• Reklamy

Pĺznutie-Mainská mývalia mačka

len tak o mickách...
  • Reklamy

Pĺznutie-Mainská mývalia mačka

Odoslaťod luxica 30.7.2009 13:30

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať ako je to to s pĺznutím u MCO. Plánujem totižto nad kúpou tejto prekrásnej mačičky a preto sa chcem opýtať ako často(či len tak ako ,že najmä na jar...alebo skôr po celý rok) a aj to ako silno pĺznu.

Ďakujem :cica:
Obrázok používateľa
luxica
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 30.7.2009 13:20
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Pĺznutie-Mainská mývalia mačka

Odoslaťod ninca 30.7.2009 14:11

plznu ...dost
my mame dve, chlpy su vsade, treba vysavat kazdy druhy den urcite, lepiace valceky su nutnost.....obdobie jari u nas nekomentujem.....chlpy su vsade, ale mojich dvoch chlpacov by som za nic nemenila.....chlp nechlp.....da sa to obmedzit pravidelnym vycesavanim...najlepsie ak cicu od mala naucis, nas drzi ako hluchy dvere, ked bojujem s malou, tak on sa pride este nastrcit.....prispodsob farbu maciek farbe bytu...my to mame opacne...hahaha....
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod luxica 30.7.2009 15:01

Ďakujem za odpoveď.
Ako veľmi by sa to dalo každodenným česaním zamedziť??..:D:D :-D Po pravde niekde som čítala ,že nepĺznu až tak rapídne(asi to prirovnávali s perzskou mačkou) a stačí ich raz za týždeň učesať ,no keď som videla tú mačičku tak mi to nejak nedalo ,tak ďakujem za odpoveď. Možno by ma to naučilo k väčšiemu upratovaniu domu ,čo by si mama určite pochvalovala ak odmyslíme tie chlpy..:D Podľa stien biela ,plávajúcich podlách krémová a nábytku tmavo hendá....:D:D Môžem sa spýtať čo je to ten lepiaci valček a kde sa dá zohnať?..:D:D :cerveny:
Obrázok používateľa
luxica
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod venus 30.7.2009 15:05

IKEA za par korun, my ich nakupime vzdy aspon 20 do zasoby :D neviem si vynachvalit....su super na vsetko od nabytku az po oblecenie pred odchodom do prace.. ;)
venus
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.11.2008 13:54
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod luxica 30.7.2009 15:20

Hmm... kedže máme záhradu tak pravdaže mačička bude aj vonku a len na noc plus niečo vnútri (aby mamina nezošalela:D:D) Ale mysím si ,že tá mačička za to stojí...:) Tak ak ju budem mať skúsim tie vačeky...kefy...veľa nervov...a vysávanie..:D .... :cica2:
Obrázok používateľa
luxica
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Freya 30.7.2009 15:23

Hej ten valček je fakt super vec :cat38: A podľa mňa tie reči, že stačí raz za týždeň vyčesať - moc tomu neverím - ja radšej prečešem každého raz za deň... Predsa len mainská mývalia je polodlhosrsté plemeno - a ak nebude pravidelne česaná, spravia sa jej chuchvalce, srsť splsnatie atď... Podľa mňa ak tú mačku chceš tak jednoducho nemáš o čom rozmýšľať - upratovanie k zvieratkám patrí :-D
A máš už aj vybratú, chovku z ktorej si budeš brať farbu a tak alebo ešte iba rozmýšlaš?
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod sparco 30.7.2009 21:13

luxica napísal:Hmm... kedže máme záhradu tak pravdaže mačička bude aj vonku a len na noc plus niečo vnútri (aby mamina nezošalela:D:D) Ale mysím si ,že tá mačička za to stojí...:) Tak ak ju budem mať skúsim tie vačeky...kefy...veľa nervov...a vysávanie..:D .... :cica2:

my byvame tiez v rodinnom dome zo zahradou,ale bal by som sa pustit von cicucha,aj ked pod dozorom.predsa len macka nie je pes a ked ju cosi zaujme u susedov v zahrade tak nepride na zavolanie naspat.mala by si zvazit ci sa oplati taku drahu macku pustat von a riskovat ze sa nevrati. :cica2:
biely perzsky kocurisko Jerry *21.9.2008
Obrázok používateľa
sparco
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 14.4.2009 23:36
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Freya 30.7.2009 21:45

Ale veď jej može dať postaviť voliéru a bude tam mocť byť kedy sa jej bude chcieť - veľa ľudí to tak má spravené :wink:
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod venus 31.7.2009 7:40

baby aky hreben alebo kefu pouzivate na MCO? urcite bude vhodna inaksia ako mam na nasu polobritku, hodte mi sem foto z nejakeho eshopu. Dik :)
venus
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.11.2008 13:54
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod ninca 31.7.2009 8:08

ahoj, my pouzivama bud rukavicu, s tou idu chlpy dole jedna radost a kocur je priam v extaze....alebo tu klasicku kefu s takymi zahnutymi dratikmi.....hreben sa nam dako neosvedcil, ani chlpy nechyta, ani macice ho nemusia...
co sa tyka vybehu, tiez som nazoru, macka nieje pes, niecoho sa zlakne a v sekunde je prec...obycka nieje problem, je pre ludi nezaujijmava, ovsem ak dakto zbada mainka, isto ho lapne a ked nepreda, aspon si necha "znackovu" macku...povedzme si, lacna nieje..
preto bud voliera, alebo speci plot, chovatelia najma v zahranici pustaju do plota daky ten prud, aby cice neublizil, ale odradil ju od splhania
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Freya 31.7.2009 9:23

Ja používam taký obojstranný hrebeň - na jednej strane sú také štetiny, na druhej také ohnuté drotiky
http://www.sewing.sk/components/com_vir ... a469fe.jpg (tie štetinky sú pri malom dobré na bruško)
A potom na uhladenie srsti používam tento hrebeň
http://www.sewing.sk/components/com_vir ... 7d0ca7.jpg (nie presne ten čo je na obrázku, ale taký s tými šišími zubami) :-)
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod luxica 31.7.2009 9:28

[/quote]my byvame tiez v rodinnom dome zo zahradou,ale bal by som sa pustit von cicucha,aj ked pod dozorom.predsa len macka nie je pes a ked ju cosi zaujme u susedov v zahrade tak nepride na zavolanie naspat.mala by si zvazit ci sa oplati taku drahu macku pustat von a riskovat ze sa nevrati. :cica2:[/quote]
Po pravde aj ja sa toho obávam púšťať ju von aj najmä kvôli tomu ,že budem mať kocúra aby sa nepustil do nejakej tej ruvačky...alebo sa nestratil. To s tou kefou sa mi inak zišlo...som sa nato aj chcela spýtať..:D ;-)
Obrázok používateľa
luxica
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Freya 31.7.2009 9:35

No kocúra tak toho by som už asi vobec nespúšťala vonku z očí, lebo keď rpíde obdobie ruje na načku, tak ti odíde a nemožeš vedieť aké nákazlivé ochorenia tá dotyčná mačka može mať a kocúr sa ti vráti s nejakou pliagou... Tá voliéra je dobré riešenie, alebo potom, kúpiť postroj - vodítko a behať s ním po záhrade ako so psom :-)
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ninca 31.7.2009 10:11

ja som inak asi tiez za postroj, je to super, nas je zvyknuty a chodi ako pes....je to haluz ked sa vencime.....aj psy maju respekt
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Freya 31.7.2009 10:35

Ježíííš :befucking: No to by som chcela vidieť, hoď sem nejaké fotky ak máš :wink:
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb