• Reklamy

čistokrvná vs. pouličná zmes

len tak o mickách...
  • Reklamy

Odoslaťod Hela 5.7.2005 9:10

ach, pomôľte niekto prosím, ten obrázok je prílią veµký. Dá sa zmaza» a zmenąi»?
Hela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 10.5.2005 11:16
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 5.7.2005 10:18

danusa napísal:Peter - mrzi ma, ze si smutny z mojho prispevku, asi som dost jasne nevyjadrila, co mam na mysli. neslo mi o rozbroje medzi mackarmi, chcem to len pochopit. chcem pochopit, ci mackari, chapu macky ako stvorenia, ktore su tu preto, aby nam ludom prinasali potesenie, alebo maju pravo na svoj slobodny zivot a my ako "vyspelejsie tvory" im mame iba pomahat. skusila som sa zamysliet nad tym, ako by sa mi pacilo, keby toto robil niekto so mnou. velmi sa mi to nepacilo.

Monika - nedovolila by som si nikam ta hadzat, len sa pytam, preco to robis? co z toho mas? tvoja radost z toho, ze niekomu mozes dat cistokrvne maciatko je tak obrovska, ze si ochotna na to vynalozit svoje peniaze a svoj cas? a to slachtenie mi naozaj nie je jasne, napriek tomu, ze som sa nad tym intenzivne zamyslala.

Prskavka - citala som o tom, ako ti zrazilo auto macku a ostalo ti po nej 5 maciatok. je mi to luto a dufam, ze ti maciatka vynahradia tu stratu. tesim sa, ze nevahas pomoct zvieratkam, ktore ta potrebuju. mozno stoja mnoho usilia, ale myslim, ze prave preto si si ich zobrala ty a nie niekto, kto nie je ochotny to usilie vynalozit.
par veci mi nie je jasnych a prosim ta o vysvetlenie:
co znamena pracovny pes? a preco mas potrebu chodit so zvieratami na vystavy? co je chovatelskym cielom?
co sa tyka penazi, my sme ich vynalozili dost. dost v absolutnej hodnote, ale ja sa tak na to nepozeram - ked mam niekoho rada, dam mu vsetko, co mozem dat.
cistokrvna s papiermi alebo bez, pre mna osobne to nehra velku rolu. a keby som niekedy chcela zvieratko (akekolvek), vzala by som ho jedine z utulku.

janula - ja nie som proti ziadnym mackam, len sa mi nepaci, ze ich zivoty a rody si vzali do ruk ludia.

vsetci - asi som sa zle vyjadrila. mojim prispevkom som chcela povedat toto: existuju tisicky maciek, ktore su zranene, v utulkoch alebo inak stradaju a vy o tom viete. preco si potom nevezmete taketo zvieratko, ktoremu pomozete k lepsiemu zivotu, ale date "velke" peniaze za zviera, ktore bolo "vyrobene" iba kvoli vam?

Pracovny pes je napriklad nemecký ovčiak, či labradorský retriever, border kólia, foxteriér - to bolo len z troch súdkov...nemecký ovčiak pracuje, keď stráľi dom, či obraňuje majiteµa, hµadá drogy, prípadne hµadá µudí pod lavínou, či troskami domov a pod., labrador sa pouľíva ako slepecký pes, borderkólia pasie stádo čohokoµvek, foxteriér pomáha poµovníkovi....v týchto odvetviach existuje samozrejme mnoho iných plemien, ktoré som nespomenula. Na to, aby si so psíkom mohla robi» váľnejąiu prácu, či "len" kynologický ąport, akými sú coursing, agility, mobility a pod. potrebujeą ma» čistokrvného psíka. Nehovorím, ľe takú prácu, či ąport nezvládne mieąanec, ale na skúąky pripúą»ajú len papierových psíkov a pri ąporte sa uľ tieľ začína váľnejąie tlači» na to, aby ąportujúci mali psíkov s PP. A keby aj táto snaha neexistovala, aj tak by som si radąej uľ kúpila psíka s PP, pretoľe si viem zisti», kto boli rodičia môjho zverenca, či pracovali, či pracovali rodičia ich rodičov, aké mali choroby, v akom veku zomreli a na čo, a pod...vďaka čomu mám dos» veµkú istotu, ľe môj psík sa bude na danú činnos», ktorú s ním chcem robi», hodi».
U mačičiek mi je v podstate tieľ jedno, či ma alebo nema PP. Pačia sa mi aj obyčkovske mačinky, inak by som ich nemala doma, ale kaľdé plemeno bolo (u mačiek zrejme z estetického hµadiska, neviem, do tejto problematiky zatiaµ moc nevidím) na niečo vyąµachtené a keď si porovnáą svojho kocúriska s nejakým plemenom, uvidíą rozdiely. Domáca mačinka napríklad nikdy nebude ma» krásnu dymovú srs» ruskej mačky, či mohutnos» britky. Okrem toho u papierovej cicuąky vieą, čo zač boli jej rodičia, aké mali povahy a chovateµ ti vie poveda», ktoré mačiatko aké je...môľeą si potom vybra» nielen podµa farby (lebo to je blbos» tak vybera»), ale najmä podµa povahy - aby ste si s cicuąou "sadli".
Čo sa týka tých financií. Vidíą - na cicuąáka vynakladáą dos» peniaľkov..tak robí aj zodpovedný chovateµ, ktorý dáva svoje 2, 3, 4 ... chovné cicuąky aj testova» na vąeličo moľné, keď čaká bábätká ide s ňou na sono, odčervuje, očkovania tieľ nie sú zadarmo, k tomu prirátaj kvalitnú stravu pre tehotné mačky a nedorátaą sa...preto sa mi zdá by» malicherné, ak niekto očakáva, ľe za mačiatko potencionálny majiteµ nie je ochotný zaplati» nejakú sumu...nehovoriac o tom, ľe chovateµ má vďaka tej sume istotu, ľe o jeho miláčika bude postarané (samozrejme aj vďaka rozhovoru, ktorý s potencionálnym majiteµom prebehne) a ľe mačiatko neskončí niekde v útulku, či dokonca na ulici.
Takľe tak. Howgh dohovorila som :-D
Andrea

Erish, *16. júna 2005, DOM
Ela, kastrát *17. júna 2005, DOM
Merlin, kastrát *cca 12.septembra.2005, DOM
Alex /Kex/, *1.apríla 2004, drsnosrstý foxteriér
Ness /Aida Concord from Zliv/, *17.februára 2006, drsnosrstý foxteriér

Ena, kastrát *16. júna 2005, +4. septembra 2009, DOM
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.7.2005 8:54
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 5.7.2005 10:26

Jaj danuąka eąte niečo. Ja som si tých 5 mačiatok nezobrala, oni sa u nás narodili, bola som pri tom, pomáhala som svojej milenej Beulienke pri pôrode, pretoľe pri Elinke bola uľ dos» vyčerpaná. Neviem, kto iný by si ich mohol chcie» zobra», ale keby aj chcel, tak len cez moju mŕtvolu, lebo tieto cicuąky sú len a len naąe :-D . Podotýkam, ľe sa nenarodili v stodole, alebo niekde vonku, ale Beuąa si namiesto mnou vyhradeného miesta, na ktoré dostávala dlho pred pôrodom papanie a aj tam spávala, miestečko svoje - pod mojou posteµou :-D. Takľe k naąim mrňúskom mám veµký osobný vz»ah a nie je to o záchrane hocijakej cicuąky z ulice.
Ozaj, je zaujimave, koµkých µudí si cica vybrala na ulici. Moji rodičia bývajú v bytovke, kde som s nimi donedávna ľila. A nikdy sa o mňa nijaká z tých uličných cicuąiek nezaujímala. Skôr utekajú pred µuďmi...
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod janula 5.7.2005 11:00

.. kazde zivy tvor, ktory sa narodi - specialne cicavce su velmi bezbranne a treba ich chranit a starat sa o nich, ak to nedokaze alebo uz nemoze robit ich rodic, rodicia.. to je velmi zovseobecnene, ale plati to aj na macicky, ak sa narodia niekde maciatka, je jedno ci su planovane ci nie, ci su s PP ci bez, treba im dat sancu na zivot a postarat sa o ne, je jasne ze jeden clovek nemoze zachranit cely svet, ale ked sa bude o to snazit viac ludi, bude to lahsie a jednoduchsie :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Danusa

Odoslaťod Monika 5.7.2005 16:14

"Monika - nedovolila by som si nikam ta hadzat, len sa pytam, preco to robis? co z toho mas? tvoja radost z toho, ze niekomu mozes dat cistokrvne maciatko je tak obrovska, ze si ochotna na to vynalozit svoje peniaze a svoj cas? a to slachtenie mi naozaj nie je jasne, napriek tomu, ze som sa nad tym intenzivne zamyslala"

Mam z toho velmi vela. Naplna ma to, ze moje micky mozu robit radost ludom, ktori si ich vyberu, pretoze viem co vsetko s nimi prezivam ja. Ja maciatka nedavam, ide o to, ze buduci majitel zaplati naklady. A to, ze im venujem vsetok cas je uplne v poriadku. Znamenaju pre mna velmi vela, davaju mi vela lasky a naucila som sa pri nich vela veci, ktore sa nenaucis napriklad od ludi a oci Ti otvoria iba zvierata a macky to vedia uplne dokonale. To, ze do nich "vrazam" peniaze je presne preto, ze ich lubim a neratam to na peniaze a ked niekoho lubim, tak mu dam cokolvek na svete.
Pisala si, ze zvieratam mame pomahat a ze maju byt slobodne. Na druhej strane si pozabudla na to, ze Ti sama "vaznis" tiez macacieho tvora a zjavne v Tvojom pripade to pokladas za normalne. Tiez ovplyvnujes jeho zivot a zakazujes mu niektore veci. Takze "mackar" si tak isto. Keby som svoje micky nevaznila doma, tak by boli na ulicu uz davno mrtve a myslim, ze za odobratie slobody to stoji, cim sa im predlzi ich zivot minimalne o 10 rokov.

Co sa tyka slachtenia: len pre zaciatok - v chove sa pouzivaju macky, ktore podliehaju kontrole. To znamena, ze ide o to, aby sa rodili maciatka, ktore nemaju defekty, ako napr. predkus, zalomok na chvoste... Su vady, ktore sa geneticky prenasaju a slachtenim a chovanim sa tym chovatelia snazia zabranit. Kdezto macka na ulici sa neopyta kocura, ci nema nahodou macaci aids alebo inu chorobu.
Chovatelia samozrejme macky testuju na vela chorob aby sa neprenasali.
Je to to iste, ako ked je zena tehotna a robia sa testy, ci dieta nie je postihnute, ci je v poriadku. Ak by nahodou nieco zistili, tak si ho zena moze dat zobrat a rozhodnut sa. Lenze macky k lekarovi same nepojdu. A ako tvrdis, ludia su vyspelejsi - snazia sa niektore rozhodnutia urobit za ne a tym zvysit pocet zdravych jedincov, kdezto u mackach na ulici je to velky problem. Tym vsak v ziadnom pripade nehovorim, ze macky na ulici su menej cenne.
Je to vec nazoru a v mojom pripade mam pohlad z obidvoch stran, vzhladom na to ake micky mam doma, ale nemam chut to stale dookola rozoberat. Je to nekonecna diskusia a ludia si nedokazu priznat, ze okrem ich sameho moze mat pravdu aj niekto iny.
Pre mna su vsetky macky macky - bez rozdielu a to je podstatne.
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Mari 5.7.2005 16:38

Ja mam doma,bezpapierove, zvieratka a nemyslim ,ze k nim potrebujem papiere,pretoze z nich nechcem odchovavat maciatka.Samozrejme,ak planujete odchovavat macicku,tak papiere su potrebne pretoze zarucuju ze rodicia boli zdravi a tak je väcsia pravdepodobnost ze maciatka nebudu mat vrodeny defekt alebo dedicnu chorobu.Samozrejme tym nehovorim ze bezpapierove domace macky by nemohli ma t maciatka,ale musia byt zdrave.Ak ide o cistokrvnu cicu tak je ale dolezite aby mala radsej papiere ak ma mat maciatka mala by mat radsej papiere.Samozrejme je to ale slobodne rozhodnutie chovatela
Ja osobne nerobim rozdiely medzi cistokrvnou a domacou macinkou - kazda macka je krasna a jedinecna a, ak je dobre vychovana moze byt skvelym maznacikom(s papiermi ci bez papierov)a ak je o nu dobre postarane moze byt zdrava a mat dlhy zivot
Cats rule! :)
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 10.5.2005 6:12
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Alena 5.7.2005 17:44

Souhlasím s Monikou, ąlechtění přispívá ke zlepąení zdravotního stavu. Navíc kdyby nebyli chovatelé čistokrevných koček (ale třeba i psů) tak bychom vlastně neměli jednotlivá plemena, neexistovaly by kočky britské, perské, ragdollové nebo birmy, ale jen kočky domácí a to byla určitě ąkoda.
Alena

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 5.7.2005 18:11

Alena napísal:Souhlasím s Monikou, ąlechtění přispívá ke zlepąení zdravotního stavu. Navíc kdyby nebyli chovatelé čistokrevných koček (ale třeba i psů) tak bychom vlastně neměli jednotlivá plemena, neexistovaly by kočky britské, perské, ragdollové nebo birmy, ale jen kočky domácí a to byla určitě ąkoda.

No zlepąenie zdravotného stavu vďaka chovu je diskutabilné. Preąµachtené mačky, či psíkovia strácajú niektoré cenné schopnosti a sú náchylnejąie na zdravie ako obyčkovské cicuąky (schopnos» spontánne porodi», či postara» sa o mláďatá, problematické správanie v istých situáciách - agresivita, neschopnos» preľi» bez pomoci človeka,...neviem s istotou, či to platí aj na cicuąky, u psíkov to vąak tak je), ale myslím, ľe sa nedá generalizova». Príroda je podµa mňa najlepąím chovateµom.
Ale tieľ sa hodlám jedného dňa priradi» k chovateµom - keď sa budem cíti» dostatočne vybavená teóriou ohµadom génov atď. a budem ma» dostatočné skúsenosti s "prvostupňovým" chovom mačičiek (t. j. spoluľitie s mačičkou, jej výchova a pod.).
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Re: Danusa

Odoslaťod Prskavka 5.7.2005 18:32

Monika napísal:"Monika - nedovolila by som si nikam ta hadzat, len sa pytam, preco to robis? co z toho mas? tvoja radost z toho, ze niekomu mozes dat cistokrvne maciatko je tak obrovska, ze si ochotna na to vynalozit svoje peniaze a svoj cas? a to slachtenie mi naozaj nie je jasne, napriek tomu, ze som sa nad tym intenzivne zamyslala"

Mam z toho velmi vela. Naplna ma to, ze moje micky mozu robit radost ludom, ktori si ich vyberu, pretoze viem co vsetko s nimi prezivam ja. Ja maciatka nedavam, ide o to, ze buduci majitel zaplati naklady. A to, ze im venujem vsetok cas je uplne v poriadku. Znamenaju pre mna velmi vela, davaju mi vela lasky a naucila som sa pri nich vela veci, ktore sa nenaucis napriklad od ludi a oci Ti otvoria iba zvierata a macky to vedia uplne dokonale. To, ze do nich "vrazam" peniaze je presne preto, ze ich lubim a neratam to na peniaze a ked niekoho lubim, tak mu dam cokolvek na svete.
Pisala si, ze zvieratam mame pomahat a ze maju byt slobodne. Na druhej strane si pozabudla na to, ze Ti sama "vaznis" tiez macacieho tvora a zjavne v Tvojom pripade to pokladas za normalne. Tiez ovplyvnujes jeho zivot a zakazujes mu niektore veci. Takze "mackar" si tak isto. Keby som svoje micky nevaznila doma, tak by boli na ulicu uz davno mrtve a myslim, ze za odobratie slobody to stoji, cim sa im predlzi ich zivot minimalne o 10 rokov.

Co sa tyka slachtenia: len pre zaciatok - v chove sa pouzivaju macky, ktore podliehaju kontrole. To znamena, ze ide o to, aby sa rodili maciatka, ktore nemaju defekty, ako napr. predkus, zalomok na chvoste... Su vady, ktore sa geneticky prenasaju a slachtenim a chovanim sa tym chovatelia snazia zabranit. Kdezto macka na ulici sa neopyta kocura, ci nema nahodou macaci aids alebo inu chorobu.
Chovatelia samozrejme macky testuju na vela chorob aby sa neprenasali.
Je to to iste, ako ked je zena tehotna a robia sa testy, ci dieta nie je postihnute, ci je v poriadku. Ak by nahodou nieco zistili, tak si ho zena moze dat zobrat a rozhodnut sa. Lenze macky k lekarovi same nepojdu. A ako tvrdis, ludia su vyspelejsi - snazia sa niektore rozhodnutia urobit za ne a tym zvysit pocet zdravych jedincov, kdezto u mackach na ulici je to velky problem. Tym vsak v ziadnom pripade nehovorim, ze macky na ulici su menej cenne.
Je to vec nazoru a v mojom pripade mam pohlad z obidvoch stran, vzhladom na to ake micky mam doma, ale nemam chut to stale dookola rozoberat. Je to nekonecna diskusia a ludia si nedokazu priznat, ze okrem ich sameho moze mat pravdu aj niekto iny.
Pre mna su vsetky macky macky - bez rozdielu a to je podstatne.

Keby som svoje micky nevaznila doma, tak by boli na ulicu uz davno mrtve a myslim, ze za odobratie slobody to stoji, cim sa im predlzi ich zivot minimalne o 10 rokov. - tak tento problém stále rieąim. Keď sme si priniesli Beulienku, ktorá vyrastala prvých 8 týľdňov svojho ľivota na dvore a spala vo voňavom sene, po mesiaci "väznenia" som vedela, ľe nie je iba dnu ą»astná. Doteraz si myslím, ľe by som ju vlastne trápila o tých 10 rokov dlhąie, keby som ju von nepustila. Mala nás rada, stále bola pri nás, ale rovnako mala rada pocit, ľe kedykoµvek môľe vyjs» von. Akonáhle sme otvorili okno, bola viac dnu a oveµa spokojnejąia. Keď sme ju po pôrode nepúą»ali von, bola ku koncu druhého týľdňa veµmi nervózna a nakoniec vyuľila nestráľenú chvíµu a vyąla si von, čo jej bolo osudné. Je pravda, ľe mi veµmi chýba a uľ nikdy mi ju nič nevráti, ale myslím, ľe ten rôčik, čo preľila, preľila naplno. Lebo ani fúra hračiek, či mačací kamarát jej nedokázali vzia» chu» ís» sa vybeha» po blízkych poliach a cíti» jemný letný, jesenný, či jarný vánok v srsti a pozaľíva» kopec dobrodruľstiev.
U ąµachtených mačiek toto nie je aľ taký vypuklý problém, keďľe po generácie ľijú dnu. Aspoň myslím, nemám skúsenosti zatiaµ.
U malých miciek, Beuąkiních potomkov eąte neviem, či ich budem púą»a» von. Po tej smutnej udalosti som presvedčená, ľe nie, len ony vyrastajú dnu v tesnom spojení s nami, ale...neviem, čo sa udeje. Ani Beulienku som pôvodne von nechcela púą»a».
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Macky

Odoslaťod Anik 5.7.2005 20:55

Macky su povodne slobodne tvory, a tym ze ich clovek chova, im tu ich slobodu do urcitej miery zredukoval. To, ze im tou redukciou predlzujeme zivoty je jednoznacne, len ci by to aj same xceli...
Predtym som mala same "outdoorove" macky, a kedze mali bohuzial kratku zivotnost, tak som ich zopar aj stihla nanestastie vystriedat :smutny: . Aj ked maju x zivotov, ta ich tuzba po slobode im byva aj osudnou... Kedze som uz xcela pretat tu seriu oplakavani kazdej macky, tak som si zaobstarala macku, ktora ma rodicov na niekolko generacii dozadu chovanych v byte, geneticky material "naruseny" posobenim cloveka, macku, ktora sa nedriape von za kazdu cenu, ma zadefinovanu kludnu povahu /tak ta nevysla, je to diablik :evil: :)/ etc..
Proste som si vybrala macku, ktora pri splneni mojej sebeckej tuzby sa o nieco krasne chlpate starat, bude trpiet najmenej.
Obrázok používateľa
Anik
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.6.2005 20:41

Reklamy

Re: Macky

Odoslaťod Hosť 6.7.2005 7:01

Anik napísal:Macky su povodne slobodne tvory, a tym ze ich clovek chova, im tu ich slobodu do urcitej miery zredukoval. To, ze im tou redukciou predlzujeme zivoty je jednoznacne, len ci by to aj same xceli...
Predtym som mala same "outdoorove" macky, a kedze mali bohuzial kratku zivotnost, tak som ich zopar aj stihla nanestastie vystriedat :smutny: . Aj ked maju x zivotov, ta ich tuzba po slobode im byva aj osudnou... Kedze som uz xcela pretat tu seriu oplakavani kazdej macky, tak som si zaobstarala macku, ktora ma rodicov na niekolko generacii dozadu chovanych v byte, geneticky material "naruseny" posobenim cloveka, macku, ktora sa nedriape von za kazdu cenu, ma zadefinovanu kludnu povahu /tak ta nevysla, je to diablik :evil: :)/ etc..
Proste som si vybrala macku, ktora pri splneni mojej sebeckej tuzby sa o nieco krasne chlpate starat, bude trpiet najmenej.

Presne. Aj ja mám ten dojem (zatiaµ nie osobnú skúsenos»), ľe mačinky chované po niekoµko generácií iba dnu nemajú tú potrebu potulova» sa vonku tak vľitú. Hoci plačem za Beuąkou, videla som na nej, ľe je spokojnejąia, keď má svoju slobodu. Sama eąte neviem, či budem jej bábätká púą»a» von, či sa odváľim...zatiaµ to skúsime tak, ľe vyrábame voliéru, do ktorej budú ma» voµný prístup...ale či im to bude stači», to je vo hviezdach. Ja tak trochu dúfam, ľe tým, ľe vyrastajú v tesnom spojení s nami a výlučne vnútri, nebudú tak zúfalo túľi» sa potulova»...ale asi je to márna túľba. Uvidíme.
Hosť

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 6.7.2005 7:02

Anonymous napísal:
Anik napísal:Macky su povodne slobodne tvory, a tym ze ich clovek chova, im tu ich slobodu do urcitej miery zredukoval. To, ze im tou redukciou predlzujeme zivoty je jednoznacne, len ci by to aj same xceli...

Presne. Aj ja mám ten dojem (zatiaµ nie osobnú skúsenos»), ľe mačinky chované po niekoµko generácií iba dnu nemajú tú potrebu potulova» sa vonku tak vľitú. Hoci plačem za Beuąkou, videla som na nej, ľe je spokojnejąia, keď má svoju slobodu. Sama eąte neviem, či budem jej bábätká púą»a» von, či sa odváľim...zatiaµ to skúsime tak, ľe vyrábame voliéru, do ktorej budú ma» voµný prístup...ale či im to bude stači», to je vo hviezdach. Ja tak trochu dúfam, ľe tým, ľe vyrastajú v tesnom spojení s nami a výlučne vnútri, nebudú tak zúfalo túľi» sa potulova»...ale asi je to márna túľba. Uvidíme.

To som písala ja :idea:
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Anik 6.7.2005 14:19

Prskavka napísal:
Anonymous napísal:

To som písala ja :idea:

Nuz nieco na tom rozhodne bude. Teraz mam brita, narodil sa a vyrastal v byte /detto aj jeho rodicia a prarodicia/ byva s nami v rodinnom dome s velkym dvorom a zahradou. Nehovorim, ze ho nefascinuje svet za oknom, ale nejde sa zblaznit, aby nam zdrhol. Pustam ho aj von, ked som doma, ale na zavolanie ho mam do dvoch minut v obyvacke, takze sa netula daleko, len okolo domu nahana motyle, alebo provokuje susedovho vlciaka :-D. V zime, ked bola vonku kosa ho ani nenapadlo pachnut von, aj teraz ho trha len, ked ho provokuju ostatne macky /asi im nezakazem aby nam chodili pod oknom/. Ani nejako extra nemusim davat pozor pri otvarani okien a dveri, staci mu naznacit, ze so mnou nevyjde a vzda to, alebo ho ani nenapadne ist von.
Predchadzajuce macky by takto v pohode asi neznasali to "zajatie pre ich dobro", pri dverach nas pravidelne potkynali, ked mali naponahlo - proste narodene pre slobodu.

P.S. aj tento ma slobodu v krvi, len to prejavuje inaksie - nebavi sa so mnou, ked je "nezavislak" :)))
Obrázok používateľa
Anik
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.6.2005 20:41

Reklamy

Re: čistokrvná vs. pouličná zmes

Odoslaťod Michaela 7.11.2005 19:45

Aj ja mám len "obyčajné domáce mačičky." Samozrejme sa mi tiež veľmi páčia aj čistokrvné (okrem tých bez chlpov). Uznávam aj výstavy, ale keďže v tejto oblasti nemám žiadne skúsenosti, chcela by som vedieť, či sa na tákéto výstavy môže dostať aj obyčajná mačička z dvora ako mám ja?
Obrázok používateľa
Michaela
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 5.11.2005 18:48

Reklamy

Odoslaťod Bea 7.11.2005 19:54

Myslím, že sa to tu už spomínalo, Michaela, že ÁNO: môžeš ísť vystavovať aj "obyčajné mačky" - veď aj tie môžu byť krásne a jedinečné, nie? Ty si to o tej svojej určite myslíš.

Pre "obyčky" je na výstavách samostatná kategória
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb