• Reklamy

Spolunažívanie mačky a psa...

len tak o mickách...
  • Reklamy

Chováte mačku aj psa?

Anketa bola ukončená dňa 16.6.2008 13:41

Ano
16
50%
Nie
15
46%
Mačka a pes môžu žiť spolu?
1
3%

Celkový počet hlasov : 32

Re: Spolunažívanie mačky a psa...

Odoslaťod Prskavka 31.12.2005 9:46

juliena napísal:
Klesne v očiach? To je podľa mňa hlúpy názor. Naša Zara toto tiež robila na začiatku, ale odučili sme ju to a mačky nemusia jedávať niekde na poličke... nechápem prečo by sa mačacie misky mali premiestňovať, keď problémom je pes. Zara ignoruje krmenie mačiek alebo počka kým dojedia a potom sa ide pozrieť či niečo nezostalo. Koniec-koncov pes môže robiť neplechu a dožadovať sa aj pod poličkou. Treba mu dať jasne najavo, že NIE. Naopak si myslim, že ak si pes určuje pravidlá, v takom prípade majiteľ klesá v jeho očiach.
No ja mám trošku iný "problém". Náš dvojročný kocúr je strašne pažravý, až na toľko že keď zjedol svoju dvojnásobnú porciu bežal odohnať našu 12-ročnu mačku od jej misky a zjedol aj to jej menšie sústo. Ona je strašne pomaly. Všimla som si to až keď hrozne pochudla a otravovala stale že chce jesť. Odkedy ich krmím každého v inej miestnosti, mačka zase pribrala a ja viem, že keď odíde od misky môžem otvoriť dvere kocúrovi, ktorý sa dožaduje do miestnosti :cica2: a nechať ho dojesť. :D

Nemyslím, že je to hlúpy názor. Autoritu u psa si buduješ postupne a v každodenných činnostiach. Medzi základné metódy ako sa stať vodcom svorky a udržať si túto pozíciu je aj určovanie jedla, t. j. že ty ako vodca svorky môžeš kedykoľvek siahnuť do jeho misky, zobrať mu kostičku a zásadne neješ (časovo) po ňom, ale pred a akože mu prenecháš "podradné" zbytky, ktoré jemu patria (to isté robí on mačkám ako podriadeným). Ak však uprednostníš z jeho pohľadu jemu podriadené mačky (ak je to v hierarchii vašej svorky tak), klesneš v jeho očiach ako vodca svorky, lebo pes má iné etické princípy ako my ľudia (ochraňovať slabšieho v prírode by bolo kontraproduktívne). Ak je pažravo, tak zrejme aj preto, že vie, že v blízkosti sú ďalšie hladné žalúdky - tie mačačie. V prípade, že by si rada, aby jedol pomalšie, skús mu do granulí (ak kŕmiš granulami) dať loptičku - tú musí odstrkovať a bude jesť pomalšie (veľkosť loptičky záleží od plemena - pozor, aby ju nezjedol alebo sa ňou nezadusil). Ak dáš mačkám jedlo na iné, vyvýšené miesto, on nebude vedieť, že to je kvôli nemu. A ak začne na ňu vyskakovať, zakážeš mu to (príkaz Nie!, alebo Nesmieš!, či Fuj!, podľa toho čo používate). Ale zakážeš mu vlastne to vyskakovanie na poličku a nie prirodzenú reakciu na jedlo. A keď ich teda kŕmiš každého v inej miestnosti - aj to je riešenie :wink:.
BTW. si asi viac mačkárka ako psíčkarka, že? Lebo problémom, ako si to ty nazvala nie je ani mačka, ani pes, ale naše montovanie sa do ich prirodzeného správania a pokúšania sa obrátiť ich na náš obraz :wink:
Andrea

Erish, *16. júna 2005, DOM
Ela, kastrát *17. júna 2005, DOM
Merlin, kastrát *cca 12.septembra.2005, DOM
Alex /Kex/, *1.apríla 2004, drsnosrstý foxteriér
Ness /Aida Concord from Zliv/, *17.februára 2006, drsnosrstý foxteriér

Ena, kastrát *16. júna 2005, +4. septembra 2009, DOM
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.7.2005 8:54
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Bea 31.12.2005 9:51

Súhlasím, Prskavka! Presne si to rozobrala a vysvetlila. Naozaj je to tak.
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 31.12.2005 9:59

Bea napísal:Súhlasím, Prskavka! Presne si to rozobrala a vysvetlila. Naozaj je to tak.

:wink:
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod armani 31.12.2005 17:38

Nechceš začať písať aj odborné články na stranku cats? Veľmi dôkladne a zrozumiteľne vysvetlené. :-)
Igor Kováčik
Bonifác MCO
Armani Giorgio Nobilis Felis CZ, MCO as22

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.8.2005 20:31
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 31.12.2005 19:30

armani napísal:Nechceš začať písať aj odborné články na stranku cats? Veľmi dôkladne a zrozumiteľne vysvetlené. :-)

Veľmi rada armani, ale až budem odborník :wink:
Andrea

Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Black-cat 1.1.2006 19:13

Prskavka
hej pes si moze vziat ked chce,ale nie ked macke ja osobne nieco dam a pes pride a vezme si to.ked dam macke ma macka ked psovi ma pes ale ked je nieco pohodene na zemi a mačka pride ze ide jest moze pes prist a spapat si to. takze sme sa asi nepochopili. :) prepáč
:cica2: Ušľachtilá krásavica či domáci maznáčik - :cica2:
:cica2: snažíme sa o nich starať čo :cica2:
:cica2: najlepšie tak, aby boli vždy šťastné. :cica2:
:cica2: Pretože šťastná mačka :cica2:
:cica2: znamená šťastný domov. :cica2:
Obrázok používateľa
Black-cat
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 9.12.2005 16:09

Reklamy

Odoslaťod Petuska 11.2.2006 0:19

Hoci mačku a psa spolu nechovám,mám skúsenosti,že každý pes,ktorý príde s kamarátkou pred dvere na návštevu,pred mojou cicou cúva....
BAGHEERA \"Bagi\" (*28.4.2006)
LILY \"Lilinka\" (*30.3.2003 +29.5.2006)
Obrázok používateľa
Petuska
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 18:21

Reklamy

Odoslaťod Andulka 15.4.2006 16:53

už som to tu v ktorejsi téme spomínala, sestra má aj mačku a aj psa, a tí dvaja sa prekárajú, naháňajú, mačka psa provokuje, ten po nej chňapne, ale nikdy jej neublíži...a večer sa k sebe stočia a spolu spia pritúlení k sebe. Psovi bolo smutno, keď pár dní bol bez nej, a vraj potom ju na privítanie oblizoval - a ona jeho, otierali sa hlavičkami navzájom, pes vrtel chvostom, mačka priadla, zvítanie bolo radostnné, láska jako trám. :cica2: :-)
Má ich už asi tak 8 rokov.
Obrázok používateľa
Andulka
šelma
šelma

Založený: 29.3.2006 18:02

Reklamy

Odoslaťod Domi 27.5.2006 16:24

Ja chovám perzského kocúrika - Beniho :cica: a jeho najlepší priateľ je náš nemecký ovčiak - Cyro. Sú nerozlúčny priatelia: "Na život a na smrť". Keď sme priviezli Beniho, nebol s Cyrom najlepší priateľ, ale neskôr si na seba zvykli :-). Teraz sú 1 veľká mafia, ktorá nás vie poriadne rozosmiať :TomyAngelo: .
Domi
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 14.5.2006 11:59

Reklamy

Domi

Odoslaťod Andrea 27.5.2006 16:27

A veľmi pekná a milá mafia, ako som mala možnosť vidieť na fotkách :-)
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:52

Reklamy

Odoslaťod Domi 28.5.2006 10:37

Ďakujem, Andrejka :-) !
Ti máš, zase veľa nádherných a zlatých mačičiek :cica: !
Domi
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod emilia 18.7.2006 11:29

Jacky a mala macicka sa hraju :-D . Jack by ju stale len olizoval a niekedy ma toho mala mica uz dost:
Prílohy
C+J.JPG
C+J.JPG ( ) Zobrazená 3730 krát
Adriana Cvancigerová

Emil-Emko (*jún 2004)/domáci tigrík:)
Obrázok používateľa
emilia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 16.11.2005 22:17

Reklamy

Odoslaťod valalo 18.7.2006 22:40

Waaaaw strasne sa mi paci to co napisala Prskavka. Tak takto by ma nikdy nenapadlo uvazovat. Ale ma to nieco do seba. Naozaj sii myslim ze by si mohla zacat pisat, toto je viac nez clanok, ty sa zvieratam doslova rozumies, chapes ich a to je zaklad kvalitnej vychovy. Asi by si tym pomohla vela ludom, ktori tieto veci nevedia (ani mna by to nenapadlo a chovala som psi a stale chovam macky). Je to vynikajuca rada ako pochopit co sa odohrava v dusi zvierata a tym padom sa naucit so zvieratkom vychadzat. Vela zvierat konnci v utulkoch, v prirode a na veterine len preto ze sme sa oddelili od prirody a prestali sme chapat prirodzenym veciam, chapeme len to co nam najviac vyhovuje. Logicky keby sme nad tym uvazovali tak zistime, ze prave my sme ti zli ktori nutia zvierata robit pre nich neprirodzene a nepochopitelne veci a to, ze nemaju pred nami ziaden respekt, za to si tiez mozme sami, ze sa nevieme odosobnit a pochopit to, co je a ma byt. Prskavka len do toho, myslim ze si ten pravy clovek ktory moze vela ludi vela naucit, ci si odbornik alebo nie. Si predovsetkym spravna a chapes to co nemusia chapat ani niektori odbornici. Byt tebou tak pisem, si kvalita :wink: :TomyAngelo:
Obrázok používateľa
valalo
šelma
šelma

Založený: 25.6.2006 9:31

Reklamy

Odoslaťod valalo 18.7.2006 22:42

A poslala som tvoju odpoved priatelovi a suhlasi, velmi sa mu to tiez pacilo :zdfdfd:
Obrázok používateľa
valalo
šelma
šelma

Založený: 25.6.2006 9:31

Reklamy

Odoslaťod Domi 2.8.2006 9:10

Hovorí sa: "Pes a mačka, to je večná naháňačka!"
A v skutočnosti to býva veľakrát naopak :-D :-) .
Keď odtrhneme kvet, zvädne,
keď chytíme motýľa, zahynie.
Vtedy pochopíme, že prírody sa
môžeme dotýkať len srdcom.

Dominika :-)
Domi
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb