• Reklamy

"Falosne macky"...

len tak o mickách...
  • Reklamy

Odoslaťod baabo 8.4.2007 8:08

"Mačka je falošný tvor", nie je to náhodou vyjadrenie istého nemenovaného náboženstva, ktoré tvrdilo, že mačka je aj diablove stvorenie, roznáša zlo, každá čarodejnica a bosorák mali svoju mačku,...
Ale opak je pravdou, mačka je už od starodávnych civilizácií známa ako ochranca, napr. staroveký Egypt kde mačka strážila cestu do podsvetia, chránila pred zlými duchmi.
Môže byť snáď tento tvor zlý a falošný??? :cat46: :cat45:
Zuzana

Cleo
Dream-Belly Boy Blue Azzuria*SK
Bobik J.J. Bell Arden*SK
Obrázok používateľa
baabo
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 9.3.2007 14:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod mysiak 9.4.2007 22:40

No ja tiež počúvam, že mačka je taká vtieravá a falošná, no ked som nedávno zobrala kamarátky na opekačku ku nám na záhradu (boli 3 a 2z nich mačky nemusia) kde chodia dvaja úžasní kocúrikovia (my mačky nemáme ale ja ich mám veľmi rada, namiesto niech mame fretky, ktoré mimochodom smrdia viacej, no pes sa im podľa mňa nevyrovná ale ide samozrejme aj o zvyk :wink: ) no a tí kocúrikovia pretože ich kŕmime vždy keď prídeme na záhradu pribehli aj na opekačku. Baby som predtým varovala, no a ako tam s nami sedeli a šmajchlovali sa, prišli na to že nie sú to až také zlé stvorenia :-) Keď mali predtým nejaké poznámky tak som odpovedala že mačky sú nádherné, inteligentné, prešibané stvorenia ktoré nemajú páru a ako už bolo povedané samy si vyberajú s kým budú za dobré a s kým nie. Ja psov príliš nemám v láske a osobne si myslím že niektoré plemená intelektom neprekypujú (cvakli ma už asi 3 a pritom som im neurobila absolútne nič, to by mačka si myslím neurobila)

Tak sa na koniec ospravedlňujem za tento dlhý monológ, hádam som povedala čo som chcela tak aby ma tí druhí aj pochopili :cerveny:
mysiak
Nováčik
Nováčik

Založený: 6.4.2007 16:30
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Luthmela 18.4.2007 10:42

Jeeeho. ze fretky... nepoznam nikoho kto by ich choval... to musi byt tiez sranda... a tiez si myslim ze smrad niektorych psikov... nuz... nema paru... heheheh...
Inac byt bosorka, som hrda na to ze mam macku... Mat macku, som hrda na to ze som bosorka... moment,ja macku mam... ciernu... :-D a hrda na nu som... :-D
Obrázok používateľa
Luthmela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 8.2.2007 19:16

Reklamy

Odoslaťod ladymacbeth 18.4.2007 18:26

mysiak napísal:No ja tiež počúvam, že mačka je taká vtieravá a falošná, no ked som nedávno zobrala kamarátky na opekačku ku nám na záhradu (boli 3 a 2z nich mačky nemusia) kde chodia dvaja úžasní kocúrikovia (my mačky nemáme ale ja ich mám veľmi rada, namiesto niech mame fretky, ktoré mimochodom smrdia viacej, no pes sa im podľa mňa nevyrovná ale ide samozrejme aj o zvyk :wink: ) no a tí kocúrikovia pretože ich kŕmime vždy keď prídeme na záhradu pribehli aj na opekačku. Baby som predtým varovala, no a ako tam s nami sedeli a šmajchlovali sa, prišli na to že nie sú to až také zlé stvorenia :-) Keď mali predtým nejaké poznámky tak som odpovedala že mačky sú nádherné, inteligentné, prešibané stvorenia ktoré nemajú páru a ako už bolo povedané samy si vyberajú s kým budú za dobré a s kým nie. Ja psov príliš nemám v láske a osobne si myslím že niektoré plemená intelektom neprekypujú (cvakli ma už asi 3 a pritom som im neurobila absolútne nič, to by mačka si myslím neurobila)

Tak sa na koniec ospravedlňujem za tento dlhý monológ, hádam som povedala čo som chcela tak aby ma tí druhí aj pochopili :cerveny:

No, čo sa týka "pohryznutia psom bez príčiny", dovolím si oponovať Ti: také totiž neexistuje! :wink: Keď Ťa pes uhryzne alebo mačka škrabne, VŽDY na to majú nejaký dôvod :achtung: Bez príčiny je schopný ublížiť jediný tvor... :-/
Naposledy upravil ladymacbeth dňa 18.4.2007 18:28, celkovo upravené 1 krát.
Jana Miklovičová
http://www.exocats.webnode.sk

SC Business Boy Magic Pleasure, SK /EXO a 03/- * 25.10.2006
Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK /EXO a/ - * 25.10.2006
Morgiana /DOM n/ - * august 2005
Morgoth /DOM n 03/ - * 29.5.2006

:smutny:
Barry Modrý golf /novofundlandský pes/ - * 8.11.1994 - + 26.3.2006
Don Paulenov dvor /anglický špringeršpaniel/ - * 13.4.1995 - + 19.4.2006
Ťapka /kríženec/ - * ?1985 - + 16.4.1999
Obrázok používateľa
ladymacbeth
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:56

Reklamy

Chovatelom maciek

Odoslaťod aplica 20.4.2007 11:06

Ahoj, proti mackam nemam nic, v podstate su to len akesi kanaly, ktore spajaju svet zivych a ich podvedomia i vedomia. Mam pocit ze sa u maciek odraza aktualne psychicke rozpolozenie ich majitela, preto si myslim, ze niektori ludia by proste macky mat nemali. Co si o tom myslite vy?
aplica
Nováčik
Nováčik

Založený: 20.4.2007 11:00

Reklamy

Re: Chovatelom maciek

Odoslaťod juliena 20.4.2007 13:38

aplica napísal:Ahoj, proti mackam nemam nic, v podstate su to len akesi kanaly, ktore spajaju svet zivych a ich podvedomia i vedomia. Mam pocit ze sa u maciek odraza aktualne psychicke rozpolozenie ich majitela, preto si myslim, ze niektori ludia by proste macky mat nemali. Co si o tom myslite vy?

Niektorí ľudia by nemali mať žiadne zviera, ani deti radšej ... :-/
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Inak som videla nieco neuveritelne

Odoslaťod aplica 20.4.2007 15:38

Bola som v dome jednej pani, kde chovala okolo 10 maciek a cca 7 psov na hormadke. Spolu, to som este nikdy predtm nevidela a musim uznat ze to bol uzasny pohlad. Oni sa vzajomne respektovali dokonca sa mali aj radi a to uz je fakt co povedat. U takych ludi je to pohoda. Ale poznam aj inu osobu, ktora ked ma zlu naladu, jej macka ju ma snad este horsiu. Podla tej macky mozete teda prist na to v akom psych.rozpolozeni je jej majitel/ka.
aplica
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod tina21 20.4.2007 15:41

aplica napísal:Ahoj, proti mackam nemam nic, v podstate su to len akesi kanaly, ktore spajaju svet zivych a ich podvedomia i vedomia. Mam pocit ze sa u maciek odraza aktualne psychicke rozpolozenie ich majitela, preto si myslim, ze niektori ludia by proste macky mat nemali. Co si o tom myslite vy?

Ja svoju macku nevnimam ako odraz mojho psychickeho rozpolozenia, vnimam ju ako ziveho tvora so samostatnou a jedinecnou osobnostou. Na druhej strane je pravda, ze bytosti, ktore spolu ziju sa vzajomne ovplynuju, povaha macky je podla mna silna natolko, ze clovek ju ovplyvnuje len v minimalnej miere. Maximalne jej clovek svojim spravanim moze pomoct najst doveru k ludom a citit sa medzi nimi dobre. Ak som medzi zvieratami, necitim sa ako ich pan, ani niekto, kto by mal pravo ovladat ich a podmanit si ich.
Je mnoho ludi, ktori to robia, resp. zozenu si bojove plemena psov a svoju tvrdost im vryvaju do spravania. Netusim vsak, ako moze majitel macku vycvicit na to, aby utocila na ludi... :D podla mna, clovek v spravani zvierata ovplyvnuje jedine jeho postoj k cloveku samotnemu. Moj priatel ma doma stafforda, vraj bojove plemeno...on ma vsak uplne uzasnu povahu, dokonca neutoci ani na ostatne psy...
Vsetky utoky, o ktorych som doteraz pocula, boli zapricinene nezodpovednostou majitelov. :evil:
Osobne sa mi nikdy nestalo, aby na mna nejake zviera zautocilo, nie preto, ze by som sa im vyhybala, ale pre to, ze mam pred kazdym respekt. Tiez si myslim, ze ziadne zviera bez priciny nezautoci. A najcastejsou pricinou byva pocit ohrozenia. Vtedy si myslim, ze je utok uplne prirodzeny, kazdy by sa predsa branil.
Uz odmala som behala za psami a mackami, ktore sa potulovali po uliciach, davala som im desiaty, par krat som ich vzala domov, opakujem nikdy sa mi nestalo, ze by mi niektory z nich ublizil, takze dost nerozumiem ludom, ktori hovoria o utoku "bez priciny" :?:

Dost ma vedia nastvat diskusie o falosnosti maciek, hluposti psov atd. najfalosnejsi, najhlupejsi, najnebezpecnejsi tvor je stale len CLOVEK
Obrázok používateľa
tina21
šelma
šelma

Založený: 7.10.2006 22:21

Reklamy

macky

Odoslaťod aplica 20.4.2007 16:35

Hmm no psy su uplne ina kategoria, je to vzdy o tom ako si ich clovek vychova, ale hovorim o mackach. Su najviac nepredvidatelne, nie zeby mi nejaka velmi ublizila , ale jednoducho viem, ze na mna utocila macka ktora ma poznala a mala ma rada. Jej panicka totiz mala hrozne zlu naladu a macka proste utocila ...silene, a niekedy aj na nu samotnu.....Macky mam rada, hoci nie tak ako mamina , ta ich miluje ale asi by som skor zvolila psa, pretoze jejednoducho pre mna spolahlivejsi. Asi tak ako dievcata a chlapci. Dievcata vedia byt proste zakerne, vypocitave a pretvaruju sa, chlapcom az tak dobre nejde sa pretvarovat, hraju ferovejsie. Asi je jasne koho som zaradila ku komu;o)
aplica
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod INA S. 20.4.2007 21:34

... :-) si vo vysnívanom sne,neviem jak si stará,ale realita ti stále uniká
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Re: macky

Odoslaťod Peter Polák 20.4.2007 23:55

aplica napísal:Hmm no psy su uplne ina kategoria, je to vzdy o tom ako si ich clovek vychova, ale hovorim o mackach. Su najviac nepredvidatelne, nie zeby mi nejaka velmi ublizila , ale jednoducho viem, ze na mna utocila macka ktora ma poznala a mala ma rada. Jej panicka totiz mala hrozne zlu naladu a macka proste utocila ...silene, a niekedy aj na nu samotnu.....Macky mam rada, hoci nie tak ako mamina , ta ich miluje ale asi by som skor zvolila psa, pretoze jejednoducho pre mna spolahlivejsi. Asi tak ako dievcata a chlapci. Dievcata vedia byt proste zakerne, vypocitave a pretvaruju sa, chlapcom az tak dobre nejde sa pretvarovat, hraju ferovejsie. Asi je jasne koho som zaradila ku komu;o)

Moj pocit skor je, ze ta macka ta nemala a pravdepodobne nema rada, ked na teba utoci... :TomyAngelo:
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Re: macky

Odoslaťod tina21 21.4.2007 8:45

aplica napísal:Hmm no psy su uplne ina kategoria, je to vzdy o tom ako si ich clovek vychova, ale hovorim o mackach. Su najviac nepredvidatelne, nie zeby mi nejaka velmi ublizila , ale jednoducho viem, ze na mna utocila macka ktora ma poznala a mala ma rada. Jej panicka totiz mala hrozne zlu naladu a macka proste utocila ...silene, a niekedy aj na nu samotnu.....Macky mam rada, hoci nie tak ako mamina , ta ich miluje ale asi by som skor zvolila psa, pretoze jejednoducho pre mna spolahlivejsi. Asi tak ako dievcata a chlapci. Dievcata vedia byt proste zakerne, vypocitave a pretvaruju sa, chlapcom az tak dobre nejde sa pretvarovat, hraju ferovejsie. Asi je jasne koho som zaradila ku komu;o)

Chces povedat, ze tym, ze majitelka macky mala zlu naladu, zautocila na teba macka??? Tiez by som si taku priala... :D aj ked nemyslim, ze macicka na teba zautocila, nechcela sa len hrat? Moj kocurik ak niekho nema rad, len ho ignoruje a skor sa mu vyhyba, ale neutoci. Ale netreba si podla mna mylit utok s vyzvou do hry.
A nemozes odsudit macky len pre to, ze na teba jedna "zautoci".
Psy nie su ferovejsie, len sa daju lahko ovladat, staci, ze ich budes krmit a ich lasku mas v rukave.
A zase sme pri teme o zakernosti, vypocitavosti a pretvarke maciek? Ale ved predsa to su typicke ludske vlastnosti, nie?
Co keby si brala macku, len ako macku. Zabudla na privlastky, ktore im oddavna davala cirkev a spolocnost. Ak sa niecoho my ludia bojime, musime to hned zavrhnut, mali by sme to vsak len lepsie spoznat. :wink:
Obrázok používateľa
tina21
šelma
šelma

Založený: 7.10.2006 22:21

Reklamy

Odoslaťod Monika 23.4.2007 8:39

Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze jedna z mojich maciek vie zautocit bezdovodne.. Viem rozoznat kedy je vyzva na hru a kedy sa deje nieco ine.. Kedze som jej majitelka, asi len tazko to mohlo byt sposobene mojou naladou, kedze v tej dobe som ziadne vykyvy nalady nemala :wink: Hovorim o tom, ze mala jednoducho zle obdobie a nebol den, kedy by ma jednoducho nekusla.. ak mate macku na kolenach, ktora pradie a v sekunde sa otoci, packami vas oblapi okolo krku a zakusne - nie len naznaci, proste naozaj kusne, tak si myslim, ze na to nemala dovod.. Mozem povedat, ze to boli dni kedy som sa naozaj bala, ci mi neublizi. Nezmenilo sa doma vobec nic a ju to po par dnoch preslo a odvtedy je opat zlaticko, klop klop :TomyAngelo: Hladala som este niekolko dni pricinu, ale nanasla som ju a je len tazko vidiet do jej duse a hlavicky, ci sa branila alebo co vlastne robila..
Naposledy upravil Monika dňa 23.4.2007 8:41, celkovo upravené 1 krát.
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Mafia 23.4.2007 9:48

Hm to je zvlastne :mutagen: ona ta fakt normalne silno kusla??? to je fakt fakt strasne divne - to ako keby sa ja s niekym rozpravam alebo bozkavam a znicoho nic mu plesknem po hube :-D - z este ze len tak.
Este ma napadlo ze co ked tvoja macicka dokaze citat myslienky a ty si si len trebars pomyslela ze boze jak dlho ta este mam skrabkat uz som cela strnula - a ona vtom hop a uz si ju mala miesto goliera a aj s kusancom :-D - to je jedina teoria co ma napada :wink:
Naposledy upravil Mafia dňa 23.4.2007 10:03, celkovo upravené 2 krát.
Mafia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 14.8.2006 12:09

Reklamy

Odoslaťod Monika 23.4.2007 10:04

Mafia napísal:Hm to je zvlastne :mutagen: ona ta fakt normalne silno kusla??? to je fakt fakt strasne divne - to ako keby sa ja s niekym rozpravam alebo bozkavam a znicoho nic mu plesknem po hube :-D - z este ze len tak.
Este ma napadlo ze co ked tvoja macicka dokaze citat myslienky a ty si si len trebars pomyslela ze boze jak dlho ta este mam skrabkat uz som cela strnula - a ona vtom hop a uz si ju mala miesto goliera a aj s kusancom :-D - to je jedina teoria co ma napada :wink:

Keby to bolo tak jednoduche :-) Kusla ma normalne do krvi. Raz ma kusla do lica a to tak, ze cez lice som mala skrabance a pri brade mi zaborila zub do koze tak, ze netiekla krv, ale mi tam normalne ostala dierka a dost to bolelo :smutny: Uz som bola v stadiu, ze budem musiet riesit dalej co s nou, lebo som nevedela co pri akejkolvek situacii spravi.. Ale nastastie ju to preslo a dufam, ze pri tom aj ostane :-(
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb