• Reklamy

Poistenie mačiek

len tak o mickách...
  • Reklamy

Dali by ste si poistiť svoju mačku?

Anketa bola ukončená dňa 1.8.2011 19:43

Ano
12
75%
Nie
4
25%

Celkový počet hlasov : 16

Re: Poistenie mačiek

Odoslaťod ninca 6.11.2008 7:26

mno sak aj my zijeme v byte a vacsina z nas je poistena....ci pes, macka, alebo iny clen rodiny....mali by mat take privilegia ako my....poistka je fajn....havo sa uz poistit da ....
a tiez si myslim,ze by sa mohli konecne zriadovat cintoriny pre zvieratka...ved su to nasi blizki
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod INA S. 6.11.2008 8:40

.....to len tak na okraj mi už taký cintorínik pre zvieratká máme neďaleko PD v Šútovciach
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod lusil329 6.11.2008 8:48

o takom poistení, ako máme my ludia, že mesačne platiť čiastku a potom by sa z toho hradili aspoň čiastočne veterinárne výdavky, by som neváhala...
som myslela že tu máme na mysli také poistenie, že nám poisťovna vyplatí nejakú čiastku, ked sa nášmu miláčikovi niečo stane, no i tak či je cica poistená alebo nie, zdravie by jej tá poistka nevrátila, a ako na každom poistení, zase by na tom boli ziskové len poisťovne. preto až také veľké plus v tom nevidím. nemám ani šajnu o cene takejto poistky, no ak by to malo stáť nejakú horibilnú čiastku, tak to môžem zákrok zaplatiť z vlastného... no a ak by sa stal smrtelný úraz, tak sa môžem na nejaké peniaze od poiťovne vykašlať... no vravím, záleželo by od ponuky poisťovne a čo všetko by to zahrňalo...
jasne ludia sa poistujú, ale preto, aby mali v prípade vážneho úrazu z čoho neskor žiť, ked ostatnú invalidi... naše mačičky zatial nie sú zárobkovo činné :D ja to vidím z tohto hladiska
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod Kristína 6.11.2008 22:02

Podla mna poistenie maciek tak rychlo v SR nebude.
Ked sa na to pozriete z hladiska poistovne, muselo by to byt hodne drahe, aby sa im to oplatilo.
Urcite by to nepokryvalo bezne veterinarne ukony (ockovanie, odcervenie, kastracia), pretoze tam by bola v kazdom pripade 100% pravdepodobnost poistneho plnenia = ziadny zisk pre poistovnu. Takze by sa to mozno tykalo urazov a ochoreni. Pri dnesnych cenach veterinarnych sluzieb ak macke cokolvek je uhrada u veterinara nie je nizsia ako 2.000 Sk, t.j. rocne poistenie by muselo byt niekolko nasobkom tejto sumy...
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 7.4.2011 11:39

Je to už dosť stará téma, tak sa chcem spýtať, či sa od vtedy niečo na slovensku zmenilo.
Má niekto nejaké nové informácie?
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 7.4.2011 12:10

myslím, že v ČSOB mali nejaké poistenie pre domácich miláčikov (ale nie som si istá, či to nebolo len pre psy).
Cenu neviem, ale zviera muselo byť 100% zdravé a prepláca sa myslím len časť vet. úkonov pri úraze alebo závažnej chorobe (aj to je ešte namáhavé dokazovanie, že zviera nebolo choré v čase poistenia a bla bla bla).
Podľa mňa to výhodné nie je. Radšej každý mesiac šetriť 5-10eur ako ich pchať poisťovni.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 7.4.2011 16:03

miusiatko napísal:myslím, že v ČSOB mali nejaké poistenie pre domácich miláčikov (ale nie som si istá, či to nebolo len pre psy).
Cenu neviem, ale zviera muselo byť 100% zdravé a prepláca sa myslím len časť vet. úkonov pri úraze alebo závažnej chorobe (aj to je ešte namáhavé dokazovanie, že zviera nebolo choré v čase poistenia a bla bla bla).
Podľa mňa to výhodné nie je. Radšej každý mesiac šetriť 5-10eur ako ich pchať poisťovni.

Svätá pravda, toto sa mi zdá najrozumnejšie...
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12

Reklamy

Odoslaťod vcielka 27.5.2011 20:33

Peter Polák napísal:Zdravim,

Poistili by ste svoju, svoje cicky? V Nemecku a v ČR sa dajú mačky bežne poistit, Slovensko je vždy pozadu... :-(

Zdravim a dakujem za aktivaciu :cat42: ohladom tejto temy som nasla par prispevkov na internete. Ja osobne by som cicu poistit dala. Zavisi vsak co vsetko preplaca poistovna, pretoze tie v zahranici normalne funguju ako zdravotne a zivotne poistovne dohromady. U nich je to predsa len bezne.

Takze par odkazov na tuto temu:

http://www.insia.sk/sk/poistenie-maciek.html - netusim vsak co su zac.
http://www.poistovne.sk/25901-sk/poistenie-zvierat-este-nie-je-na-slovensku-bezne.php - toto vyzera celkom dobre. Treba len zistit co presne zahrna poistne
http://www.allianzsp.sk/10419 - tu sa pise o tom ze Slovenska poistovna poskytovala poistenie petov, ale bolo to takmer nevyuzivane a teraz neviem ci po zluceni to chcu zrusit alebo to len prehodnotia a nezrusia

Tamara Saskova
vcielka
mačiatko
mačiatko

Založený: 27.5.2011 9:35

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb