• Reklamy

"Falosne macky"...

len tak o mickách...
  • Reklamy

"Falosne macky"...

Odoslaťod Luthmela 18.2.2007 2:41

Mna by zaujimala jedna vec a este nez ju nacnem, ospravedlnujem sa moderatorom za pripadnu robotu naviac s presuvanim temy inde... :-D (ale inde som nenasla... :wink: )
Takze... ako reagujete na to nehanebne klise ze "Ja macky neznasam, lebo su falosne" ??? Ja viem, take tie bezne veci ze to nie je falosnost ale nezavislost... a tak... to poznam a pouzivam. Kde sa da. Ale niekde sa neda, :ikillyou: takze by ma zaujimalo, ci mate nejaku repliku "vzdy pripravenu" nato aby ste im ,nevzdelancom, :taktotosity: sikovne vytreli nepekne slova z pusy... pripadne aj z hlavy... Alebo... hoc aj nesikovnu, to je jedno.Ako branite cest svojich malych nezavislakov? :zhebni: Hm?
Obrázok používateľa
Luthmela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 8.2.2007 19:16
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Andrea 18.2.2007 9:03

Mám kolegyňu, ktorá zastáva názor, že do mačiek treba kopnúť.... Po tom, ako sa dozvedela, že ja mám doma mačky, trochu stíchla, ale raz som ju počula, ako má zasa prednášku, že mačky sú falošná pliaga, že ich treba nakopať a podobne...
Na to som jej povedala, že je chudera - otvorene a jasne. A že falošná je aj ona, lebo ak má takýto názor, prečo to nepovie predo mnou, ale hovorí, že tie moje sú iné? Nie sú - aj to sú mačky. Skončila u mňa, hoci teraz sa mi snaží podlizovať...
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:52

Reklamy

Odoslaťod Bea 18.2.2007 9:29

Nuž, myslím, že najdôležitejšie je vedieť odhadnúť, u koho máš šancu "obrániť" a kto je vo svojom presvedčení natoľko ortodoxný, že by preň radšej zomrel, aky by sa nechal presvedčiť o opaku, resp. o tom, že aby tým mačkám aspoň mohol dať šancu, aby si vytvoril názor na základe vlastných skúseností. Nemá zmyslu presviedčať zadubencov alebo fanatikov.

Keď vidím, že niekto je prástupný argumentom, tak spomenien svoje pozitívne skúsenosti s mačkami (väčšina z fóra to už vie, ale ja som pôvodom "psíčkar", mačky ma dostali až neskôr...) - všimla som si, že s v argumentácii pomáha tento fakt dosť výrazne. Spomeniem, ako ma ich múdrosť a šikovnosť neuveriteľne prekvapili (príjemne!) a aj fakt, že som presvedčená o tom, že nás naši kocúri milujú (existuje na to x dôkazov) a že táto láska je vzájomná. Jediné, čo zo strany ľudí voči mačkám treba akceptovať je fakt, že "mačka nie je pes". Akonáhle s človek vyrovná s týmto "zanedbateľným detailom", je na dobrej ceste pochopť izbových tigrov a snáď si ich aj obľúbiť.
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod fluffy555 18.2.2007 11:15

Keď niekto spomenie v mojej prítomnosti podobné veci tak si ho nevšímam, lebo viem, že taký človek absolútne nevie o čom hovorí a preto si myslímže nemá význam vôbec takých hlupákov počúvať.Jednoducho si to nevšímam ako keby to ani nikto nepovedal.Nevravím, že "nepočujem" všetko; zase keby niekto o nich hovoril už naozaj strašne tak by som ho aj :zhebni: :8: .Poviem preroste, že je to obyčajný sedliak, ktorý hovorí len do vetra a nech si tie reči strčí..... za klobúk :-D
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
fluffy555
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2006 15:45

Reklamy

Odoslaťod ladymacbeth 18.2.2007 11:37

No, takému človeku obyčajne poviem do očí pravdu a síce že vidno, že mačku v živote nemal!
Tiež som "pôvodom" psíčkarka :wink: , ktorá sa mačkám začala venovať viac-menej náhodou /skôr viac ako menej :-D / - a dosť zaberá, keď to poviem a keď poukážem na to, že nejaký podstatný rozdiel medzi mačkami a psami ani nie je. Niežeby dotyčný hneď utekal zaobstarať si mača, ale aspoň sa nad vecou zamyslí :wink: ...
Ale keď niekto mačky jednoducho neznáša, tak tam je zbytočné akokoľvek argumentovať :-/ .
Jana Miklovičová
http://www.exocats.webnode.sk

SC Business Boy Magic Pleasure, SK /EXO a 03/- * 25.10.2006
Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK /EXO a/ - * 25.10.2006
Morgiana /DOM n/ - * august 2005
Morgoth /DOM n 03/ - * 29.5.2006

:smutny:
Barry Modrý golf /novofundlandský pes/ - * 8.11.1994 - + 26.3.2006
Don Paulenov dvor /anglický špringeršpaniel/ - * 13.4.1995 - + 19.4.2006
Ťapka /kríženec/ - * ?1985 - + 16.4.1999
Obrázok používateľa
ladymacbeth
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:56

Reklamy

Odoslaťod Petuska 18.2.2007 12:04

Ja sa väčšinou snažím argumentovať tým, že mačky si len "nenechajú skákať po hlave" a sú nezávislé... preto sú aj múdre... :-)
Ale je to pre mňa veľmi ťažké, pretože keď niekto nadáva na mačky, neviem sa jednoducho vynájsť. Dokáže ma to strašne raniť a najradšej by som... ja neviem... je to strašné... a navyše keď niekto otvorene hovorí o tom, že mačky treba kopnúť :ikillyou: (ako písala Adka o svojej kolegyni)... najradšej by som kopla tú kolegyňu! :hellboy:
BAGHEERA \"Bagi\" (*28.4.2006)
LILY \"Lilinka\" (*30.3.2003 +29.5.2006)
Obrázok používateľa
Petuska
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 18:21

Reklamy

Hm...

Odoslaťod Luthmela 18.2.2007 14:39

Ved to... to je aj moja skusenost, ze tieto veci tvrdia prave a iba ti ludia ,ktori macku nikdy nemali... a potom... ako vravi Luise L Hayova :wink: ... ludia casto nenavidia to, co vlastne skryto vovnutri obdivuju... a mozno o tom "natriezvo" nevedia. Mozno by bolo dobre si zobrat cloveka,co ma taky nazor a potom to dat dokopy s jeho spravanim a mozno aj tajnymi snami, mozno su to ludia ktori sa umaraju stavom v ktotom su a pritom by strasne radi boli oni sami nezavisli,ale svoju neschopnost zmenit to transformuju do odporu voci nezavislosti samotnej...no,a teda aj mackam... :evil: ktovie. Tak napochytro si spomeniem na niekoho... nuz a hej... sedi to... :zdfdfd: Co si myslite vy ? napriklad by ma zaujimala ta "kopacia" kolegyna... mohlo by to sediet aj na nu? Ono.. ako argument je to asi dost o nicom, lebo vysvetlovat niekomu ze nenavidi macky preto ze ich vlastne obdivuje, to je trochu radikal... :-D a asi by som tym nielenze macky neobranila ale mozno im aj poskodila, (to keby si o mne pomysleli svoje,hehe :taktotosity: ) ale i tak...
:cat81: Ludka
Obrázok používateľa
Luthmela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 8.2.2007 19:16

Reklamy

Odoslaťod Alena 18.2.2007 19:58

Pro mě byl velký šok když moje bývalá kolegyně před časem prohlásila jak je možné že můžu mít doma pět koček (dnes mám o dvě víc) - vždyť přece kočky strašně smrdí. Tak jsem ji s úsměvem pozvala na kávu aby se sama přesvědčila že ani v bytě kde žije dokonce i chovný kocour nic nesmrdí a dokonce že moje kočky jsou čistotnější než manžel a děti. Dokonce bych řekla že kočky voní. Nikdy na kávu nepřišla a asi jsem ji nepřesvědčila. Naštěstí už mám jinou práci a už se nemusím každý den na ni dívat.
Alena
EP IC Melisa Sára Dirty Dancing - britská černě želvovinová - kastrát 12 let
IC Angelika Tergy - britská čokoládově želvovinová - 5 let
GIC Queen Elisabeth z Lužinek - britská červená tečkovaná - 5 let
GIC Nathaniel Falling Star - britský krémový bikolor - kastrát - 4 roky
GIC Shari z Lužinek - britská lilově želvovinová - 3 roky
IC Yoko Ono Falling Star - britská modře želvovinová harlekýn - 2 roky
IC Harvey Honey Pie - britský krémový mramorovaný - 1 rok
Alena
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 21.9.2005 6:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Andulka 7.3.2007 15:32

poviem, že mačka je skrátka osobnosť a že si sama vyberá, s kým sa bude a s kým nebude maznať a hrať. Tiež že ako aj človek, tak aj mačka má niektorá takú a iná inakšiu povahu. A že vôbec nie je falošná, lebo presne dá najavo, čo práve cíti. Howgh! A ak má niekto blbé reči, zaželám mu veľa myší v baráku. :wink:
Obrázok používateľa
Andulka
šelma
šelma

Založený: 29.3.2006 18:02

Reklamy

Odoslaťod Brďo 8.3.2007 7:24

Pozdravujem všetkých. Ja pracujem v pánskom kolektíve, kde si vypočujem hromadu narážok. Na takúto, ako je uvedená na začiatku tohto fóra, väčšinou odpovedám, že mačka je partner a existovať s ňou môžu len psychický zrelí a vyspeli jedinci a psychopati, ako sú oni na to nemajú.
Obrázok používateľa
Brďo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 13.2.2007 8:40
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Mafia 8.3.2007 11:20

Brdo, to je ako odpoved fakt, fakt dobre! To sa mi paci, budem si to musiet zapamatat! :-D
Mafia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 14.8.2006 12:09

Reklamy

Odoslaťod armani 8.3.2007 17:11

Brdo: vytesať do kameňa zlatým písmom. Veľmi pravdivé a výstižné.
:-D
Igor Kováčik
Bonifác MCO
Armani Giorgio Nobilis Felis CZ, MCO as22

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.8.2005 20:31

Reklamy

Odoslaťod kamka 8.3.2007 18:32

Brdo:

Vyborneeeeee! Urcite pouzijem. :cat36:
Kamka :cica2:
Obrázok používateľa
kamka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 23.8.2006 16:04

Reklamy

Odoslaťod Petuska 8.3.2007 19:26

Niektorí ľudia nazývajú mačky falošnými zrejme len preto, že sú jedinými tvormi, ktoré sa im nepodriadia! :wink:
Ľudia si totiž myslia, že všetci budú skákať tak, ako oni povedia... ale mačky nie! :idea: A ani ľudia... preto vznikajú nezhody medzi rôznymi ľuďmi... a keďže s mačkami sa hádať nemôžu, radšej ich osočujú a nazývajú falošnými!
Tak potom sú falošní aj ľudia... veď ani tí neskáču na povel a sú individuálni... :TomyAngelo:
Pod slovom "ľudia" v tomto príspevku myslím ľudí, ktorí mačky nazývajú falošnými... česť ľudským výnimkám, ktoré objavili mačacie čaro- teda vám... :-)
BAGHEERA \"Bagi\" (*28.4.2006)
LILY \"Lilinka\" (*30.3.2003 +29.5.2006)
Obrázok používateľa
Petuska
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 18:21

Reklamy

Odoslaťod Tigrys 6.4.2007 7:51

fluffy555 napísal:Keď niekto spomenie v mojej prítomnosti podobné veci tak si ho nevšímam, lebo viem, že taký človek absolútne nevie o čom hovorí a preto si myslímže nemá význam vôbec takých hlupákov počúvať.Jednoducho si to nevšímam ako keby to ani nikto nepovedal.Nevravím, že "nepočujem" všetko; zase keby niekto o nich hovoril už naozaj strašne tak by som ho aj :zhebni: :8: .Poviem preroste, že je to obyčajný sedliak, ktorý hovorí len do vetra a nech si tie reči strčí..... za klobúk :-D

Suhlasim ani ja si taketo reci nevsimam. Ale je to jeho blby nazor.
Obrázok používateľa
Tigrys
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 14.3.2007 20:46

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb