• Reklamy

Strihací strojček na mačku

diskusia o tom, kde nakupavať, a o komercii...
  • Reklamy

Strihací strojček na mačku

Odoslaťod Crysis 13.4.2012 15:53

Ahojte,strihávate niekdo svoje mačky?Potreboval by som poradit strojček vhodný aj pre mačky.Moj perzský micúch sa odmieta na truc dať česať od kedy máme doma daľšieho mačiaka,čiže ho češem dosť nepravidelne a ma stale viac dredov.Minulý rok som kúpil v Lidli strojček,ale ten sa mi moc neosvedčil na hustú a jemnú srsť peržanov.Na zoohite v oddelení pre psov je veľký výber strojčekov,no neviem ktorý kúpiť,o mačkách nič nepíšu.A vyhodit 150 eur za strojček na slepo sa mi moc nechce,čiže ak máte zo strihaním mačiek praktické skúsenosti,sem s nimi :cica2: .
Jerry-biela perzska činčila * 21.9.2008
Atriel(Akatriel Angel,dolldeluxe*SK)-ragdoll seal colorpoint * 17.7.2011
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2011 19:58
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Miro

Reklamy

Re: Strihací strojček na mačku

Odoslaťod Lilez 16.4.2012 21:16

prepáčte, ale prečo strihať mačku ? :mutagen: pochopím, ak má zdravotné problémy, ale to že nie je naučený / resp. nerád sa češe ešte neznamená, že dám mačku ostrihať . Ani moje mainky nemajú v láske česanie, ale robím to pravidelne, takže sa naučili tolerovať kefu. Ale je to môj osobný názor, každý môže konať ako sám uzná za vhodné.
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 16.4.2012 22:47

Peržan má iný typ srsti a ak sa pravidelne nečeše, začne plstnatieť, to sa ťažko vystriháva.
Mala som doma strojček od výrobcu Oster, stál okolo 50e - mal malú hlavicu a dosť veľké nádstavce, akurát na mačku. Možno by ste ho s tým mohli skrátiť (do hola isto nie). Teraz ho používa vet na holenie brušiek a pod.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod Crysis 17.4.2012 18:50

Jerry vydrží len pár ťahov s kefou,potom začne syčať a škrábať.Pred tým ako sme mu kúpili kamaráta sa dal v pohode česať,teraz tak povediac trucuje.Momentálne inú možnosť nemám,nerád by som keby mal nejaké kožné problémy kôli tým dredom.Už som objednal strojček za 40€ zo zoohitu,kupujúci ho chválili a idú naň hlavice Oster a Moser,tak uvidím aký bude.Do hola samozrejme nepôjde,iba mu skrátim srsť.
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Crysis 7.7.2012 12:20

Len doplním pre tých,ktorí by boli nútený tiež strihať cicu,tak mne sa osvedčil práve ten lacný strojček z Lídla za cca 12eur.Strojček je tichý a vibruje,čo sa kocúrovi veľmi páči a dokonca si to užíval :-D ,hlavne pod krkom.Samozrejme ho naň treba pomaly privikať,pri prvom zapnutí utekal kade ľahšie,ale zvykol si naň a už mu vôbec nevadí.Bohužial to,že je tento strojček dostačujúci som zistil až potom,čo som objednal zo zoohitu za 70eur druhý strojček Pet Clipper 9000(40e strojček+30e 5mm hlavica Moser).Tento strojček je trošku hlučnejší a nevibruje,čo už micúchovi vadilo,takže mám pekný nový strojček na okrasu :-/ .Strojček z Lídla má aj plastové nádstavce na rôzne dľžky,ale tie su pre peržanov prakticky nepoužiteľné,lebo majú zuby moc na husto.Akurát na tom najmenšom nádstavci som vylomil každý druhý zub a to už je celkom použitelné.ale aj tak išiel micúch na 5mm,lebo tie chumáče sa inak nedali.Myslím že vzhladom na toto horúce leto mi je aj vdačný,lebo leží bez problémov aj na koberci,po minulé letá vyhladával len dlažbu :cica2: .
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 7.7.2012 17:55

Crysis napísal:Len doplním pre tých,ktorí by boli nútený tiež strihať cicu,tak mne sa osvedčil práve ten lacný strojček z Lídla za cca 12eur.Strojček je tichý a vibruje,čo sa kocúrovi veľmi páči a dokonca si to užíval :-D ,hlavne pod krkom.Samozrejme ho naň treba pomaly privikať,pri prvom zapnutí utekal kade ľahšie,ale zvykol si naň a už mu vôbec nevadí.Bohužial to,že je tento strojček dostačujúci som zistil až potom,čo som objednal zo zoohitu za 70eur druhý strojček Pet Clipper 9000(40e strojček+30e 5mm hlavica Moser).Tento strojček je trošku hlučnejší a nevibruje,čo už micúchovi vadilo,takže mám pekný nový strojček na okrasu :-/ .Strojček z Lídla má aj plastové nádstavce na rôzne dľžky,ale tie su pre peržanov prakticky nepoužiteľné,lebo majú zuby moc na husto.Akurát na tom najmenšom nádstavci som vylomil každý druhý zub a to už je celkom použitelné.ale aj tak išiel micúch na 5mm,lebo tie chumáče sa inak nedali.Myslím že vzhladom na toto horúce leto mi je aj vdačný,lebo leží bez problémov aj na koberci,po minulé letá vyhladával len dlažbu :cica2: .

Crysis mohla by si odfotiť krabičku alebo obal toho strojčeka z Lidlu?aby som vedela čo vlastne hľadať.Môj peržan tiež fuží ako pes baskervilský len pod vaňou na dlažbe. :jaziram:
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod Crysis 8.7.2012 10:33

ááále ja som chlap :cerveny: :-D .Len budeš musieť počkať na akciu zo zvieratami,lebo normálne ho tam nemajú(teda aspoň u nás). Obrázok
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 8.7.2012 11:33

Ďakujem Crysis a ospravedlňujem sa že som z teba urobila dievčatko :-) .Ešte dobre že sestra robí vedúcu v Lidli.Pošlem jej obrázok a nech zamaká kým je horúco a zoženie strojček.Strihal si nim už?nevrčí moc?nebudem mať kocúra až na plafone? :befucking: .Ja som ho dnes troška preriedila prerieďovačom na vlasy pre ľudí a držal jak hluchý dvere.Chudák je mu teplučko.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod Crysis 8.7.2012 12:01

Marusska83 napísal:Ďakujem Crysis a ospravedlňujem sa že som z teba urobila dievčatko :-) .Ešte dobre že sestra robí vedúcu v Lidli.Pošlem jej obrázok a nech zamaká kým je horúco a zoženie strojček.Strihal si nim už?nevrčí moc?nebudem mať kocúra až na plafone? :befucking: .Ja som ho dnes troška preriedila prerieďovačom na vlasy pre ľudí a držal jak hluchý dvere.Chudák je mu teplučko.

Strojček je tichý a vibruje,čo sa môjmu micúchovi páči.Inak ja som ho naň postupne privikal.Najskôr som mu ho nechal len tak položený na zemi nech si ho oňuchá,hladkal som ho s ním po srsti,potom na chvílu zapol,potom ho zas oňuchával ked zbadal že to aj niečo robí a nakoniec som ho hladkal zo zapnutým strojčekom a ked mu to nevadilo,mal som vyhraté :-D .Mne to privikanie trvalo asi 2 dni.Samozrejme pri strihaní vydrží tak 10 minút,aj to ho musím najskôr zo zapnutou mašinkou hladkať pod krkom,kôli tomu vibrovaniu,potom je povolnejší :-D .Len pozor na fúzy,môj má už 3 fúzy na jednej strane kratšie,lebo pohol hlavou.Alebo nech ti niekdo drží kocúra a ty strihaj,pokial nemá chumáče tak za pol hodinu je ostrihaný.A inak aj chumáče sa s ním davajú dole lepšie a rýchlejšie ako s nožničkami.Alebo mi poštou pošli kocúra,ja ti ho ostrihám :cat34: .
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Dadulik 22.7.2012 20:19

Od štvrtka 26.7.2012 bude mať Lidl opäť v ponuke strojček na zvieratká + kopec iných blbostičiek :cat34:
:cica2: MAFIA ( niečo +MCO modrostrieborná) :cica2: :hearth: 27.12.2008
SHIRIN alias šišina domáca :cica2: :hearth: cca máj 2008 - :smutny: 26.10.2011
DAX von Kralova, NO :hearth: 16.02.2000
MAJA, DODO čistokrvná pouličná zmeska :hearth: sept. 2002
Obrázok používateľa
Dadulik
šelma
šelma

Založený: 13.9.2008 20:11

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľské potreby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb