• Reklamy

Záchod * prosím o radu

diskusia o tom, kde nakupavať, a o komercii...
  • Reklamy

Záchod * prosím o radu

Odoslaťod Sneyk 6.10.2011 18:11

Máme klasický záchod pre mačky. Len žiaľ, náš kocúr síce cikanice zahrabe, ale tuhé sekrementy nie...
Takže niekedy po návrate domov alebo uprostred noci tu máme dobrý smrad... Moje predošlé dve mačky pekne zahrabali všetko... Ale tento proste po veľkej že nie :)
Kupujeme mu drahší biely kryštalický piesok (ktorý mimoriadne chválim - naozaj pohltí veľké množstvo smradu a cikanice akoby úplne pomizli v ňom) lebo predošlí majitelia vraveli že keď mu dáme iný, on to spraví just vedľa záchoda :)
Neviete poradiť teda nejaký dobrý záchod z ktorého by neunikal až tak smrad? Existuje vôbec nejaký taký?
Alebo nejakú radu ako by mohol kocúr po sebe zahrabať? Ak je to možné :)
Dosť na tom, že po veľkej potrebe, alebo teda väčšinou vybehne zo záchoda akoby spopod psích zubov...
A keď som pri tom, aby som nezakladal novú tému, spomeniem ešte že niekedy, nie vždy po veľkej potrebe si začne utierať zadok o zem a niekedy tam ostanú aj také no, celkom nepekné šmuhy :D Mám si to spájať s rujou alebo s niečím teritoriálnym, či ako? Lebo ani toto moje predošlé mačky nerobili...
P.S.: Je to dvojročný siamský kocúr
Sneyk
Nováčik
Nováčik

Založený: 8.8.2011 17:28
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Snake

Reklamy

Re: Záchod * prosím o radu

Odoslaťod danielocka 6.10.2011 19:18

ahoj..ja som pocula ze niekedy nezahrabavanie exkrementov moze znamenat aj trocha naruseny vztah medzi macickou a majitelom..mozno malo pozornosti, druhou moznostou moze byt to ze ak mas ine macicky tak vacsinou tie ktore su dominantne exkrementy nezahrabuju, je to akysi naznak dominancie..u mne je zas taka situacia ze moja napriklad nezahrabava preto aby sme to cim skor odpratali :-D ale je pravda ze na potrebu ide az vtedy ked je niekto doma a vtedy skriabe na vsetko okolo, len nie aby zahrabala svoje hovienko :D a co sa tyka suchania o zem to robi aj moja...lenze ja som si vsimla ze ma bolavy konecnik-zial k tomuto som sa viac nedozvedela kedze som zalozila temu ale nikto mi neporadil..takze tak
Obrázok používateľa
danielocka
mačiatko
mačiatko

Založený: 31.8.2010 17:54
Pohlavie: Žena
Skutočné meno: Meno Priezvisko

Reklamy

Odoslaťod curry 7.10.2011 13:00

Náš kocúrik tiež občas nezahrabáva v záchodíku. Máme ešte aj mačičku (už sterilizovanú) tak som dlho nevedela, ktorý z nich to necháva tak, ale už som ich odsledovala, že je to kocúrik. Nerobil to takto vždy, predtým pekne zahrabal všetko. Ja som ešte nikdy nepočula, že by to mohlo znamenať narušený vzťah medzi mačkou a človekom... Skôr som to pripisovala tomu, že už dospel a nie je zatial vykastrovaný. O chvílku bude mať rok, tak už sa na to chystáme. Myslela som, že aj to by mohla byť jeho forma "značkovania". Alebo som tiež čítala, že je to dominanciou. Dúfam teda, že vzťah máme OK :-)
Obrázok používateľa
curry
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 4.5.2011 8:07
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 7.10.2011 18:28

Sneyk napísal:Máme klasický záchod pre mačky. Len žiaľ, náš kocúr síce cikanice zahrabe, ale tuhé sekrementy nie...
Takže niekedy po návrate domov alebo uprostred noci tu máme dobrý smrad... Moje predošlé dve mačky pekne zahrabali všetko... Ale tento proste po veľkej že nie :)
Kupujeme mu drahší biely kryštalický piesok (ktorý mimoriadne chválim - naozaj pohltí veľké množstvo smradu a cikanice akoby úplne pomizli v ňom) lebo predošlí majitelia vraveli že keď mu dáme iný, on to spraví just vedľa záchoda :)
Neviete poradiť teda nejaký dobrý záchod z ktorého by neunikal až tak smrad? Existuje vôbec nejaký taký?
Alebo nejakú radu ako by mohol kocúr po sebe zahrabať? Ak je to možné :)
Dosť na tom, že po veľkej potrebe, alebo teda väčšinou vybehne zo záchoda akoby spopod psích zubov...
A keď som pri tom, aby som nezakladal novú tému, spomeniem ešte že niekedy, nie vždy po veľkej potrebe si začne utierať zadok o zem a niekedy tam ostanú aj také no, celkom nepekné šmuhy :D Mám si to spájať s rujou alebo s niečím teritoriálnym, či ako? Lebo ani toto moje predošlé mačky nerobili...
P.S.: Je to dvojročný siamský kocúr

Neviem či ti pomôžem ale náš má 2 záchodíky.Po kastrácii som si všimla že milostiví pán kaká vedľa wc.Stále si vyhrabal dieru a na druhu stranu kopeček, postavil sa na vyčistené dno wc a guličky pekne krásne šli natesno vonku z wc.Radila som sa neskôr z vetošom a ten mi poradil druhé wc.Takže teraz to máme poriešené tak že cikať chodí do otvoreného wc kde má silikonovu podstielku,a do krytého chodíme kakať a tam je zverlit.Raz som mu nasypala silikonovu aj do kryteho predstav si že sa vykakal ale nezahrabal to možno mu vadí že je podstielka ťažšia ako klasický zverlit.Môj kocúr napríklad ani nepôjde kým nemá wc vyčistené.Tiež zvažujem naučiť ho na naše wc,myslím že by sa to naučil nakoľko mi stále na wc asistuje a spláchnuť nemôžem kým on nevylezie na mysu musí povoňať poškrabať po doske od wc a potom zoskočí dole.Vážne uvažujem či to neskusim akurát že manžel má námietky proti tomu.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod sigimoon 7.10.2011 19:10

ja si neviem vynachváliť tento http://www.petstore.sk/Toalety-pre-mack ... -MIKA.aspx môžem vrelo odporučiť.
Obrázok používateľa
sigimoon
mačiatko
mačiatko

Založený: 29.8.2008 19:41
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Lilamacicka 10.10.2011 14:46

No...moja cica zahrabáva kakanicu asi tak, ako sa jej chce... Je pravda, že ja som radšej, keď ju zahrabe, lebo je menej smradu, ale niekedy to nechá tak... Podľa mňa to nie je vôbec problém, však každá cica či ciciak má svoju povahu, za tým netreba nič vážne hľadať... Keď sa mojej chce, tak to tak zahrabe, že ja to potom musím hľadať :cerveny: Hlavne, nech je záchod vždy vyčistený, nech má kam chodiť na čisté miesto.
Zuzana
Obrázok používateľa
Lilamacicka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 1.4.2011 19:32
Skutočné meno: Zuzana

Reklamy

Odoslaťod Clara86 11.10.2011 9:39

No neviem, ja myslím že pokiaľ mačka šúcha zadok o zem, znamená to že ju svrbí, možno má červy... skúste kúpiť odčervovacie tabletky.
Boľavý konečník, s tým asi viac poradí veterinár
Clara86
mačiatko
mačiatko

Založený: 11.10.2010 10:16

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľské potreby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb