• Reklamy

čistokrvná vs. pouličná zmes

len tak o mickách...
  • Reklamy

Re: čistokrvná vs. pouličná zmes

Odoslaťod evusik 7.11.2005 20:06

Michaela napísal:Aj ja mám len "obyčajné domáce mačičky." Samozrejme sa mi tiež veľmi páčia aj čistokrvné (okrem tých bez chlpov). Uznávam aj výstavy, ale keďže v tejto oblasti nemám žiadne skúsenosti, chcela by som vedieť, či sa na tákéto výstavy môže dostať aj obyčajná mačička z dvora ako mám ja?

Miska, dobra sprava - moze :-) v tomto ti sice poradia skusenejsi navstevnici tohto fora, no zatial som nevidela vystavu, ktora by v propoziciach nemala avizovanu kategoriu domacich maciek :-) blizsie info ti vsak radsej davat nebudem, s vystavami nemam vobec ziadne skusenosti, takze nechcem zavadzat...
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Bea 7.11.2005 20:11

Miška, najlepšie je ísť na zopár výstav ôokuknúť" situáciu, priebeh... kúp si katalóg a tam určite nájdeš a kategóriu domácich cicúchov. Potom sa môžeš popýtať ľudí, ktorí ich vystavujú, určite Ti radi poradia.
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod Michaela 13.11.2005 10:46

Ďakujem Vám všetkým za odpoveď. Som rada, že to nie je úplne stratené. Len škoda, že nie je viac takých veľkých výstav aj na strednom Slovensku.
Obrázok používateľa
Michaela
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 5.11.2005 18:48

Reklamy

Odoslaťod evusik 13.11.2005 21:28

Michaela napísal:Ďakujem Vám všetkým za odpoveď. Som rada, že to nie je úplne stratené. Len škoda, že nie je viac takých veľkých výstav aj na strednom Slovensku.

veru, ty to mas aspon relativne blizsie, ale ja nemam prakticky sancu dostat sa z kosic na nejaku vystavu, pokial nechcem na cestu minut 2000 Sk :-( no co uz, raz sa mozno dockame vystav aj v nasich koncinach :wink: mimochodom, mas velmi zaujimavo sfarbenu micu, nehodis do albumu aj nejake ine fotecky? :-)
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod juliena 15.11.2005 17:11

Anonymous napísal:
Ja mám momentálne 6 ks mačky domácej doma a jedného bezpapieráka foxteriéra (neątandardného s postavenými uąami). Zvieratkami som sa začala "zaobera»" od kedy som sa pres»ahovala od rodičov do rodinného domu. Keďľe mi rodičia zvieratká doma v malom bytíku nedovolili, splnila som si minulý rok hneď 2 sny - psíka a mačičku /kocúrik sa asi mesiac na to k nám nanominoval sám/. Mačička nám prednedávnom darovala neplánovane 5 krásnych mačiatok a dva týľdne na to ju zrazilo auto. Eąte dnes sa z toho spamätávame a neby» tých 5 drobcov, sme asi úplne na dne.
Napriek tomu, ľe milujem vąetko chlpaté a ľivé, chcem do naąej rodinky v budúcnosti prija» "papierové" zvieratká - ako psa, tak aj cicuąky. Miesto pre "obyčkovskú" cicu sa asi vľdy nájde, ale určité plemeno chcem práve preto, ľe s istotou budem vedie», čo z nej vyrastie a myslím, ľe jej nebude tak chýba» sloboda ako mačičke domácej. U cicuąiek "obyčkovských" nevieą, čo vyrastie (aj keď je vzruąujúce odhadova» to) a hlavne vymazna» uľ starąie mačiatko a hlavne kocúrika zobratého z ulice stojí mnoho úsilia. Nehovoriac o tom, ľe tak uvoµním miesto pre ďaląie utrpenie.
A psa si papierového kúpim tieľ preto, ľe by som rada pracovného a tieľ preto, ľe na ľiadnu sú»aľ so psom bez PP sa dnes uľ pomaly nedostaneą (v ąportovej kynológii).
A keďľe vlastníą kocúrika,ktorého predpokladám µúbią a poskytujeą mu vąetku potrebnú starostlivos», tak sa skús zamyslie», ľe koµko taký chovateµ za svoje cicuąky vydá peniaľkov a ľe správny chovateµ s nejakým chovateµským cieµom neráta peniaľky. A človiečik, čo si kúpi mačiatko za 15 a viac tisíc si môľe by» vo väčąine prípadov istý, ľe dostane to mačiatko, po ktorom túľil s dodatočnou starostlivos»ou a vie, ľe sa môľe na svojho chovateµa kedykoµvek obráti». Nehovoriac o tom, ľe kúpa je len počiatočnou investíciou a za celý ľivot dá človek do cicuąky oveµa viac peniaľkov. A nehnevaj sa, ale keď to uľ vąetko rátame cez peniaze...máą dojem, ľe človek, čo na toto pozerá, nemyslí v prvom rade na to zvieratko? Lebo 15 tis. sa dá naąetri». Odloľi» si kaľdý mesiac 1000 korún, ktoré aj tak dáą na krmivko...aspoň vieą, či si môľeą cicu dovoli». :cica2:

Ja mám 2 mačky a mama so sestrou majú papierovú foxterierku Zaru, ktorá vyhrala mnoho súťaží a rodokmeň má až ... no ďaleko. Ale od začiatku mala zdravotné problémy. To je trošku problém prekríženia. Ale už sa ako tak vystrábila. Všetci žijem v 1 panelovom byte a hoci ja milujem mačky a ony psov, našich 3 miláčikov by sme sa nikdy nevzdali! Moja staršia mačka bola z vrhu jednej obyčajnej mačky, ktorú si vzal 1 manželský pár do bytu, keď im pribudli deti akosi menej na ňu striehli a roztúžená cica si vybehla von na rande, keď sa vrátila bola už v očakávaní. Miňa bola asi najslabšie a najmenšie mačiatko, keďže s bračekom zostala posledná. Braček bol už zarezervovaný pre istú chovateľskú stanicu, bo bol po mame 3-kolóre krásne sfarbení korytnačinou.. jeho 4 sestry boli obyčajne pruhované po otcovi. Uľutostilo sa mi Miňušky a keď ju sestra priviedla domov moje srdce zahorelo láskou a horí do dnes. Mama samozrejme takmer skolabovala. No ja som už dlhé obdobie túžila po mačičke mala som asi 12 rokov, takže som hneď vedela, čo robiť, šla som k zverolekarovi vystaviť preukaz, zaočkovať, odčerviť... to všetko som už mala naštudované. No mama mi povedala, že si ju nemôžeme nechať a že ju musím vrátiť. S plačom som teda cestovala na Dlhé diely. Doma som myslela, že mi srdce pukne od žiaľu a to bola u nás len týždeň. Bola som taká nešťastná, že som mamu prosila, plakala a sľubovala hory-doly. Nakoniec zvolila, že sa po ňu môžem vrátiť a ja som chvíľu neváhala a šla som si ju vziať späť. Vtedy mala necelé dva mesiace. Odvtedy uplynule vyše 12 rokov a ona je už neoddeliteľná súčasť rodiny a ani za nič by sme ju nedali. Bojím sa, čo bude, keď tu už nebude, ale zatiaľ je na tom zdravotne dobre. (Klop klop na drevo.) Kocúrika, ktorý bude mať vo februári 3 roky, som priniesla ja. Jedna známa psíčkarka mi povedala, že videla "tú veľkú mačku" vliezť do pivničného okienka v jednom dome a myslí si, že tam vrhla mladé. Tak som sa tam zašla pozrieť. Vtedy už mali pár týždňov a samé už vyliezali von. Keď som zbadala to "modré", pocítila som to, čo pred rokmi a vedela som, že ho nenechám žiť na sidlisku medzi túľavými mačkami. Za srdce ma chytilo to, že chvíľu pred tým niekto lopatou umlatil jednu modrú dobrú mačičku, ktorá ma chodila vítať, keď som bola v našej záhrade. Tak som si vzala do hlavy, že to akoby sa druhýkrát narodila (až na to že to bol kocúrik haha) a že tentokrát bude mať dobrý život, jelo a všetko. Teraz ho už beriem ako vlastnú osobnosť. Félix bol vždy iný ako Miňa, bol krotký niekedy až bojazlivý a rozhodne rešpektuje viac zákazy. Dosť dlho bol netýkavka. Pohrať sa áno, ale mazliť neee. Nemačkať. Teraz už ale sám si príde pre dávku nežností niekoľkokrát denne. Jeho mama, pouličná mačka, však vlastne je čistokrvná britská trikolóra, ktorá akýmsi spôsobom skončila na ulici. Tá mačka pobudla kedysi aj nejaký čas v našom byte a mala hygienické návyky a chovala sa úplne ako bytová mačka. Každá iná mačka bola v strese, ale ona nám do bytu vyslovene vbehla a tešila sa. Hneď by som ju vzala späť, ale ako dominatná mačka na okolí nemá problém. Medzičasom ju dali susedia kastrovať. Už má svoje roky. Myslím, že som nevidela lepšiu matku. Jej takmer vždy prežil celý vrh. Ona je taká XENA medzi mačkami. Je mohutná a veľká a krásna a sebavedomá a chráni ostatné mačky pred túlavými psami. Tí sa radšej nášmu domu vyhýbajú, lebo sa jej boja. Naša sučka Zarenka mačky miluje. Zara a Miňa boli 5 rokov spolu, než prišiel Félix a sú ako 2 sestry. Navzajom sa umývajú a spávajú spolu v košíku. Občas sa pripletie aj Félix, no ten má stále rešpekt pre Zarou, lebo je veľká. Niekedy ho popreháňa po byte. (Občas ju sám vyprovokuje, lebo Miňa už je staršia a nie vždy sa jej chce hrať, čo dáva najavo prskaním a hundraním. Zara sa rada zapojí do hry "na mačku a myš" hoci ona je lovec a mačka je myš :D )
PS: Pri večernom venčení Zary máme často niekoľko mačiek za sebou, ale na okolí nie sme jediní psíčko-mačičkári, ktorí sú pri venčení doprevádzaní. :-D

Obrázok Jeho obľúbené miesto na mojej posteli.
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod janula 15.11.2005 17:34

Pekny pribeh :-) Macicky su krasne stvorenia, ci su cistokrvne ci nie, to na veci nic nemeni... Len nechapem cloveka, ktory vyhodil tu britsku cicusu :-/
Drzim palce s vasou macko-psov svorkou :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod juliena 15.11.2005 19:00

janula napísal:Pekny pribeh :-) Macicky su krasne stvorenia, ci su cistokrvne ci nie, to na veci nic nemeni... Len nechapem cloveka, ktory vyhodil tu britsku cicusu :-/
Drzim palce s vasou macko-psov svorkou :wink:

Možno vyhodil, možno utiekla za volaním lásky... :cica2: V každom prípade ovládla skupinu mačiek žijúcich v našom okolí a rešpektujú ju aj kocúri. Navyše je to veľká dáma a chová sa rezervovane. V poslednom vrhu mala 4 krásnych kocúrikov - 1 čierny, 1 modrý (náš Felinko :hearth: ) a 1 biely s modrými fľakmi (takmer celý biely) a 1 biely s čiernymi fľakmi. Nádherní kocúri z nich vyrástli s úplne odlišným typom srsti ako ostatné mačky. Náš Félix sa niekedy leskne ako vyleštený. Neviem, či dokáže niekto posúdiť z fotky, ktorú som uverejnila, či v ňom je ešte niečo britského.

Miňa má 12 rokov, Zara 8 a Félix 2 :-D
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Magda 16.11.2005 7:04

Nie, že by som bola nejaký veľký odborník ale mám doma britskú aj obyčajnú mačku a myslím, že tvoj Félix sa určite viac podobá na brita.
My sme kedysi mali perskú mačku, tá sa dožila 15 rokov, tak hádam aj Miňa má ešte pred sebou kus života. Nech sa vám teda darí.
Magdaléna Gejdošová

Cica/ domáci rozmaznaný tiger, asi 1.7.2002
Azzalea BumbleBee ENDLESS INFINITY - Azalka / BRI čierna dymová - domáci miláčik, 23.7.2004
Čimko/ domáci kocúrik, jar 2004
Obrázok používateľa
Magda
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 18:41

Reklamy

Odoslaťod juliena 16.11.2005 8:51

Magda napísal:Nie, že by som bola nejaký veľký odborník ale mám doma britskú aj obyčajnú mačku a myslím, že tvoj Félix sa určite viac podobá na brita.
My sme kedysi mali perskú mačku, tá sa dožila 15 rokov, tak hádam aj Miňa má ešte pred sebou kus života. Nech sa vám teda darí.

:-D Chcela som priniesť aj nejaké iné fotky, ale čisté diskety som nechala v robote
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Michaela 24.11.2005 19:48

Keďže sa do počítačov veľmi nerozumiem, neviem ako to mám napísať, aby to bolo s tým rámikom "NIEKTO NAPÍSAL:", ale ďakujem za pochvalu mojej cicky. Viac fotiek nemám, lebo nie je čas, no v budúcnosti určite budú.
Obrázok používateľa
Michaela
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 5.11.2005 18:48

Reklamy

Odoslaťod evusik 24.11.2005 20:05

Michaela napísal:Keďže sa do počítačov veľmi nerozumiem, neviem ako to mám napísať, aby to bolo s tým rámikom "NIEKTO NAPÍSAL:", ale ďakujem za pochvalu mojej cicky. Viac fotiek nemám, lebo nie je čas, no v budúcnosti určite budú.

Miska, staci kliknut na "citovat" v pravom hornom rohu spravy, na ktoru chces odpovedat :-)
Eva Dobríková
Košice
http://dobrikova.blog.sme.sk
---
Mia (* cca apríl 2005) - mačka domáca a princeznička rodinná ;)
Riško (* 26. 10. 2005, + 7. 4. 2006) - najprv drobučký netopierik, potom rozkošné šidielko a teraz anjelik v mačacom nebíčku :smutny:
Mucko (*cca jún/júl 2006) - maznáčik, ktorého našli a zachránili chlapci odvedľa, "akosi" skončil u mňa a teraz obšťastňuje celú rodinku :)
Kočka alias Sidgrid (*hrubý odhad jún 2005) - šelma psovitá a najoddanejší člen našej rodiny od 25. mája 2006
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Bea 25.11.2005 7:25

Michaela napísal:Keďže sa do počítačov veľmi nerozumiem, neviem ako to mám napísať, aby to bolo s tým rámikom "NIEKTO NAPÍSAL:", ale ďakujem za pochvalu mojej cicky. Viac fotiek nemám, lebo nie je čas, no v budúcnosti určite budú.

Máš trojfarebnú mačičku pre šťastie - náhod aalebo cielený výber :?: :cica2:
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod Meegem 28.4.2014 14:13

Vec sa má tak, že je rozdieľ medzi chovateľom a "chovateľom" inak zvaným aj množiteľom . Chovateľovy ide o udržanie a skvalitnenie plemena, čiže odchováva len na mačkách ktoré odpovedajú danému plemennému štandardu. Mačky sú pod veterinárnim dohladom a chovateľ sa snaží nie len svojím mačkám ale aj ich potomkom dať len to najlepšie.
Potom je tú druhá možnosť. Množiteľ. Množiteľ je vlastne človek ktorý si vyberie plemeno a to bude množiť hlava nehlava. Je mu jedno ako často má mačka mladé, či nejde o príbuzenskú plemnidbu, vôbec niesú dozerané veterinármi. Predáva mačence a na tom vlastne zarába.

Pravý chovateľ má v skutočnosti vačšinou väčšie výdaje ako príjmi z predaju mačaťa.
Ale viem čo chceš povedať, ani ja nemám chovku a svoje pouličky by som nedala ani za hocakú inú cicu z modrou krvou :wink: ale nechcem škatulkovať. Aj čisto aj nečistokrvné si zaslúžia rovnakú pozornosť, lásku...

Každý nech si vyberá podľa svojho gusta :-) aj keď osobne mám radšej keď si niekto cicku adoptuje ako kúpi :wink: a keď už kupovať mačku jedine sPP!!! :-) .
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb