• Reklamy

Podporujem Slovenské shopy s chovatelskými potrebami!

diskusia o tom, kde nakupavať, a o komercii...
  • Reklamy

Podporujem Slovenské shopy s chovatelskými potrebami!

Odoslaťod chovatel 28.6.2011 15:22

Dobry den,

Vazeny navstevnik fora o mackach, rad by som Vam predstavil moj nazor na nakupovanie chovatelskych potrieb na Slovensku. Myslim si, ze je najvyssi cas zacat diskusiu o tom ci podporovat Slovensky trh, alebo trh inych krajin v Europe. Ja viem ze vsetci v dnesnej tazkej dobe pozerame na ceny a kupujeme tam, kde je najlacnejsie. Ale musime si uvedomit, ze podporujeme biznis a ekonomiku v inych krajinach EU.

Ja sosobne som za podporovanie Slovenskych shopov s chovatelskymi potrebami aj napriek o nieco vyssim cenam z inych krajin EU.

Dakujem za vas nazor,

Dufam, ze administrator stranky moj nazor nezmaze.

chovatel,
chovatel
Nováčik
Nováčik

Založený: 28.6.2011 15:12
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 2

Reklamy

Re: Podporujem Slovenské shopy s chovatelskými potrebami!

Odoslaťod nelli 29.6.2011 12:51

Keby si obchody neprihadzovali aj 200% prirazku (a nejde len o chovatelske potreby) tak by som podporila aj Slovensky trh, ale kedze tu na Slovensku je velakrat vseto predrazene tak hold smola.....plati to aj o potravinach aj tie radsej kupujem v Rakusku....a taky priklad ze tu na SK stoji napr. konzerva Miamor filety za 1,20-1,50 a cez nemecky zoohit mam v baleni 8 konzerv za 5,99 takze to je na jednu konzervu nejakych 0,74 a tomu hovorim kurnik velky rozdiel....cize Slovensky trh ma smolu kym sa nespamata.....a to nebude asi nikdy....
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.4.2010 9:23
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod ErikaSagova 29.6.2011 13:05

presne tak, suhlasim s predchadzajucim prispevkom..nejde len o ceny ale aj o kvalitu a to, ze na jednom mieste mozem nakupit vsetko a mozno aj nieco viac, co v mnohych nasich shopoch vobec nemaju a keby som to mala zhanat v nasich shopoch, tak by ma vyslo postovne/pohonne hmoty niekolkonasobne viac a tie peniaze dokazem minut aj efektivnejsie..az bude nejaky slovensky shop vybaveny podla nasich potrieb, nemam problem v nom nakupovat..
ErikaSagova
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 14.5.2008 18:09

Reklamy

Odoslaťod Lilez 29.6.2011 14:38

nelli napísal:Keby si obchody neprihadzovali aj 200% prirazku (a nejde len o chovatelske potreby) tak by som podporila aj Slovensky trh, ale kedze tu na Slovensku je velakrat vseto predrazene tak hold smola.....plati to aj o potravinach aj tie radsej kupujem v Rakusku....a taky priklad ze tu na SK stoji napr. konzerva Miamor filety za 1,20-1,50 a cez nemecky zoohit mam v baleni 8 konzerv za 5,99 takze to je na jednu konzervu nejakych 0,74 a tomu hovorim kurnik velky rozdiel....cize Slovensky trh ma smolu kym sa nespamata.....a to nebude asi nikdy....
:cat36:
ErikaSagova napísal:presne tak, suhlasim s predchadzajucim prispevkom..nejde len o ceny ale aj o kvalitu a to, ze na jednom mieste mozem nakupit vsetko a mozno aj nieco viac, co v mnohych nasich shopoch vobec nemaju a keby som to mala zhanat v nasich shopoch, tak by ma vyslo postovne/pohonne hmoty niekolkonasobne viac a tie peniaze dokazem minut aj efektivnejsie..az bude nejaky slovensky shop vybaveny podla nasich potrieb, nemam problem v nom nakupovat..
:cat36:
presne tak ako sa vyjadrili baby !!
pokiaľ človek chce pre mazla len to naj naj, musí sa všade popozeraťa porovnávať ceny kde je čo výhodnejšie. :wink: Nebudem, predsa kupovať za dvojnásobne väčšie ceny, len z dôvodu, že chcem podporiť slovenský trh.
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Odoslaťod chovatel 29.6.2011 18:37

Zamysleli ste sa niekedy nad tym, ze v Polsku maju nizssiu dph respektive 6% na krmiva. Ked Vam poviem aby sa Slovensky obchodnik vyrovnal konkurencii z Polska tak si musi dat velmi nizke marze. Niektory mozno maju vysoke marze, ale poznam takych co maju velmi nizke aby boli konkurencie schopny. Su jednoducho tlaceny k nizkym marzam.
chovatel
Nováčik
Nováčik

Založený: 28.6.2011 15:12

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 29.6.2011 19:33

Pre mňa je hlavný problém vo výbere - vo väčšine slovenských chovákov je to veľmi obmedzené, a to sa týka všetkého tovaru. Ak chcem pre svoje zvieratá to najlepšie a tú konkrétnu vec neviem u slovenských predajcov zohnať, logicky nepôjdem dole s nárokmi ale zoženiem inde.

Ja teda už veľmi v chovateľských nenakupujem, nemajú tam ani len podstieľku do WC, ktorá mi vyhovuje, o granuliach a konzervách ani nevravím
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod Baska818 30.6.2011 14:02

Súhlasím s dievčatami, veď nie je možné aby som miamorku kúpila o polovicu drahšie... To už teda ak sa chceme baviť o podporovaní slovenského trhu, začnime najskôr pri platoch :wink:
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod Lilez 30.6.2011 15:42

chovatel napísal:Zamysleli ste sa niekedy nad tym, ze v Polsku maju nizssiu dph respektive 6% na krmiva. Ked Vam poviem aby sa Slovensky obchodnik vyrovnal konkurencii z Polska tak si musi dat velmi nizke marze. Niektory mozno maju vysoke marze, ale poznam takych co maju velmi nizke aby boli konkurencie schopny. Su jednoducho tlaceny k nizkym marzam.

ale to neprinúti mňa kupovať niečo o dvojnásobok drahšie :-( a zas na úkor môjho miláčika predsa neprejdem na niečo čo je menej resp. totál nekvalitné. :-(
By som bola zvedavá ako to riešiš ty, ak máš nápad tak sa s nami prosím podel :-)
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Odoslaťod Dorka 2.7.2011 14:35

miusiatko napísal:Pre mňa je hlavný problém vo výbere - vo väčšine slovenských chovákov je to veľmi obmedzené, a to sa týka všetkého tovaru. Ak chcem pre svoje zvieratá to najlepšie a tú konkrétnu vec neviem u slovenských predajcov zohnať, logicky nepôjdem dole s nárokmi ale zoženiem inde.

Ja teda už veľmi v chovateľských nenakupujem, nemajú tam ani len podstieľku do WC, ktorá mi vyhovuje, o granuliach a konzervách ani nevravím

Súhlasím s týmto názorom. Kupujem veci v e-shope, kde majú aj výber, aj dobré ceny.. žial na SK som taký nenašla :-(
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod Tinuska 14.7.2011 12:24

suhlasim s vami. Ja v chovatelsky potrebach kupujem len pdstielku. Krmivo robim doma z masa a dalsich veci. :cica:
Tinuska *2.4.2011 - calico mačička - domáci čert
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Tinuska
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 4.7.2011 16:02
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Naty

Reklamy

Odoslaťod elienta 2.2.2012 19:24

Ja mávam chronický problém, že v Slovenských e-shopoch majú problém s dodaním ponúkaného tovaru.
Ak aj nájdem v e-shope niečo, čo ma zaujme a objednám to, spustí sa lavína výhovoriek, prečo mi to ešte nedodali.
.......výrobca nevyrobil,
dodali nám ale inú farbu, rozmer, v inej cene, poškodené,
...dokonca som zažila aj - to vám nedodáme, lebo je to nekvalitné :jaziram:
Prípadne nereagujú na otázky vôbec.
Takže ma už prešla chuť podporovať neschopných obchodníkov.
Elvis & Esterell Nerthiana * CZ
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 29.9.2011 13:58

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľské potreby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb