• Reklamy

Chytanie hmyzu

len tak o mickách...
  • Reklamy

Re: Chytanie hmyzu

Odoslaťod sparco 5.7.2009 13:57

aj nas to tak robi.najskor muchy doslova unavi a ony potom zacnu lietat cca meter nad zemou a nas cicuch uz skace ako kamzik a chyta medzi labky.v tedy su uz lahka korist :cica2:
biely perzsky kocurisko Jerry *21.9.2008
Obrázok používateľa
sparco
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 14.4.2009 23:36
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod sona 5.7.2009 18:22

Nemôže to mačičkám ublížiť to papanie hmyzu?? :smutny:
Obrázok používateľa
sona
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 30.4.2009 18:30
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Baska 5.7.2009 18:51

Darinka napísal:Ahojte,
kocur lovi vsetko co vidi. Muchy, pavuky... vacsinou to prizabije, alebo zabije a necha tak. Dnes sa mu toto "lovenie" stalo skoro osudnym. Kocur chytil do papulky pravdepodobne vcelu. Videla som uz len ako sa snazi skrabat v nej a prskal. Horko tazko sa nam vystresovaneho kocura podarilo spacifikovat, a ked sa mi podarilo mu papulu potvorit videla som medzi spodnymi zubami zabodnute zihadlo a aj to ako mu opucha spodne dasno. Nacpala som kocura do prepravky, a k vetovi. po ceste uz blbo dychal, nastastie nas doktor hned zobral. dal mu inekciu a vybral to. este sme tam hodinku cakali, kocur sa ukludnil a papula odpuchla. Doktor povedal, ze taketo "nehody " su velmi nebezpecne a casto dochadza k uhynu.. treba hned vyhladat odbornu pomoc. Dostali sme este tabletku na dom. Tentokrat to dobre dopadlo. Snad si to ten nas lovec zapamata... :cat40: :cat81:

Tohoto sa aj ja obavam. Moje cicuse nahanaju na balkone vsetko co sa hybe. Vyskytuju sa aj vcely, osy, cmeliaky. Vcera jedna z nich nahle prifrcala z balkona a velmi usilovne si vyhryzkavala nozku. Asi ju nieco pichlo. Nastastie jej to neopuchlo. Takze hoci mam balkon zabezpeceny proti vypadnutiu, nie som celkom pokojna ked su tam a kazdu chvilu ich kontrolujem. Dnes som ich musela obe drzat, kym zabludena osa neodletela. Asi sa nepoucili ... :wink:
Obrázok používateľa
Baska
mačiatko
mačiatko

Založený: 18.3.2008 20:58
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod lilinka 5.7.2009 19:56

mačky sú síce chytré,ale nerobte si ilúzie,že si to "zapamatajú" a "vezmú si poučenie". veru nie,to nehrozí.
moja lila chytá hmyz rada a úspešne a dnes tiež chytila včelu,vyskočila som akoby ma niekto pichol do zadku, ale zabila ju tak rýchlo,že ju nestihla pichnúť. našťastie. pre tieto prípady mám doma APIS MELIFICU v prípade podozrenia na pichnutie hmyzom podavam ihned 3-4 guličky rozpustené v troške vody a podávam striekačkou rovno do papuľky každú polhodinu.zatiaľ na alergickú reakciu zabralo vždy . je to humánny liek/vlastne homeopatikum/,takže použiteľný aj pre ľudí
Obrázok používateľa
lilinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 24.5.2009 19:59

Reklamy

Odoslaťod sparco 5.7.2009 20:08

sona napísal:Nemôže to mačičkám ublížiť to papanie hmyzu?? :smutny:

pokial to nebudu vyssie spominane vcely a osi,tak im to papanie hmyzu nijako neublizi. :cat68:
biely perzsky kocurisko Jerry *21.9.2008
Obrázok používateľa
sparco
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 14.4.2009 23:36
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod evqa 5.7.2009 21:24

Aj náš kocúrisko loví všetko čo lieta :-D Najprv chuderku muchu oslintá, aby nemohla lietať, potom sa na ňu 10 minút pozerá, ako chodí po zemi a potom ju s veľkou chuťou zblajzne :-D Niekedy sa bojím, že keď uvidí návšteva, že papá muchy, tak si budú myslieť, že mu nedávame jesť :-D
Ale je zaujímavé, ako dokáže rozpoznať včelu, či osu... Pravdepodobne už má s jednou z nich skúsenosť a teraz radšej uteká na kilometre keď ich vidí :-)
Obrázok používateľa
evqa
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.3.2009 18:19

Reklamy

Odoslaťod berenice 10.7.2009 10:59

jessyca napísal:Lovia Vase selmicky hmyz? Nasa Mica ich lovi dost casto a vsetko. A to vsetko vzdy donesie dovnutra aby nam ukazala co zas ulovila :-) Niekedy su to aj motylikovia ktorych utrapi a potom zje. Najlepsie je ked donesie dnu muchu potom ju chyti medzi lapky a ujde jej :-D Minule chytila vasku pozula ju a nechala tak :-( Viki s tym zacina ale este som nevidela ze by nieco chytila
:wink:

A co Vase cicusky?

nas maly ma oblubu v chytani hmyzu, vlastne nie len on ale vsetky, az nato ze Yogi nam nic nenosi ukazovat ale rovno to zje :mutagen: , stale sa mu vyhrazam ze mu prestanem davat jest a na veceru mu len otvorim okno pokial neprestane ale nepomaha :cica2: :cica2:
Obrázok používateľa
berenice
šelma
šelma

Založený: 30.10.2007 12:44

Reklamy

Odoslaťod berenice 10.7.2009 11:01

evqa napísal:Aj náš kocúrisko loví všetko čo lieta :-D Najprv chuderku muchu oslintá, aby nemohla lietať, potom sa na ňu 10 minút pozerá, ako chodí po zemi a potom ju s veľkou chuťou zblajzne :-D Niekedy sa bojím, že keď uvidí návšteva, že papá muchy, tak si budú myslieť, že mu nedávame jesť :-D
Ale je zaujímavé, ako dokáže rozpoznať včelu, či osu... Pravdepodobne už má s jednou z nich skúsenosť a teraz radšej uteká na kilometre keď ich vidí :-)

no to nas Kubo ked sa minule hral s osou som skoro zinfarktovala :jaziram: :jaziram: , takze rozoznavat to akosi nevedia,
Obrázok používateľa
berenice
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Freya 10.7.2009 11:30

U nás doma akurát tak naša cica sa zvykne pohrať s muchou ostatný dvaja kocúrikovia v podstate kašlú na to, sú taký lenivý, že ani hlavu nedvihnú keď im niečo preletí pri uchu, moc ich to nezaujíma, oni vidia len jedlo, spánok a záchod :D
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 27.7.2009 19:28

moj kocur chytí všetko, dokáže nahánat muchu po dome ale strasne sa zlakol kobylky ktorá sa vyrútila spod kuchynskej linky :-D
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18

Reklamy

Odoslaťod ninuša 10.8.2009 12:22

naš tiež chytá muchy tie aj s radosťou spapa len tak chrume :D pavučika umučí ale nezje.. v zahrade nahanal včely na kvetoch..uštipla ho do labky..nahánal aj tak dalej :taktotosity:
Obrázok používateľa
ninuša
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 10.9.2008 7:33

Reklamy

Odoslaťod berenice 10.8.2009 14:27

ninuša napísal:naš tiež chytá muchy tie aj s radosťou spapa len tak chrume :D pavučika umučí ale nezje.. v zahrade nahanal včely na kvetoch..uštipla ho do labky..nahánal aj tak dalej :taktotosity:

ked ho postipala nemal nemal nejake nasledky, v pohode to zvladol
Obrázok používateľa
berenice
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod ninuša 10.8.2009 14:47

berenice napísal:
ninuša napísal:naš tiež chytá muchy tie aj s radosťou spapa len tak chrume :D pavučika umučí ale nezje.. v zahrade nahanal včely na kvetoch..uštipla ho do labky..nahánal aj tak dalej :taktotosity:

ked ho postipala nemal nemal nejake nasledky, v pohode to zvladol

nič sa mu nestalo..mal ju napuchnutu iba.. žihadlo tam nemal.. ale nedal si pokoj nahanal ich furt :-)
Obrázok používateľa
ninuša
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 10.9.2008 7:33

Reklamy

Odoslaťod berenice 10.8.2009 14:50

nič sa mu nestalo..mal ju napuchnutu iba.. žihadlo tam nemal.. ale nedal si pokoj nahanal ich furt :-)[/quote]

to mi pripomina nasho Yogiho, milujem ked idem za nim a trci mu motyl z tlamky
Obrázok používateľa
berenice
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod gandalf 10.8.2009 14:57

berenice napísal:
to mi pripomina nasho Yogiho, milujem ked idem za nim a trci mu motyl z tlamky

:D no to je dobreeee
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb