• Reklamy

Macacie prepravne boxy, tasky..

diskusia o tom, kde nakupavať, a o komercii...
  • Reklamy

Macacie prepravne boxy, tasky..

Odoslaťod janula 21.8.2006 17:37

Prehladala som skoro cele forum a temu o macacich prepravkach som nenasla a pritom prepravka je jednou z najzakladnejsich potrieb pre macicky, cestovanie ulahcuje a robi ho bezpecnejsim :wink:
Zaujimalo by ma, ake prepravky vlastnite - klasicke plastove, nadrozmerne na kolieskach alebo prepravne tasky, ci boxy :?: Pouzivate pri preprave v taske aj postroj alebo voditko :?:
Pre mna je tato tema velmi aktualna, kedze mam dvoch kocurikov, ktori su uz na jednu prepravku velki a pred nedavnom som sa nevedela rozhodnut ci kupit dalsie plastove "cudo" alebo prepravnu tasku, nakoniec som sa rozhodla pre tasku a vyzera velmi dobre :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod schnauzee 23.8.2006 13:49

My mame pre maciakov jednu mensiu prepravku, teraz som objednala dalsiu, uz vacsich rozmerov, aby sa tam zmestili aj dvaja. A taktiez uvazujem nad kupou prepravnej tasky. Naseho Chiliho davam na postroj iba na dlhsie cesty, ak ho chcem v aute priputat bezpecnostnym pasom, co je u nas super vec, kedze tlacit sa v prepravke, na to Chilino nema vobec chut.
Zuzka Mihaľová
Košice

Lucifer Triumetal, bradac velky cierny, *24. maj 2007
Chili, šibal domáci, * august 2005
Richy, maznák domáci, šibal č. 2, * máj 2006
Alik Angelinum, bradáč malý korenie a soľ , *21. januar 1997 + 15 marec 2007 :smutny:
Obrázok používateľa
schnauzee
šelma
šelma

Založený: 4.2.2006 10:10

Reklamy

Odoslaťod janula 23.8.2006 15:59

Tu je ta prepravna taska, ktoru som kupila v jednom "zverimexe" u nas v meste. Je celkom velka, z pevneho nepremokaveho materialu so sietovinou, ktora by sa vraj nemala tak lahko roztrhnut, som zvedava hehe :wink:
Prílohy
21-08-06_1725.jpg
21-08-06_1725.jpg ( ) Zobrazená 10613 krát
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Bea 23.8.2006 16:37

Aj my máme podobnú, Janula. Som zvedavá, ako sa osvedčí. Už si ju skúšala?
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod janula 23.8.2006 16:46

Bea napísal:Aj my máme podobnú, Janula. Som zvedavá, ako sa osvedčí. Už si ju skúšala?

No jasne, hned ked som ju doniesla som do nej vyskusala napchat oboch kocurov, ale po jednom samozrejme, sice sa im to nepacilo, ale nakoniec "rezignovali" :-D Na ostro ju vyskusame v sobotu,ideme s Numtosom k veterinarovi, tak uvidime :wink:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod schnauzee 23.8.2006 17:11

Janula, da sa ta taska dat aj na chrbat alebo je to len na prehodenie cez plece? U jednej pani som videla tasku, ktora sa dala dat aj na chrbat, bolo to celkom prakticke a ona si ju objednala az z Rakuska, lebo tu nic take nenasla. Ja som uz takuto tasku sice videla aj u nas, len som si nebola ista jej kvalitou. Bola o dost lacnejsia ako ine podobne tasky. Mzes napisat, co stala ta tvoja?
Zuzka Mihaľová
Košice

Alik Angelinum, bradáč malý korenie a soľ , *21. januar 1997 + 15 marec 2007 :smutny:
Obrázok používateľa
schnauzee
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod arthur 23.8.2006 20:30

schnauzee napísal:My mame pre maciakov jednu mensiu prepravku, teraz som objednala dalsiu, uz vacsich rozmerov, aby sa tam zmestili aj dvaja. A taktiez uvazujem nad kupou prepravnej tasky. Naseho Chiliho davam na postroj iba na dlhsie cesty, ak ho chcem v aute priputat bezpecnostnym pasom, co je u nas super vec, kedze tlacit sa v prepravke, na to Chilino nema vobec chut.

Schnauzee mozes mi prosim blizsie popisat pripadne poslat foto ako priputas Chiliho bezpecnostnym pasom k postroju? Potom vlastne moze volne lezat na sedadle? Dakujem!
arthur
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 20.8.2006 15:37

Reklamy

Odoslaťod schnauzee 23.8.2006 21:08

arthur napísal:
schnauzee napísal:My mame pre maciakov jednu mensiu prepravku, teraz som objednala dalsiu, uz vacsich rozmerov, aby sa tam zmestili aj dvaja. A taktiez uvazujem nad kupou prepravnej tasky. Naseho Chiliho davam na postroj iba na dlhsie cesty, ak ho chcem v aute priputat bezpecnostnym pasom, co je u nas super vec, kedze tlacit sa v prepravke, na to Chilino nema vobec chut.

Schnauzee mozes mi prosim blizsie popisat pripadne poslat foto ako priputas Chiliho bezpecnostnym pasom k postroju? Potom vlastne moze volne lezat na sedadle? Dakujem!

Chili ma na sebe tento postroj:
zvieratka.sk/SK/?do=proddetail&pid=faa26588f . Na tom obrazku je aj vidno, ako ho tam priputas, proste to obsahuje aj akoby "minivoditko", ktore z jednej strany pripnes do "cuda" na bezp. pasy v aute a druhy koniec je pripevneny na macicku. Moze volne lezat na sedadle aj nejaky ten centimetrik sa popresuvat. Ja si to chvalim, kedze Chili a prepravka, to sa da vydrzat len na kratkej ceste :-D
Zuzka Mihaľová
Košice

Obrázok používateľa
schnauzee
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod arthur 23.8.2006 21:15

ahaa...dakujem za radu vyzera to fajn. Len by ma este zaujimalo je to pripnute len v tom "cude" myslim len jedno bodovo? Co v pripade ked silnejsie pribrzdis, nepoleti macka dopredu?
arthur
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 20.8.2006 15:37

Reklamy

Odoslaťod janula 24.8.2006 7:50

schnauzee napísal:Janula, da sa ta taska dat aj na chrbat alebo je to len na prehodenie cez plece? U jednej pani som videla tasku, ktora sa dala dat aj na chrbat, bolo to celkom prakticke a ona si ju objednala az z Rakuska, lebo tu nic take nenasla. Ja som uz takuto tasku sice videla aj u nas, len som si nebola ista jej kvalitou. Bola o dost lacnejsia ako ine podobne tasky. Mzes napisat, co stala ta tvoja?

Na chrbat sa ta taska ako batoh neda dat, ma remen cez plece alebo sa da klasicky drzat v rukach :wink: Tato nasa taska stala okolo 650 :cica2:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod schnauzee 24.8.2006 13:28

arthur napísal:ahaa...dakujem za radu vyzera to fajn. Len by ma este zaujimalo je to pripnute len v tom "cude" myslim len jedno bodovo? Co v pripade ked silnejsie pribrzdis, nepoleti macka dopredu?

Pri zabrzdeni prave ten remen (je kratky, asi tak 20cm) zabrzdi macicku, kedze je pripnuty o postroj. V uchytke na pasy v aute je pripnuty klasicky ako pasy pre ludi, nikde inde sa to uz nepripina. Ked brzdis, tak cloveka pas pusti dopredu len par cm a takisto aj pas pre macicku, pusti ju najviac na svoju dlzku, ale viac ako po koniec sedadla sa nedostane. Bezpecnostny pas sluzi prave na to, aby macicka neletela pri brzdeni do predu, co by mohlo byt velmi nebezpecne.
Zuzka Mihaľová
Košice

Obrázok používateľa
schnauzee
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod fluffy555 24.8.2006 14:22

toto som našla na nete , celkom slušivá prepravná taška ale zdá sa že má len na jednej strane vetracie otvory
Prílohy
pet carrier.jpg
pet carrier.jpg ( ) Zobrazená 10558 krát
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
fluffy555
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2006 15:45

Reklamy

Odoslaťod figaro 25.8.2006 8:03

fluffy555 napísal:toto som našla na nete , celkom slušivá prepravná taška ale zdá sa že má len na jednej strane vetracie otvory

taška vyzerá veľmi pekne, len neviem ako by sa v tom cítila mačka pri 30 st. horúčavách a navyše k tomu v aute. Ale na krátke prenášanie k veteinárovi si to viem predstaviť. Ale dizajnovo je naozaj pekná.
Obrázok
Obrázok používateľa
figaro
šelma
šelma

Založený: 12.9.2005 13:19
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod janula 25.8.2006 8:33

figaro napísal:
fluffy555 napísal:toto som našla na nete , celkom slušivá prepravná taška ale zdá sa že má len na jednej strane vetracie otvory

taška vyzerá veľmi pekne, len neviem ako by sa v tom cítila mačka pri 30 st. horúčavách a navyše k tomu v aute. Ale na krátke prenášanie k veteinárovi si to viem predstaviť. Ale dizajnovo je naozaj pekná.

Ano je to naozaj krasna taska, ale neviem si napriklad predstavit ako by som v nej prepravovala jedneho z mojich kocurov - naozaj je tam len malinkata sietka a okrem toho ta taska nevyzera az tak pohodlne, skor luxusne.. takze by som v nej mohla prepravovat akurat tak nejake maciatko alebo maleho yorkshira LOL :-) :cica2:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod fluffy555 25.8.2006 9:30

Naozaj vypada skor luxusnejsie ako pohodlne ale na taku mensiu prepravku je celkom pekná a tych vetracich otvorov je velmo malo
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
fluffy555
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2006 15:45

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľské potreby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb