• Reklamy

Robia vám pachy problém?

diskusia o tom, kde nakupavať, a o komercii...
  • Reklamy

Odoslaťod Bea 8.9.2005 9:01

jessyca napísal:
Bea napísal:
jessyca napísal:Ten likvidator pachu by sme potrebovali vseci chovatelia :-D Ja som bola prekvapena ze macky vobec nesmrdia (okrem tych vykalov...) a ked si k nim privoniam tak vonaju tak...macickovsky :1l0: ...teda kym sa nam neotocia ritkou :-D Ved macky su asi najcistotnejsie zvieratka a tak casto sa neumyva snat ani jedno.

Suhlasim - tromfne ich snad uz iba medvedik cistotny.. :-D :D

Podla mna, macky v zasade pachnu iba n atych 2 protichodnych koncoch - neviem, ktora strana viac... Rozhodne nemozno o macke povedat. ze ma "prijemny dych" - o tej druhej strane ani nehovoriac... Ale vsetko medzitym je uzasne hebucke a prijemne. :cica2:

no mne sa niekedy zda ze to s tou cistotou az prehanaju ked zacnu olizovat este aj deku a ostatne chlpate veci :-D

Tym Ti davaju "nenapadne " najavo, ze Tvoja starostlivost o ich okolie nedosahuje standart,ktory by si predstavovali :-D Netreba si to vsimat... Su to velki manipulatori.
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod jessyca 8.9.2005 9:08

:-D :-D :-D fiha tak to by som sa potom mala aj ja viac drhnut lebo casto krat mi olizuje nos a ruky :D
:1l0:
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Založený: 2.6.2005 10:20

Reklamy

Vyjadrenie výrobcu.

Odoslaťod Peter Polák 8.9.2005 15:53

armani napísal:Aha, ja som myslel, že sa pýtaš na pachy po zvieratách. Vieš ako to myslím. Môžeš chovať jednu mačku, byť čistotný ako len chceš, ale ked príde návšteva hned cíti, že máš doma mačku. Pre nás mačacích ľudí je už ten pach necititeľný.

Pozeral som na ten likvidátor pachu. Vyzerá celkom zaujímavo. Len akosi neviem jeho použitie. Podľa mňa by mal absorbovať pachy zo vzduchu a nie z predmetov, alebo zo záchodíka. Mýlim sa? Ešte ma napadá otázka. Neprekryje aj cestovnú mapu po byte každej čičiny? Oni si ju pracne budujú a mi im mapu pár stlačeniami ventilčeku likvidátora zničíme. :cica2:

„Likvidátor pachu je samozřejmě velice účinný i při aplikaci do prostoru, nikoliv jen na předměty. Podstata je, aby se náš produkt dostal ke zdroji zápachu, ať již je ve vzduchu nebo např. na koberci. Likvidátor pachu funguje na principu rozbití molekul zápachu.“ http://www.likvidatorpachu.cz
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod Ingrid 3.4.2006 13:14

Ktory likvidator pachu je z vasich skusenosti najucinnejsi? :?:
Ingrid
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 17.9.2005 20:27

Reklamy

Odoslaťod Monika 3.4.2006 14:50

Ingrid napísal:Ktory likvidator pachu je z vasich skusenosti najucinnejsi? :?:

Zalezi od toho aky pach chces odstranit. Ci v zachodiku, ci po znackovani alebo pach "po mackach" ak taky vobec existuje. Predsa len mokry pes je mokry pes a toho naozaj citit :D
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Ingrid 3.4.2006 19:52

Chcem na minimum znizit pach zo zachodu-z velkej potreby.. :ikillyou:
Aj ked vykaly odstranim do 1minuty,aj tak v tej miestnosti este 15min citim smrad../aj ked mam zavrety zachod s dvierkami/ :smutny:
Bruno Xinni -Ragdoll red colorpoint
Ingrid
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod juliena 3.4.2006 20:19

Ingrid napísal:Chcem na minimum znizit pach zo zachodu-z velkej potreby.. :ikillyou:
Aj ked vykaly odstranim do 1minuty,aj tak v tej miestnosti este 15min citim smrad../aj ked mam zavrety zachod s dvierkami/ :smutny:

:D Tak ja mám tiež záchodík s dvierkami a nielen že cítiť čerstvé nadelenie ale každý deň zametám podstielku pred vchodom... :D ... ale psychicky som sa s tým už vyrovnala. Stačí si uvedomiť toto: Veď aj človek, ked urobí veľkú potrebu, tak ešte po ňom minimálne štvrťhodku nikto nejde na záchod, lebo je to neúnosné. To pozná asi každý, kto nežije sám. :D
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod lenka 4.4.2006 6:43

Mne sa podarilo eliminovať zápach pomocou kvalitnejšieho krmiva + krytý záchod s dvierkami a filtrom + do obyčajnej podstielky primiešavam voňavú (používam zverlit) a ako už napísala Juliena, aj to naše nevonia po fialkách :-D
Klučková Lenka
Žilina

Bonifác / kríženec TUA - veeeľký lenivec
Ginger / kríženec BRI
Obrázok používateľa
lenka
šelma
šelma

Založený: 19.9.2005 8:24

Reklamy

Odoslaťod Ingrid 4.4.2006 12:33

lenka napísal:Mne sa podarilo eliminovať zápach pomocou kvalitnejšieho krmiva + krytý záchod s dvierkami a filtrom + do obyčajnej podstielky primiešavam voňavú (používam zverlit) a ako už napísala Juliena, aj to naše nevonia po fialkách :-D

V krmive to asi nie je,pouzivam kvalitne,ale hlavne odskusane u predchadzajucej macky,ktorej vykali absolutne nesmrdeli..!!
Ale mozno by som mohla skusit ine..Ake odporucate?

Mam zachod s dvierkami a filtrom a pouzivam magic pearl,lebo z tych najmenej pachne/lepsie ako zverlit-zo skusenosti../
ale rada by som pouzila aj nejaky odskusany odstranovac pachov..Viete poradit niekto?? :?:
Ingrid
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod PetraP 4.4.2006 12:40

Ingrid napísal:V krmive to asi nie je,pouzivam kvalitne,ale hlavne odskusane u predchadzajucej macky,ktorej vykali absolutne nesmrdeli..!!

Mam zachod s dvierkami a filtrom a pouzivam magic pearl,lebo z tych najmenej pachne/lepsie ako zverlit-zo skusenosti../
ale rada by som pouzila aj nejaky odskusany odstranovac pachov..Viete poradit niekto?? :?:

neviem, ci je to uplne odstranovac pachu, aky mas na mysli ty - ja som naposledy v zoodome kupila taky rozprasovac, Home fresh - malo by to pohlcovat pachy z domacich zvierat aj zo zachodov. Ja tym zvyknem po vycisteni nastriekat parapetne dosky alebo miesta, kde sa kocurom postastila mlacka. Zo zaciatku to ma taku divnu citronovo sladkastu vonu, ta po chvili vyprcha a je pokoj. Cenu si nepamatam, ale mam pocit, ze to ucinkuje (alebo sa tak ne\adycham, ze uz potom necitim nic :-D ).
Obrázok používateľa
PetraP
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 7:42
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod juliena 4.4.2006 12:40

Ja som si napríklad všimla, že pokial bol kocúrik sám, tak ten záchod nebolo takmer cítiť. Len čerstvo po "nádielke", ale oveľa jemnejšie ako keď si uľaví Mafia. Jediný rozdiel (teda okrem pohlavia) je v tom, že on je sterilizovaný a ona nie. A pokiaľ viem, zvieratka (mačky nevinímajúc) si vo voľnej prírode značkujú územia nielen močom ale aj výkalmi. A že vedia z cudzieho výkalu zistiť pohlavie, vek a stav jedinca, ktorý ho tam zanechal. Takže kocúrie "hmhm" musí "voniať" výrazne, aby odlákalo iných kocúrov. Ale je to domnienka. Zmena stravy nepomôže. Stravu radšej vyberaj podľa prospešňosti zdraviu cicúcha a nie aby mu voňalo "ee". :cerveny: :D
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod catka 4.4.2006 12:41

Ingrid napísal:V krmive to asi nie je,pouzivam kvalitne,ale hlavne odskusane u predchadzajucej macky,ktorej vykali absolutne nesmrdeli..!!

asi bude problem v tej podstielke. do zverlitu to macicka zahrabe a potom to necitit. zatialco do silikonu sa to zahrabat neda, takze to zostava na povrchu a je to citit. ja mam jeden taky a jeden taky zachodik a aspon viem, ze lili pouzila silikon, a idem to hned vybrat, ked to citim (najlepsie o 5 rano :mutagen:) vo vonavom zverlite to vobec necitim.
asi to treba hned vycistit, vyvetrat, pripadne pouzit nejaky normalny osviezovat vzduchu.
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 25.1.2006 18:01

Reklamy

Odoslaťod juliena 4.4.2006 12:52

Hej, ale tomu zápachu nezabráni, lebo tie aromatické čiastočky sa dostanu hned po vykakaní do vzduchu. Takže ho môže len niečim prekryť, alebo vyvetrať a tých 15 minút vydržať. Ja osobne nesprejujem, lebo ma z chemikálií bolí hlava a psíkovi aj cickách to nerobí dobre. Prskajú a kýchajú z toho. Predsalen majú citlivejší čuch. Ale zvyknem otvoriť zasieťované okno dokorán, ak je vonku príjemne. Ak nie tak to nejak tých pár minút odignorujem, predsa neprechladnem. Zavriem dvere a niekedy ak má prísť návšteva, tak urobím prievan otvorím dokorán balkónové dvere a okno v otcovej izbe je stále pootvorené a zápach je preč. (ale to len vo výnimočných prípadoch v zime, ked nemôžem nechať otvorené okno a nechcem aby návšteva odpadla, hoci väčšina chová tiež mačky, takže to chápu). :cerveny: :cerveny: :-D
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Ingrid 4.4.2006 18:39

dakujem za rady.vyskusam.. :-)
Ingrid
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod kitekatka 6.4.2006 18:43

Mne pachy problém nerobia,každý chovateľ mačiek sa s tým musí zmieriť :-) Mne nerobia problémy ani mačacie toalety,nakoľko máme záchodík s filtrom,cez ktorý pach naozaj neuniká,to môžem potvrdiť. Aspoň - ten môj typ.Takisto má 3 "vrstvy" - sitko a dve ďalšie misy,aby sa ľahšie vyberali "hovienka".Síce sme do toho investovali,ale - je to komfortné,mačka podstielku nevyhádže von,nešíria sa pachy a ľahko sa čistí.A pokiaľ je záchod čerstvo uprataný,dá sa použiť aj ako úkryt :-) :cica2:
IC Mandy Z Zitneho Ostrova *22.7.2003 - 5.3.2012 BRI ns
Angie Modrý Smaragd - *24.12.2008 RAG a
Ragdolls Song Hailey - *24.3.2012 RAG n 03
Ragdolls Song Hannibal *24.3.2012 RAG n 03
Obrázok používateľa
kitekatka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 28.2.2006 16:18
Počet mačiek: 2

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľské potreby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb