• Reklamy

Tak takýchto treba ukameňovať!!! x-(((

len tak o mickách...
  • Reklamy

Re: Tak takýchto treba ukameňovať!!! x-(((

Odoslaťod Bashka 10.8.2009 10:41

No je to zvlastny pristup...uznavam, ale neviem posudit v akom stave su tie maciatka na fotkach..perzske macicky moc nepoznam a ani ich standard... :-/
Obrázok používateľa
Bashka
šelma
šelma

Založený: 31.5.2008 18:41
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod ladymacbeth 11.8.2009 8:18

Bashka napísal:No je to zvlastny pristup...uznavam, ale neviem posudit v akom stave su tie maciatka na fotkach..perzske macicky moc nepoznam a ani ich standard... :-/

Zas štandard je vedľajší, nemusí každý odchovávať super extra kvalitu, pokiaľ má seriózny prístup a neponúka tie mačiatka do chovu, ale len ako domácich maznáčikov (aj v kvalitných odchovoch sa niekedy objaví menej typové mačiatko, ale to je normálne). Silne sa obávam, že dotyčný pán ale zrejme medzi tých chovateľov nepatrí!
Ale zopár známych tie - dospelé, akožechovné - mačky videlo a vraj boli v katastrofálnom stave, vychudnuté, neupravená srsť...
Jana Miklovičová
http://www.exocats.webnode.sk

SC Business Boy Magic Pleasure, SK /EXO a 03/- * 25.10.2006
Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK /EXO a/ - * 25.10.2006
Morgiana /DOM n/ - * august 2005
Morgoth /DOM n 03/ - * 29.5.2006

:smutny:
Barry Modrý golf /novofundlandský pes/ - * 8.11.1994 - + 26.3.2006
Don Paulenov dvor /anglický špringeršpaniel/ - * 13.4.1995 - + 19.4.2006
Ťapka /kríženec/ - * ?1985 - + 16.4.1999
Obrázok používateľa
ladymacbeth
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:56

Reklamy

Odoslaťod Miriama23 12.8.2009 20:51

Mna tiez zarazila poznamka ze "perzské dlhosrsté mačiatka su jediným plemenom vhodným do bytu ako ďaľší člen Vašej rodiny a minimalne naroky na starostlivost" a v sekci Zodpovedane otazky uz nic nie je. Srsi z webu a z toho mala, co je tam napisane vacsinou mylne info, neserioznost. Zobrat si o neho maca uz iba z dovodu aby aspon jedno tam uz netrpelo.
Miriama23
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 14.7.2009 22:22
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Freya 12.8.2009 21:12

Prepáč Miriama neuraz sa - ale práve to, že ľudia si povedia jáj chúďatko zachránim ho z takých podmienok - tak to podporuje množitelov! Radšej by sa mal zamyslieť a poskytnúť mačiatku domov - buď z normálnej chs - kde sa majú mačiatka dobre, a sú socializované alebo potom z útulku. A nie povedať že chúďa mača - ono síce chúďa je - ale ten dotyčný tým získa ďalšieho kupcu a teda - može opať množiť takéto mačence... Najradšej by som ho :zhebni: A ľudia by sa naozaj mali zamyslieť čo je lepšie - či zachrániť mačiatko z útulku, alebo z nejakej hnusnej "množiarne" (pardon za výraz) a ešte k tomu aj také peniaze za to dať :rolleyes: no hnus... Vieš ono keby ten človek nemá kupcov tak by to nerobil.. Ale zrejme vždy sa nájdu neinformovaní ľudia a naletia :-(
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod sparco 12.8.2009 22:40

Freya napísal:Prepáč Miriama neuraz sa - ale práve to, že ľudia si povedia jáj chúďatko zachránim ho z takých podmienok - tak to podporuje množitelov! Radšej by sa mal zamyslieť a poskytnúť mačiatku domov - buď z normálnej chs - kde sa majú mačiatka dobre, a sú socializované alebo potom z útulku. A nie povedať že chúďa mača - ono síce chúďa je - ale ten dotyčný tým získa ďalšieho kupcu a teda - može opať množiť takéto mačence... Najradšej by som ho :zhebni: A ľudia by sa naozaj mali zamyslieť čo je lepšie - či zachrániť mačiatko z útulku, alebo z nejakej hnusnej "množiarne" (pardon za výraz) a ešte k tomu aj také peniaze za to dať :rolleyes: no hnus... Vieš ono keby ten človek nemá kupcov tak by to nerobil.. Ale zrejme vždy sa nájdu neinformovaní ľudia a naletia :-(

no len si treba potom polozit otazku,kde skoncia tie micky co ma teraz.on sa o ne rozhodne starat nebude ak ich nepreda.takze bud ich vyhodi von a skoncia skor ci neskor v utulku,alebo sa ich zbavi o dost drastickejsim sposobom.kazdopadne je mi tych miciek luto,predsa len nemozu za to,u akeho"chovatela"prisli na svet.
biely perzsky kocurisko Jerry *21.9.2008
Obrázok používateľa
sparco
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 14.4.2009 23:36
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Freya 12.8.2009 23:03

sparco napísal:no len si treba potom polozit otazku,kde skoncia tie micky co ma teraz.on sa o ne rozhodne starat nebude ak ich nepreda.takze bud ich vyhodi von a skoncia skor ci neskor v utulku,alebo sa ich zbavi o dost drastickejsim sposobom.kazdopadne je mi tych miciek luto,predsa len nemozu za to,u akeho"chovatela"prisli na svet.

Áno máš pravdu, ale aj tak si stojím za svojím názorom - od takýchto chovateľov ruky preč a vobec sa nezamýšľať nad tým čo bude s tými mačiatkami, lebo to by sme museli takto zachraňovať stovky mačiatok, keď už skončia v útulku tak odtiaľ ich rýchlo adoptujú, hlavne ide o to, že ten dotyčný z toho nebude mať žiaden zisk a že práve preto, že to nie je výhodné prestane s tým :ikillyou: no a bohužiaľ ak by s tými chúďatkami spravil niečo iné, tak tomu už bohužiaľ nezabránime ale ako som už písala ten .... by nemal zisk a skončil by s tým....
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Alex 12.8.2009 23:06

Čo si to preboha, dovoľujete p.Miklovičová !

Verejne ohovárať a klamať na konkrétnych ľudí, navyše na oveľa starších od Vás !

Vy sa skrývate za anonymitu internetu, Vašu adresu domov, či telefón nemáte ani tu, ani na svojej stránke a
dovoľujete si zverejňovať adresu mojej stránky s mojim menom, na ktorej je čestne uvedená moja adresa domov i telefón.

Špiníte tu verejne moje meno, bez dôkazov, iba na základe Vašej fantázie a ani ma o tom neráčite informovať ?

Prečo, keď niečomu nerozumiete a máte môj e-mail sa ma najprv na to nespýtate ?
Prečo vynášate nad niekým svoje unáhledné súdy ? Prečo hádžete hneď všetkých do jedného vreca ?

Čo, keď nájdete, niekde na povale, staré noviny a zistíte, že som peržanky choval, už v dobe, keď ste Vy, s prepáčením, ešte nosila plienky.

Čo, ak zistíte, že nepredávam mačiatka hocikomu a mnohích som poslal do čerta.

Čo, ak sa dozviete o vonkajších mačkách ktorým som zaplatil operáciu po zranení ?

Čo, ak sa Vám do uší dostane chýr z kruhov, kde si mňa a moje názory, schopnosti i vedomosti vážia.

Viete, kedy a ako som bojoval za aké-také práva zvierat a mačiek, viete kde som publikoval, intervenoval, presvedčoval... ?
I keď je to boj s veternými mlynmi, často som si pri tom vyslúžil len "kopance do zadku". No nečakal som to i tu, takpovediac z vlastných radov.

Vedzte, že mačky milujem viac ako svoj život, kto ma pozná videl, že moje mačky jedia mäso takej kvality, že by Vás jeho cena možno odradila kúpiť si ho i sebe.

Ak sú podľa Vás, tieto mačiatka vychudnuté a neupravené, tak Váš monitor je asi už na konci životnosti alebo doporučujem dať si predpísať silnejšie okuliare.

CHCETE KAMEŇOVAŤ ?, kto si myslí, že už všetko vie, nech ako PRVÝ HODÍ KAMEŇOM !

Ďakujem tým, ktorí hneď nepodľahli nátlaku klamstiev pani Miklovičovej a vyjadrili svoj názor iba na základe skutočných faktov. Vážim si toho. Aj keď s niektorými názormi nesúhlasím a predpokladám, že vyplývali z nedostatku informácii. Dovoľte, aby som neskôr, mohol mnohé objasniť. Verím, že mnohí využijú svoje právo, na základe nových informácii, svoj názor korigovať.

Alexander Vereš
Naposledy upravil Alex dňa 12.8.2009 23:18, celkovo upravené 1 krát.
Alex
Nováčik
Nováčik

Založený: 12.8.2009 15:56

Reklamy

Odoslaťod Freya 12.8.2009 23:18

Áno v poriadku... Keď ste taký dobrý dlhoročný "chovateľ " ako píšete prečo potom neodchovávate mačiatka s PP ale bez :?: A prečo na vašej stránke nie sú zobrazené fotky rodičov tých mačiatok :?: A sprepáčením videli ste Vy niekedy štandart perskej mačky :?: Lebo tie na fotkách sa ani zďaleka nepribližujú štandartu dnešnej perskej mačky - možno iba tak tá dlhá srsť :-/ A prepáčte to čo ste písali ohladom srsti... Na to ste kde prišli :?: Viete možno keď sa tie perské mačky nebudú česať spravia sa im také chuchvalce chlpov a tak im splsnatie srsť, že ich naozaj nebude treba česať :ikillyou: a potom im ani tá srsť nebude vypadávať
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod lusil329 12.8.2009 23:23

kedže ste sa tu prihlásil, tak sa vás pýtam, prečo ludí zavádzate svojimi inzerátmi? vidíte že s vašimi tvrdeniami nesúhlasí len jeden človek... mám mainského kocúra a ak by som ho pravidelne nečesala, a to ho češem každý deň, tak by bol z neho jeden velký dred. a nechcem si ani len predstaviť čo vaša rada česať peržanky raz do týždna, by spravila zo srsťou týchto mačiek...
ja som vaše mačky a mačiatka naživo nevidela, ale tiež som o nich počula svoje...
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod gandalf 13.8.2009 6:21

Pisete, ze ste mnohych ludi poslali niekam, ak sa Vam nezdali, aby ste im predali Vase maciatko. A co ta kupa a ziskanie dopravy zdarma formou postovej poukazky? Predavat maciatka uplne cudzim ludom,ktorych ste nikdy nevideli.... a este ich klamete svojimi uzasnymi "akciami" dovoz zadarmo. Seriozny chovatel si pozve zaujemcu domov a podla toho maciatko preda. Nejde o tovar z e.shopu, ale o zive maciatka!
Nehovorim o vyhlaseniach, ktore uz tu boli spominane, ze je perzska macicka vhodna pre alergikov, nieje treba ju cesat- klamete ludi!!!!
A ako tu uz tiez padla otazka- preco ako skvely "chovatel" nepredavate maciatka s PP ? Prosim odpustite si vyhovorky, ze na vystavy nemate cas, ci ze je to trapenie maciek- kazdy kto do chovu uslachtilych maciek s PP trochu vidi vie, ze to nieje ziadny problem.
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod Andrea 13.8.2009 6:25

Vážený pán Vereš,
veľmi dlho som sem neprispievala,ale teraz mi to naozaj nedalo a jednoducho som musela.
Pani Miklovičová Vás vôbec neuráža, osobne poznám troch ľudí, ktorí si od Vás kúpili mačiatko - menovať ich z pochopiteľných dôvodov, nebudem. Zaujímavé ale bolo, že všetci mali jednotné názory - mačiatka - áno, bolo o ne postarané. Ich mamy - vyčerpané. Osobne si dosť všímam inzeráty na peržanov, keďže sama toto plemeno niekoľko rokov chovám a poviem Vám, nikdy by som si nedovolila napísať inzerát podobného rázu, ako vy - nikdy by som si nedovolila vypustiť informáciu, že peržania sú vhodní pre alergikov - dávno som predala jedného kocúrika rodine, ktorá ho naozaj ľúbila - žiaľ, po presne dvoch mesiacoch mi ho prišli vrátiť s tým, že ich dcérke sa objavila taká silná elrgia, že sa ho museli vzdať. Priniesli mi ho naspäť aj s celou výbavou, priniesli mi aj dcérku, lekárske vyšetrenia. Ich postoj bol úplne úžasný, ja som kocúrika prebrala s tým, že im ho predám, pretože mi naozaj záleží na tom, kam zvieratá od nás idú. Kocúrika som im naozaj predala, peniaze poslala.
Píšete, že ste odmietli - poslali do čerta, mnohých - ako to však chcete urobiť v prípade, že si mačiatko "predplatia"?, ako to urobíte vprípade, že si rovnaké mačiatko predplatia ešte viacerí? Inzeráty máte pomerne často, dokonca si to všímajú aj moji známi chovatelia a niektorí prišli so zaujímavým postrehom - podľa čoho rozlišujete kvalitu mačiatok a ich cenu?
Prečo simyslíte, že o ne nie je potrebné starať sa tak,ako napríklad o Britky?
Mám peržanov s naozaj ohromnou srsťou a tá je taká práve preto, že sa o nich staráme - mnohí ma tu poznajú, mnohí moje mačky osobne poznajú a môžu Vám to potvrdiť. Mala som dokonca možnosť vidieť mačku od vás a verte - neverte - padala z nej srsť. A nebola to chyba majiteľov, starajú sa o ňu príkladne.
Ďalšia vec - my - podľa Vás neprofesionálni chovatelia, máme limitované vrhy, aby ste boli presne v obraze - max 3 vrhy od jednej mačky do dvoch rokov - aby sa mačka stihla dať do poriadku, aby si oddýchla. Iste, stane sa, že má jedna mačka mačiatka opať v nei veľmi veľkom časovom odstupe - ale, ak by nebola OK, žiadny poriadny chovateľ by neriskol nakryť ju.
Druhá vec - podľa čoho si myslíte, že ste profesionálny chovateľ??? - spomeňte si, komu ste niekedy v apríli - máji - dali svoju vizitku s týmto označaním - to som ešte nevidela ani na jednej vizitke chovateľa.
Spisujete ajvy kúpne zmluvy, ako by mal urobiť každý naozaj dobrý chovateľ? Zaujímate sa, čo je ďalej s mačiatkami?
Seriózny chovateľ druhého v inzerátoch neosočuje, vy áno - ako chovateľov, ktorí majú CHS, tak aj plemeno ako také - britky, z ktorých sa údajne chlpy len tak sypú - zase - verte - neverte, aj z peržanov sa sypú, aj z mainov sa sypú, aj z ragdolov sa sypú.....
Toľko môj postreh....
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:52

Reklamy

Odoslaťod Miriama23 13.8.2009 7:40

Freya napísal:Prepáč Miriama neuraz sa - ale práve to, že ľudia si povedia jáj chúďatko zachránim ho z takých podmienok - tak to podporuje množitelov! Radšej by sa mal zamyslieť a poskytnúť mačiatku domov - buď z normálnej chs - kde sa majú mačiatka dobre, a sú socializované alebo potom z útulku. A nie povedať že chúďa mača - ono síce chúďa je - ale ten dotyčný tým získa ďalšieho kupcu a teda - može opať množiť takéto mačence... Najradšej by som ho :zhebni: A ľudia by sa naozaj mali zamyslieť čo je lepšie - či zachrániť mačiatko z útulku, alebo z nejakej hnusnej "množiarne" (pardon za výraz) a ešte k tomu aj také peniaze za to dať :rolleyes: no hnus... Vieš ono keby ten človek nemá kupcov tak by to nerobil.. Ale zrejme vždy sa nájdu neinformovaní ľudia a naletia :-(

Neurazim sa, vypocujem kadzy nazor, mozno som to svojim vyjadrenim prehnala, ano ludi je potrebne informovat, ale aj tak si myslim, ze by to chcelo vacsiu kampan, pretoze nie kazdy si moze alebo vie ziskat informaci cez internet, a tu je informacii skutocne neurekom....nekontrolovatelny chov zrejme nie je lahke zo zakona nejako zastavit, preto som spomenula, ze aspon tie chudence, ktore najdu domov budu stastne, aj ked uplne s Vami suhlasim, ze by bolo najlepsie, aby si ludia pred kupov zistili, co najviac informacii o chovateloch alebo aj uz majitelov maciek z chs a nepodporovali taketo mnozenie.
Miriama23
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 14.7.2009 22:22
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod ladymacbeth 13.8.2009 8:43

Alex napísal:Čo si to preboha, dovoľujete p.Miklovičová !

Verejne ohovárať a klamať na konkrétnych ľudí, navyše na oveľa starších od Vás !

Vy sa skrývate za anonymitu internetu, Vašu adresu domov, či telefón nemáte ani tu, ani na svojej stránke a
dovoľujete si zverejňovať adresu mojej stránky s mojim menom, na ktorej je čestne uvedená moja adresa domov i telefón.

Špiníte tu verejne moje meno, bez dôkazov, iba na základe Vašej fantázie a ani ma o tom neráčite informovať ?

Prečo, keď niečomu nerozumiete a máte môj e-mail sa ma najprv na to nespýtate ?
Prečo vynášate nad niekým svoje unáhledné súdy ? Prečo hádžete hneď všetkých do jedného vreca ?

Čo, keď nájdete, niekde na povale, staré noviny a zistíte, že som peržanky choval, už v dobe, keď ste Vy, s prepáčením, ešte nosila plienky.

Čo, ak zistíte, že nepredávam mačiatka hocikomu a mnohích som poslal do čerta.

Čo, ak sa dozviete o vonkajších mačkách ktorým som zaplatil operáciu po zranení ?

Čo, ak sa Vám do uší dostane chýr z kruhov, kde si mňa a moje názory, schopnosti i vedomosti vážia.

Viete, kedy a ako som bojoval za aké-také práva zvierat a mačiek, viete kde som publikoval, intervenoval, presvedčoval... ?
I keď je to boj s veternými mlynmi, často som si pri tom vyslúžil len "kopance do zadku". No nečakal som to i tu, takpovediac z vlastných radov.

Vedzte, že mačky milujem viac ako svoj život, kto ma pozná videl, že moje mačky jedia mäso takej kvality, že by Vás jeho cena možno odradila kúpiť si ho i sebe.

Ak sú podľa Vás, tieto mačiatka vychudnuté a neupravené, tak Váš monitor je asi už na konci životnosti alebo doporučujem dať si predpísať silnejšie okuliare.

CHCETE KAMEŇOVAŤ ?, kto si myslí, že už všetko vie, nech ako PRVÝ HODÍ KAMEŇOM !

Ďakujem tým, ktorí hneď nepodľahli nátlaku klamstiev pani Miklovičovej a vyjadrili svoj názor iba na základe skutočných faktov. Vážim si toho. Aj keď s niektorými názormi nesúhlasím a predpokladám, že vyplývali z nedostatku informácii. Dovoľte, aby som neskôr, mohol mnohé objasniť. Verím, že mnohí využijú svoje právo, na základe nových informácii, svoj názor korigovať.

Alexander Vereš

Vážený pán Vereš, profesinálny chovateľ perzských mačiek!

Dovoľte mi, aby som zareagovala na Váš príspevok. Ani omylom Vás neohováram, len ma maximálne pobúrila Vaša internetová stránka a spôsob, akým prezentujete "chov perzských mačiek". S mojím a Vašim vekom to nemá absolútne nič spoločné, môžete mať aj 100 rokov a ja 10, alebo naopak.
Svoju adresu nemám prečo zverejňovať, nakoľko ja chovateľom nie som, mačatá nepredávam a teda nie je v záujme nikoho, aby mal k dispozícii moju adresu či telefón.
Zle ste si prečítali môj príspevok, nenarážala som na stav mačiatok, ktoré máte zverejnené na stránke, spomenula som len, že majú veľmi ďaleko od štandardu perzskej mačky a tým pádom sú vhodné len ako domáci maznáčikovia, v žiadnom prípade nie do chovu. Spomínala som DOSPELÉ mačky. Ako sa tu už niekto spýtal, prečo nezverejníte na svojej stránke fotky aj týchto mačiek? Každý seriózny chovateľ to tak robí - zverejní na svojej stránke aj fotografie rodičov mačiatok.
Mimochodom, neviem, či úplne správne chápete význam slova "profesionálny" - profesionál je niekto, kto v určitej oblasti pracuje a živí sa tým... Vy sa živíte predajom mačiatok?
Koho mám hádzať do jedného vreca? Vás? A s kým ešte akože?
To, že ste zaplatil vonkajším mačkám nejaké operácie, to Vás len šľachtí a sme tomu všetci radi. Tiež ak sa tu ozve niekto, čo si cení Vaše vedomosti a prístup, takisto budeme len radi a radi tu s ním podebatujeme.
Ale ak ste si všimli, nenašla som tu človeka, ktorý by sa k spôsobu prezentácie Vášho "chovu" postavil pozitívne.
Bol to len môj názor na Vašu internetovú stránku a veci na nej zverejnené. Bohužiaľ, zatiaľ sa nemal ako zmeniť k pozitívnemu.

S pozdravom,
J. Miklovičová
Jana Miklovičová
http://www.exocats.webnode.sk

SC Business Boy Magic Pleasure, SK /EXO a 03/- * 25.10.2006
Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK /EXO a/ - * 25.10.2006
Morgiana /DOM n/ - * august 2005
Morgoth /DOM n 03/ - * 29.5.2006

:smutny:
Barry Modrý golf /novofundlandský pes/ - * 8.11.1994 - + 26.3.2006
Don Paulenov dvor /anglický špringeršpaniel/ - * 13.4.1995 - + 19.4.2006
Ťapka /kríženec/ - * ?1985 - + 16.4.1999
Obrázok používateľa
ladymacbeth
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:56

Reklamy

Odoslaťod Alex 13.8.2009 21:39

1.Prečo mám mačky bez PP ?
Mám mačky bez PP, zapáčili sa mi a to že ho nemali, nebolo pre ňa na prvom mieste. Bolo to moje rozhodnutie.
Každý môže presvedčovať každého, čo by si mal kúpiť, ale nikto nesmie nikomu prikazovať, ani ho nútiť k tomu, čo si musí kúpiť. Nikde som nikdy neuviedol, že sú z PP.

2.Prečo ponúkam mačiatka bez PP ?
Nenašiel som odvahu povedať mojim mačkám, že nikdy nepocítia radosť z materstva a nikdy nemôžu mať vlastné deti a musia byť kvôli nejakým štandartom, vytvorenými ľudmi, sterilizované. Nerozumejú tomu a nechápu to, chcú mať deti.
Ja tiež, nevidím žiadny, až takýto vážny dôvod, pre ktorý by ich nemohli mať.
Mačiatka však predávam ako domácich miláčikov, nikde som neuvádzal že sú na chov, to je snáď pri mačiatkach bez PP samozrejmosť.
Navyše každému hovorím, aby dal mačiatko vykastrovať, či sterilizovať. Informujem ich o rizikách, ak to neurobia.
Berú si mačiatko s vedomím, že bude iba domáci maznáčik, a týmto prísľubom od nich, im ho dám. Zatiaľ neviem
o nikom nečestnom, kto by svoje slová porušil. Ak sa taký existuje, a rozhodol sa inak, neoznámil mi to. Ak sa
niekto, predsa len rozhodne, že svoje zvieratko nevykastruje, neexistuje nič, čím by ste mu vtom mohli reálne zabrániť.

3.Dám ich hocikomu ?
Nie. Ak sa mi niekto, alebo niečo, nepozdáva a nie som presvedčený, že mačiatko bude u nového majiteľa šťastné, nedostane ho.

4.Som s majiteľmi mojich mačiatok v kontakte ?
Áno. Súčasťou mačiatka je i služba, ktorá dovoľuje každému majiteľovi môjho mačiatka, ku mne prísť,
volať na tel.čísla, e-mailovať, a pod. Teda pýtať si rady, pomoc i sa sťažovať.
To všetko môže, kedykoľvek, nonstop, a to platí po celý život. Vždy sa mu dostane z mojej strany odozva.
Žiadny druh kontaktu, adresa, telefón, e-mail a iné, neboli nikdy pozmenené. Rady a informácie, ktoré poskytujem, stále zdokonaľujem, aby prípadný majiteľ, mohol rýchlo a správne konať, napr.pri úraze mačiatka, čo sa nedá nikdy vylúčiť.
Ak uznám za potrebné, tak i osobne navštívim dotyčného, samozrejme s jeho súhlasom.
Neposkytujem však žiadne rady pri chove mačiek, to všetci dopredu vedia. Súčasťou všetkého je i zmluva, v podobe, na akej sa s budúcim majiteľom dohodneme. Niektorí si po čase, zobrali odomňa i druhé mačiatko, keďže sú s prvým spokojní. Niektorí sa chcú pochváliť a posielajú mi fotografie, už dospelých mojich mačiek. A s mnohími sa poznám veľmi dobre osobne.

5.Prečo česanie mačky raz do týždňa ?
To platí samozrejme pre malé mačiatko, keďže je to uvedené iba v inzercii o nich.
Veľmi dobre viete, že malé 12-týždňové mačiatko je česať viac krát zbytočné. Dôkladné vyčesanie raz do týždňa stačí, vzhľadom na to, že častejším česaním, by mu nový majiteľ, ktorý to robí prvý raz a navyše ak sa jedná o dieťa, mohol i ublížiť.
Každé malé mačiatko je neposedné, vrtké a hravé. Pri česaní sa občas snaží zachytiť hrebeň, labkami či papuľkou.
Reaguje tak, niekedy na pohyb hrebeňa v domnení, že sa jedná o hru, často veľmi neočakávane. S tým nový majiteľ nemusí hneď rátať a može mu nechtiac spôsobiť i bolesť, najmä kovovým hrebeňom.
Navyše zprvu, nie úplne dôveruje cudziemu človeku a vplyv nových okolností, nových zvukov, prostredia a neprítomnosť jeho matky i súrodencov, može vyvolať u mačiatka, zo začiatku, bránenie sa častému česaniu.
Prečo zbytočne nútiť majiteľa, ktorý v tomto naberá, len postupne skúsenosti a zručnosti, aby česal mačiatko denne.
Po čase, ak sa, spolu v tomto "zohrajú" bude každý, rád česať svoje mačiatko častejšie, zistí že, je to mačiatku, či mačke príjemné a nájde taký spôsob a postup sám. Tak je to myslené a tak to hovorím, každému záujemcovi, no v obmedzenom texte inzercie sa to nedá.
Aj potom, keby niekto z akéhokoľvek dôvodu, vyčesal dôkladne vždy svoju mačku iba raz do týždňa, nevzniknú jej v srsti chumáče. Tie sa začnú tvoriť až po 10 dňoch, a to najprv malilinké, ktoré sa dajú ešte ľahko odstrániť.

6.Prečo po nich netreba upratovať ?
"pretože z perzských dlhosrstých mačiek chlpy takmer vôbec nepadajú,
keďže sú dlhé, držia sa spolu a zostávajú pekne v ich kožúšku, z neho ich raz týždenne ľahko hrebeňom vyčešete". Veta pravdivá, neviem, čo by som dodal. Snáď len toľko, že každý normálny človek svoj byt pravidelne upratuje zametá, vysáva, utiera prach, umýva a pod., minimálne raz do týždňa, i viackrát. A to aj ten, ktorý nemá žiadne zvieratko.
Ak to takto robí, nemusí to robiť kvôli jednej mačke, robil by to i tak, pár mačacích chlpov v tom nehrá žiadnu rolu.
Naopak, viem od niektorích, že práve kvôli mačke si zadovážili výkonnejší vysávač, rotačné kefy a mopy, rôzne kvalitnejšie, špeciálne upratovacie pomôcky a tým sa upratovanie bytu pre nich stalo ešte ľahším, než predtým, keď si týhto vymožeností modernej doby natoľko nevšímali. Ak predsa náhodou, treba sem-tam zdvihnúť nejaký chlp navyše, je to pre každého také
samozrejmé, ako keď, niekto sám nechtiac občas niečo rozleje, vysype omrvinky a pod.

7.Prečo i pre alergikov ?
Alergie sú rôzne, sú i také ktoré súvisia napr.len niektorými chemikáliami a pod. Lenže, väčšinou sa každý alergik bojí mať mačku, aj keby chcel a pritom jeho alergia nemusí s mačkou bezpodmienečne súvisieť. Prečo im to neoznámiť.
Uznávam, poznám takých len pár a možno by sa tam patrilo dodať že, "len pre naozaj niektorích". No zatiaľ nevidím dôvod zneprehľadňovať text inzerátu, keďže títo sa na to pýtajú sotva dvaja do roka.
Pri bližšom vysvetlení z ich strany, im väčšinou sám odporučím, mačku nekupovať.
Dokonca sa mi stalo, že si jeden chcel, napriek tomu, na vlastné riziko toto vyskúšať. Tak som mu dovolil pohrať sa s mojimi mačkami, že čo to urobí. Po čase mi volal, že to bolo v poriadku a nijako sa to neprejavilo. No neviem, ako sa nakoniec rozhodol, viac ma žiaľ nekontaktoval.
Samozrejme ak, sa naozaj vyskytne u nového majiteľa mačiatka, v jeho rodine, alergia s ktorou nikdo nepočítal a mačiatko tam byť nemôže, zoberiem si ho späť a vrátim mu požadovanú sumu. Stalo sa to už.

8.Prečo nie sú na moje stránke fotky rodičov, odčervenie, očkovanie ?
V každom texte môjho inzerátu je "odčervené, zaočkované" a "možnosť vidieť oboch rodičov"
Webovú stránku som predtým vôbec nemal, mám ju len krátky čas a určite ste si všimli, z pripravených prazdnych plôch, že je len v začiatkoch, teda nedokončená.
V prvej sekcii je len pár slov aby tam, vôbec niečo bolo, a posledná je prázdna.
Postupom času tam bude všetko, čo je potrebné, vrátane fotografií rodičov.
Tiež "zodpovedané otázky", ak by som ich tam nechcel dať, tak by som predsa túto sekciu ani nevytvoril.
Mačiatka sú už vhodné na predaj, tak ich fotenie malo prednosť, prečo čakať na dokončenie celej stránky, možno by vtedy boli už moc veľké a to by znižovalo šancu nájsť im nový dobrý domov a skracovalo by to čas na to. Vzhľadom na to, fotografie rodičov, možu počkať, zvlášť ak, tieto nie je zvykom vsúvať do inzercie. Uvidia ich zatiaľ u mňa doma.
Veď väčšina predávajúcich, a to rôznych zvierat, ani žiadnu svoju stránku nemá a možno ani nebude mať. Podozrieva ich niekto z podvodu ? A čo iba riadkové inzeráty v novinách, to sú tiež všetci preto podvodníci ?

9.Prečo platba poštovým peňažným poukazom ?
"Mačiatka si môžete kúpiť osobne na adrese:". To je na mojej stránke uvedené. Nikto nemusí nič posielať.
Osobnému styku so záujemcom som aj najradšej, sám ich presviedčam, že ak môžu, nech radšej prídu.
Sú však ojedinelé prípady, kedy je platba poštovým poukazom pre budúceho majiteľa výhodná, dokonca i pre samotné mačiatko:

a)
Budúci majiteľ nedávno už u mňa bol, všetko videl, ale ešte sa chcel pozrieť aj inam a podľa toho sa rozhodnúť.
Po pár dňoch sa rozhodol pre mačiatko odomňa. Zbytočne by, zas ku mne cestoval, keďže už vie, že nejde o podvod, pošle peniaze poštovým poukazom a ušetrí tým čas i za benzín.

b)
Záujemca, ktorý ma pozná už dávnejšie, bol u mňa a dokonca má jednu moju mačku, je s ňou spokojný a chce i ďaľšie mačiatko, tiež rád využije túto službu.

c)
Čiastočne invalidný človek alebo dáma, ktorá má strach prísť sama k neznámemu mužovi do bytu v inom meste; alebo ľudia ktorí z nejakých iných objektívnych príčin nemôžu ku mne prísť, ale môžu byť veľmi dobrý, noví majiteľia mojich mačiatok, môžu využiť tiež túto službu.

V takýchto prípadoch im mačiatko doveziem osobne. U mne neznámych záujemcov zisťujem predtým, i priamo u nich, či sa naozaj budú vedieť o mačiatko starať a poskytnúť mu všetko čo potrebuje. Ak mám podozrenie, že nie, posielam peniaze okamžite späť rovnakým spôsobom a mačiatko nedostanú.
Ak, ja doveziem novému majiteľovi mačiatko, samotné mačiatko absolvuje cestu s menším stresom a oveľa príjemnejšie. Ak je s nový majiteľ s mačiatkom spokojný a ja sním, príde i k uzatvoreniu zmluvy, ktorá už po predcházajúcej e-mailovej komunikácii medzi nami má konkrétnu podobu.

10.Je platba poštový peňažným poukazom pochybná ?
To je absolútne jednoduchá otázka. Platba poštovým peňažným sa nedá spochybniť ! A to nikdy a za žiadnych okolností.
Tomu, kto takýmto spôsobom zaplatil, zostáva v ruke poštou potvrdený "Podací lístok" s nespochybniteľnými údajmi o čase, dátume, mieste, sume, odosieľateľovi i adresátovi.
Je viac krát registrovaná v poštovom systéme, takže i pri poškodení či strate podacieho lístka je dohľadateľná a
overiteľná.
Pri vyzdvihnutí sumy adresátom takisto, všetky údaje nespochyniteľné.
Má väčšiu právnu silu než platba bankovým prevodom, či internetom.
Pokladničný doklad, podpísaná zmluva o prevzatí sumy, i overená a prebehnuvšia pred notárom, je za určitých okolností spochybniteľná. Preklepy v sumách, dátumoch, nerovnaké rovnopisy, námietka zaujatia, posudky grafológov a pod.

A je jedno za čo platíte, i keby ste to tam vôbec neuviedli. Po vyzdvihnutí sumy nezostáva tomu dotyčnému, nič iné,
len splniť všetko to, čo povie platca, že chce a čo si myslí, že mu za svoje poslané peniaze náleží.
Ak to nedokážete, nezostáva vám nič iné, než mu rovnakú sumu poslať späť. A to rýchlo, ináč žaloba, súd, exekúcia.
S podacím lístkom v ruke vyhrá platiteľ každý spor i bez svojej prítomnosti na súde, a i odškodnenie naviac. Toť vsjo.

pokračovanie nabudúce...

Alex
Alex
Nováčik
Nováčik

Založený: 12.8.2009 15:56

Reklamy

Odoslaťod Etienne Cyrus 13.8.2009 21:51

Vazeny pan Veres,
nebudem sa opakovat... k tomu co tu uz odznelo sa vracat nebudem...plne suhlasim s ostanymi chovatelmi.

Zaujimalo by ma od kial ste nabrali ceny maciatok, ktore sa nepodobaju standardu perzkej dlhosrstej macky...to Vy ako "profesionalny chovatel" urcujete ceny maciatok podla farby?(pripada mi to ako e-shop)a takisto Vy maciatka predavate na dobiercku ci co?...to mi pride balik? :-/
Pripada mi to ako keby ste sa k mackam spravali ako k tovaru(mozno casom najdeme odkaz, ze: maciatko momentalne nieje skladom)

Prepacte, ale ja na Vas nenachadzam slov... :cat29:
Tommy & Eti
Obrázok používateľa
Etienne Cyrus
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 19.7.2009 11:35

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb