• Reklamy

ochranne siete do okien

diskusia o tom, kde nakupavať, a o komercii...
  • Reklamy

ochranne siete do okien

Odoslaťod sirka 4.10.2009 8:01

ahojte, hladala som v temach niečo o ochranych sieťach pre mačky do okien ,ale nenašla som nič.
ak môžem poprosiť o vaše rady - chcela by som namontovať do okna sieť, ale neviem - aku sieť kupiť, kde a
ani princip kde sa to uchytava, ale zrejme do samostatneho ramu ...
mate už niekto takuto montaž za sebou ? poradte prosim ...
Obrázok používateľa
sirka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 15.9.2009 8:09
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: ochranne siete do okien

Odoslaťod catca 4.10.2009 9:40

Záleží na viacerých veciach - napríklad aj na temperamente mačky. Obyčajnú sieť do okna, iktorá sa mkontuje spolu s plastovými oknami môže mačka vyraziť. Moja je pokojná a preto jej stačia takéto. Máš plastové, alebo drevené okná? Do drevených je najlepšie vyrobiť sieť podľa rozmeru - teda drevený rám a podľa temperamentu mačky sieť (Hornbach - sieťky proti hmyzu, ale napríklad aj tenké tzv. králičie pletivo.) Najlepšie dať vyrobiť nejakému stolárovi. Ja som kupovala sieť na balkón cez český internetový obchod - je to nemecký výrobok a dá sa použiť aj do okien, ale zasa potrebuješ drevený rám. Skúsim pohľadať kontakt. Pošlem až nájdem.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod ErikaSagova 4.10.2009 11:35

My sme akurat pred tyzdnom sietovali balkon. Siet som si objednala cez jedneho dodavatela (Vicena-hod to do google vyhladavaca) z Trencina, rozmer presne na otvor, ktory sme potrebovali zasietovat. Nejedna sa o siete proti hmyzu, su z polyamidoveho alebo polypropylenoveho vlakna, da sa vybrat aj velkost oka, hrubka vlakna, farba. My sme si vybrali PP vlakno, hrubky 4 mm, velkost oka 45 mm a rozmer 2x1,7 m a vyslo nas to s DPH na 10 eur. Uchytenie sme vyriesili svojpomocne, kombinaciou priviazania o zabradlie a na stenach drevenymi listami, do ktorych sme dali skrutky s ockami. Maciaci si to nevedia vynachvalit, su tam vacsinu dna a my robime uz iba vratnikov:))
Tato siet by sa dala pouzit aj do okna, ako si uz spomenula, uchytenim do dreveneho ramu. Zda sa mi to ako najjednoduchsie riesenie.
ErikaSagova
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 14.5.2008 18:09
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod sona123456 6.10.2009 12:21

My máme drevené okná..sieťka je vlasnoručne vyrobená..podľa rozmerov nášho okna a osobitne..teda sa tam vkladá a presne zapasuje a keď chceme zavrieť okno musíme rám spolu so sieťkou ktorá je pripevnená..vybrať von...
predtým sme mali sieťku na suchý zips ktorá sa dala kúpiť v obochode a nedala sa vyberať a veru že to bolo slabé..bála som sa o ňu ale teraz je už dobre...a šedú farbu sieťky/pletiva vidno najmenej
Obrázok používateľa
sona123456
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.7.2009 10:22

Reklamy

Odoslaťod galthea 7.10.2009 11:56

Ahoj,
existujú aj siete špeciáne pre mačky, dajú sa kúpiť napr. v Amazone, alebo iných pet-shopoch, dokonca sú k tomu aj nejaké úchyty, tak nič netreba montovať. Asi 5 veľkostí toho je. Stačí sa popýtať, známa to kupovala keď potrebovali urgentne zasieťovať okná (nebol čas dať nič vyrábať vtedy myslím).
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Maryl 4.12.2011 16:32

Existujú aj nejaké siete na balkón, ktoré sa dajú uchytiť aj bez vŕtania? Máme zateplený balkón a manžel odmieta akékoľvek zásahy do fasády balkóna, aby nestratil záruku. Bohužiaľ mu bohvie ako nezáleží na "záruke" mojích maznákov. Netají sa ani tým, že ak už nejakú sieť na balkón zoženiem, tak si ju tam namontujem sama. Prípadne keby mal niekto kontakt na nejakého "kutila" v KE, tak by som to nesmierne uvítala. ďakujem
Mária Krížeková

Kubo - EKS, čierny *18.7.2008
Arwen - EKS, sivý tiger *1.6.2009
Obrázok používateľa
Maryl
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 2.8.2009 7:58

Reklamy

Odoslaťod Haudrietka 8.12.2011 16:11

Ahoj! My máme originál sieť na balkon. sú to vlastne ako druhé dvere - sieť sa otvára smerom von a balkonové dvere dovnutra. sú pripevnené šrobikmi o vonkajší rám. Montovala nám to firma - pár minút práce ak máte doma vrtačku. Túto sieť som si objednala hned pri kúpe plastových okien a dverí, ale ak máte aj dávnejšie spravené dvere, stačí zavolať do firmy (akejkoľvek) a oni vám na požiadanie podla rozmerov spravia akúkolvek sieť na dvere, aj ked ste u nich napríklad dvere nekupovali. A tak isto aj pri drevených, u nás to rozhodne problém nieje, ale ja som od Piešťan, takže iný kraj - iný mrav :) možno. A máme siete aj na oknách a tie sú na také zápatky, čiže sa dajú kedykolvek vybrať a umyť napríklad. Sieť je zatavená v ráme a ten rám sa upevňuje na tie zápatky o rám okna - ručne, bez šrobikov. Doležité je, aby bola sieť v rámiku zatavená, len vtedy máte istotu, že ju mačka neprevalí - aj keby sa na nu celá zavesila.
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.11.2011 9:34

Reklamy

Odoslaťod elienta 18.1.2012 18:49

My sme namontovali ochrannú sieť Trixie , spevnenú drátom - uzatvorili sme ňou terasu.
Tento typ je možné prispôsobiť na mieru - po odstrihnutí sa nerozmotáva.
Najprv som dala pozvárať z kovový tyčí (priemer 1 cm) konštrukciu, natrela som ju základnou farbou, potom farbou rovnakou s fasádou a tú sme namontovali na zateplenú fasádu za pomoci "chemickej kotvy" a dlhých závitových tyčí, ktoré sa dali zasunúť hlboko cez polystyrén až do muriva. Drží to ako lusk.
Sieťka je pevná a na moje prekvapenie nepôsobí rušivým dojmom.
Elvis & Esterell Nerthiana * CZ
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 29.9.2011 13:58

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľské potreby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb