• Reklamy

Úhyn mačiat od chovateľky...

len tak o mickách...
  • Reklamy

Odoslaťod Lucia 14.11.2006 14:20

a velmi sa ospravedlnujem za preklepy ale robim dve veci naraz minimalne:)))
Lucia
mačiatko
mačiatko

Založený: 9.8.2006 9:14
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

hyenizmus

Odoslaťod Andyk 14.11.2006 14:46

Mne je len luto Karin,
Myslim ze ani nema vyznam to tu na fore rozoberat,potrebuje dokazy a dalsich ludi ktori sa dostali do podobnej situacie,mali by sa jej privatne ozvat na mail,poskytnut pitevne spravy a spravy od veterinarov.
Ja som sa ozvala raz ked som sa na vlastne oci presvecila ze zvierata od danej chovatelky ziju v nevhodnych podmienkach, dnes uz aj lutujem ze som sa ozvala,pretoze dotycna z toho vysla ako anjel spasy a ja som skoncila predvolana na policiu za snad ohovaranie? Vsetko bolo podlozene a kopa ludi ochotna dosvecit tento fakt.Mozno sme sa vtedy ozvali na nevhodnom mieste a nevhodnym sposobom,asi ani forum nieje najlepsie miesto na riesenie podobnych veci.Na to mame sud,pravnikov a ine institucie.
Este donedavna som si naivne myslela ze v takejto veci pomozu organizacie spojene s mackami ale casto,vacsinou vsetko zmetu zo stola.Ak sa jedna skutocne o macky.Ked sa jedna o banality a hovadiny to sa riesi vo velkom na najvyssich miestach teda.
Nikoho nezaujima ako macky ziju,ci sa niekde predavaju cele vrhy na vystavach v ramci obchodu so skrabadlami,ze niesu riadne hlasene na vystavu.Tiez som si myslela ze chovatelia FIFe nesmu predavat macata v obchodoch a do obchodov...niekto nesmie a niekto asi smie vsetko...Vecsinou ti co smu vsetko niesu postihnutelni preto si dovolia cokolvek a v tomto pripade skutocne pomoze len sud,financnici a podobne...Osobne vobec nezavidim karinke celu situaciu a to do coho sa pustila ...Andrea
Andyk
Nováčik
Nováčik

Založený: 4.3.2006 19:03

Reklamy

Re: Úhyn mačiat od chovateľky...

Odoslaťod pepito 14.11.2006 14:52

Peto,
vim z doslechu, ze toto je uz ponekolikate. Bohuzel to je dusledek, ze nekdo ma prilis velke mnozstvi zvirat na male plose pri spatnem veterinarnim managementu. Zde bych neresil tolik na co to dane kote umrelo at je to cokoli, ale jak se k tomu postavi chovatel, ktery kote odchoval a ne ze obrati zady ke vzniklemu problemu. Jakykoli chovatel i ten nejpeclivejsi se muze jednou ocitnout v podobne situaci. Vzhledem k vecem co znam z prostredi kociciho sveta na Slovensku, toto je vec, ktera se ma resit obcansko pravni nebo dokonce obchodni pravni cestou.

Peter Polák napísal:Nedalo mi otvorit túto diskusiu, nakolko sa na Slovensku množia prípady úhynu čistokrvných mačiek od jednej chovateľky a denne ma prosia ľudia o pomoc. Preto porosím všetkých ktorým uhynulo mačiatko od chovateľky nech sem napíšu svoj príbeh. Len vás prosím o jednu láskavosť, nepíšte sem názov chovateľskej stanice a meno chovateľky. Meno chovateľky a udaje si píšte medzi sebou mailom, nie ss... :-( :TomyAngelo:
pepito
Nováčik
Nováčik

Založený: 20.10.2005 13:23
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod andrej 14.11.2006 14:59

smiem vediet, preco nikto nenapise o aku chovnu stanicu ide? preco nechcete varovat ostatnych ktori chcu prave take maca, aby nic od tej osoby nekupovali? alebo jej maju ist ksefty ako po masle a ma veselo aj nadalej produkovat a predavat zvierata so zivotnostou par mesiacov?
Obrázok používateľa
andrej
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 3.8.2005 20:36

Reklamy

Re: Úhyn mačiat od chovateľky...

Odoslaťod andrej 14.11.2006 15:05

pepito napísal:Peto,
vim z doslechu, ze toto je uz ponekolikate. Bohuzel to je dusledek, ze nekdo ma prilis velke mnozstvi zvirat na male plose pri spatnem veterinarnim managementu. ........... Jakykoli chovatel i ten nejpeclivejsi se muze jednou ocitnout v podobne situaci.

rozhodne sa mi nezda v poriadku, ked je velke mnozstvo zvierat na malej ploche, ci uz ide o hydinarsku velkovyrobu alebo takuto vyrobu maciek. a tato pani podla diskusie zjavne nie je z tych starostlivych chovatelov a neocitla sa v podobnej situacii raz
Obrázok používateľa
andrej
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod pepito 14.11.2006 15:08

Mno, muze se to zverejnit, ale k cemu ti to bude? Stejne si vzdycky najde nejaky trouba, ktery pujde koupit kote do NEJVETSI chovatelske stanice kocek na SLovensku. Uz kdyz slysim NEJVETSI, tak mi jde mraz po zadech, protoze megalomanstvi je hrozna vec.

andrej napísal:smiem vediet, preco nikto nenapise o aku chovnu stanicu ide? preco nechcete varovat ostatnych ktori chcu prave take maca, aby nic od tej osoby nekupovali? alebo jej maju ist ksefty ako po masle a ma veselo aj nadalej produkovat a predavat zvierata so zivotnostou par mesiacov?
pepito
Nováčik
Nováčik

Založený: 20.10.2005 13:23

Reklamy

Odoslaťod Edgarius 14.11.2006 15:09

Tiez si myslim, ze nie je mozne ospravedlnovat zly zdravotny stav velkym mnozstvom zvierat na jednom mieste... Zdravotny stav ma byt na rovnakej urovni hoci chovas jedno alebo dvadsat zvierat.
-=Edgarius=-

Charlie - PER ns 11
Lili-cica von der Strasse - cicuska obycajna vo whiskas farbe
Hauptmann Freiherr von Cicavec - kocur obycajny ;O)
Obrázok používateľa
Edgarius
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 16.10.2006 8:19

Reklamy

Odoslaťod Domi 14.11.2006 15:10

andrej napísal:smiem vediet, preco nikto nenapise o aku chovnu stanicu ide? preco nechcete varovat ostatnych ktori chcu prave take maca, aby nic od tej osoby nekupovali? alebo jej maju ist ksefty ako po masle a ma veselo aj nadalej produkovat a predavat zvierata so zivotnostou par mesiacov?

Tu sa myslím, nemajú písať mená chovateľov, alebo CHS, v takýchto situáciach, ale môžu sa písať cez maily, nie cez ss, ako si sa mohol na začiatku témy dočítať:
Peter Polák:
Len vás prosím o jednu láskavosť, nepíšte sem názov chovateľskej stanice a meno chovateľky. Meno chovateľky a udaje si píšte medzi sebou mailom, nie ss...
Keď odtrhneme kvet, zvädne,
keď chytíme motýľa, zahynie.
Vtedy pochopíme, že prírody sa
môžeme dotýkať len srdcom.

Dominika :-)
Domi
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 14.5.2006 11:59
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod andrej 14.11.2006 15:53

Domi napísal:

Tu sa myslím, nemajú písať mená chovateľov, alebo CHS, v takýchto situáciach, ale môžu sa písať cez maily, nie cez ss, ako si sa mohol na začiatku témy dočítať:
Peter Polák:
Len vás prosím o jednu láskavosť, nepíšte sem názov chovateľskej stanice a meno chovateľky. Meno chovateľky a udaje si píšte medzi sebou mailom, nie ss...

no ja sa prave pytam na dovod tohoto pravidla, nie na jeho znenie
Obrázok používateľa
andrej
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Bea 14.11.2006 16:08

andrej napísal:
Domi napísal:

Peter Polák:

no ja sa prave pytam na dovod tohoto pravidla, nie na jeho znenie

Dôvod sa volá "Poškodenie dobrého mena"
- právnička ti napísala, že v našom súdnictve je dokazovacia povinnosť na strane žalobcu, nie žalovaného
- takže platí prezumpcia neviny (predpokladám) - kým ti jednoznačne nedokážu, že si vinný, tak si nevinný
- ak napíšeš konkrétne meno a dotyčnú osobu to poškodí (dobrá povesť, alebo v podnikaní = chov mačiek!!!) tak pokiaľ jej vina nebola dokázaná, môže ťa naopak dať na súd ona - tak, ako sa to už stalo poniektorým...
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod andrej 14.11.2006 16:52

Bea napísal:Dôvod sa volá "Poškodenie dobrého mena"
- ak napíšeš konkrétne meno a dotyčnú osobu to poškodí (dobrá povesť, alebo v podnikaní = chov mačiek!!!) tak pokiaľ jej vina nebola dokázaná, môže ťa naopak dať na súd ona - tak, ako sa to už stalo poniektorým...

vdaka za odpoved bea, na jednej strane tomu rozumiem, ze niekto sa chce vyhnut moznym problemom, na druhej strane si vsak neviem predstavit, ze by sa to stalo mne a necitil by som potrebu kazdeho pred tou osobou, kludne aj verejne, varovat. ak je naozaj pravda to, co sa v tejto diskusii rozobera, tak by meno chovnej stanice malo byt cim skor a cim vyraznejsie poskodene.

pozitivne je, ze hned ako som napisal prvy prispevok, dostal som moznost dozvediet sa o koho ide. dufam, ze sa cim skor podari spravit s tym nieco a zabranit dalsiemu trapeniu zvierat a ludi
Obrázok používateľa
andrej
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Kacka 14.11.2006 18:36

Nemozem uverit, ze sa nico take deje na tom to svete. Je by som za svojho milacika dal aj zivot. Preco jej v tom niekto nezabráni ? :jaziram:
Budem Karin drzat palce aby vsetko dobre dopadlo. :-/
Kacka
mačiatko
mačiatko

Založený: 27.2.2006 17:06
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Bea 14.11.2006 18:52

andrej napísal:
Bea napísal:Dôvod sa volá "Poškodenie dobrého mena"

vdaka za odpoved bea, na jednej strane tomu rozumiem, ze niekto sa chce vyhnut moznym problemom, na druhej strane si vsak neviem predstavit, ze by sa to stalo mne a necitil by som potrebu kazdeho pred tou osobou, kludne aj verejne, varovat. ak je naozaj pravda to, co sa v tejto diskusii rozobera, tak by meno chovnej stanice malo byt cim skor a cim vyraznejsie poskodene.

pozitivne je, ze hned ako som napisal prvy prispevok, dostal som moznost dozvediet sa o koho ide. dufam, ze sa cim skor podari spravit s tym nieco a zabranit dalsiemu trapeniu zvierat a ludi

No vidis, je vela sposobov, ako sa to ludia mozu dozvediet bez toho, aby sa porusil zakon a vypalilo to nespravnym smerom...

V BA a okoli vacsina ludi vie, o koho ide... Medzi mackarmi -chovatelmi sa to vie tiez, lebo tu uz boli aj predtym nejake zdravotne problemy...

Ale ako sa tu uz spominalo, moze sa stat aj v najlepsich rodinach a pri super starostlivosti... Kluc je v tom, ze seriozny chovatel by v takom pripade podnikol vsetky potrebne kroky, aby svoj chov ochranil pred dalsim sirenim nakazy a v pripade potreby be nejaky cas neprodukoval maciatka, kym by sa ten neduh neeliminoval a testy by neboli u vsetkych maciek negativne. V pripade skutocne velkych CHS s desiatkami zvierat je to ale financne narocny ukol. Ved aj preto sa vravi, ze je rozumne udrzat pocet zvierat (myslim stalu zakladnu) do 10 - vtedy sa aj ohrozenie chorobami da pri spravnej starostlivosti minimalizovat. Cele je to hrozne smutne... :velmismutny:
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod Kristína 14.11.2006 19:48

Samozrejme nesuhlasim s "velkochovom" maciek za ucelom zisku pri nevyhovujucich zdravotnych a vyzivovych podmienkach a nechcem tu nikoho obranovat.

Na druhej strane preukazny test (rychlotest nepovazujem za preukazny test) na pritomnost koronavirov sa na Slovensku nerobi, je mozne ho dat urobit v Brne alebo vo Viedni. Chovatelov, ktori maju vsetky (!) svoje macky testovane je na Slovensku ako safranu, tiez chovatelov, ktori vyzaduju negativny test na FCV pred krytim svojim chovnym kocurom alebo test na FCV povazuju za podmienku pri vybere krycieho kocura. A este menej je kupujucich, ktorych zaujima negativny test na FIV, FeLV a FCV.
Myslim si, ze je zodpovednostou kupujuceho nastudovat si pred kupou nieco o mackach, popozerat stranky viacerych chovatelskych stanic. CHS, ktore svoje macky maju testovane to na svojich strankach uvadzaju. Ak chcem maciatko z CHS, ktora tieto informacie neuvadza, opytam sa, ci tie macky nejake testy maju.
Ja osobne by som si nikdy nekupila maciatko z CHS, ktora chova macky vo volierach, ma ich viac ako je rozumne a nema ich testovane.

Ohladom pravnej stranky veci - FIP je choroba, na ktoru sa neda testovat. Je mozne testovat na pritomnost protilatok na koronaviry (FCV). Ak aj je macka pozitivne testovana na pritomnost FCV, nemusi sa u nej choroba nikdy prejavit.
Chovatelsky poriadok nevyzaduje negativny test na FCV, cize je iba na zvazeni kupujuceho, ci toto bude alebo nebude pozadovat. Ina situacia by bola, ak predavane maciatko uz bolo chore (teda choroba sa uz prejavila).

Takze ja apelujem na kupujucich:
1. Nekupujte macku vo vreci - zistite si co najviac informacii o CHS, odkial maciatko kupujete, popozerajte si stranky aj inych CHS a porovnajte si informacie. Nekupujte maciatko z CHS, kde je predaj maciat zdrojom obzivy, orientujte sa skor na mensie CHS.
2. Vyzadujte potvrdenie o negativnych testoch na infekcne choroby este predtym, ako maciatko kupite.
3. Nechcite maciatko najlepsie zadarmo. Vynikajuca starostlivost v podobe krmiva, ockovania a testov na infekcne choroby tiez nie je zadarmo. Investicia do zdraveho maciatka sa Vam len vyplati.
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Andyk 15.11.2006 11:23

Kristinka,ono nie vzdy vecsia stanica predava chore maciatka a pod.U mna doma je 16 zvierat a k dnesnemu dnu som predala 3 maciatka,dvoch mazlikov a jedneho vystavneho kastrata,vsetky ostatne som rozdala znamym.Zdroj obzivy?No to teda tazko.
A testovat?testujeme pred krytim,to ano,pripadne na poziadanie kupujuceho,zatial sa nestalo.Na FIP zo zasady nic netestujem,pokial ale jeden chovatel preda maciatka a stanu sa pripady umrti mal by sa sam zaujimat o pitvu,ja by som ju v takom pripade novemu majitelovi i rada uhradila a nasledne zistit preco k opakovanym umrtiam dochadza.Mozno by mal docasne i bez nariadenie pozastavit "produkciu" ze to tak nazyvam.Mala alebo vecsia stanica nieje v nijakom pripade garancia kvality alebo zdravia.Mozte mat doma tri macky,z toho tri s plesnou a chlamydiami a pod a mozte mat doma aj 20 zdravych.Je pravda ze viac maciek pokope-väcsie riziko,viac starostlivosti,veterinar skoro na denom poriadku.Kazdy z nas ale moze predat maciatko ktore z domu odchadza a vyzera zdravo,nema absolutne ziadne priznaky vazneho ochorenia a.........Podla mna ide skor o serioznost a o to ako sa chovatel k danej veci postavi
Andyk
Nováčik
Nováčik

Založený: 4.3.2006 19:03

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb