• Reklamy

WHISKAS Mačacie Mlieko

diskusia o tom, kde nakupavať, a o komercii...
  • Reklamy

Kúpili by ste svojej mačke mačacie mlieko Whiskas ?

áno
16
47%
nie
18
52%

Celkový počet hlasov : 34

Odoslaťod Katarina Francuzova 19.9.2006 18:17

INA S. napísal:...Katka nechcem ťa chytať za slovo,ale vravela si o časopisoch a napísala si jeden,ja ho mám tiež a nenašla som tam o wiskas a vetovi nič.Píše sa tu o ACANE,EUKANUBE,IAMISE,PETTY,ANIMONDE,INTEGRE a o správnej výžive vo všeobecnosti(granule,čerstvé mäso,mlieč.výrobky,rôzne doplnky výživy a pár receptov),tak ja neviem skade to máš,to ale neznamená ,že tým nemôžeš krmiť pokial to nespôsobuje mačiakovi problém :wink:

Tam som sa pomilila vola sa to Macky. :-) A preco by som mala klamat!!!!!!! :mutagen: :-D
:-) Ak by bolo možne skrižit mačku a človeka,zhoršilo by to mačku ale zlepšilo človeka. :-)
Katuška :-D
Podolinec :cica2:
Obrázok používateľa
Katarina Francuzova
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 18.6.2006 20:02
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Edgarius 8.11.2006 12:37

Musim sa Katky zastat...preco by Whiskas nemal byt kvalitny? Pretoze je to 'komercnejsia' znacka ako RC, Hill's a pod. Ziaden vyrobca nedeklaruje PRESNE z coho je to, ci tamto krmivo vyrobene. Aj Hill's to uvadza len 'rozmenene na drobne':
http://www.hillspet.com/zSkin_2/products/product_details.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524441760416&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374302037387&bmUID=1162985607396
Ako som uz raz spomenul, kto chce naozaj koser jedlo pre cicky, ten im ho musi pripravit sam. :wink:
A na okraj, kto z Vas chodi nakupovat potraviny pre seba do specializovanych obchodov (mlieko k mliekarovi, chlieb do pekarne, maso k masiarovi) a kto to robi 'generalne' v super- hypermarkete? :cerveny:

...a Jessike Whiskas mlieko nechutilo, granuly a kapsicky ano :wink:
-=Edgarius=-

Charlie - PER ns 11
Lili-cica von der Strasse - cicuska obycajna vo whiskas farbe
Hauptmann Freiherr von Cicavec - kocur obycajny ;O)
Obrázok používateľa
Edgarius
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 16.10.2006 8:19
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod catka 8.11.2006 12:55

edgarius suhlasim s tebou, ze ak chces mat najkvalitnejsie jedlo, musis si ho pripravit sam. ale s ostatnym co pises absolutne nesuhlasim.
su krmiva kvalitne a kvalitnejsie. na whiskas sa staci len pozriet a vidis co je to zac, na kvalitnych granuliach a konzervach vidis a citis, ze nejake maso obsahuju - vidis kusky masa v konzerve a vonia to ako naozajstne maso.
to ze to tvojej macicke chuti nic neznamena, aj mne chuti cokolada a nejem ju od rana do vecera a vylucne iba ju. moja veterinarka ma hned pri prvej navsteve upozornila, ze najviac zaludocnych problemov byva z hypermarketovych krmiv, konkretne spomenula tuto znacku.
je samozrejme ciste tvoje rozhodnutie cim budes svoju macicku krmit. a potom bude samozrejme aj na tebe, ked budes odstranovat nasledky nekvalitnej stravy v neskorsom veku. dufam, ze to bude pre nu co najmenej bolestive.
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 25.1.2006 18:01

Reklamy

Odoslaťod Edgarius 8.11.2006 13:18

Catka: netvrdim, ze nie je rozdiel medzi znackovym a 'hypermarketovym' krmivom, naopak... Myslim si, ze Whiskas je urovni, pod ktoru sa uz neoplati ist (z hladiska kvality). Ale debaty na temu 'Hill's je najkvalitnejsie krmivo, pretoze JE', 'RC je kvalitnejsie ako Eukanuba, pretoze veterinar (ktory ma nad ordinaciou putac RC :wink: ) tak povedal' alebo ze 'Pro Plan je lepsi ako Animonda, pretoze vyrobca deklaruje to a to' su myslim o nicom. A navyse tu velmi dobre funguje socialne inzinierstvo... Preco napr. Hill's ako vyrobca jedneho z najkvalitnejsich krmiv neuvadza na obale PRESNE zlozenie stravy ale len podiel P-F-C? Pretoze by mu to a) nikto neveril, alebo b) by si to nikto nekupil (ak by tam bolo napr. ze krmivo pozostava z 10% masovych produktov, z toho 50% koze, 20% tuk, 10% kostna mucka, 15% vnutornosti, 5% svalovina-a.k.a maso).

Mojej cicke kupujem aj Whiskas, aj RC aj Gimpet aj Pribinacikov, obhryza mi omietku na stene, papa kvety z kvetinaca, 'povysava' omrvinky zo zeme...ale ma pestru stravu a o tom to podla mna ma byt.

Myslim si, ze Katka Francuzova vobec nerobi chybu, ze kupuje cicke Whiskas. Ak jej to napr. financne nevychadza, tak vlastne robi to najlepsie, co moze.

P.S. Nie som zastanca ani dealer Whiskasu :wink: A poprosil by som link na 'temy o krmeni, aby si zvazila, ci to co davas svojej macicke je ozaj dobre. O Whiskase tu uz padlo dost.'
-=Edgarius=-

Charlie - PER ns 11
Lili-cica von der Strasse - cicuska obycajna vo whiskas farbe
Hauptmann Freiherr von Cicavec - kocur obycajny ;O)
Obrázok používateľa
Edgarius
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 16.10.2006 8:19
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod catka 8.11.2006 13:57

Edgarius napísal:Catka: netvrdim, ze nie je rozdiel medzi znackovym a 'hypermarketovym' krmivom, naopak... Myslim si, ze Whiskas je urovni, pod ktoru sa uz neoplati ist (z hladiska kvality). Ale debaty na temu 'Hill's je najkvalitnejsie krmivo, pretoze JE', 'RC je kvalitnejsie ako Eukanuba, pretoze veterinar (ktory ma nad ordinaciou putac RC :wink: ) tak povedal' alebo ze 'Pro Plan je lepsi ako Animonda, pretoze vyrobca deklaruje to a to' su myslim o nicom. A navyse tu velmi dobre funguje socialne inzinierstvo... Preco napr. Hill's ako vyrobca jedneho z najkvalitnejsich krmiv neuvadza na obale PRESNE zlozenie stravy ale len podiel P-F-C? Pretoze by mu to a) nikto neveril, alebo b) by si to nikto nekupil (ak by tam bolo napr. ze krmivo pozostava z 10% masovych produktov, z toho 50% koze, 20% tuk, 10% kostna mucka, 15% vnutornosti, 5% svalovina-a.k.a maso).

Mojej cicke kupujem aj Whiskas, aj RC aj Gimpet aj Pribinacikov, obhryza mi omietku na stene, papa kvety z kvetinaca, 'povysava' omrvinky zo zeme...ale ma pestru stravu a o tom to podla mna ma byt.

Myslim si, ze Katka Francuzova vobec nerobi chybu, ze kupuje cicke Whiskas. Ak jej to napr. financne nevychadza, tak vlastne robi to najlepsie, co moze.

P.S. Nie som zastanca ani dealer Whiskasu :wink: A poprosil by som link na 'temy o krmeni, aby si zvazila, ci to co davas svojej macicke je ozaj dobre. O Whiskase tu uz padlo dost.'

podla mna to tvrdis, ked hovoris, ze whiskas je kvalitne krmivo. myslim si, ze whiskas je daleko POD urovnou pod ktoru sa uz neoplati ist.
ja si samozrejme uvedomujem silu reklamy, ktora zapricinila aj to, ze vacsina ludi ani len nevie ze existuju ine krmiva ako whiskas a dalsie co vidia v supermarkete na regali (ja som nebola vynimkou, az kym moja macicka nezacala mat problemy s hnackami a veterinarka mi vysvetlila akou stravou by bolo vhodnejsie krmit ak tomu chcem v buducnosti preditst).
ak davas macicke pestru a rozmanitu stravu, ktora nezahrna IBA supermarketove krmiva, tak je vysoky predpoklad, ze bude dlho a zdravo zit :-) pokial macicka dostava mliecko whiskas spolu s kvalitnymi konzervami, granulami, maskom tak jej to neublizi.

neviem koho citujes s tym linkom, ale myslim ze katka francuzova sa tu zdrzuje hodne casto na to, aby si to nasla sama, a teba debaty o krmeni nezaujimaju a su o nicom, takze nevidim dovod, preco by som ho sem mala davat.
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod catka 8.11.2006 14:22

doplnok: kamaratka ma doma vacsi pocet maciciek a exaktnym vypoctom mi dokazala, ze ju krmenie kvalitnymi granulami vychadza lacnejsie ako krmenie whiskasom - je to krmivo plne prazdnych kalorii, takze macicky ho potrebuju zjest viac ako kvalitnych granul alebo konzervy, ktora je ovela vyzivnejsia.

ps. moje macky whiskas nedostavaju, omietku jest nepotrebuju, pretoze dostavaju vitaminove pasty a v kvetinaci maju vysadenu travu pre macky, bambus a papyrus, ktore obhryzaju a ostatnym kvetinam davaju pokoj :cica2:
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Re: WHISKAS Mačacie Mlieko

Odoslaťod zdenka2710 18.3.2011 14:26

Neviem ako vasim macickam ale mojim whiskas cat milk strasne chuttii..az sa idu potrhat :-D :-D :-D
zdenka2710
mačiatko
mačiatko

Založený: 5.2.2011 8:42
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod vcielka 31.5.2011 17:03

Po precitani tohto fora musim povedat len tolko: keby ste vedeli cim vsetkym som krmila svoju macku ja tak by ste ma asi zlyncovali :D A keby som ja tesne po rozpade ZSSR az po 10 rokov dalej mala internet a v nasich novozamockych chovproduktoch mi vedeli aj poradit a dovazali sem ine jedlo ake dovazali a vedeli poradit, tak by to krmenie isto vyzeralo inak. Boli sme vobec radi, ze mame ten Whiskas a kitekat a Felix a ktovie co este. To boli pre nas znacky kde Whiskas v tej dobe bolo jchlo edno z najdrahsich, najreklamovanejsich krmiv, co bol vtedajsi meratel kvality :D Inak za cely zivot bola moja perzanka chora len raz a aj to som ju pocas toho kratkeho zimneho obdobia nasilu ladovala medom, bez inej mediciny a vylizala sa z toho rychlo :) A krmili sme ju obycajnym kravskym mliekom. Nie casto, pretoze voda je voda (slava starym kohutikom nepakovym ktore stale kvapkali) a predsa v prirode nechodi olizovat kravam vemena ale sa radsej nabasti vody z potoka, ale krmili podla zvyku nasich starych mam :) A aj kosti chrumala ako besna co sa vsade zakazuje. Ale ked ich tak milovala nedoprajes jej? No ale kto to v tej dobe vedel ze sa nemoze nimi krmit. ja nie. Dozila sa 10 rokov. Co nebolo malo ani vela podla mojho nazoru.
Zasa na druhu stranu terajsia cica si bude zit podla mojho nazoru lepsie a drahsie ako ja :D kedze ju chcem krmit naozaj vyberovo a kvalitne. :cica:
vcielka
mačiatko
mačiatko

Založený: 27.5.2011 9:35
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod Lilez 31.5.2011 19:04

pravdepodobne ma teraz pár ľudí "kill-ne" :zhebni: ale tak ja si myslím, že micukám je to jedno či je to whiskas,rc, acana atď.
Keď im to chutí tak to spapajú a keď nie tak môže to byť akokoľvek kvalitné ani sa toho nedotknú, vlastná skúsenosť. Pokiaľ majú vyváženú, na vitamíny bohatú stravu a micuky prospievajú, si myslím že je to ok.
O tom by sa dalo dlho diskutovať prečo je toto zlé a to dobré, väčšinou by si aj tak každý obhajoval to svoje, resp. čo povedal vet je dobré!! ( a keď sa opýtam desiatich vetov, dostanem desať názorov čo je dobré), každé jedno papaníčko má niečo pro a niečo kontra.
Aj do mňa tlačili rodičia samé zdravé veci, ktoré som nenápadne "prepašovala" všadekade a keď mama upratovala tak sa neprestala čudovať čo v tom kvetináči rastie :-D a tak isto to robí aj moja micuky, čo jej nechutí tak to skončí pod kobercom , alebo zamaskované v záchodíku :-D
Tak a teraz ma môžete obesiť zastreliť ukameňovať !
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Odoslaťod Freya 31.5.2011 21:38

Off Topic: Ako neviem prečo hneď píšeš, že by ťa mal niekto tu zastreliť, ukameňovať, obesiť... Napísala si svoj názor :-) toto je fórum a je na diskutovanie nie na nejaké strielanie alebo ukameňovanie.. To čo si napísala je pravda, každý bude kŕmiť podla seba to čo chutí jeho mickám a z čoho prospievajú :wink: Nechápem prečo si dala na koniec tú vetu...
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod Lilez 1.6.2011 19:14

[quote="Freya"]Off Topic: Ako neviem prečo hneď píšeš, že by ťa mal niekto tu zastreliť, ukameňovať, obesiť... Napísala si svoj názor :-) toto je fórum a je na diskutovanie nie na nejaké strielanie alebo ukameňovanie.. To čo si napísala je pravda, každý bude kŕmiť podla seba to čo chutí jeho mickám a z čoho prospievajú :wink: Nechápem prečo si dala na koniec tú vetu...
[/quote
Prečo som dala tú vetu ?
mno, ako tak čítam diskusie, pár ľudí je sa tu vehementne bráni názorom iných ľudí, keby sa dalo nakričať cez net, tak by sme tu asi ohluchli. :D :D
Ja som sa sem zaregistrovala aby som sa mohla informovať s ľuďmi ktorých spaja spoločná téma a to sú micky, vymeniť si skúsenosti,rady, zážitky atď, veď nikto múdry z neba nespadol a pokiaľ sa mám kde opýtať, tak prečo to nevyužiť ? Veľa príspevkov je tu poučných,ale ako tak čítam príspevky mám pocit, že väčšinou si tu ľudia myslia, že keď majú x mačiek tak sú múdrejší ako ostatný. Takže nič v zlom :-D
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Odoslaťod vcielka 1.6.2011 19:32

Lilez uz 2 tyzdne nerobim nic ine len citam cele dni jednu temu za druhou a prechadzam ich tak, ze si precitam vsetky prispevky k danej teme, kedze sa chystame na novy prirastok do rodiny a sem tam pri asi kazdej 5 - 10 teme ak mam co k tomu dodat aj zareagujem. Ako na jednej strane to moze posobit znacne rusivo, ked niekto striktne zastava svoj nazor, ale na druhej strane sa treba zamysliet, preco ho tak striktne zastava. Su to vacsinou zle skusenosti alebo by chceli pre macky to najlepsie a aby to vsetci dodrzovali. Je to uslachtila vec a tym ze to takto podciarknu, zdoraznia to. Ja osobne to citam s urcitim odstupom a snazim sa to vnimat objektivne, pretoze kazda skusenost inych aj ked su castokrat protichodne, ma posunu vpred a hlavne ak su protichodne, daju ti moznost sa zamysliet ze svet nie je ciernobiely. Akceptujem nazory vsetkych ale samozrejme sama si vyberam ktorou cestou pojdem ja. Samozrejme mozeme s niektorymi nesuhlasit, na to ma kazdy pravo a by bolo divne ak by sme suhlasili so vsetkym, ale napr ja som tu nevidela chovatela, ktory by sa na teba vrhol za tvoj osobny nazor ak nie je uplne amoralny alebo detinsky hlupi. Teda az na 1 vztahovacnu vynimku, ktora tu vsak uz dlhie nepisala, ale tu zasa moze ospravedlnit vek :)
Takze kludne a smelo vyjadruj svoje nazory :bye:
vcielka
mačiatko
mačiatko

Založený: 27.5.2011 9:35
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 1.6.2011 21:11

vcielka napísal:Lilez uz 2 tyzdne nerobim nic ine len citam cele dni jednu temu za druhou a prechadzam ich tak, ze si precitam vsetky prispevky k danej teme, kedze sa chystame na novy prirastok do rodiny a sem tam pri asi kazdej 5 - 10 teme ak mam co k tomu dodat aj zareagujem. Ako na jednej strane to moze posobit znacne rusivo, ked niekto striktne zastava svoj nazor, ale na druhej strane sa treba zamysliet, preco ho tak striktne zastava. Su to vacsinou zle skusenosti alebo by chceli pre macky to najlepsie a aby to vsetci dodrzovali. Je to uslachtila vec a tym ze to takto podciarknu, zdoraznia to. Ja osobne to citam s urcitim odstupom a snazim sa to vnimat objektivne, pretoze kazda skusenost inych aj ked su castokrat protichodne, ma posunu vpred a hlavne ak su protichodne, daju ti moznost sa zamysliet ze svet nie je ciernobiely. Akceptujem nazory vsetkych ale samozrejme sama si vyberam ktorou cestou pojdem ja. Samozrejme mozeme s niektorymi nesuhlasit, na to ma kazdy pravo a by bolo divne ak by sme suhlasili so vsetkym, ale napr ja som tu nevidela chovatela, ktory by sa na teba vrhol za tvoj osobny nazor ak nie je uplne amoralny alebo detinsky hlupi. Teda az na 1 vztahovacnu vynimku, ktora tu vsak uz dlhie nepisala, ale tu zasa moze ospravedlnit vek :)
Takze kludne a smelo vyjadruj svoje nazory :bye:

:cat38:
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod Freya 1.6.2011 21:20

Lilez napísal:Prečo som dala tú vetu ?
mno, ako tak čítam diskusie, pár ľudí je sa tu vehementne bráni názorom iných ľudí, keby sa dalo nakričať cez net, tak by sme tu asi ohluchli.
Ja som sa sem zaregistrovala aby som sa mohla informovať s ľuďmi ktorých spaja spoločná téma a to sú micky, vymeniť si skúsenosti,rady, zážitky atď, veď nikto múdry z neba nespadol a pokiaľ sa mám kde opýtať, tak prečo to nevyužiť ? Veľa príspevkov je tu poučných,ale ako tak čítam príspevky mám pocit, že väčšinou si tu ľudia myslia, že keď majú x mačiek tak sú múdrejší ako ostatný. Takže nič v zlom

Off Topic: Kľudne si to mohla napísať aj bez toho.. Ja čo som čítala nemyslím, že by ťa tu dakto išiel strielať alebo čo.. Ono ľudia veľakrát aj normálne rady chápu ako nejaký útok, a človek keď sa ich snaží akotak dostať do obrazu urazia sa.. Jednoducho myslia si svoje , nedajú si povedať. Viem presne o čom hovorím :wink: sama som bola taká, človek pokiaľ si sám nenaštuduje, nepochopí keď nechce. Nemyslím, že tu na teba niekto útočil - aj keď tebe sa to možno tak zdalo - ono niekedy tá pravda je trošku iná, ako človek predpokladal. Ja ťa aj tak trošku chápem, ale teraz čo si napísala na tom nie je nič zlé, v podstate je to pravda naozaj nechápem prečo to ukončenie, ale to je jedno už. Ja len že to kľudne mohlo byť aj bez toho. :wink:
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Chovateľské potreby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb