• Reklamy

Spolunažívanie mačky a psa...

len tak o mickách...
  • Reklamy

Chováte mačku aj psa?

Anketa bola ukončená dňa 16.6.2008 13:41

Ano
16
50%
Nie
15
46%
Mačka a pes môžu žiť spolu?
1
3%

Celkový počet hlasov : 32

Odoslaťod evusik 11.11.2005 23:00

pripajam sa ku gratulacii - Asherr je naozaj fesak a bola by skutocne skoda, keby ako spravny chocholac nemal srst... kolko ludi, tolko chuti, ale srst podla mna hafanom a macickam pristane viac :-) kazdopadne vam Peto s Katkou drzim palceky, nech s vami a medzi sebou svorka naziva v pokoji a stasti :wink:
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Činsky chocholatý pes

Odoslaťod janula 12.11.2005 12:28

Peter Polák napísal:Práve včera sme si priniesli domov malého šteniatko Čínskeho chocholatého psa. Volá sa Asherr, a je krásny :-D :TomyAngelo:

Aj ja vam blahozelam k psikovi. Uvidis, ze vas zivot bude este zabavnejsi a zaujimavejsi :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Re: Činsky chocholatý pes

Odoslaťod Peter Polák 12.11.2005 12:33

janula napísal:
Aj ja vam blahozelam k psikovi. Uvidis, ze vas zivot bude este zabavnejsi a zaujimavejsi :wink:

Už je zaujímavejší a zábavnejší... :-D
Vyplnil nám to posledné prázdne miesto... :-)
Dnes sme ho zobrali na nákupy, a robil nám príjemnú spoločnosť... :-D
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod janula 12.11.2005 14:14

Vidis a to sa napriklad s macickou neda.. dufam, ze poctivo odpratavas "bobky" hehe :-D
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Re: Spolunažívanie mačky a psa...

Odoslaťod juliena 15.11.2005 17:53

Prskavka napísal:
Od soboty je krátka doba, ale je pravda, že niekedy si tieto dva tvory proste nezvyknú, najmä ak je jeden z nich už dospelý. Ja by som im dala ešte čas a hlavne ak je mačka zvyknutá byť na dvore, nájde si spôsob spolunažívania s "nevítaným" hosťom. My sme tento problém našťastie riešiť nemuseli a to máme foxteriéra a dnes 5 mačiek. Zobrali sme si oba druhy ako bábätká a tak nemali problém si zvyknúť. A dnes to vyzerá napríklad aj takto:

Bože ja plačem. :smutny: Normálne som začala roniť slzy, keď som zbadala to foto... aj my máme foxterierku Zarku a ona naše 2 mačky miluje. Obe sa jej zvyknú natlačiť do jej veľkého psieho košíka a tam spolu všetci 3 spia. Urobím foto a pošlem. :hearth: :smutny:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod juliena 15.11.2005 18:02

Musím, ale bohužiaľ, i dodať, že nezáleží len na plemene psa ale hlavne na povahe. Pretože my sme mali aj predtým foxteriera a ten na Miňu útočil, čo bolo pre nás všetkých stresujúce. Držať 2 zvieratá od seba v byte nie je ľahké. Našťastie si toto Félix začiť nemusel. No Miňi nejakú dobu trvalo, než dokázala Zarenku prijať. Hoci bola šteniatko, veľmi sa jej bála a nakoniec tam vznikla veľká láska. Ale Miňa mala vždy prim a myslím, že ju aj Zara rešpektovala, pretože bola v byte prvá a Zara prišla do jej teritoria. Inak som niekde čítala, že vo vzťahu mačka-pes, zvykne mať mačka navrch. A ja mam tak trochu pocit, že si ju aj Miňa vychovala. Navyše Zara je veľmi miernej povahy. Nekonfliktná. Dosť netypická na foxteriéra. :rolleyes:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 15.11.2005 18:05

juliena napísal:
Bože ja plačem. :smutny: Normálne som začala roniť slzy, keď som zbadala to foto... aj my máme foxterierku Zarku a ona naše 2 mačky miluje. Obe sa jej zvyknú natlačiť do jej veľkého psieho košíka a tam spolu všetci 3 spia. Urobím foto a pošlem. :hearth: :smutny:

Jee, to je krása. Kolegyňa foxmačkárka :-) . Pošli foto, horím zvedavosťou nad chlpacinami. Máš hlaďáčku, či drsňáčku? Aká je na svoje jedlo? Pustí cicúchy k nemu? Predpokladám, že si s ňou nerobila poľovný výcvik... Naši moc spolu nespávajú, každý má svoje obľúbené miesto, ale keď sme doma všetci, tak sa chlpaciny zdržiavajú hlavne pri nás a vtedy sa stane, že sa nachádzajú všetci na 1 kôpke. Ale mňaukadlá majú všelijaké divné polohy a keď si Kexovi ľahnú na predné labky, tak je koniec - on to nerád, keď sa čokoľvek dotkne jeho aristokratických predných labiek :-D - a tak vstane a odíde inam. Ale najradšej sa všetci rozťahujú pri mne a na mne a to zas nerád priateľ, ktorý sa potom ku mne musí prebojovať :jaziram:
Andrea

Erish, *16. júna 2005, DOM
Ela, kastrát *17. júna 2005, DOM
Merlin, kastrát *cca 12.septembra.2005, DOM
Alex /Kex/, *1.apríla 2004, drsnosrstý foxteriér
Ness /Aida Concord from Zliv/, *17.februára 2006, drsnosrstý foxteriér

Ena, kastrát *16. júna 2005, +4. septembra 2009, DOM
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.7.2005 8:54

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 15.11.2005 18:08

juliena napísal:Musím, ale bohužiaľ, i dodať, že nezáleží len na plemene psa ale hlavne na povahe. Pretože my sme mali aj predtým foxteriera a ten na Miňu útočil, čo bolo pre nás všetkých stresujúce. Držať 2 zvieratá od seba v byte nie je ľahké. Našťastie si toto Félix začiť nemusel. No Miňi nejakú dobu trvalo, než dokázala Zarenku prijať. Hoci bola šteniatko, veľmi sa jej bála a nakoniec tam vznikla veľká láska. Ale Miňa mala vždy prim a myslím, že ju aj Zara rešpektovala, pretože bola v byte prvá a Zara prišla do jej teritoria. Inak som niekde čítala, že vo vzťahu mačka-pes, zvykne mať mačka navrch. A ja mam tak trochu pocit, že si ju aj Miňa vychovala. Navyše Zara je veľmi miernej povahy. Nekonfliktná. Dosť netypická na foxteriéra. :rolleyes:

Podľa mňa to bolo skôr tým, že sa s mačkami zoznámila ako šteňa a mala čas sa socializovať aj týmto smerom. Náš Kex je pravý fox, aj keď trochu trúba čo sa týka iných psov - nechá si od nich všetko páčiť - aj hryzance, ale na druhej strane dosť provokuje. Heh, hoci pravý fox - to asi trochu preháňam, lebo dosť odkukáva správanie od cicúchov - je to taký foxkocúr :wink:
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod juliena 15.11.2005 18:21

Prskavka napísal:
Podľa mňa to bolo skôr tým, že sa s mačkami zoznámila ako šteňa a mala čas sa socializovať aj týmto smerom. Náš Kex je pravý fox, aj keď trochu trúba čo sa týka iných psov - nechá si od nich všetko páčiť - aj hryzance, ale na druhej strane dosť provokuje. Heh, hoci pravý fox - to asi trochu preháňam, lebo dosť odkukáva správanie od cicúchov - je to taký foxkocúr :wink:

Riko hrýzol aj ľudí. Bol všeobecne nebezpečný. :-/

Zarenka je tiež mačko-pes. Ona miluje všetky mačky, príde oňuchá a poblizuje. Niektorí ľudia žasnú, keď vidia ako sa o ňu otiera mačka a podlieza jej pod bruškom a ona sa teší. Dokonca jedna mačka je taká jej veľká kamarátka. Taká drobná vzrastom ale veľmi dobrá povahou. :cerveny: A Zara ju vždy tak vyoblizuje (čo sa mi veľmi nepáči aby nič nechytila) a ona sa nechá. Tej mačke sa to páči. A to nehovorím o našich 2 mačkách ale o jednej pouličnej. :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod juliena 15.11.2005 18:24

Prskavka napísal:
Jee, to je krása. Kolegyňa foxmačkárka :-) . Pošli foto, horím zvedavosťou nad chlpacinami. Máš hlaďáčku, či drsňáčku? Aká je na svoje jedlo? Pustí cicúchy k nemu? Predpokladám, že si s ňou nerobila poľovný výcvik... Naši moc spolu nespávajú, každý má svoje obľúbené miesto, ale keď sme doma všetci, tak sa chlpaciny zdržiavajú hlavne pri nás a vtedy sa stane, že sa nachádzajú všetci na 1 kôpke. Ale mňaukadlá majú všelijaké divné polohy a keď si Kexovi ľahnú na predné labky, tak je koniec - on to nerád, keď sa čokoľvek dotkne jeho aristokratických predných labiek :-D - a tak vstane a odíde inam. Ale najradšej sa všetci rozťahujú pri mne a na mne a to zas nerád priateľ, ktorý sa potom ku mne musí prebojovať :jaziram:

Drsňačku, aj keď pri jej milej povahe to znie srandovne. :D

PS: Tú fotku si stiahnem a beriem domov. (Som ešte v práci.) Už sa teším na tie dojaté pohľady mamy a sestry. My to všetko tak prežívame :velmismutny:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod juliena 15.11.2005 18:32

Prskavka napísal:

Aj Zarka je citlivá na nožičky, ale čo sa týka mačiek, tie jej môžu ležať aj cez hlavu a aj keď sa cíti nepohodlne, neodíde. Ona sa dokonca niekedy sama mačká, aby sa oni cítili fajn.
Niekedy zvykla vrčať pri jedle, ale to je už dávno a Miňa strašne dopaľovala. Na vrčanie neutiekla, len sa prikrčila a vyčkávala, kým Zara hltalo radšej všetko zjedla. TO je ale dosť dávno, lebo mačky dostávajú oveľa lepšiu stravu a tak už ich jej miska nezaujíma a Zara na ne žiarli. O mačky sa starám ja. A dá sa povedať že dosť peňazí miniem na konzervy a sušinu a trávu pre mačky, vitamíny a pod. Zara je na psej sušine alebo nejakej strave, ktorú jej mama alebo sestra vymyslí, ale dosť často je z toho znechutená a tak niekedy jej dám z mačacej konzervy, hoci to mám vyrátané a nerobím to rada, ale je mi jej ľúto. Skrátka ten psí pohľad, keď mačkám nakladám do misky dobroty a ona príde do kuchyne a tak smutne na mňa pozerá, lebo to tak dobre vonia :smutny: :smutny: , tomu sa niekedy ťažko odoláva. :-( :smutny: :-/
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

macka a pes

Odoslaťod emilia 10.12.2005 12:35

pridavam svoju skusenost so spolunazivanim macky a psa: moj bratranec ma 6 rocneho krizenca vlciaka a boxera (je nadherny... ako nova rasa :-D ) a a mali aj macku, kym sa toto leto nestratila :velmismutny: byvaju v rodinnom dome a pes je celorocne vonku. tieto psy vseobecne macky nahanaju, ale Jack je velmi zvlastny, lebo s tou minou boli velki kamosi. spali spolu v bude a ked mala maciatka tak ich doniesla jemu do budy a on musel spat vonku, chudacik, ale uplne to toleroval. potom ked boli male väcsie tak zrali z jeho misky, splhali po nom.... ale cudzie macky nepustil ani do dvora... :wink:
Adriana Cvancigerová

Emil-Emko (*jún 2004)/domáci tigrík:)
Obrázok používateľa
emilia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 16.11.2005 22:17

Reklamy

Odoslaťod Black-cat 30.12.2005 13:55

Mám psíka a dve mačky.Myslím že vychádzajú výborne ibaže občas sa psík (rony) zahrá na šéfa a zavrčí na nich napr.ked niečo jedia on príde zavrčí mačky utečú a zje si to on ale musí sa to odnaučiť nieje to správne.
:cica2: Ušľachtilá krásavica či domáci maznáčik - :cica2:
:cica2: snažíme sa o nich starať čo :cica2:
:cica2: najlepšie tak, aby boli vždy šťastné. :cica2:
:cica2: Pretože šťastná mačka :cica2:
:cica2: znamená šťastný domov. :cica2:
Obrázok používateľa
Black-cat
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 9.12.2005 16:09

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 30.12.2005 14:44

Black-cat napísal:Mám psíka a dve mačky.Myslím že vychádzajú výborne ibaže občas sa psík (rony) zahrá na šéfa a zavrčí na nich napr.ked niečo jedia on príde zavrčí mačky utečú a zje si to on ale musí sa to odnaučiť nieje to správne.

Fuha...odúčať ho to nie je správna vec, pretože u psa aj mačiek ide o prirodzené správanie a 100% klesneš v jeho očiach ako vodca svorky, ak ho budeš odúčať. Skús nejako vyriešiť jedenie, aby mačky a pes nejedli spolu a ak máš granule pre mačky stále v miske, daj ich na vyvýšené miesto, kam pes nedočiahne a mačky pohodlne vyskočia :wink:
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod juliena 30.12.2005 16:09

Prskavka napísal:
Fuha...odúčať ho to nie je správna vec, pretože u psa aj mačiek ide o prirodzené správanie a 100% klesneš v jeho očiach ako vodca svorky, ak ho budeš odúčať. Skús nejako vyriešiť jedenie, aby mačky a pes nejedli spolu a ak máš granule pre mačky stále v miske, daj ich na vyvýšené miesto, kam pes nedočiahne a mačky pohodlne vyskočia :wink:

Klesne v očiach? To je podľa mňa hlúpy názor. Naša Zara toto tiež robila na začiatku, ale odučili sme ju to a mačky nemusia jedávať niekde na poličke... nechápem prečo by sa mačacie misky mali premiestňovať, keď problémom je pes. Zara ignoruje krmenie mačiek alebo počka kým dojedia a potom sa ide pozrieť či niečo nezostalo. Koniec-koncov pes môže robiť neplechu a dožadovať sa aj pod poličkou. Treba mu dať jasne najavo, že NIE. Naopak si myslim, že ak si pes určuje pravidlá, v takom prípade majiteľ klesá v jeho očiach.
No ja mám trošku iný "problém". Náš dvojročný kocúr je strašne pažravý, až na toľko že keď zjedol svoju dvojnásobnú porciu bežal odohnať našu 12-ročnu mačku od jej misky a zjedol aj to jej menšie sústo. Ona je strašne pomaly. Všimla som si to až keď hrozne pochudla a otravovala stale že chce jesť. Odkedy ich krmím každého v inej miestnosti, mačka zase pribrala a ja viem, že keď odíde od misky môžem otvoriť dvere kocúrovi, ktorý sa dožaduje do miestnosti :cica2: a nechať ho dojesť. :D
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb