• Reklamy

Ako naucit macicku na postroj

len tak o mickách...
  • Reklamy

Ako naucit macicku na postroj

Odoslaťod janula 26.8.2005 8:09

Tu mozete pisat svoje skusenosti rady s obojkami a postrojmi pre macicky :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Ako naucit macicku na postroj

Odoslaťod Hosť 26.8.2005 8:26

moj kocurik chcel strasne chodit vonku este ako maca raz som mu ho nasilu natiahol a isli sme von,k´ked zistil ze ked si da kantare ide vzdy vonku tak uz nemam problem mu ho dat
Hosť

Reklamy

postroj

Odoslaťod Anik 26.8.2005 11:24

moj kocur ma postroje hned dva - prvy taky unisex ci co /kedze v slovenskych obchodoch ak xcem kupit nieco na macku tak len krutia hlavami, asi to bolo na maleho psa/ ale dokazal sa z toho lahko vyslobodit, tak som mu kupila druhy, specialne pre macky, no jasne ze aj z toho sa dokaze vykotit ! :8:
To cudo na sebe nema rad, ale casom si zvykne /ked sa z toho nestihne vyslobodit skor :))))/ vonku sa stym v pohode pohybuje /ja uz menej v pohode za nim/.
zakladne pravidla:
- postroj z co najtensieho materialu - ide o to, aby to citili co najmenej, skor si zvyknu na tenky postroj, ktory im nevadi v pohybe, "nevedia" o nom
- macka venci majitela, nie majitel macku ! = ona aj tak nepojde tam kde to xceme my, ale to mackari vedia
- treba jej dopriat co najviac volnosti, voditko by tiez nemala citit, ziadne tahanie

Prajem pevne nervy pri skusani :-D
Annamária Vilinská (Luleå, Sverige)
Maca Menyus Silvester, *23.06.2004
BRI, kastrovaný, nezvestný
Lilly *2002
cica domáca, sterilizovaná
Obrázok používateľa
Anik
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.6.2005 20:41

Reklamy

Odoslaťod hana 26.8.2005 19:53

moja mica sa velmi dobre citi vonku a chcela by som jej kupit tie postroje ale neviem ci by si na to zvykla.
hohi
hana
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 26.8.2005 19:40
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Vikica 11.10.2005 19:39

Ja som toho nasho tigra nemohla s obojkom a voditkom ani dostat z bytu, zakazdym si to vyvliekol. Tak mu musi stacit balkon :-D
Moje meno je Tigriiiiik, vrrrrrrr
Obrázok používateľa
Vikica
mačiatko
mačiatko

Založený: 11.10.2005 19:16
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod chiara 14.10.2005 11:11

my sme sa pripravovali na velky boj, ale kocur si nasadenie postroja ani nevsimol. odporucam taky s rychloupinacimi umelohmotovymi sponami, lebo zapinanie remencov je dost otrava. ked bol starsi, dostal postroj mysleny ako pasy do auta, je sirsi, maksi a lepsie drzi (spojenie aj pod hrudou meczi prednymi tlapkami a bruchom), mozem len odporucat.
a zide sa aj v aute ako pas. nema ho celkom tesne upnuty a keby velmi chcel, vyvlecie sa, ale von chodi rad a chodi na vodidle dost dobre. samozrejme nie ako pes. zalezi od macky, ale ak macka sama chce, preco nie.
chiara
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 2.8.2005 13:13

Reklamy

mcacie postroje

Odoslaťod hana 22.10.2005 15:27

to je zvlasne ze nechce ist von avyvlieka sa z obojka tak jej skus kupit mensi obojok. :TomyAngelo:
hohi
hana
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 26.8.2005 19:40

Reklamy

Odoslaťod chiara 24.10.2005 14:33

Vikica, obojky (elasticke) u maciek su len na upevnenie znamky, ak chodia von, urcite by nemali byt na vodenie! na to treba postroj. ale ak maciak von nechce, nenut ho. to viac nici, ako by mu malo robit dobre.

ak velmi chces, zacnite trenovat v byte. ked si prestane vsimat upnuty postroj, a je na vodidle, jemne ho volaj za sebou, alebo mu tahaj spagatik, aby si zvykol, ze to nie je nic zle. obcas ho treba pochvalit, napr. kuskom maska. hlavne v klude a s rozumom. kazdy den par minut. a casom, ked to bude v byte dobre, mozno sa odvazi aj von, ale skor nie, tak ho netreba lamat.
chiara
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 2.8.2005 13:13

Reklamy

postroje

Odoslaťod Petuska 25.10.2005 16:37

Ja som svoju mačičku (na obrázku) naučila na postroje ľahko.Najprv sme jej ich obliekli (naveľa naveľa sa nám to podarilo) a chvíľku sme ju nechali.Najprv si to chcela dať dole,potom sme s ňou išli von a pomaly na to aj zabudla,skôr bola unesená z toho,že je von,keďže predtým von nechodila.Dnes keď jej ideme dať postroje,sama tam vkladá labky a bôbec jej to nevadí. :-)
BAGHEERA \"Bagi\" (*28.4.2006)
LILY \"Lilinka\" (*30.3.2003 +29.5.2006)
Obrázok používateľa
Petuska
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 18:21

Reklamy

Odoslaťod rafaela 22.1.2009 15:40

ked priatel nasadil Rafaelovi postroj, okamzite si ho vyvliekol. Ked snim cestujeme, tak ho mame iba na obojku a voditku. Zaujalo ma, ale to, ze chodievate macicky vencit von. Rafael ma iba 4 mesiace a chcem sa spytat, ci ho mozem vziat von uz teraz alebo pockat radsej ked nebude napriklad az taka zima.. dikes :cat68: Ozik, vlastne mi teraz napadlo, ze mozno by som predsa len mala pockat kym bude starsi.. kvoli imunite a chorobam..nie som zverolekar, ale riskovat nechcem.. :cica2:
rafaela
Nováčik
Nováčik

Založený: 15.1.2009 11:43

Reklamy

Odoslaťod naty 22.1.2009 20:57

Ked som to davala Wendy prvykrat tak sa len s tym hrala kusala a nemohla som jej to vobec dat nakoniec sa podarilo isli sme von a ona sa stale hrala s tym postrojom.takze vonku sme moc nepochodili.tak snad si niekedy zvykne a nebude sa s tym hrat :cat42:
Obrázok používateľa
naty
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 15.1.2009 15:03

Reklamy

Odoslaťod myci 29.3.2009 13:08

ahojte co sa ytka postrojov...ja spom pred casom ekd som este nemala kocurika kupila vodidko na morcca,kt. bolo samozrejme velmi velke aj po skusanom "zmensovani"...a cuduj sa svete kocurikovi je dobrea ma este aj rezervu ked sa zvacsi,takze som rada:) úpovodne som myslela,ze ho vonku vobec nebudem tahat,ale myslim,ze za pokus to bude stat,len ked bude lepsie pocasie,tak drzte palce potom,lebo nemam najpevnejsie nervy:D
I do all for myself,i do what i live, i live what i do..enjoy myself....it´s my life..
myci
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 18.3.2009 11:38

Reklamy

Odoslaťod j0y 25.2.2010 23:05

mňa tiež omiela kúpiť cice posroj lenže sa bojím keď budeme spolu von či sa nevyvlečie a nazuteká :-/
"Mačky nie sú nikdy neisté a nikdy neodpúšťajú. Možno im to tajne závidíme."
Obrázok používateľa
j0y
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.2.2010 15:57

Reklamy

Odoslaťod janus 29.3.2010 1:26

Presne to sa mi stalo.Isla som vencit nasu micku a co nevidim: vyvliekla sa z obojka a uteka prec.Tak sme ju cele dve hodiny nahanali po celom sidlisku.Nastastie sa unavila a zaliezla pod auto.Rychlo som zbehla po konzervu s meskom a dala som jej zopar kuskov.Prisla ku mne a tak sup s nou do prenosky.Povedala som si "UZ NIKDY".Po tejto skusenosti uz nikdy s nou nepojdem von. :-/ :cat68:
janus
Nováčik
Nováčik

Založený: 29.3.2010 0:00

Reklamy

Odoslaťod galthea 29.3.2010 11:58

janus - to bol len obojok, alebo postroj? lebo z obojka sa ti vyvlečie každá mačka...
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb