• Reklamy

Úhyn mačiat od chovateľky...

len tak o mickách...
  • Reklamy

Odoslaťod Natalie 13.11.2006 17:36

Ala, nic v zlom, ale taketo veci, najma ak sa opakuju, treba riesit nekompromisne, bohvie kolko dalsich maciatok este nestastnym majitelom zomrie, ked to clovek necha tak. A z chovu v ktorom sa objavila FIP by som si v ziadnom pripade maca nezobrala...je velka pravdepodobnost, ze bude pozitivne, nehovoriac o tom, ze by ochorelo.
Obrázok používateľa
Natalie
mačiatko
mačiatko

Založený: 17.8.2006 11:47
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod ala_1 13.11.2006 17:59

natalie, ja som nepovedala, ze sa to ma nechat tak. riesit sa to kazdopadne musi. a ako to riesis ty? kupis maca, utekas s nim rovno k vetovi na testy a pokym nevies vysledky, tak mas maca izolovane?
ala_1
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 19.4.2006 23:40
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod janula 13.11.2006 18:06

ala_1 napísal:natalie, ja som nepovedala, ze sa to ma nechat tak. riesit sa to kazdopadne musi. a ako to riesis ty? kupis maca, utekas s nim rovno k vetovi na testy a pokym nevies vysledky, tak mas maca izolovane?

Natali to riesit chvalabohu nemusi, ta dotycna chovatelka zatial nechova ragdollikov a dufam, ze uz coskoro jej zakazu chovat aj ostatne plemena :evil: Je to naozaj neuveritelne, co vsetko sa moze diat v "zakulisi" chovu maciek. Nikdy to nepochopim a ludia, ktori su schopni predavat, nakazit alebo dokonca otravit akekolvek zviera a este z toho profitovat a vystupovat na verejnosti ako seriozny chovatel s kvalitnou chov. stanicou..no nemam slov :-(
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Natalie 13.11.2006 18:26

Ala - ja som reagovala na to zobrat si od "chovatelky" dalsie maca zdarma a nechat sa pripadne "odskodnit". Dalsie maca od tejto "chovatelky" by som si nezobrala ani keby mi zanho zaplatila - to som tym chcela povedat.
Obrázok používateľa
Natalie
mačiatko
mačiatko

Založený: 17.8.2006 11:47

Reklamy

Odoslaťod sara 13.11.2006 18:34

Minule bol o tomto v telke príspevok, ale jednalo sa o psov, jedna chovatelka "vraj" predala psíka s chorobou o kt. "vraj" musela vedieť a psík tak musel absolvovať neskutočné množstvo vyšetrení, neviem či aj uhynul, alebo ako to dopadlo, každopádne je na svete kopec takýcho ľudí a určite s tým niečo treba robiť. Ten majiteľ psíka to chce dotiahnuť až na súd, takže sa to určite dá, ale je potrebné mať dôkazy, že chovateľ o chorobe musel vedieť ešte pred predajom čo by vedel potvrdiť veterinár a testy. Okrem rán na duši, ktoré ostanú nešťastnému majiteľovi ide predsa aj o život zvieratka. Takýto úhyn nie je predsa výnimočný ak sa jedná o genetickú poruchu určite je viac majiteľov kt. majú takúto skúsenosť, len sa k nim tak dopátrať a spoločne sa dá docieliť viac..len to dopátrať sa :-( :-(
sara
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 5.8.2006 18:19

Reklamy

Odoslaťod karinka175 14.11.2006 9:04

ala_1 napísal:karinka175,
nechcem, aby to teraz vyzeralo, ze sa zastavam majitelky chovnej stanice, to urcite nie. len ak chcete ist do sudneho sporu, budete musiet mat dokaz o tom, ze maciatka mali chorobu hned po prevzati z chovnej stanice. zial, slovenske zakony viac chrania obzalovaneho, ako obet. a maciatka Vam to aj tak nevrati... :smutny: prip. sa dohodnut s pani, ci by Vam darovala dalsie maciatko, kedze predchadzajuce uhynuli... ale neviem, ci je mozne dohodnut sa. predsa len sudne spory celkom pekne vycerpavaju a vysledky byvaju v nedohladne... :-(

to asi nie, nechceme od nej ziadne macky, cakame na vyrok sudu....
karinka175
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 7.11.2006 19:28

Reklamy

Odoslaťod Bea 14.11.2006 9:32

karinka175 napísal:
nechcem, aby to teraz vyzeralo, ze sa zastavam majitelky chovnej stanice, to urcite nie. len ak chcete ist do sudneho sporu, budete musiet mat dokaz o tom, ze maciatka mali chorobu hned po prevzati z chovnej stanice. zial, slovenske zakony viac chrania obzalovaneho, ako obet. a maciatka Vam to aj tak nevrati... :smutny: prip. sa dohodnut s pani, ci by Vam darovala dalsie maciatko, kedze predchadzajuce uhynuli... ale neviem, ci je mozne dohodnut sa. predsa len sudne spory celkom pekne vycerpavaju a vysledky byvaju v nedohladne... :-(

V žiadnom prípade by som tiež z takejto CHS neprijala náhradu v podobe druhého mačaťa. Ide o dôveryhodnosť a serióznosť - a človek po takýchto skúsenostiach už neriskuje. Kde máš záruku, že nedostaneš ďalšie FIP-infikované mača? Mám kamarátku, ktorej kocúrik na FIP zomrel a viem, čo to bolo - všetci sme plakali , kadiaľ sme chodili a ked ď nám popisovala jeho stav, tak nás striasalo! Robila všetko na svete, stálo ich to cez 50000 a predsa ho nedokázali zachrániť. Najstrašnejšia bola tá nemohúcnosť človeka - ke´d vidíš, ako to milované zvieratko trpí, ale snaží sa bojovať a ty bojuješ s ním a chytáš sa každého stebla. Išlo to v takých vlnách - chíľu bolo lepšie a aj papal - všetci sme dúfali, že to snáď zvládol, potom zase bol deň, ke´d len ležal apaticky , nechcel jesť, bolo ho treba krmiť... Bála som sa zdvihnúť telefón, či nevolá, že je koniec... HROZA!!! FIPka je vo väčšine prípadov smrteľná, len malé percento prežije a aj potom sa nedožije normálneho mačkovského veku. Imunita takéhoto zvieraťa je naveky narušená a neznáš dňa a hodiny, kedy ho niečo neskolí.....
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod sara 14.11.2006 10:26

Bea napísal:
karinka175 napísal:

V žiadnom prípade by som tiež z takejto CHS neprijala náhradu v podobe druhého mačaťa. Ide o dôveryhodnosť a serióznosť - a človek po takýchto skúsenostiach už neriskuje. Kde máš záruku, že nedostaneš ďalšie FIP-infikované mača? Mám kamarátku, ktorej kocúrik na FIP zomrel a viem, čo to bolo - všetci sme plakali , kadiaľ sme chodili a ked ď nám popisovala jeho stav, tak nás striasalo! Robila všetko na svete, stálo ich to cez 50000 a predsa ho nedokázali zachrániť. Najstrašnejšia bola tá nemohúcnosť človeka - ke´d vidíš, ako to milované zvieratko trpí, ale snaží sa bojovať a ty bojuješ s ním a chytáš sa každého stebla. Išlo to v takých vlnách - chíľu bolo lepšie a aj papal - všetci sme dúfali, že to snáď zvládol, potom zase bol deň, ke´d len ležal apaticky , nechcel jesť, bolo ho treba krmiť... Bála som sa zdvihnúť telefón, či nevolá, že je koniec... HROZA!!! FIPka je vo väčšine prípadov smrteľná, len malé percento prežije a aj potom sa nedožije normálneho mačkovského veku. Imunita takéhoto zvieraťa je naveky narušená a neznáš dňa a hodiny, kedy ho niečo neskolí.....

Len keď to čítam je mi zle.. :-( :-( muselo to byť strašné..
sara
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Bea 14.11.2006 12:19

sara napísal:
Bea napísal:
karinka175 napísal:

Bolo to strašné - a pritom to boli iba sprostredkované veci - vďaka Bohu sa nejednalo o naše zvieratko - viem si živo predstaviť, že človek sa z toho môže nervovo zrútiť. Strata takej mačky nie je v prvom rade o ffinanciách - je to hlavne tá citová ujma, ktorá človeka položí. A ke´d to dáš na súd - aká je hodnota tvojho citového strádania a utrpenia, ktoré si ako majiteľ milovaného zvieratka utrpel nezodpovedným prístupom chovateľa, ktorý ti s vedomím takéhoto zdravotného rizika predal "zdravé" mača?!
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod INA SZABOVA 14.11.2006 12:23

Ešte stále ste nedali vedieť , z ktorej časti Slovenska je tá chovateľka :-(
INA SZABOVA
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 17.10.2006 18:03

Reklamy

Odoslaťod PetraP 14.11.2006 12:26

INA SZABOVA napísal:Ešte stále ste nedali vedieť , z ktorej časti Slovenska je tá chovateľka :-(

BA
Obrázok používateľa
PetraP
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 7:42

Reklamy

Odoslaťod sara 14.11.2006 13:14

:ikillyou: :ikillyou: :evil: Taký človek sa musí narodiť bez chrbtovej kosti :evil: :evil: :ikillyou: Inak tomu nerozumiem..ako môže v noci kľudne spať, keď niekde umiera mačiatko, ktoré jej vinou trpí a trápi sa. To maju naozaj peniaze takú moc, že dokážu potlačiť city človeka tak ďaleko? (hlúpa otázka...majú takú moc) Samozrejme, že financie vynaložené na záchranu nemajú taký význam ako citová újma, ale predsa toľko trápenia, peňazí, času a starostí len preto, že jeden človek sa nevie nabažiť financií. :?: Normálnemu človeku z takýchto vecí trhá srdce... :velmismutny:
sara
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod karinka175 14.11.2006 13:41

INA SZABOVA napísal:Ešte stále ste nedali vedieť , z ktorej časti Slovenska je tá chovateľka :-(

je to okolie Bratislavy
karinka175
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod karinka175 14.11.2006 13:43

Bea napísal:
sara napísal:
Bea napísal:
karinka175 napísal:

Bolo to strašné - a pritom to boli iba sprostredkované veci - vďaka Bohu sa nejednalo o naše zvieratko - viem si živo predstaviť, že človek sa z toho môže nervovo zrútiť. Strata takej mačky nie je v prvom rade o ffinanciách - je to hlavne tá citová ujma, ktorá človeka položí. A ke´d to dáš na súd - aká je hodnota tvojho citového strádania a utrpenia, ktoré si ako majiteľ milovaného zvieratka utrpel nezodpovedným prístupom chovateľa, ktorý ti s vedomím takéhoto zdravotného rizika predal "zdravé" mača?!

Bea, viem, o com hovoris, u nas to takto vyvrcholilo v priebehu neceleho mesiaca. Celu noc nespala, iba kychala, soplila, a vracala hlieny a pod....nebudem to rozpisovat, je to utrpenie a neviete pomoct...je to ako v horore ....
karinka175
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Lucia 14.11.2006 14:18

To co sa Vam stalo je velmi smutne, neviem si ani len predstavit ze by sa to stalo mne

nemam sice maciaky s PP ale lubim ich ako keby sa narodili s kralovskou korunkou na hlave a viem si predstavit ako sa citite

inak k vyssie uvedenemu, ja som pravnicka takze si dovolim uviest len tolko, ze samozrejme mozete podat trestne oznamenie ale je uplne v pravomoci organov činných v trestnom konaní a následne súdu či rozhodnu že k spáchaniu trestného činu došlo alebo nie

sama som riesila pripad kde "chovatel" choval asi 20 psikov v byte, a to tak ze cela bytovka mala absolutne hygienicky nevyhovujuce byty z toho a o stave tych psickov a toho konkretneho bytu uz nevladzem ani hovorit, ked som videla tie fotky tak este dva dni som nejedla

bolo tam takisto podane trestne oznamenie ako všeobecné ohrozenie lebo naozaj tam pretekali cez steny do susednych bytov vylucky aj krv, ale nakoniec bolo trestne stihanie zastavene

taktiez sa moze stat ze by sa vysetrovatel rozhodol ze neslo ani o podvod (to vo Vasom pripade)

a samozrejme v trestnom konani dokazne bremeno nenesie obvineny a nie je jeho povinnostou dokazovať svoju nevinu, naopak orgány šinné v trestnom konaní musia preukazať jeho vinu!

druha stranka je samozrejme skoda ktora Vam vznikla a ktoru mozno ziadat aj v obciankopravnom konani ako skutočnú škodu a samozrejme možno žiadať aj nemateriálnu ujmu ktorá vám vznikla a to v peniazoch
tam by sa zrejme postupovalo podla Občianskeho zakonnika ako vady predanej "veci" a taketo vady samozrejme treba uplatnit najlepsie ihned!

mate kupnu zmluvu? uplatnili ste si vady u predavajucej?

lenze podla mna este dolezitejsia otazka je ako zastavit toto jej
obchodovanie zatrhnut a to neviem ako funguje musim poziet nejake predpisy ako to fnguje a kto im pripadne vdava nejakae povolenia na činnosť a podobne a potom by trebalo podať sťažnosť respektívne podnet na tento orgán, ale v tejto oblasti sa nevyznam

L.
Lucia
mačiatko
mačiatko

Založený: 9.8.2006 9:14

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb