tak akoby naschvál jeden z nich ide .... No a ten smrad, ktorý sa potom šíri izbou/bytom je toršku nepríjemný - al etiež sme si povedali, že je to prirodzená vec - kto nemá rád zvieratá, nech k nám nechodí... Takže zatiaľ každá návšteva prešla testom..

Hehe, no aj my ked sme u vas boli tak nas Lester otestoval :-D .. ja mam macaci zachodik v kupelke, pri nasom zachode a ked je smradek, tak pustim ventilator alebo pouzijem osviezovac, my tam bohuzial okna nemame :-(
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod evusik 7.9.2005 10:32

Bea napísal:

to je pravda - mia prezmenu chodi na velku potrebu vzdy pri priatelovi, ktory to vyslovene neznasa :-D asi sa jej paci, ako sa cely zakukli do deky a caka, kym to vyvetram :-D
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod jessyca 8.9.2005 8:28

Ten likvidator pachu by sme potrebovali vseci chovatelia :-D Ja som bola prekvapena ze macky vobec nesmrdia (okrem tych vykalov...) a ked si k nim privoniam tak vonaju tak...macickovsky :1l0: ...teda kym sa nam neotocia ritkou :-D Ved macky su asi najcistotnejsie zvieratka a tak casto sa neumyva snat ani jedno.
:1l0:
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Založený: 2.6.2005 10:20

Reklamy

Odoslaťod Bea 8.9.2005 8:37

jessyca napísal:Ten likvidator pachu by sme potrebovali vseci chovatelia :-D Ja som bola prekvapena ze macky vobec nesmrdia (okrem tych vykalov...) a ked si k nim privoniam tak vonaju tak...macickovsky :1l0: ...teda kym sa nam neotocia ritkou :-D Ved macky su asi najcistotnejsie zvieratka a tak casto sa neumyva snat ani jedno.

Suhlasim - tromfne ich snad uz iba medvedik cistotny.. :-D :D

Podla mna, macky v zasade pachnu iba n atych 2 protichodnych koncoch - neviem, ktora strana viac... Rozhodne nemozno o macke povedat. ze ma "prijemny dych" - o tej druhej strane ani nehovoriac... Ale vsetko medzitym je uzasne hebucke a prijemne. :cica2:
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod jessyca 8.9.2005 8:42

Bea napísal:
jessyca napísal:Ten likvidator pachu by sme potrebovali vseci chovatelia :-D Ja som bola prekvapena ze macky vobec nesmrdia (okrem tych vykalov...) a ked si k nim privoniam tak vonaju tak...macickovsky :1l0: ...teda kym sa nam neotocia ritkou :-D Ved macky su asi najcistotnejsie zvieratka a tak casto sa neumyva snat ani jedno.

Suhlasim - tromfne ich snad uz iba medvedik cistotny.. :-D :D

Podla mna, macky v zasade pachnu iba n atych 2 protichodnych koncoch - neviem, ktora strana viac... Rozhodne nemozno o macke povedat. ze ma "prijemny dych" - o tej druhej strane ani nehovoriac... Ale vsetko medzitym je uzasne hebucke a prijemne. :cica2:

no mne sa niekedy zda ze to s tou cistotou az prehanaju ked zacnu olizovat este aj deku a ostatne chlpate veci :-D
:1l0:
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Založený: 2.6.2005 10:20

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľské potreby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb