• Reklamy

bože môj - čo sú to za ľudia

len tak o mickách...
  • Reklamy

Re: bože môj - čo sú to za ľudia

Odoslaťod hana 27.8.2005 20:34

nikdy nepochopim ludi ktory tyraju macicky.niekedy zacujem take slova od chalanov ako ich tyrali.niekedy nevidrzim a poviem im aky su hlupi no neviem ci na tom nieco zmenim a nechapem ludi ktory sa nestaraju o macicky nedavaju im jest a pod.neznasam ich.
hohi
hana
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 26.8.2005 19:40
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Petuska 6.4.2006 15:24

Ja takisto nenávidím ľudí, ktorí týrajú mačičky aj iné zvieratká...Písala som to už na milión fórach, v mnohých témach ale hneď ako zbadám nejakú takúto tému, musím sa do nej zapojiť. Je to niečo strašné...tiež mám 14 rokov ale mačičky milujem a neznášam ľudí, ktorí im ubližujú!!!A hlavne niektoré deti sa tak strašne správajú k mačičkám a ja to chcem zmeniť...už vážne neviem ako...raz som tiež našla jednu mačičku a deti jej robili zle, tak sme na nich s dedom nakričali a mačičke sme dali papať, postarali sme sa o ňu a našli jej pokojné miestečko...raz som sa nahnevala a do školského časopisu som napísala článok o mačičkách, ako sa k nim správajú hlavne deti a nech sa nad sebou zamyslia, prečo treba mačičkám pomáhať...jednoducho neznášam ľudí, ktorí ubližujú zvieratkám a ak sa ešte s niečím podobným stretnem, určite upovedomím políciu alebo slobodu zvierat!!!
BAGHEERA \"Bagi\" (*28.4.2006)
LILY \"Lilinka\" (*30.3.2003 +29.5.2006)
Obrázok používateľa
Petuska
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 18:21
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Andulka 14.4.2006 20:45

Čítala som, a nie je to tak dávno, nejakí somári sa tiež pochybne zabávali tým, že chytili mačku, zabalili do papiera a podpálili. Mačka bývala neďaleko miesta, kde jej to urobili, tak sa jej podarilo dostť sa domov a nič vážne sa jej našťastie nestalo, len mala obhorené fúziky. Podali trestné oznámenie. Ako to skončilo, neviem. Ale viem o jednom podobnom prípade, kde 14 ročný výrastok sa dostal pred súd za týranie mačky. Tak mu treba, nech si ho dobre podajú. Keď sa nevie vpratať do kože. Nech mi nikto nehovorí, že taký sopliak nevie, čo je zlé. Vlastnej medicíny by som mu dopriala, nech si sám okúsi také čosi. Každý jeden.
Tak ako ten prípad kdesi v USA čikde, keď nejaký ... vyhodil malé mačence v krabici do kontejnera v zime. Dostal nútené práce a poliši ho nechali v noci v zime vonku, nech si tiež užije zimy. Škoda, že aj u nás sa také nepraktizuje.
Určite by som zavolala SZ, polišov a keby sa dalo, vyfotila by som ich na mobile prv než by si ma všimli. Fotky by som dala do všetkých novín. A samozrejme by som ich poskytla aj polišom. S chuťou by som svedčila. Aj keby to bol prezidentov vnuk.
Obrázok používateľa
Andulka
šelma
šelma

Založený: 29.3.2006 18:02

Reklamy

Odoslaťod Viktória 18.4.2006 7:52

Na Veľkonočnú nedeľu u nás niekto surovo zrazil jednu zo sídliskových mačiek. Keď sme to večer zistili, bolo už neskoro. Ležala nehybne v kaluži uschnutej krvi.
Poobede sa nám s mamou aj zdalo, že sme počuli dvakrát za sebou akýsi zvláštny krátky zvuk, ale otec pozeral niečo prírodopisné, tak sme si mysleli, že to bolo v televízore. Žiaľ, asi nebolo.
Zrejme by sme jej už aj tak nedokázali pomôcť. Pravdepodobne bola okamžite mŕtva. Tie zvuky trvali len pár sekúnd. Asi zmraukla v šoku ešte predtým, než ju prešlo auto.
Máme na sídlisku niekoľko mačičiek, o ktoré sa stará pár ľudí. Aj my ich zvykneme prikrmovať. Niečo také sa ešte nestalo. Vodiči tu zvyknú jazdiť dosť opatrne. Takže aj keď sa po ceste motali malé mačence, ktoré sme šli hneď pozbierať, ani tým sa nič nestalo.
Nedeľná udalosť nami hrozne otriasla.
Viktória
šelma
šelma

Založený: 4.4.2006 10:08

Reklamy

Odoslaťod fluffy555 12.8.2006 16:22

tiež mám 14 a britskú mačičku ale mačičky mám tak strašne rada že tú flandru by som na mieste zabila.Zo srdca nenávidím takých ludí a to že by som ju zabila by mi absolutne nevadilo. :evil: Prepáčte za výraz ale to dievča asi rozmýšlalo chlpami v zadku
Obrázok používateľa
fluffy555
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2006 15:45

Reklamy

Odoslaťod nikinka 12.8.2006 19:47

ty ludia nejsu normalny takto tyrat macicky. ja by som im strasne vynadala keby som to videla ale potom by ma obchadzali tie decka s velkou obklukou.
Obrázok používateľa
nikinka
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 7.8.2006 11:41

Reklamy

Odoslaťod Lucy&myOliver 24.8.2006 17:45

Ja mám len 13 a na svoj vek som strašne malá, ale keby som tú 14 ročnú babu videla ubližovať úbohej mačičke, hneď by som sa na ňu vrhla aj keby bola veľká ako panelák!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nenávidím ubližovanie zvieratám!!!!!!!!!!!!!!!!! Nechápem ako to mohla urobiť....nepoznám nikoho kto by to urobil a to ani z chalanov!!!!!!!!!!!!!!!!!
Myslím že zlámať jej ruky by bolo ideálne!!!!!!!!!!!!!!!! Dúfam sa jej dostane zaslúženého trestu!!!!!!!!!!!!!!
A veľmi ti držím palce aby ste tej mačičke pomohli!!! :smutny: :velmismutny: :cica2:
I :hearth: :cica: a môjho kocúrika Olivera :cica2: !!! :-)

OLIVER(*20.09.2005)môj prvý a skvelý kocúrik:-) :hearth:
Obrázok používateľa
Lucy&myOliver
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 11.8.2006 12:45

Reklamy

Odoslaťod Domi 28.8.2006 14:48

Chúďa mačiatko... :velmismutny: :smutny: .
Tomu :zhebni: "dievčaťu" by som dopriala všetky bolesti, ktoré musia trpieť zvieratká, ktorým ublížili taký "ľudia", ako je ona :ikillyou: .
Moja teta mi hovorila, že na dedine kde bývala, natreli mačičku farbou a potom ju chúďa podpálili :velmismutny: :velmismutny: :velmismutny:
Keď odtrhneme kvet, zvädne,
keď chytíme motýľa, zahynie.
Vtedy pochopíme, že prírody sa
môžeme dotýkať len srdcom.

Dominika :-)
Domi
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 14.5.2006 11:59

Reklamy

Odoslaťod kammilka 7.9.2006 18:28

Niektoré decká sú strašné. My sme boli s kamoškou v meste a len tak sa jedna baba pred ňu postavila a začala ju mlátiť. Prišla druhá a nám s kamoškou sa podarilo utiecť aj sme(teda jej mama) podali trestné oznámenie a teraz sa to vyšetruje. (mimochodom mali 14 a 15)

Takže podľa mňa by bolo lepšie podať na ŇU trestné oznámenie a nech ide do nejakého ústavu :evil: A dúfam, že tvojej sestre sa nič nestane lebo niektorí nepoznajú medze.
Gabriela Čajková

Asta-*24.4.2003
Obrázok používateľa
kammilka
šelma
šelma

Založený: 31.3.2006 18:12

Reklamy

Odoslaťod Lucy&myOliver 20.9.2006 18:20

Dúfam, že trestné oznámenie môžem podať aj pri zabití ??? Spolužiačka videla susedov na chate ako zabili šteniatka svojho psa.... :velmismutny: :velmismutny: :velmismutny: Ako môže niekto zabiť nevinné zvieratká??? A bezcitne,pred očami matky šteniatok... :velmismutny: :velmismutny: :velmismutny: Vraj zabili všetky okrem najslabšieho,ktoré nakoniec zahynulo... :velmismutny: ... A to boli dospelí ľudia!!! :evil:
I :hearth: :cica: a môjho kocúrika Olivera :cica2: !!! :-)

OLIVER(*20.09.2005)môj prvý a skvelý kocúrik:-) :hearth:
Obrázok používateľa
Lucy&myOliver
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 11.8.2006 12:45

Reklamy

Odoslaťod kammilka 21.9.2006 19:26

Na dedine(aspoň u nás) som už samozrejme počula o tom ako utopili mačence alebo ich podobne usmrtili. Kým sme boli na chalupe počula som mraučať kocúrika tipujem tak 1-2 mesačného mal niečo s očkom a zlomenú alebo vyvrtnutú nohu. Dala som mu jest a starala som sa o neho. A raz prišla susedka, že to treba len zahrdúsiť.nechápem ako to mohla povedať :ikillyou:
Ale aj v Bratislave:pri našom baráku nejaká mačka mala mačiatka a niektorí susedia sa s nami hádali, že mačky roznášajú choroby a pod.
Obrázok používateľa
kammilka
šelma
šelma

Založený: 31.3.2006 18:12

Reklamy

Odoslaťod Andulka 22.9.2006 7:56

ľudská hlúposť nemá hraníc...a ak sa spája aj s krutosťou, tak je to pohroma...
Obrázok používateľa
Andulka
šelma
šelma

Založený: 29.3.2006 18:02

Reklamy

Odoslaťod fluffy555 22.9.2006 9:43

Hovorí sa že vesmír a ludská hlúposť sú nekonečné.To druhé určite
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
fluffy555
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2006 15:45

Reklamy

Odoslaťod Hascor 26.9.2006 13:08

Naozaj nechápem, že si niektorí ľudia nedokážu uvedomiť, že na svete nie sú sami(y). Kto alebo čo nám dáva právo rozhodovať o osude ostatných? MY musíme regulovať počet zvierat v lesoch, lebo sa premnožia. Ale kto to určuje? MY! Veď príroda si predsa poradí... Je naozaj choré, že beriemne na seba právo rozhodovať o prírode, zvieratách a pod.
Myslím si, že pri prípadoch týrania zvierat maloletými sú na vine rodičia. Veď to určite poznáte. Je to len ZVIERA (tu si doplňte to, čo často počúvate...). To nie je človek, tak prečo by nás malo to bezprávne chúďatko trápiť? Zo Zeme robíme náš svet, ako keby sme tu boli len sami(y):(

A teraz trochu bližšie k téme:
AKO POSTUPOVAŤ V PRÍPADE TÝRANIA ZVIERAT
V prípade podozrenia z týrania zvierat je potrebné napísať podnet na prešetrenie týrania zvierat a zaslať ho na:
1. Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu, ktorá má v pôsobnosti lokalitu, kde sa prípad udial (kontakty na http://www.svssr.sk/),
2. príslušné Okresné alebo Obvodové oddelenie policajného zboru.

Ak nemáte čas písať, oznámte to osobne na Okresné alebo Obvodové oddelenie policajného zboru.

Ak si s prípadom neviete poradiť, volajte linku proti krutosti 02/ 16 187, alebo napíšte na inspektor@sloboda.sk

Veľmi dôležitá je foto- alebo videodokumetácia a svedkovia. Ale aj keď ju nemáte, konajte!
Michal Haško - Priatelia zvierat (www.priateliazvierat.sk)
Sára - Mačka domáca
-------------------------
Až keď vyrúbeme posledný strom, otrávime poslednú rieku a zabijeme poslednú rybu, zistíme, že peniaze sa jesť nedajú...
"Hovorte mi niečo o ľudskej prirodzenosti! Keď dáte do jednej miestnosti svoje dieťa, králika a jablko, myslíte, že to malé zje králika a bude sa hrať s jablkom?" H. Diamond
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.9.2005 13:48
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod valalo 28.9.2006 8:34

A to si vravimme ludia... a urazame sa ked nam nahhodou niejkto povie "ty svina!" a to by sme mali byt praveze hrdi... tym "sviniam" a ostatnym zvieratkam nesiahame ani po paty! :cat81:
Obrázok používateľa
valalo
šelma
šelma

Založený: 25.6.2006 9:31

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb