• Reklamy

"Falosne macky"...

len tak o mickách...
  • Reklamy

Re: "Falosne macky"...

Odoslaťod guest 5.1.2011 15:08

ahoj everybody,
macky nie su falosne
bodka

ak mame macku zavretu doma je uplne normalne ze si potrebuje uvolnit nahromadenu ernergiu a to aj starsia dama, aku mam ja si takmer denne dopraje "polhodinku blaznenia" alebo "stenu smrti" ked pobehuje po byte a doslova beha po stenach

prirodzene macka zije v 3-rozmernom svete naeustale skuma okolie a splha sa , prenasleduje male rychlo sa pohybujuce zivocichy a zivi sa aj rastlinami
preto je pre nu LEN A LEN PRIRODZENE ze sa splha po zaclonach, okusuje hybajuce sa kvety chyta nas za clenky striehne za rohom a ma naramnu radost ked nas v tme vychadzajucich z kupelne moze zozadu necakane rafnut

to nie je falosnost a zakernost, to je macicka

macka nie je pes a nemame ju na to aby sme ju vycvicili, mame predsa vsak po ruke jednuduche sposoby ako jej tieto cinnosti nahradit (nie vsetky a nie vzdy)

co sa tyka to nahleho kusnutia, je tiez vysvetlitelne prirodzenou povahou macky ako takej, nie je to falosnost je to to, ze:

macka je v podstate samotarska (okrem obdobia parenia, a aj to je komplikovane u nej a obdobia ked sa stara o male)
nezije v grupach (ako vlci alebo cojaviemakeinezvery) je samotar, myslim povodna macka..

a kazda to ma tak trochu v sebe aj tie slachtene domace spolocenske macky milacikovia maju v sebe kusok tej povodnej samotarskej nezavislej macky ktora nestrpi dotyk

toto je to co asi najviac hneva a prekvapuje nas majitelov, nahla agresivita pri maznani, ked micka, ktora pri hladkani vyzera pokojne, nahle vyskoci s vycerenymi zubami a odbehne aby sa ochvilu vratila pre dalsie pohladkanie, popripade hryzne

v macacej ecyklopedii pisu mudrejsi nez ja, ze ten skrat v spravani sposobuje konflikt v macacej mysli, na jednej strane je pre nu hladakanie prijemne, lebo jej pripomina matersku starostlivost na druhej strane sa vsak pri dospievani macke vyvija prirodzene (ma to vkodovane v genoch) nechut k telesnemu kontaktu (okrem spomimamenaho obdobia parenia) ktore je spojene s urcitou agresivitou
takze ono je maca zmatene ked hryzne, nerobi to z falosnosti alebo zo zlej povahy, proste sa v nej ozve prirodzeno, ktore sposobuje to aka macka je, nezavisla krasna dostojna princeznicka..vrrr ale potom si nahle uvedomi ze sak to ste vy, jej panicek, panicka, co jej dava zrat a ze vlastne hladkanie je prijemne...to je ten konflikt

vraj sa da tej agresivite a hryzeniu predist tak, ze macku leziacu hladkame len prerusovane a kratko

a vobec, princezne treba respektovat.. :-D
a niektore macky neznesu hladkanie po bruchu, lebo to je najmenej kryte miesto, mozno poznate toto akoze "zlate video"
http://www.youtube.com/watch?v=0Bmhjf0rKe8
hroza, to maca sa svojim sposobom brani ..chrani si brusko...ked na male maca zautoci vacsie maca, tak sa zvali na chrbatik a ukaze brusko na znak poddajnosti, aby odvratilo konflikt..takze brusko jej nechajme na pokoji!!

hmhmhm, co vam este take poviem, mozno na utechu, vekom sa veci zlepsuju, napriklad my uz nemusime nosit cizmy v lete ani rukavice po lakte, nasa berta sice este hryzie obcas, ale uz len tak, aby nevysla z cviku a malokedy dokrvava, takze tak..ono sa to vekom bude zlepsovat...
hlavne netreba trestat macku...my ked bola berta mala tak sme dostali radu od veterinara, ze ked je neznesitelna, nech ju stuchneme novinami, ze to ju postrasi a nauci..figu borovu...brala to velmi osobne a dodnes sklbe noviny, hoci trest novinami sme jej davali asi len tri x a to pred piatimi rokmi niekedy, a pamata si to a nenavidi noviny...takze tak
macky nie su falosne, su to priame a nezavisle tvorceky hodne respektu
jaj a k tomu chvostu aj ja podla toho viem ze berta je nervozna, ked mika kyve bucha chvostom alebo si ho nasuchori ako veverica, vtedy jej treba dat pokoj
Obrázok používateľa
guest
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 12.8.2010 14:56
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Anjika 9.1.2011 13:16

oja Miňa je až moc úpriimná. Tá hneď vyjadrí, keď sa jej niečo nepáči. :zdfdfd: A je aj múdra.
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.9.2010 18:24

Reklamy

Odoslaťod Anjika 9.1.2011 15:15

A prečo je vlastne mačka falošná? Lebo neposlúcha? Sadni, ľahni, k nohe? Podľa môjho názoru rozumie, čo po nej majiteľ chce, ale načo by sa namáhala? :-D
Inak tá moja, keš spraví niečo, čo by nemala, tak má taký nádherne hlúpučký výraz v očiach. :smutny: :cat30: Vždy sa na nej zabávam.
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.9.2010 18:24

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 10.1.2011 10:27

Anjika napísal:A prečo je vlastne mačka falošná? Lebo neposlúcha? Sadni, ľahni, k nohe? Podľa môjho názoru rozumie, čo po nej majiteľ chce, ale načo by sa namáhala? :-D
Inak tá moja, keš spraví niečo, čo by nemala, tak má taký nádherne hlúpučký výraz v očiach. :smutny: :cat30: Vždy sa na nej zabávam.

áno presne si to vystihla! Mačky sú falošné pretože slová sadni, ľahni, k nohe nepoznajú...
Ja som sa dočítala v knihe, že mačky sú až príliš inteligentné na to aby poslúchali ľudí. Veď prečo by aj mali? :-) Mačky falošné určite nie sú vidím to na tých mojich. Môj kocúr poslúcha len ked mu poviem "teuško poď sem" vie že vtedy sa ide hladkať alebo pestovať.... Tak isto počúvajú na slovo Hami vtedy vedia že dostanú nejakú mňamku. :-) Ja mám rada mačky pre ich neskutočne nepredvídateľnú povahu sú to proste moje najväčšie lásky :1l0:
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod ivanya 19.1.2011 19:31

naprosty suhlas s guest :cat36: rozdiel medzi psikom a macickou je ten, ze psik potrebuje pana ako vodcu svorky (skoro som napisala ze svokry :taktotosity: ) a macicka potrebuje partnera. A ja som naozaj hrda, ze som partnerom tej mojej, a ze rovnako ako ja ma rozne nalady, ale navzajom sa velmi lubime, respektujeme a tolerujeme :hearth:
Dafnne, SK, Bri a, *30.6.2009
Obrázok používateľa
ivanya
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.9.2009 19:31

Reklamy

Odoslaťod Lilez 4.4.2011 17:40

Mačky a falošné ??? NIKDY !!
To hovoria len tí, čo im závidia lebo :
Mačky nie sú nikdy neisté a nikdy neodpúšťajú.
Mačky sú tajomné bytosti - v ich mysliach je vždy viac, ako si dokážeme predstaviť.
Mačky často využívajú pravidlo, že nikdy nie je zbytočné skúsiť žiadať to, čo chceme.

:achtung: Mark Twain to vystihol citátom

"Zo všetkých tvorov, ktoré Boh stvoril, sa len jeden jediný nemôže nikdy stať otrokom. Je ním mačka."

"Keby bolo možné skrížiť človeka s mačkou, bol by omnoho dokonalejší. Len mačka by si značne pohoršila."
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb