• Reklamy

nahnevala ma jedna susedka

len tak o mickách...
  • Reklamy

nahnevala ma jedna susedka

Odoslaťod JANA PORTASKA 6.3.2008 15:32

Ja som tá, ktorá sa starám o tri polročné pouličné mačičky. Dávam im potravu, vodu a vymieňam im handry v krabici. Dala som všetky tri strilizovať a vyšetriť, mám aj papier od veterinára. V podstate sú micky aj u ostatných ľudí obľúbené, no dnes jedna susedka z vedľajšieho vchodu frfľala, že nech ich nekŕmim, lebo roznášajú rozličné choroby. Pritom tieto mačky nemajú ani blchy ani červíkov, vraj sú zdravišie ako bežné domáce micky. Reagovala som nasledovne: Povedala som jej, že mačkyx boli na vetrine a ona ona, či som si istá, že to boli práve tieto mačky. Tak som jej odvetila, že som bola pri tom a že ich poznám. Ani tejto odpovedi neverila. Som z toho smutná a obávam sa, že im ublíži.
JANA PORTASKA
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 18.8.2007 19:20
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Darinka 6.3.2008 16:10

Bohužiaľ na to je iba jedna odpoveď: Vesmír a ľudská hlúposť je nekonečná...
:velmismutny:
Obrázok používateľa
Darinka
šelma
šelma

Založený: 22.2.2008 23:22
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod lubor 6.3.2008 16:31

jeden clovek dokaze znicit casto velke usilie.
Najhorsie je, keby sme im podlahli.
Drzim Vam palce. Policajnu ochranu asi macky nedostanu, tak len treba dufat, ze ta pani neurobi daco skarede. Mozni by stalo zato jej vysvetlit, ako sa veci maju, podrobnejsie. Mozno pochopi.
Naposledy upravil lubor dňa 6.3.2008 16:32, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.10.2007 17:52
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod janula 6.3.2008 17:10

Mozno by si mohla skusit dat "tvojim" macickam obojceky, aby ich tvoja susedia ci ludia z okolia lepsie rozpoznali a vedeli, ze ide o zdrave macky, ktore su pravidelne odcervovane a pod. :wink:
Na obojok mozes pripnut aj mensiu "ampulku" s tvojim menom a adresou alebo telef. cislom, ak by sa macicke nieco stalo, alebo tam mozes dat kontakt na veterinara, ktory ich prehliada a pod. :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

obojky

Odoslaťod JANA PORTASKA 6.3.2008 19:29

Veru ano, s tymi obojkami je to vybornynapad. :cica:
JANA PORTASKA
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Quissi 6.3.2008 19:46

Tym niesom si tak celkom istá, mačičky určite behajú po okolí, nemôžu sa niekde ,,obesiť"? Aby si neubližili. Držim palce.
Quissi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 30.8.2007 19:13

Reklamy

Odoslaťod janula 7.3.2008 11:35

Quissi napísal:Tym niesom si tak celkom istá, mačičky určite behajú po okolí, nemôžu sa niekde ,,obesiť"? Aby si neubližili. Držim palce.

Myslim si, ze riziko je minimalne, kedze obojky su normalne kazdodenne pouzivane u maciek, ktore sice ziju u ludi, no maju aj volny vybeh alebo pristup von... treba len zvolit spravnu velkost a spravne ich upevnit :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Monika 11.3.2008 12:12

Su aj obojky, ktore ked sa niekde zachytia tak sa otvoria, cize macke nic nehrozi. Nemaju klasicke zapinanie ako napr. opasok, ale sa iba tak pretahuju cez taku skobu.. Je ich velky vyber, treba pohladat..
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

ďalšie dve

Odoslaťod JANA PORTASKA 13.3.2008 19:57

susedky už vedia o tom, že micky sú sterilizované. Sú to tie, ktoré si takisto mačky obľúbili. Tie susedky majú psíkov - jedna samičku jazvečíka a druhá samca yorkšíra. A mačky im robievajú doprovod na prechádzkach. Obojky som sa rozhodla mačičkám nedať, aby naschval im niekto niečo nespravil. :achtung:
JANA PORTASKA
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod berenice 17.3.2008 23:46

Darinka napísal:Bohužiaľ na to je iba jedna odpoveď: Vesmír a ľudská hlúposť je nekonečná...
:velmismutny:

suhlasim, spravanie niektorych ludi je na zamyslenie, sa pamatam ako jedna pani ked sme sa rozculovali a mali sme debatu o tyrani maciek a zvierat vseobecne, pohorsenym hlasom frflala, ze to uz len rozoberame veci, ze keby sme sa radsej venovali tyraniu deti a nie zvierat :achtung: mam pocit ze prave takyto rodicia, co zvierata beru ako menejcenne sposobuju svojou vychovou ze ich deti si zvieratka nevazia a ublizuju im
Obrázok používateľa
berenice
šelma
šelma

Založený: 30.10.2007 12:44

Reklamy

suseda

Odoslaťod esmi 18.3.2008 9:38

ahoj
skús napísať večer oznam samozrejme vymyslený na okolité vchody. napíš tam niečo také že, psíčkari pozor v okolí domov ...... sú nastražené jedovaté pasce na mačky a na páchateľa je podané trestné oznámenie. všetci čo budú venčiť psov budú si ich strážiť a hlavne budú pozerať či náhodov niekoho nezbadajú podozrivého a tým pádom máš od susedy pokoj lebo strach jej nedovolí niečo urobiť. mne to takto vyšlo keď sused nám otrávil mačku od vtedy je pokoj lebo si myslí že sme naňho podali trestné oznámenie a nikto nevedel že tie pasce som si vymyslela a psíčkari mi takto vlastne strážia nepriamo mačky.
esmi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 13.3.2008 11:52

Reklamy

Odoslaťod galthea 26.3.2008 21:15

súhlasím, tiež mi toto pomohlo.(len to bol oznam o týraní.) fiktívne oznamy a vývesky sú výborným prostriedkom na ľudskú hlúposť - hlavne tým môžeš zachrániť mačičky.
zároveň by som šírila medzi ostatnými susedmi povedomie, že tvoje mačičky sú pod "dozorom", že sú zdravé a chodia k veterinárovi.
ak budú všeobecne obľúbené naďalej + oznamy na dverách, mohlo by to zabrať.
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Re: nahnevala ma jedna susedka

Odoslaťod Meegem 27.4.2014 18:59

Od takýchto hlúpákov ako je Vaša p. susedka by som asi očakávala aj to najhoršie- čiže ublíženie tým mickám . Na Vašom mieste by som sa im pokúsila nájsť nový domov alebo by som poprosila o pomoc z umiestnením nejaké OZetko ktoré sa venuje záchrane mačiek :-) držím palce aby to dobre dopadlo
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

• Reklamy
fb