• Reklamy

čistokrvná vs. pouličná zmes

len tak o mickách...
  • Reklamy

čistokrvná vs. pouličná zmes

Odoslaťod Hosť 3.7.2005 21:02

citala som si diskusiu o ruskej macke s odznakmi a opat sa mi pripomenula skutocnost, ktora ma velmi zaraza a nerozumiem jej. chcela by som Vas vsetkych, ktorych sa to tyka, poprosit o vase subjektivne vysvetlenia preco.
preco mate zaujem o macky cistokrvne, ktore maju nejaky rodokmen a nejak vyzeraju? preco potom chovate macky, a nezaobsarate si namiesto nich napriklad robotov, ktori budu standardizovani, budu mat vami pozadovane vlastnosti a vyzor? nechapem, co od ziveho storenia vlastne ocakavate. ze bude krasne? ze bude pritulne? ze bude vychovane?
my sme si s muzom vzali kocura zo dvora. nikdy pred tym som zviera nemala. citila som, ze ma potrebuje. ze bezo mna neprezije, bol chory. tak sme ho vzali, vyliecili, vypiplali a teraz z neho mame obrovsku radost. uz sme mu zobrali aj kamarata z utulku. obaja su nadherni, vychovani, pritulni, zdravi a nam je celkom jedno akej su farby a kto boli ich rodicia. a trapit ich vystavami?? za nic na svete!
a len tak mimochodom, vobec vas netrapi, ze vase macky ziju iba preto, ze ich majitelia si z chovu spravili zarobkovu cinnost??? :smutny:
Hosť

Reklamy

Odoslaťod danusa 3.7.2005 21:04

to som bola ja, ale standardne ma to neprihlasilo...
danusa
danusa

Reklamy

Re: čistokrvná vs. pouličná zmes

Odoslaťod Peter Polák 3.7.2005 21:50

Anonymous napísal:citala som si diskusiu o ruskej macke s odznakmi a opat sa mi pripomenula skutocnost, ktora ma velmi zaraza a nerozumiem jej. chcela by som Vas vsetkych, ktorych sa to tyka, poprosit o vase subjektivne vysvetlenia preco.
preco mate zaujem o macky cistokrvne, ktore maju nejaky rodokmen a nejak vyzeraju? preco potom chovate macky, a nezaobsarate si namiesto nich napriklad robotov, ktori budu standardizovani, budu mat vami pozadovane vlastnosti a vyzor? nechapem, co od ziveho storenia vlastne ocakavate. ze bude krasne? ze bude pritulne? ze bude vychovane?
my sme si s muzom vzali kocura zo dvora. nikdy pred tym som zviera nemala. citila som, ze ma potrebuje. ze bezo mna neprezije, bol chory. tak sme ho vzali, vyliecili, vypiplali a teraz z neho mame obrovsku radost. uz sme mu zobrali aj kamarata z utulku. obaja su nadherni, vychovani, pritulni, zdravi a nam je celkom jedno akej su farby a kto boli ich rodicia. a trapit ich vystavami?? za nic na svete!
a len tak mimochodom, vobec vas netrapi, ze vase macky ziju iba preto, ze ich majitelia si z chovu spravili zarobkovu cinnost??? :smutny:

Danuąa,

Vôbec neviem čo si chcela poveda» týmto príspevkom a touto témou, ja som skôr smutný s tvojho príspevku. Prečo tu robíą medzi mačkármi rozbroje? Zasa tu bol chvílu pokoj... :-( :-/
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod Monika 4.7.2005 6:53

danusa napísal:to som bola ja, ale standardne ma to neprihlasilo...
danusa

Neviem ako mozes napisat, ze chovatelia si spravili z chovu maciek zarobkovu cinnost :achtung:
Kedze nie si chovatelka nemas vobec predstavu co vsetko obnasa odchovat maciatka a kolkymi penaznymi prostriedkami casto krat chovatel dotuje macicku, pretoze cena, za ktoru sa maciatko preda vobec nezodpoveda vynalozenym nakladom :achtung:
Takze by som ocenila, keby si si najprv zistila skutocnosti a nieco taketo by si mohla potom vyhlasit velmi tazko na zaklade tvojich poznatkov :ikillyou: (aj ked su aj taki chovatelia, ktori zarabaju, ale to jedine na ukor maciek a ja osobne si nezelam, aby ma niekto hadzal s nimi do jedneho vreca :achtung: :achtung: :achtung: )

A co sa tyka toho, preco sa slachtia macky - skus na tym trosku porozmyslat!
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 0

Reklamy

Re: čistokrvná vs. pouličná zmes

Odoslaťod Hosť 4.7.2005 8:45

Anonymous napísal:citala som si diskusiu o ruskej macke s odznakmi a opat sa mi pripomenula skutocnost, ktora ma velmi zaraza a nerozumiem jej. chcela by som Vas vsetkych, ktorych sa to tyka, poprosit o vase subjektivne vysvetlenia preco.

Ja mám momentálne 6 ks mačky domácej doma a jedného bezpapieráka foxteriéra (neątandardného s postavenými uąami). Zvieratkami som sa začala "zaobera»" od kedy som sa pres»ahovala od rodičov do rodinného domu. Keďľe mi rodičia zvieratká doma v malom bytíku nedovolili, splnila som si minulý rok hneď 2 sny - psíka a mačičku /kocúrik sa asi mesiac na to k nám nanominoval sám/. Mačička nám prednedávnom darovala neplánovane 5 krásnych mačiatok a dva týľdne na to ju zrazilo auto. Eąte dnes sa z toho spamätávame a neby» tých 5 drobcov, sme asi úplne na dne.
Napriek tomu, ľe milujem vąetko chlpaté a ľivé, chcem do naąej rodinky v budúcnosti prija» "papierové" zvieratká - ako psa, tak aj cicuąky. Miesto pre "obyčkovskú" cicu sa asi vľdy nájde, ale určité plemeno chcem práve preto, ľe s istotou budem vedie», čo z nej vyrastie a myslím, ľe jej nebude tak chýba» sloboda ako mačičke domácej. U cicuąiek "obyčkovských" nevieą, čo vyrastie (aj keď je vzruąujúce odhadova» to) a hlavne vymazna» uľ starąie mačiatko a hlavne kocúrika zobratého z ulice stojí mnoho úsilia. Nehovoriac o tom, ľe tak uvoµním miesto pre ďaląie utrpenie.
A psa si papierového kúpim tieľ preto, ľe by som rada pracovného a tieľ preto, ľe na ľiadnu sú»aľ so psom bez PP sa dnes uľ pomaly nedostaneą (v ąportovej kynológii).
A keďľe vlastníą kocúrika,ktorého predpokladám µúbią a poskytujeą mu vąetku potrebnú starostlivos», tak sa skús zamyslie», ľe koµko taký chovateµ za svoje cicuąky vydá peniaľkov a ľe správny chovateµ s nejakým chovateµským cieµom neráta peniaľky. A človiečik, čo si kúpi mačiatko za 15 a viac tisíc si môľe by» vo väčąine prípadov istý, ľe dostane to mačiatko, po ktorom túľil s dodatočnou starostlivos»ou a vie, ľe sa môľe na svojho chovateµa kedykoµvek obráti». Nehovoriac o tom, ľe kúpa je len počiatočnou investíciou a za celý ľivot dá človek do cicuąky oveµa viac peniaľkov. A nehnevaj sa, ale keď to uľ vąetko rátame cez peniaze...máą dojem, ľe človek, čo na toto pozerá, nemyslí v prvom rade na to zvieratko? Lebo 15 tis. sa dá naąetri». Odloľi» si kaľdý mesiac 1000 korún, ktoré aj tak dáą na krmivko...aspoň vieą, či si môľeą cicu dovoli». :cica2:
Hosť

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 4.7.2005 8:46

Príspevok nado mnou som písala ja (nechápem prečo, ale som zistila, ľe sa musím prihlási» 2x, aby som tu ozaj bola :-D )
Andrea

Erish, *16. júna 2005, DOM
Ela, kastrát *17. júna 2005, DOM
Merlin, kastrát *cca 12.septembra.2005, DOM
Alex /Kex/, *1.apríla 2004, drsnosrstý foxteriér
Ness /Aida Concord from Zliv/, *17.februára 2006, drsnosrstý foxteriér

Ena, kastrát *16. júna 2005, +4. septembra 2009, DOM
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.7.2005 8:54

Reklamy

Odoslaťod janula 4.7.2005 9:12

.. no celkom s tebou suhlasim Prskavka, mat obycajnu cicu, alebo necistokrvnu-miesanca je tiez zazitok a urcite ti aj taka cica poskytne vela lasky, len nevies presne co ti z nej vyrastie, teda mozes predpokladat farbu, povahu atd.. kdezto u tej papierovej mas viac nez pravdepodobne, ze ti z nej vyrastie to, co chovatel garantuje.. ja nie som ani proti papierovym ani proti "obycajnym" necistokrvnym.. clovek by mal mat aj taku aj taku, potom moze porovnavat.. ja osobne budem mat najprv miesanca a v buducnosti si hadam uz konecne zadovazim aj cistokrvne maciatko :-)
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Monika 4.7.2005 9:45

janula napísal:.. no celkom s tebou suhlasim Prskavka, mat obycajnu cicu, alebo necistokrvnu-miesanca je tiez zazitok a urcite ti aj taka cica poskytne vela lasky, len nevies presne co ti z nej vyrastie, teda mozes predpokladat farbu, povahu atd.. kdezto u tej papierovej mas viac nez pravdepodobne, ze ti z nej vyrastie to, co chovatel garantuje.. ja nie som ani proti papierovym ani proti "obycajnym" necistokrvnym.. clovek by mal mat aj taku aj taku, potom moze porovnavat.. ja osobne budem mat najprv miesanca a v buducnosti si hadam uz konecne zadovazim aj cistokrvne maciatko :-)

Ja mam aj cistokrvnu aj "poulicnu" a kazda je JEDINECNA.
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 4.7.2005 9:46

janula napísal:.. no celkom s tebou suhlasim Prskavka, mat obycajnu cicu, alebo necistokrvnu-miesanca je tiez zazitok a urcite ti aj taka cica poskytne vela lasky, len nevies presne co ti z nej vyrastie, teda mozes predpokladat farbu, povahu atd.. kdezto u tej papierovej mas viac nez pravdepodobne, ze ti z nej vyrastie to, co chovatel garantuje.. ja nie som ani proti papierovym ani proti "obycajnym" necistokrvnym.. clovek by mal mat aj taku aj taku, potom moze porovnavat.. ja osobne budem mat najprv miesanca a v buducnosti si hadam uz konecne zadovazim aj cistokrvne maciatko :-)

Veď o tom hovorím. Lásku dokáľe da» kaľdé zvieratko /pokiaµ mu ju dávame aj my sami/. Donedávna som mala dve obyčkovské dospelé cicuąky. Mačička bola neuveriteµne maznavá a mazaná, kocúr je samotár a tak trochu divná povaha a nie je taký preąibaný ako bola Bea (ona si napr. vedela otvori» ktorékoµvek okno - kocúr to nevie - preto sa jej podarilo aj utiec» za láskou a tieľ v osudný deň za slobodou). Ona bola "utáraná" mala neuveriteµný fond zvukov, on otvára papuµku a vydáva len slabý mňaukot, aj to len vtedy, ak mu na niečom veµmi záleľí (jedlo).
Predtým, ako sme si priniesli Beulienku, páčili sa mi mohutnejąie cicuąky...ona bola drobná cicuąka a akosi som si zvykla na tie ątíhlejąie potvorky...predtým som plánovala britku, teraz...eąte neviem...pátram po vhodnom plemene - povahovo aj výzorovo :-). Ale kritériá mám teraz ątíhle, rôznofarebné s kresbou a to som predtým chcela jednofarebnú cicu. Teraz sa mi páči tá rôznofarebnos», keď aj náhodou budem ma» niekedy bábätká - cicuąky, tak sa mi asi bude páči» to napätie, či som dobre odhadla, ľe aké cicúchy sa zo spojenia danej cicuąky a cicúcha narodia...u Beuąky som tieľ rozjímala nad farbami a nakoniec sú vąetky cicuąky murovaté s tmavou sivou a béľovou alebo bledosivou - nevedela som totiľ s určitos»ou zisti», či ju nakryl náą Dudlúą...a nakryl, keďľe sú mačence také aké sú :cerveny: . Teraz čakám, aké ąidlá sa z nich vykµujú.
Ale spä» k téme. Na mačinkách obyčajných sa mi páči to, ľe nie sú geneticky za»aľené ako niektoré preąµachtené ciculíny a vo väčąine prípadov to nie sú "mäkoty". (tým nechcem poveda», ľe ich netreba očkova», alebo, ľe nemusia dostáva» kvalitnú stravu)
U čistokrvných mačiek sa mi zas páči, ľe majú krająiu srs», sú väčąie a v kvalitnom chove aj adekvátne navyknuté na µudí. Zdá sa mi, ľe majú aj "krająie" zafarbené oči...také sýtejąie farby.
U psov je moje rozhodnutie jasné. Bezpapieráka uľ nikdy, jedine pouličného mixa, u ktorého nie je vidie» aké rasy sa v jeho rodokmeni :wink: nachádzajú. Lebo podporova» mnoľenie "čistokrvných" bezpapierákov nemienim (rovnako u mačiek). A hlavne, vzala ma kynológia a agility, takľe chcem či nechcem, papierový pes je najlepąia voµba (samozrejme od starostlivo vybratého chovateµa).
U mačiek sa mi páčia aj domáce aj čistokrvné. Podobne ako u psov vąak nemienim podporova» mnoľiteµov a preto si radąej uąetrím korunky naviac, ako by som mala ąetri» na "papieri".
Takľe tak. :cica2:
Andrea

Erish, *16. júna 2005, DOM
Ela, kastrát *17. júna 2005, DOM
Merlin, kastrát *cca 12.septembra.2005, DOM
Alex /Kex/, *1.apríla 2004, drsnosrstý foxteriér
Ness /Aida Concord from Zliv/, *17.februára 2006, drsnosrstý foxteriér

Ena, kastrát *16. júna 2005, +4. septembra 2009, DOM
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.7.2005 8:54

Reklamy

Odoslaťod janula 4.7.2005 10:01

Monika napísal:

Ja mam aj cistokrvnu aj "poulicnu" a kazda je JEDINECNA.

No ved to je to, kazdy,kto je proti takym alebo takym, by mal mat nejaku macicku, aby zistil ze vsetky dokazu byt mile a pritulne, zalezi na tom ako sa k nim sprava chovatel :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod danusa 4.7.2005 21:22

Peter - mrzi ma, ze si smutny z mojho prispevku, asi som dost jasne nevyjadrila, co mam na mysli. neslo mi o rozbroje medzi mackarmi, chcem to len pochopit. chcem pochopit, ci mackari, chapu macky ako stvorenia, ktore su tu preto, aby nam ludom prinasali potesenie, alebo maju pravo na svoj slobodny zivot a my ako "vyspelejsie tvory" im mame iba pomahat. skusila som sa zamysliet nad tym, ako by sa mi pacilo, keby toto robil niekto so mnou. velmi sa mi to nepacilo.

Monika - nedovolila by som si nikam ta hadzat, len sa pytam, preco to robis? co z toho mas? tvoja radost z toho, ze niekomu mozes dat cistokrvne maciatko je tak obrovska, ze si ochotna na to vynalozit svoje peniaze a svoj cas? a to slachtenie mi naozaj nie je jasne, napriek tomu, ze som sa nad tym intenzivne zamyslala.

Prskavka - citala som o tom, ako ti zrazilo auto macku a ostalo ti po nej 5 maciatok. je mi to luto a dufam, ze ti maciatka vynahradia tu stratu. tesim sa, ze nevahas pomoct zvieratkam, ktore ta potrebuju. mozno stoja mnoho usilia, ale myslim, ze prave preto si si ich zobrala ty a nie niekto, kto nie je ochotny to usilie vynalozit.
par veci mi nie je jasnych a prosim ta o vysvetlenie:
co znamena pracovny pes? a preco mas potrebu chodit so zvieratami na vystavy? co je chovatelskym cielom?
co sa tyka penazi, my sme ich vynalozili dost. dost v absolutnej hodnote, ale ja sa tak na to nepozeram - ked mam niekoho rada, dam mu vsetko, co mozem dat.
cistokrvna s papiermi alebo bez, pre mna osobne to nehra velku rolu. a keby som niekedy chcela zvieratko (akekolvek), vzala by som ho jedine z utulku.

janula - ja nie som proti ziadnym mackam, len sa mi nepaci, ze ich zivoty a rody si vzali do ruk ludia.

vsetci - asi som sa zle vyjadrila. mojim prispevkom som chcela povedat toto: existuju tisicky maciek, ktore su zranene, v utulkoch alebo inak stradaju a vy o tom viete. preco si potom nevezmete taketo zvieratko, ktoremu pomozete k lepsiemu zivotu, ale date "velke" peniaze za zviera, ktore bolo "vyrobene" iba kvoli vam?
danusa

Reklamy

Odoslaťod Nela 4.7.2005 23:27

Neviem Danusa, ale ty si zrejme myslis, ze ked "my, chovatelia cistokrvnych maciek" vidime nejaku "zmesku" tak sa k nej spravame inak? Myslis si ze by sme ju nechali trpiet len preto ze nema rodokmen? Ja osobne nie! Cistokrvnu macicku som si zadovazila len preto, ze som priblizne vedela co od nej ocakavat. Teraz, ked uz mam nejake susenosti so staroslivostou o macicky, mozno by som si trufla aj na macku z utulku.
Aj ked mam cistokrvnu macicku na vystavy nechodim, ani ju, ako ty hovoris "ucelovo nemnozim."
Teraz, ked som si "otukala" take uzasne stvorenie ako je macka, nemala by som nic proti hocijakym macickam, najradsej by som ich "zachranila" vsetky :-D
Obrázok používateľa
Nela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 25.6.2005 16:32

Reklamy

S PP alebo bez PP?

Odoslaťod Hela 5.7.2005 8:33

Toto je na vąetkých fórach otázka, ktorá sa skôr, či neskôr objaví. Môj názor je, ľe je to absolútne jedno, lebo kaľdá cica je jedinečná a úľasná. Starostlivos» o ne je tá istá. Peniaze na ne vynakladáme rovnako. Ąubime ich rovnako. Hrdíme sa nimi rovnako (či uľ na výstave alebo inde). Liečime ich, ak sú choré, rovnako. Strachujeme sa o ne rovnako. Rozmaznávame ich rovnako. Odpúą»ame im vylomenininy rovnako. Znáąame im modré z neba rovnako. :-)
Čo sa týka ątandardov, či vzhµadových alebo povahových: Cica bez PP môľe by» kµudná ako perľanka a perľanka môľe by» divoch, ako cica z ulice. A tak by som mohla pokračova» donekonečna.
Taktieľ je jedno, či prvá mačka je s PP alebo bez nich.
Vľdy je to o vz»ahu k mačičkám ako takým a k tej konkrétnej zvláą». A tá konkrétna cica Vám ten vz»ah opätuje spôsobom jej vlastným a vôbez jej nezáleľí, či je cica s PP alebo bez :-)
Hela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 10.5.2005 11:16
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Z útulku alebo od chovateµa?

Odoslaťod Hela 5.7.2005 8:55

No a eąte jeden postreh. Toto je ďaląia frekventovaná otázka. Môj názor je: ak chcete mačku ako spoločníka, kamaráta, cicu na maznanie, je jedno, odkiaµ si ju zaobstaráte. Je dôleľité, ako ona reaguje na vás. Mačky si často tých svojich dvojnoľcov vyberú sami. Zobratie zviera»a z útulku alebo z ulice je naviac aj pomoc tým nechceným, ktoré sa nechcenými nestali z vlastnej vôle, ale z vôle človeka.
Keďľe sme len µudia so svojimi túľbami a márnos»ami, je len pochopiteµné, ľe niekto si vyberá len konkrétne plemeno mačky. Pokiaµ si takú cicu s PP vyberá zodpovedna a s láskou, je to úplne v poriadku. Poznám mnohých chovateµov, ktorí majú aj cicu z dvora či ulice alebo sa o také niekde starajú. Niektorí z ich by dnes dali radąej ąancu mačičke v núdzi. Ale to je samozrejme individuálne.
Osobne si myslím, ľe Danuą plače na nesprávnom hrobe, lebo tí chovatelia mnoľitelia, na ktorých je hlavne (tak som to brala) obrátený jej apel, obyčajne na takéto stránky neprispievajú.
No a ja mám mačičky len z ulice okrem jednej a tá jedna (druhá v poradí)bola z útulku :-D
No a priznávam, ľe keď si listuje v kniľkách o mačkách a v mačacích encyklopédiách, tak zatúľim po ozaj veµkej cicuąe ako je nórska lesná alebo sibírka :mutagen: ... a to podotýkam, moji drahúąikovia kocúriky nie sú ľiadne minimačky :-D
Hela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Babuµka

Odoslaťod Hela 5.7.2005 9:05

Babuµka je cicuąka z ulice s kµudnou povahou perskej mačky. Uľ rok býva u mňa. Pred troma rokmi sme sa zoznámili tak, ľe sa sčista jasna ojavila pred naąim panelákom. Večer, keď som sa vracala domov, vystúpila z kríkov a spôsobne ma pozdravila jasným a smelým: "Mňauuu, ako sa máą? Teba som si vybrala." ...a mne trvalo dva roky, kým som to pochopila :-)

Hmmm... dúfam, ľe sa ten obrázok podarí vloľi» :cerveny:

Príspevok som upravil, odstránil som mega fotku.

Administrátor,

Druhý pokus s fotkou :cerveny:
Naposledy upravil Hela dňa 5.7.2005 10:51, celkovo upravené 1 krát.
Hela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb