• Reklamy

Tak takýchto treba ukameňovať!!! x-(((

len tak o mickách...
  • Reklamy

Re: Tak takýchto treba ukameňovať!!! x-(((

Odoslaťod Freya 13.8.2009 22:08

No tak po tomto mám dosť :ikillyou: Stačilo mi! Už nemusíte nič vysvetlovať.... Jednoducho ste neseriózny množiteľ, ktorý ničí dlhoročnú prácu poctivých chovateľov! A nenazývajte sa láskavo "chovateľom" - chovateľ je ten človek, ktorý odchováva štandartné mačiatka s PP, a ide mu o to zdokonaliť plemeno, a odstrániť jeho chyby a nie produkovať neštadnartné mačiatka a predávať ich ako nejaky tovar... Už na toto nemám slov... Škoda len tých ľudí čo vám naletia
:-/
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod Bashka 13.8.2009 22:39

Moje slova mozno vyzneju ako drze, ale naozaj som sa este nestretla s takymto pristupom. Pan Veres, ja Vas nechcem sudit, ale podla mna "titul" profesionalny chovatel je silne slovo...profesionalny bez toho aby ste mali maciatka s PP??? To ja akoze ked som zlozila v detstve maketu raketoplanu sa mozem nazyvat raketovou inzinierkou? A uprimne, ruku na srdce, niektore Vase obhajoby vyzneli ako cisty alibizmus...budem uprimna...skoro vsetky...Podla mna, radsej ste nemali pisat...skor ste viac pokazili ako sa obhajili...
Obrázok používateľa
Bashka
šelma
šelma

Založený: 31.5.2008 18:41

Reklamy

Odoslaťod Andrea 13.8.2009 22:47

Vážený pán "chovateľ"!, keďže som unavená, napíšem len pár riadkov, ostané ráno...
1. Ani jeden mnou spomínaný nový majiteľ od vás žiadnu zmluvu nemá
2. Dúfam, že nemyslíte vážne, že malé mača stačí prečesať raz za týžden, prípadne 10 dní!? - ak chcete naučiť mačku na pravidelné česanie, aby to neskôr bolo bez boja, treba začať
čím skôr - praktizujem to tiež pekných pár rokov a verte,mojim mačkám stačí hrebeň, či kefu ukázať, poškrabať nou po koberci a pribehnú aj samé
3. vaša stránka nie je nová, funguje vyše roka - sama som si ju obzerala a nechápala, odkiaľ beriete tie akože rady
4. Mýlite sa - dá sa docieliť správnou zmluvou aj to, aby predané mačiatka noví majitelia kastrovať dali - alebo - zvláštne, len ja mám také šťastie?? Neverím - podľa mňa je takých
šťastných viac, pretože osobne takých chovateľov, ktorí majú svoje odchovy, ktoré sú predané ako maznáčik, kastrované.
5. Prečo spomínate upratovanie v domácnosti? To je snáď naozaj samozrejmosť, ale s chlpami - respektíve s tým, či padajú, alebo nie, to vonkoncom nemá nič spoločné.

Pre dnešok stačí.... Jedno je ale zarážajúce, každý z nás zaujal rovnaký postoj - už len to je prejavom toho, že pravda je asi niekde inde.
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:52

Reklamy

Odoslaťod Andrea 14.8.2009 8:08

Vážený pán "chovateľ"!, keďže som unavená, napíšem len pár riadkov, ostané ráno...
Keďže mi to ale vyhodilo pri vkladaní upraveného príspevku, vkladám opäť nový
1.Nikto nenapísal, že máte mačky s PP, otázka znela, prečo,keď ste profesionály chovateľ, ich s PP nemáte.
2. Ak si myslíte, že mačka si uvedomuje, či je tragédia, že nebude mať mačiatka, zasa ste na omyle. Presne, ako píšete,len v inom význame, neuvedomuje si to, nechápe tomu.
Trochu si protirečíte tu:“Mačiatka však predávam ako domácich miláčikov, nikde som neuvádzal, že sú na chov, to je snáď pri mačiatkach bez PP samozrejmosť.Navyše každému hovorím, aby dal mačiatko vykastrovať, či sterilizovať. Informujem ich o rizikách, akto neurobia „
Potom sa pýtam – prečo to robíte vy?? Sám ste napísali,že máte mačky bez PP.
A omyl, dá sa zabrániť tomu, aby na nich ľudia chovali, ak sú predávané ako domáci miláčikovia. Práve správne formulovanou zmluvou, kde sú jasné podmienky predaja.
Osobne mám zmluvu formulovanú tak, že si nikto ani „neškrtne“ , zaručuje, že sa zviera bude mať dobre a ak zistím, že oň nie je dobre starané, alebo sa porušil niektorý z bodov zmluvy, mám právo zviera bezplatne odňať. Chvalabohu, zatiaľ som na to nemala dôvod.
Pokiaľ si ale zvieratko niekto kupuje bez bočných úmyslov, nemá problém zmluvu podpísať.
Spomínala som, že poznám pár ľudí, krotí od vás mačiatko kúpili – ani jeden nemá od vás žiadnu zmluvu.
Píšete, že ju spisujete takú, na akej sa dohodnete s potencionálnym majiteľom . Ja sa dohodnem len na tom, či bude mačiatko na chov, na chov a výstavy, alebo len ako domáci miláčik. Všetko ostatné je na mne. Prekonzultovať to môžeme, jednotlivé body ozrejmím, ale nepovolím v zásadných veciach – v mojom prípade vlastne v ničom. Takže ,ako vidíte, tomu, aby na nich odchovávali mačiatka bez môjho súhlasu, sa zabrániť dá.

3. Nedáte ich hocikomu? Ako zistíte, že ten človek je OK? Z niekoľkominútového rozhovoru, ak sa ozval až na inzerát, kde je už mača priamo k odberu? Ak si ho prídu dopredu pozrieť, OK, ale ak nie??? Práve tu je riziko najväčšie, môže sa vám do očí milo usmievať, za chrbtom však ukáže pravú tvár. Zasa je tu dôležitá dobrá zmluva.
4. Píšete, že ste s majiteľmi v kontakte, že majú možnosť sa kedykoľvek s vami skontaktovať. Tak ste, či len majú možnosť? Správny chovateľ sa o mačiatka zaujíma aj sám. Ja to robím, ja sa kontaktujem. Moji známi chovatelia, s ktorými som v styku, to robia tiež. Nečakám na nich, pokiaľ sa ozvú, zavolám, napíše, spýtam sa, ako prebehla prvá noc, prvý deň a niekedy mám pocit, že som až otravná.
5. Dúfam, že nemyslíte vážne, že malé mača stačí prečesať raz za týžden, prípadne 10 dní!? - ak chcete naučiť mačku na pravidelné česanie, aby to neskôr bolo bez boja, treba začať čím skôr - praktizujem to tiež pekných pár rokov a verte,mojim mačkám stačí hrebeň, či kefu ukázať, poškrabať ňou po koberci a pribehnú aj samé. Nemajú to robiť kvôli tomu, aby im nedajboh neublížili? – a ako sa to maj naučiť, ak nie práve robením to? Veď aj pri tomto získava mačiatko dôveru k novému majiteľovi, keď zistí, že česanie nie je tragédia, že to nebolí. Alebo si myslíte, že treba naozaj česať vetdy, ak sa vytvoria vami spomínané mini gibky? Podľa mňa, práve vtedy sa mu to nebude páčiť – tak asi bude rozumnejšie tomu predchádzať. Češe mačiatko dieťa? – každý rozumný človek ho to nechá robiť len pod dozorom, alebo vôbec, pokiaľ si nie je istý , že má v ručičkách ten správny cit na to, aby mačaťu neublížilo.
Píšete, že guby sa začínajú vytvárať až po 10 dňoch – to máte odstopované? Potom musím dnes môjmu Samovi prečítať, že sa ponáhľa – on si ich je totiž schopný vyrobiť do rána napriek tomu, že bol večer super vyčesaný. Ale možno po prečítaní tohto urobí prestávku
aspon na tých 5 dní, ak už nie na 10...
Samozrejme, aj tvoreniu gúb sa dá predísť – pravidelným česaním – takže zasa len denné česanie, alebo ,ak nie denným česaním, tak kúpaním a naozaj kvalitnou kozmetikou, do ktorej sa oplatí investovať. Moje mačky, ktoré sú pravidelne kúpané, keďže chodia na výstavy, naozaj netreba česať denne, srsť im vydrží krásna, splývavá a bez chuchvalcov veľmi dlho. Ale, verte, keby som ich nekúpala , gubia sa jedna radosť. Že nekecám, si ľahko môžete overiť, keď pozriete na moje mačky.
6. vaša stránka nie je nová, funguje vyše roka - sama som si ju obzerala a nechápala, odkiaľ beriete tie akože rady . Píšete o sekcii zodpovedané otázky. Prečo sa tam teda nedajú vložiť?
Trochu divný spôsob – ako kto môže potom vedieť, že sa niekto niečo naozaj pýtal a vy ste si to len nezodpovedali?
Že nikoho nezaujímajú rodiačia mačiatok? Chyba! – mali by a osobne mna by zaujímali možno aj viac, ako samotné mača.
7. Prečo spomínate upratovanie v domácnosti? To je snáď naozaj samozrejmosť, ale s chlpami - respektíve s tým, či padajú, alebo nie, to vonkoncom nemá nič spoločné.
Ak treba zdvihnúť chpl – asi vypadol...
Tak keď si niektorí zadovážili po kúpe výkonnejší vysávač, asi potom padajú ...A padajú, verte, práve preto vysávam a upratujem veľmi často . Alebo – mám choré mačky, ktorým padajú chlpy, ale napriek tomu ich majú aj na rozdávanie....Odporujete si v takmer každej jednej vete a tvrdení.
8. Alergici
Nebolo by potom vhodné vypísať , na ktoré druhy alergií to platí???
Písala som v prechádzajúcom príspevku, že dievčatko dostalo silnú alergiu, nie však takú, ktorá by ju dusila, pri ktorej by soplila, ale mala po telíčku neskutočné fľaky a svrbelo ju celé telo – preukázaná alergia na chlpy.Naopak, môj synovec ju má tiež – akonáhle sa vyskytne v jeho blízkosti mačka, v okamihu sa dusí, kašle, soplí – dokonca aj pri mojich peržanoch! Tak neviem.... alebo to potom pobabrali lekári a určili nesprávnu alergiu?
9. Platba peňažným poukazom spochybniteľná JE! Každý rozumný človek pochopí aj bez vysvetlenia, prečo. A prosím vás, buď som úplne praštená, aleo naozaj neviem, ale ako môže byť tento spôsob vyplatenia výhodný pre mača?? Ďalšia vec je, že ak si to isté mača predplatí aj niekto iný, možno tým spôsobíte ďalším záujemcom sklamanie, možno sa na mačiatko tešilo dieťa, možno sklamete starú pani, ktorej mal robiť jediného spoločníka.... ak nemajú účet, tak zbytočne preženiete dotyčného na poštu. Ak si predplatí mačiatko napríklad invalid a vy to zistíte až pri jeho dovoze a je evidentné, že sa o neho nebude môcť adekvátne starť – odveziete ho? Zasa len sklamanie.
Práve aj preto ja striktne trvám na tom, aby si ľudia prišli mačatá obzrieť a hlavne, ja tak mám aspoň prvotnú možnosť obzrieť si ich tiež. A verte, naozaj som už aj ja odmietla zopár záujemcov. V prípade, že sa ozvú vo veku, keď je už možný odber, práve tam poslúži ako záruka dobrá zmluva.
10. Píšete, že : Mačiatka však predávam ako domácich miláčikov, nikde som neuvádzal že sú na chov, to je snáď pri mačiatkach bez PP samozrejmosť.
Navyše každému hovorím, aby dal mačiatko vykastrovať, či sterilizovať. Informujem ich o rizikách, ak to neurobia.
Potom to dopadne tak, že rovnako , ako vy, ľudia množia a množia, bez rozumu, bez chovateľského zámeru . Potom vidíme v inzercii fotky, kde perzská mačka okolo ani neutekala, ale inzerát nesie názov: Predám perzské mačiatka . Lenže, podľa mňa by bol výstižnejší: Predám mačiatka s trochu dlhšou srsťou. A ľudia, vidiac naozaj asi o pol cm dlhšie chply, ako má obyčka, si naivne myslia, že majú peržana.
Prečo to teda robíte vy?, keď máte rovnako mačky bez PP???
11. No a prosím vás, doteraz ste nevysvetlili, akým spôsobom určujete ceny za mačiatka, bez PP podľa mňa i tak prehnane drahé. A tiež by asi viacerých tu zaujímalo, ako ste prišli na to, že práve vy ste profesionálny chovateľ??? Silne dúfam, že ten známy, ktorému ste dali vizitku s týmto označením, ju nevyhodil. Akonáhle sa vráti z dovolenky, skontaktujem sa s ním a ak ju má, prefotím ju a uverejním.
Toľko moje postrehy a názory.
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:52

Reklamy

Odoslaťod ladymacbeth 14.8.2009 10:33

Vážený pán Vereš!

Dovoľte mi postupne zareagovať na Vaše pripomienky.

Chcela by som Vám objasniť, prečo v živote nikdy nebudem uznávať chov tzv. "čistokrvných mačiek bez PP" - a to z jedného jediného dôvodu. Pokiaľ sa nechcem venovať skutočnému CHOVU /rozumej s PP/ mačiek určitého plemena s cieľom zdokonaľovať dané plemeno a eliminovať dedičné vady, ktorými práve čistokrvné zvieratá môžu trpieť - čiže mi nezáleží na tom PP - vyberiem sa pekne krásne von na ulicu alebo do hociktorého útulku, a tam si vyberiem mačičku, akú chcem, sú ich tam desiatky, ak nie viac! Tým, že "niekto" bezhlavo a bez príslušných znalostí produkuje "čistokrvné" mačiatka bez PP, oberá o domov desiatky opustených mačiatok a ako bonus nerobí absolútne nič pozitívne pre vývoj daného plemena. Ak teda, ako tvrdíte, mačky nesmierne milujete, prečo potom robíte takéto veci? Či milujete len tie svoje, ktoré Vám prinášajú zisky a osud tých obyčajných nešľachtených domácich mačiek je Vám ľahostajný? Píšete, že ste ich pár zachránili zaplatením operácií, ktoré potrebovali. Potom by Vám teda nemali byť ľahostajné ani tieto - lenže potom skutočne nepochopím, prečo konáte tak, ako konáte :mutagen: ?
Tvrdenie, ktorým niektorí argumentujú, že nie každý má na to, aby si kúpil mača s PP, je absolútna blbosť.
Add 1: Mačatá s PP sú neraz lacnejšie než mačatá bez PP, osobná skúsenosť.
Add 2: Pokiaľ nemám na nákupnú cenu mačaťa s PP, ako budem mať na ostatné položky, týkajúce sa celoživotnej starostlivosti o mačku - nákupná cena tvorí skutočne len zlomok výdavkov, ktoré musí človek do zvieraťa vraziť.

Prosím Vás, len tu nechoďte na nás s tým, že ste chceli dopriať mačkám tú „radosť“ mať mačatá :achtung: :achtung: :achtung: Ja teda mám veľmi rada všetky zvieratá, nielen mačky, ale v živote nepochopím ľudí, ktorí si ich zamieňajú s ľuďmi – vždy je to len na škodu zvieraťa!!!!!! Mačka nepociťuje radosť z toho, že bude mať mačatá :achtung: :achtung: :achtung: :velmismutny: MAČKA NIE JE ČLOVEK :achtung: :achtung: :achtung: :achtung: :achtung: Je to jej praobyčajný zvierací pud, ktorý ju poháňa k rozmnožovaniu!!!
Už viackrát som sa stretla s týmto postojom a vždy sa mi rozum nad tým zastavuje, ako môže niekto takto uvažovať!!! Ešte u detí to pochopím, tie sú schopné uveriť tomu, že seriálový „komisár Rex“ dokáže obsluhovať kopírku preto, že si chce niečo odfotiť a nie preto, že ho jednoducho naučili, na ktorý gombík má položiť packu. Ale že podobne uvažujú aj dospelí ľudia, nad tým sa mi fakt rozum zastavuje...
Presne ako píše Andrea – píšete, že je samozrejmosťou, že mačatá bez PP nebudú do chovu. A Vy teda ako potom prečo na mačkách bez PP odchovávate :?: :?: :?: :mutagen: Či pre iných to samozrejmosť má byť, len pre Vás nie :?: :?: :?:
Kastrácia sa dá „poistiť“ v poriadnej zmluve, len či Vy tie zmluvy skutočne uzatvárate :achtung: Tu ABSOLÚTNE nejde o to, čo chce mať v zmluve kupujúci - je to raz MOJ odchov, preto len a jedine JA rozhodujem o tom, čo bude v zmluve :achtung: :evil: Pokiaľ má so zmluvou nejaký problém kupujúci, má jednoducho smolu! Nie som ochotná ustúpiť ani v najmenšom, nakoľko všetky body, ktoré do zmluvy dám, sú tam len pre dobro mačiatka z môjho odchovu! Pokiaľ ich niekto nechce akceptovať, mača mu nedám a tým sme skončili s akoukoľvek debatou.

Hm, vy neposkytujete žiadne rady, ktoré sa týkajú chovu mačiek? :mutagen: Objasnite nám to, prosím Vás. Podľa mňa by malo byť samozrejmosťou, že chovateľ je v kontakte s majiteľom zvieraťa a poskytuje mi príslušné rady, týkajúce sa chovu a starostlivosti o mačky. Leda by teda nemal AKÉ poskytovať, ale to by Váš problém byť nemal...

K Vášmu spôsobu „úpravy“ srsti mačky sa radšej nebudem príliš vyjadrovať. Som teda veeeľmi zvedavá, ako sa bude ksichtiť mačka pri česaní, keď ju nadšený nový majiteľ raz do týždňa pôjde očesať :D :-/
Okrem toho, myslím si, že „česanie“ peržanky je tak náročné, že malé dieťa by ju nemalo čo česať, či pôjde o mača alebo o dospelú mačku!!!!!! To predsa nie je len o vyčesaní „gúb“ zo srsti!!! Ale to by ste Vy sám mali veľmi dobre vedieť, či nie?
Upravujete im teda tú srsť ešte nejako, okrem „česania“ raz do týždňa?
A to že nepadajú chlpy... No bodaj by padali, keď sú všetky jedna veľká guča na mačke!!!
To, že je vhodná pre alergikov, tak to už je ozaj snáď vtip, nie?! :-) Keď to predsa dáte do inzerátu, každý si to automaticky spojí s alergiou na mačaciu srsť!!! A kto Vám môže naletieť na výrok, že per mačka je vhodná pre alergikov, musí byť čistý idiot, jedine to by ho ospravedlňovalo /a nemyslím to ako nadávku, ale ako diagnózu/, viac k tomu nemám čo dodať.

Čo sa týka Vašej webovej stránky... Máte pravdu, nie je až tak rozšírené, že by inzerenti dávali do inzerátu fotografie rodičov. Ale aký problém máte so zavesením dvoch blbých fotiek na Vašu STRÁNKU??? Je to otázka 5 minút aj s odfotením mačky a kocúra!!! Navyše keď stránka funguje už dlhšiu dobu!

Platba poštovým peňažným poukazom... Nehnevajte sa, ale toto je priam lepidlom na rôznych neserióznych záujemcov, ktorým je šumafuk, akú mačku budú mať doma, hlavne aby s tým mali čo najmenej komplikácií! Z Vašej strany ide o nalákanie čo najväčšieho počtu kupujúcich ak Vám tak záleží na Vašich mačiatkach, ako píšete, toto by ste tam nikdy nezverejnili!
Iné je, dohodnúť sa s niekým na takomto spôsobe „kúpy“ dodatočne - vyberie si mača osobne, peniaze pošle poštou a Vy mu ho doveziete /zjednodušene povedané/ - a iné je vycapiť si to na stránku ako „akciový spôsob“ predaja mačiatok!

Na záver ešte jedna poznámočka. Spomínali ste, že kto je bez viny, nech hodí kameňom ako prvý. Môžem Vám teda povedať, že ja tým kameňom, čo sa týka mačiek, môžem kľudne hodiť. :bye:
Jana Miklovičová
http://www.exocats.webnode.sk

SC Business Boy Magic Pleasure, SK /EXO a 03/- * 25.10.2006
Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK /EXO a/ - * 25.10.2006
Morgiana /DOM n/ - * august 2005
Morgoth /DOM n 03/ - * 29.5.2006

:smutny:
Barry Modrý golf /novofundlandský pes/ - * 8.11.1994 - + 26.3.2006
Don Paulenov dvor /anglický špringeršpaniel/ - * 13.4.1995 - + 19.4.2006
Ťapka /kríženec/ - * ?1985 - + 16.4.1999
Obrázok používateľa
ladymacbeth
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:56

Reklamy

Odoslaťod Meegem 31.5.2014 19:58

"WEB STRÁNKA SA NENAŠLA" čo tam bolo ? :-/
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31

Reklamy

Odoslaťod Meegem 31.5.2014 20:10

Prepáčte ... neprečítala som si celú diskusiu ... Už mi je to jasné :-/
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb