• Reklamy

ake nezbednosti vystrajaju vase macky???

len tak o mickách...
  • Reklamy

Re: ake nezbednosti vystrajaju vase macky???

Odoslaťod Anjika 24.8.2013 12:31

no, možno to má cica v povahe, lebo Miňa toto nerobievala ani pred sterilizáciou, maximálne zaútočila na ruku, keď ju chcel niekto pohladkať :-( ale záclony a padajúce obrazy - také niečo u nás nebolo :zdfdfd:
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.9.2010 18:24
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod maribell 24.8.2013 15:34

ja neviem preco to robi...to ze utoci mi nevadi..nech sa hra ale nech nedemoluje pri tom sucast nabytku ..ved vies ako vytvorim tu domov a ona ho rozbombarduje napriklad aj mam kytice zo svadyb ..2 roky vzdrzali a teraz su to iba vypelichane haluze :( je mi to velmi luto lebo neviem co mame robit..ak toto mame znasak do konca zivota tak asi ma porazi ..
Obrázok používateľa
maribell
mačiatko
mačiatko

Založený: 24.3.2013 13:58
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Danka

Reklamy

Odoslaťod Anjika 24.8.2013 21:07

No, asi bude mať takú divokú povahu, mojej síce cez pubertu šibalo, ale nie až tak, ako som už písala. Možno to závisí od génov - poznala som jednu, tá žila vonku, bola prítulná a za celých 6 rokov ani raz na mňa nezasyčala.
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod Anjika 25.8.2013 10:49

Miňa síce nie je maznavá mačička - na kolenách vydrží maximálne pol minúty, nenechá sa česať a hladkanie vydrží takisto pár sekúnd - potom škriabe, hryzie a kope - a napríklad vôbec jej nevadili zmeny v byte - napríklad zmena nábytku v predsieni a v mojej izbe a výmena koberca (niektoré mačky vraj na zmeny reagujú tak, že prestanú používať záchodík) a takisto si nepotrpí na kľud pri potrebe - môže byť tam pri záchodíku aj 5 ľudí, jednoducho sa otočí chrbtom a potrebu si vykoná - :zdfdfd: :cica:
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod maribell 25.8.2013 15:13

tak toto forum ma viac ako 2500 uzivatelov a odpisu mi dvaja ludia ze to ma asi v povahe? :D ty brdo tak toto forum je naozaj aktivne :D ...ozaj nepomoze sterilizacia?
Obrázok používateľa
maribell
mačiatko
mačiatko

Založený: 24.3.2013 13:58
Skutočné meno: Danka

Reklamy

Odoslaťod Dorka 25.8.2013 17:15

Sterilizácia nie je recept na všetko. Áno je potrebná, ale nemyslím si, že sa mačičke po nej povaha zmení. Ja mám doma aktuálne 4-ri svoje mačičky, okrem toho ďalšie dve už kastrované, ktoré hľadajú domov a dve mačiatka. Každá mačička má inú povahu, u nás sa po kastrácii ani jednej povaha nezmenila, ukľudnili sa síce trochu, ale to pripisujem hlavne veku. Tá Vaša je ešte malé mača, ktoré sa tak aj správa. Možno je trochu viac živá ako ostatné, ale nie je to nič nenormálne. Treba sa jej venovať, vyblázniť sa s ňou, unaviť ju. Ona je stále ako malé dieťa, mačičky dospievajú cca do roka, potom sa pomaličky ukľudnia, teda väčšinou. Musím povedať, že ja mám doma aktuálne jedného ročného kocúrika a ten je kastrovaný už dávnejšie a stále sa správa ako malé mača.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod KatuliK1986 26.8.2013 9:15

je to mačiatko, takže je prirodzené, že sa chce stále hrať, všetko pochytať, vyskúšať, je zvedavé, všade musí byť, všetko musí vidieť :-D
tvoje mačiatko je pravdepodobne živšie a aktívnejšie, ale myslím, že časom ako bude dospievať sa trošičku ukľudní :wink: a s tou kastráciou neviem. my sme dali naše mačiatko kastrovať a nemôžem povedať, že by sa niečo na nej zmenilo, je úplne rovnaká, našťastie :cica2:
my máme teraz doma 6 mesačnú mačaciu slečnu a nemôžem povedať, že by nám niečo zničila. vie sa krásne vyblbnúť, ale nikdy nič nezhodí, nerozkúše, všíma si iba svoje hračky. škriabe výhradne len na mačacom strome, nelozí už dokonca ani na stôl - aspoň v mojej prítomnosti :D záclony si nevšíma. neviem či je povaha daná plemenom, výchovou, osobnosťou, ale podľa mňa je tam z každého niečo :cat37:
ObrázokObrázok

Lorelai (*19.2.2013) - ragdoll seal mitted RAG n04, naša najkrajšia upradená princezná
KatuliK1986
mačiatko
mačiatko

Založený: 12.4.2013 8:43
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Katarína

Reklamy

Odoslaťod Crysis 26.8.2013 12:24

U nás to je podobné,pri prvom peržanovi bolo všetko v pohode,ale ako som mu kúpil kámoša ragdolla na hranie,tak kôli nemu robím rôzne bezpečnostné opatrenia.Záclony išly dole skoro v celom dome,vázy už nepoužívame,žalúzie vyťahujeme do polovice okien,počet kvetín v dome sme minimalizovali a ešte riešim farbu na stenách.Lebo to trdlo sa rozbehne z kuchyne v hale vyskočí cca 1,5 metra do výšky,odrazí sa od steny a beží naspäť.Pokiaľ neodlúpne farbu zo steny je dobre,ale ako zbadá ze kúsok zoškriabol,vráti sa a škriabe ďaľej.Horšie že mi už dochádza farba na zatieranie.A to už má 2 roky,no stále dúfam že ho to raz prejde :-D .Peržan je z neho občas na prášky a pravidelne na neho syčí,lebo nemá náladu na jeho vrtochy.
Jerry-biela perzska činčila * 21.9.2008
Atriel(Akatriel Angel,dolldeluxe*SK)-ragdoll seal colorpoint * 17.7.2011
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2011 19:58
Pohlavie: Muž
Skutočné meno: Miro

Reklamy

Odoslaťod Alla 4.9.2013 19:51

Ako tak čítam vaše príspevky, tak môj Mačiak patrí k tým poslušnejším :cat31:
Keď k nám prišiel asi pred mesiacom, bol čistý anjelik, no ako sa udomácnil a "rozpozeral"... hotová pohroma.
Najskôr začal zhadzovať veci zo skriniek, hrabal vo fikuse (dokonca mi ho používal ako záchod :cat35: ),
potom sa naučil vyliezť na skrinky, pričom keď som na neho kričala, aby šiel dole, len sa schoval za kvet a tváril sa,
že tam nie je (keď som obišla kvet, aby som na neho videla, obišiel kvet aj on, aby sa schoval)... Neskôr ho bavilo
zhadzovať mi porcelánové bábiky, pustil sa aj do mojich hračiek (neubránila som sa slzám, keď sa pustil do môjho
mončičáka, ktorého mám od narodenia!!! keby ste to videli, chúďa zviera - hračka, ledva drží pokope a on si do neho
veselo hrýzol a ťahal mu nitky z hlavy.... podobne dopadla hello kitty - asi sa mu páči :cat37: ), kvety ani nespomínam,
teraz ho najviac baví trhať mi z kaktusu malé výhonky (vyháňa také malé guličky) - odtrhne ich a hrá sa s nimi ako s loptičkami,
pričom svoje hračky má všade po izbe, len ich odvlečie pod posteľ a potom hľadá, čo je lepšie na hranie... No a najradšej má
pokrčené papieriky, s tými sa vie vyblázniť - celé hodiny si ich pohadzuje, hryzie a naháňa ich.
Okrem toho lozí rád do vane, kde si zas našiel sitko na odtok - je kovové a keď ho po vani naháňa, hrozne to hrkoce.
Nespomínam to, ako vlezie do každej skrinky (včera som ho vyťahovala z hrncov v kuchyni), loví naše nohy (kedykoľvek sa vyrúti
odkiaľkoľvek, skočí na lýtko a ujde), muchy (pričom ide cez mŕtvoly, sleduje, ako mucha lieta po izbe a naháňa ju, kade len môže)
a skáče po kuchynskej linke (neverila by som, že tak vysoko vyskočí).
Najlepšie je, že keď vám toto píšem, smejem sa, no keď to vyvádza(l), hocikedy mi do smiechu veru nebolo :cat35:
Ale aj tak som rada, že ho mám, aspoň sa doma nenudím :cat16: a v poslednej dobe ho už môžem nechávať aj samého doma,
už sa naučil spať, keď je sám a neničiť všetko naokolo :cat38:
Obrázok používateľa
Alla
mačiatko
mačiatko

Založený: 16.8.2013 10:31

Reklamy

Odoslaťod Zojja 22.1.2014 17:13

Naše sú celkom kludné, aj keď občas strhnú šnúru s prádlom a potom je strááášná zábava... :cat31:
„Mačky sú tak obdivuhodné bytosti, že ešte aj ľudí presvedčili o tom: nemožno ich skrotiť.“ :cat16:
Obrázok používateľa
Zojja
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 19.12.2013 16:14

Reklamy

Odoslaťod Meegem 19.5.2014 12:19

Moje čičí robia všetky nezbednost aké kedy existovali! :-D :-D :-D
1. Vždy keď sa otvoria dvere na chladničke sú tam vopchané
2. Keď ich dám na chodbu papať a oni dopapaju a ja o tom ešte neviem skočia na dvere a otvoria ihc :befucking: :befucking: :befucking:
3. Cca každé 3-mes. kupujem nové poťahy!!!
4. Minule mi zjedli celý obed.
5. Keď som im kupila nové škrábadlo na druhý deň už zneho nezostalo skoro nič :jaziram: :jaziram:

A vela vela dalšieho :cica2: :cica2:
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb