• Reklamy

Povaha

len tak o mickách...
  • Reklamy

Povaha

Odoslaťod Bara 6.8.2005 11:43

Drobec je kµudas,dá si so sebou vąetko robi»(samozrejme ked je mu to prijemne).Z kocurov je ten ąikovnejsi,radsej sa hra.
Kuki je presný opak.Je to prvotriedny lenivec,je veµký paľroą,je menej spoločenský.Dokonale sa doplnaju.Niekedy napr.o jednej v noci sa rozhodnú,ľe oni sa chcu nahanat.Vtedy je ich plny byt.
Alebo sa zacnu mlati».Vtedy pomoze iba trocha studenej vody. :-D
a čo vaąe macinky? :-D
Barushka,Kukinko&Drobec
Obrázok používateľa
Bara
Nováčik
Nováčik

Založený: 3.7.2005 11:32
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Povaha

Odoslaťod drake 8.8.2005 7:45

Moj CHumacik a bratov Marąal(perzan) su dobri kamarati vzdy vecer sa nahanaju po celom byte potom sa pripojim aj ja a tak to ide...,maju sa radi aj ked chumko je temperamentejsi (ma 2 roky ale satle je ako velke maca)Marsal (1rok3mesiace)je sice tiez hravi ale predsa...trochu lenivejsi,chumko je cerstvi kastrat ale vela sa na jeho povahe nezmenilo,stale chodi na prechadzky...pozrite:http://www.cats.sk/prispevok004.html
KILL ALL ENEMIES OF CATS.
Drake a Chumačik
Obrázok používateľa
drake
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 11.5.2005 14:47

Reklamy

Odoslaťod jessyca 8.8.2005 8:24

Nasa Mica (3roky a par mesiacov) odmala malo papala. Kym bola sama 400g konzerva jej vydrzala cca 3-4dni. Par krat do tyzdna ju chatil behaci zachvat a lietala po byte :cica2:
Vika (3mesiace) je ovela zivsia. Papa skoro viac ako Mic a chodi jej vyzierat misku. Tiez sa maju radi :-) ale Mica uz nema tolko energie a ked sa jej nechce hrat s Viki tak na nu syci. Niekedy sa tak biju ze ich musim oddelit ale zatial si nastastie neublizili.
:1l0:
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Založený: 2.6.2005 10:20

Reklamy

Odoslaťod Hosť 15.8.2005 15:24

Moja cicula ma sice sedem rokov, ale stale je tak isto pojasena ako volakedy - i ked uz niekedy jej dojde dych (ved ani nemoze tolko vladat ako v dvoch rokoch) a dame si malu pauzicku. A potom bud zmenime hru alebo zacneme odznovu. Ale samozrejme sa uz nehrame vsetky hry tak ako predtym - z niektorych uz vyrastla a nebavia ju. I povaha sa jej od malicka trosicku zmenila - je z nej dama a vyzaduje si viac privilegii ako predtym, takisto si niekedy viac dovoluje. A je viac preberciva v jedlach...
Hosť

Reklamy

Odoslaťod hana 27.8.2005 20:18

moj chrustik je velmi priebercivy nielen v jedle ale aj co sa tyka v ludoch.nedoveruje bars komu.niekedy ma taky den ze iba spi a inokedy zase beha beha a beha ale je aj prieberciva v jedle.nelubi sa velmi hladkat a mazlit sa.robim vsetko preto myslim si ze jej davam dost lasky na javo ale asi tomu nieco chyba hm...?
hohi
hana
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 26.8.2005 19:40
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Bea 28.8.2005 7:55

Každá mačka je iná... Nemyslím si, že pre tú svoju nerobíš dosť.. Vidno, že ju miluješ... Nie všetky sú maznavé a dávajú svoju náklonnosť svojmu škrabkačovi a krmičovi najavo... ale to neznamená, že by ho nemali radi.

My máme tiež 2 cicuše - jeden kocúr je briťák -a patrične distingovaný... má nás rád,ale na rukách nevydrží, hladkať sa sáce nechá, ale nikdy si nesadne na kolená... Druhý je ragdoll a ten je strašný maznoš - závisí to aj od rasy a povahy... tento si užíva hladkanie všade, kde ho môže dostať... Najprv sommala voči briťákovi výčitky svedomia, ale potom som pochopila, že jemu to tak vyhovuje...
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod jessyca 28.8.2005 15:39

Bea napísal:Každá mačka je iná... Nemyslím si, že pre tú svoju nerobíš dosť.. Vidno, že ju miluješ... Nie všetky sú maznavé a dávajú svoju náklonnosť svojmu škrabkačovi a krmičovi najavo... ale to neznamená, že by ho nemali radi.

My máme tiež 2 cicuše - jeden kocúr je briťák -a patrične distingovaný... má nás rád,ale na rukách nevydrží, hladkať sa sáce nechá, ale nikdy si nesadne na kolená... Druhý je ragdoll a ten je strašný maznoš - závisí to aj od rasy a povahy... tento si užíva hladkanie všade, kde ho môže dostať... Najprv sommala voči briťákovi výčitky svedomia, ale potom som pochopila, že jemu to tak vyhovuje...

Presne take su aj nase. Ale vsimla som si ze Mica ma strasne rada oca :-) On ked pride tak k nemu pride obtre sa mu o nohy a coo ju vzdy zdvihne na ruky a vtedy je spokojna :cerveny: Ale ako ju da dole tak jej staci. Malokedy sa necha pohladit (ale ked lezi tak ma skrabkanie rada) Ale su dni ked je pritulna aj k nam.
Viki je skor taka ze pride sama, sadne mi na brucho a mazna sa :-) a miluje hladkanie. Ale obe mam velmi rada :hearth: :hearth: :1l0:
:1l0:
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Založený: 2.6.2005 10:20

Reklamy

povaha

Odoslaťod Jana 29.8.2005 20:40

Na chalupe sme mali sedem maciciek a kazda bola povahovo ina. Boli to skor kocuri, ktori sa nechali maznat, macky boli menej pritulne. Sranda vsak bolo, ze kazda cicula sa hrala a bavila najma s jednym clenom rodiny. Sice zidna neodmietla pozornost ineho clena, ale tak ako sme si ich rozdelili my, tak si aj oni rozdelili nas.
Najstarsia - Cica - k ludom bola od zaciatku nedoverciva, chodila sa skor najest a zase ufujazdila do lesa - aby ste pochopili: cez tyzden sa potulovali po lese a vikendy a prazdniny travili cele dni s nami.
Cicule nepatrili nam, doniesol ich sused, ale my sme im ponukli lepsie papanie, tak sa usadili u nas. Najkrajsie na celej veci bolo, ze celu rodinu spojili. Prestavali sme tam vsetci chodit, ale vdaka ciculam sme sa tam kazdy vikend opat stretavali.
Sranda bola sledovat ako sa ucia lozit po stromoch, ako ich Cica po jednom uci lovit na poli. Alebo aj ich hierarchia pri jedle, hlavne ked uz boli na svete aj cicule z druheho vrhu. Najprv jedla Cica, potom prvy vrh a az potom malinki.
Najradsej chodili za rozhorucenu pec v kuchyni alebo pod nu ku trieskam.
Najvacsi maznak bol najstarsi kocur z prveho vrhu. Pamatam sa ako sa raz teta prechadzala po zahrade a on pribehol z lesa a rovno, bez toho, aby ho teta volala alebo nieco tusila jej skocil do naruce, ledva ho chytila. Bol aj najvacsim dzentlmenom - ked mal dost smajchlovania, polozil jemne svoju labku na peru cloveka a zoskocil.
Pardon, akosi som sa rozpisala - velmi rada o nich hovorim.
Jana

Reklamy

Odoslaťod H. 30.8.2005 8:58

Mam 10-ti měsíční britku, která je velmi ráda s lidmi, stále za námi chodí a sleduje, co děláme (zvlášť ráda má umývání nádobí a vaření). Vypozorovala náš denní rytmus a přizpůsobila se mu. Když odcházím do práce, což se jí nelíbí, protože kdo si s ní bude celý den hrát, tak si lehne před vstupní dveře. Čeká, až budu odcházet a snaží se jít se mnou. Vypadá, jako by si myslela - buď bude legrace s paničkou nebo uteču za kocourama. S paničkou je legrace skoro vždycky - kočku odstrkávám, chytám, přenáším, což se asi děje dost jemně, takže si z toho nic nedělá a vrací se na stanoviště. Dokáže se v lehu tak přimknout ke koberci, že ji vůbec nemůžu sundat. Legrace končí tím, že panička podlehne a zbaběle uteče zadním vchodem. Kočička se pak celý den věnuje vlastním zájmům a jiným lidem, ale když se vracím, čeká hned za dveřmi. Pozná zvuk garážových vrat a jak otevřu dveře, sedí tam kočka jakoby celý den úpěnlivě čekala, až se její člověčice vrátí z lovu. A i jinak je to britka se vším všudy - do klína nikdy, do náručí jen na chvilku, ale když k ní člověk přiklekne, hladí ji a obdivuje, tak se nechá mazlit a blaženě mhouří očka. Ráda nastavuje krček, aby se jí dostalo nejlepšího pomazlení - podrbání pod bradičkou. H.
H.

Reklamy

Odoslaťod Bea 31.8.2005 9:17

H. napísal:Mam 10-ti měsíční britku, která je velmi ráda s lidmi, stále za námi chodí a sleduje, co děláme (zvlášť ráda má umývání nádobí a vaření). Vypozorovala náš denní rytmus a přizpůsobila se mu. Když odcházím do práce, což se jí nelíbí, protože kdo si s ní bude celý den hrát, tak si lehne před vstupní dveře. Čeká, až budu odcházet a snaží se jít se mnou. Vypadá, jako by si myslela - buď bude legrace s paničkou nebo uteču za kocourama. S paničkou je legrace skoro vždycky - kočku odstrkávám, chytám, přenáším, což se asi děje dost jemně, takže si z toho nic nedělá a vrací se na stanoviště. Dokáže se v lehu tak přimknout ke koberci, že ji vůbec nemůžu sundat. Legrace končí tím, že panička podlehne a zbaběle uteče zadním vchodem. Kočička se pak celý den věnuje vlastním zájmům a jiným lidem, ale když se vracím, čeká hned za dveřmi. Pozná zvuk garážových vrat a jak otevřu dveře, sedí tam kočka jakoby celý den úpěnlivě čekala, až se její člověčice vrátí z lovu. A i jinak je to britka se vším všudy - do klína nikdy, do náručí jen na chvilku, ale když k ní člověk přiklekne, hladí ji a obdivuje, tak se nechá mazlit a blaženě mhouří očka. Ráda nastavuje krček, aby se jí dostalo nejlepšího pomazlení - podrbání pod bradičkou. H.

Ahoj, tuším hovoríš o našom Lesterovi... Škrabkanie pod bradičkou a na škráničkách miluje najviac - máme takú dvojstrannú kefu - z jednej strany konský vlas, z druhej kovové hroty so zaoblenou špičkou... On strašne miluje česanie - teda kefanie... Aj dostal prezývku "KEFALÍN" - jak v Černých baronech... Stačí, keď ho zvolám, ukážem mu tú kefu a on už beží a líha si , aby sme ho mohli česať a škrabkať... Toto je tuším jediná činnosť, n ktorú ho možno nalákať..
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Britky

Odoslaťod Anik 31.8.2005 11:17

Evidentne vsetky britky su rovnake - moj tiez neznesie byt na kolenach, len vtedy sa tam trepe, ked ziarli na pocitac na kolenach, a to zvali rovno na klavesnicu. Na rukach vydrzi len ked som v pohybe a ma vyhlad a za sucasneho intenzivneho skrabkania /vsimla som si, ze sa mu pri tom splostuje nos, ked je v maximalnom raji/. Hladkat sa da raz, potom sa premiestni o 15 cm dalej, aby sme ho "nasledovali", obcas o pohladenie prosi /recou tela, 1*mnau/ ale ked uz je na dotyk, tak sa pohne o tych 15 cm a "nasledujte ma" :)))
Annamária Vilinská (Luleå, Sverige)
Maca Menyus Silvester, *23.06.2004
BRI, kastrovaný, nezvestný
Lilly *2002
cica domáca, sterilizovaná
Obrázok používateľa
Anik
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.6.2005 20:41

Reklamy

Re: Britky

Odoslaťod Bea 31.8.2005 11:31

Anik napísal:Evidentne vsetky britky su rovnake - moj tiez neznesie byt na kolenach, len vtedy sa tam trepe, ked ziarli na pocitac na kolenach, a to zvali rovno na klavesnicu. Na rukach vydrzi len ked som v pohybe a ma vyhlad a za sucasneho intenzivneho skrabkania /vsimla som si, ze sa mu pri tom splostuje nos, ked je v maximalnom raji/. Hladkat sa da raz, potom sa premiestni o 15 cm dalej, aby sme ho "nasledovali", obcas o pohladenie prosi /recou tela, 1*mnau/ ale ked uz je na dotyk, tak sa pohne o tych 15 cm a "nasledujte ma" :)))

Ano, ano. ano! Tak teraz uz som kludna, zda sa, ze nas lester je uplne normalny typicky britak... Nosenie n arukach za sucasneho pochodovania a skrabkania je tiez jeho obluben apoloha. Ale nosic sa nesmie v ziadnom pripade zastavit....
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Re: Britky

Odoslaťod Anik 31.8.2005 11:40

Bea napísal:
Anik napísal:Evidentne vsetky britky su rovnake - moj tiez neznesie byt na kolenach, len vtedy sa tam trepe, ked ziarli na pocitac na kolenach, a to zvali rovno na klavesnicu. Na rukach vydrzi len ked som v pohybe a ma vyhlad a za sucasneho intenzivneho skrabkania /vsimla som si, ze sa mu pri tom splostuje nos, ked je v maximalnom raji/. Hladkat sa da raz, potom sa premiestni o 15 cm dalej, aby sme ho "nasledovali", obcas o pohladenie prosi /recou tela, 1*mnau/ ale ked uz je na dotyk, tak sa pohne o tych 15 cm a "nasledujte ma" :)))

Ano, ano. ano! Tak teraz uz som kludna, zda sa, ze nas lester je uplne normalny typicky britak... Nosenie n arukach za sucasneho pochodovania a skrabkania je tiez jeho obluben apoloha. Ale nosic sa nesmie v ziadnom pripade zastavit....

Ja som spociatku tiez rozmyslala co to mam za macku ? Ale evidentne to maju v genoch :) vacsinou si to potvrdim u inych majitelov britov. Zastat nemozem ani ja a ani prerusit privod skrabkania, obcas mam pocit, ze by tak vydrzal celu vecnost, ale moja ruka nie je vecna :) ked zastanem, alebo nebodaj sadnem ihned odchadza :)
Este jednu vec zvykol, ked bol mensi a spaval so mnou - zaborit sa mi do vlasov a "pumpovat" prednymi labkami a nahlas priast. Z nicoho nic som sa uprostred noci zobudila na to, ze kocura mam vo vlasoch a pazuriskami mi "masiruje" pokozku hlavy a brutalne nahlas pradie.
Annamária Vilinská (Luleå, Sverige)
Maca Menyus Silvester, *23.06.2004
BRI, kastrovaný, nezvestný
Lilly *2002
cica domáca, sterilizovaná
Obrázok používateľa
Anik
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.6.2005 20:41

Reklamy

Odoslaťod Hosť 2.9.2005 12:14

uz som sa bala ze iba moja britka je taka co sa neda nosit na rukach a spi vtedy sa jej nemozem ani dotknut. :-/ ked sa zobudi tak sa mi liska aby so jej dala jest :-) a o pocitaci ani nehovorim vzdy mi tam postlaca vsetko co sa da :smutny: a nahana mysku.
Hosť

Reklamy

Odoslaťod evusik 7.9.2005 9:50

este stastie, ze som si nevzala britku :D povodne som prave nad britskymi macickami rozmyslala, ale tiez som niekde citala, ze nie su velmi maznave, resp. su maznave len v urcitych situaciach... a tak som stavila na risk a vybrala som sa do utulku :-) tam si MNA vybrala jedna krasavica, dnes moj domaci maznak mia a vobec nelutujem... je to hotova princezna, bez akychkolvek problemov mne aj priatelovi zaspi na kolenach (ostatnym ludom sa necha len hladkat :TomyAngelo: ), hladka nas packami, pusinkuje... skratka maznosko :-) ale take dve-tri hodinky do dna ma lovecku chvilku - to nahana vsetko, co sa pohne, trenuje zubky aj pazuriky... vtedy ju radsej velmi nehladkame :-D
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb