• Reklamy

Mačička sama doma

len tak o mickách...
  • Reklamy

Mačička sama doma

Odoslaťod Lusille 31.10.2009 12:53

Ahojte cicuškoľúbivci:)

chcela by som sa opýtať ako zvládajú mačičky samotu? Doteraz som síce chovala mačky (14 rokov), ale vonku na dvore - tam majú naše dve cicuše domček, misky a sú spokojné, majú nás a jedna druhú :wink: Teraz som sa však presťahovala do svojho a veľmi mi chýba mojkanie, pradenie a prítomnosť mačky. Narodili si nám mačiatka a jedno by som si chcela zobrať, ale váham, pretože bývam v byte a niekedy prídem domov z práce aj o šiestej - siedmej večer. Poradíte mi, prosím? Tak dva týždne by bol priateľ s mačičkou doma (píše diplomovku:), ale čo potom?

Ďakujem pekne:) Lusille
Lusille
Nováčik
Nováčik

Založený: 31.10.2009 12:28
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Mačička sama doma

Odoslaťod galthea 31.10.2009 13:30

Ja navrhujem zobrať si ešte jedno mačiatko z toho istého vrhu. Cicúchy budú na seba už zvyknuté a pokiaľ nebude nikto doma, krásne sa samé vyhrajú. (Ja práve idem po druhú mačičku ku kocúrovi z toho istého dôvodu.) Dve mačky = 2x viac radosti, nehovoriac o tom, že s mačkou ktorá sa celý deň doma nudí... mno, to je smutný pohľad.
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod ninca 31.10.2009 17:09

ahoj,ja tiez doporucujem 2 cicusky, my sme po roku dokupili druhu a je to super, vikendy nieje problem, ked su sami,maju krmitka a fontanku, ak ideme na dlhsie, staci ked niekto pride kazdy druhy den, vymeni vodicku a dosype papanie,inak sa spolu prehraju :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43

Reklamy

Odoslaťod sirka 31.10.2009 17:43

tiež sa pripajam k nazoru mať dve mačky - a najlepšie zobrať spolu hned surodencov, bude po probleme so zoznamovanim
Ja som zobrala k 4 ročnemu kocurovi z dôvodu jeho nudenia sa v panelaku teraz mačiatko, a myslim že sa mu zmenil svet,
hraju sa, klčkuju , už ma tak nepotrebuje ako blizkeho človiečika, ale pre kocura to bol krok do ineho - jeho mačacieho sveta,
P.s. zoznamovanie s novym členom rodiny s agresivnym vrčanim a urazenym pohladom u nas trvalo asi 3 dni,
Obrázok používateľa
sirka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 15.9.2009 8:09

Reklamy

Odoslaťod Lusille 31.10.2009 17:54

Dakujem velmi pekne za rady :cerveny: Asi mate pravdu, porozmyslam o tom. Dakujem este raz a prajem pekny halloweensky vecer.. alebo dusicky :rolleyes:
Lusille
Nováčik
Nováčik

Založený: 31.10.2009 12:28

Reklamy

Odoslaťod galthea 1.11.2009 13:12

Off Topic: Alebo Samhain:)

Fuh, inak koľko tak trvá zoznamovanie cudzích mačiat? (Dajme tomu kocúra a malého mačiatka?) Teraz nemyslím z toho istého vrhu. Prebehlo by to lepšie ak by šli rovno obaja do nového prostredia?
---
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ninca 1.11.2009 19:51

je to individualne..my sme doniesli rocnemu kocurobi maciatko a na druhy den bol ako jeho mama, staral sa, umyval, usmernoval, mala sa uz tiez nebranila ....
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod galthea 2.11.2009 0:15

no tak som zvedavá ako to zvládnu tí moji - sťahovanie a zoznamka v jednom:D
---
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod venus 2.11.2009 8:44

no my sme mali presne toto iste co ty, stahovanie plus prichod noveho clena, shivu sme mali uz rok...do bytu sme k nej doniesli kocura 3 dni po prestahovani takze to este nemohla povazovat za svoje teritorium.....no a chvilu im veru trvalo kym si na seba zvykli, teda s kocurom nebol ani najmensi problem, ale nasa princezna bola trochu proti....teraz uz je to mesiac a pol co su spolu a teraz uz mam dojem, ze je to dobre...ale stale maju co zlepsovat...ale zasa najhorsie sicanie jezenie atp prekonali za 48 hodin....a odvtedy uz je to myslim zo dna na den lepsie len velmi pozvolna...uz sa navzajom poumyvaju a tak, ale stale potom nasleduje bitka...neviem ci je to normalne...ale nebuvaju este pri sebe, vzdy ma kazdy svoje miesto...ale na druhu stranu nemaju ani problem (ked pozerame vecer telku) si k nam obaja lahnut a driemat v pomerne velmi malej vzdialenosti od seba....ale ako vravim, este stale to nie je celkom ono....

ale ako sa tu mozes docitat, kazdy pripad je uplne ale uplne iny, od velmi zlych prijati az po bezproblemove takze sama uvidis...dufam, ze to prebehne v poriadku :wink:
venus
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.11.2008 13:54

Reklamy

Odoslaťod muky 2.11.2009 13:36

ja mam tiez kocurika a cicku. Ti sa tiez spolu biju, hraju, zeru a niekedy aj spolu spia. Ale kocurik, lebo je aj starsi, musi vzdy malej dokazovat, ze on je ten sef v dome. no niekedy to vyzera drsne, ale ked potom spolu lezia, tak si myslim ze je to vsetko ok. Asi to patri k macaciemu zivotu.
muky
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 6.10.2009 13:40

Reklamy

Odoslaťod zdejko 27.11.2009 10:03

mna tato situacia caka dnes! trochu sa desim a bojim ale zaroven tesim. nasmu 10-mesacnemu kocurikovi (este nekastratovi) pribudne dnes 3 mesacna slecna, tak uvidime, ako sa to vyvinie. drzte mi palce a za pripadne rady ako to zvladat dalej dakujem. misticky uz su nakupene, len rozmyslam aj nad fontankou s vodou, ale ta by musela byt asi na kuchynskej linke, tam ale mala este asi nevyskoci (mozno s pomocou prepravky, ktora je pod barovou stolickou by to zvladla, ale este neviem, uvidime dnes) a zachodik som nechala tiez jeden, lebo jednak do bytu a jednak do auta by to bolo dost tazke naskladat, kedze dost cestujeme :-( ale snad jej to vadit nebude, ked ho budem rano a vecer cistit. co vy na to?
Choky + Abigale = moje veľké lásky ;-)
Obrázok používateľa
zdejko
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 25.3.2009 9:41

Reklamy

Odoslaťod galthea 27.11.2009 10:14

no naši už sú týždeň spolu a okrem toho že kocúr ešte nepochopil že malá je na párenie naozaj veľmi malá a on ako kastrát to naozaj nedá si vychádzajú v pohode. záchodík majú jeden, misky síce každý vlastnú, ale obaja vyžierajú krmivo tomu druhému, takže toto je trošku problém, ale inak fajn. vy ako?
---
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ninca 27.11.2009 11:39

ahoj, my mame tiez len jeden kadak / a dakedy su tam chlpaci aj spolu/ cistim rano avecer a super, bez problemov....
s tou kuchynskou linkou je to individualne, fifo sa tam naucil skakat asi 6 mesacny, nasa mala 4 mesacna skakala ako na trampoline :-D a spolocnymi silami raz v noci tu fontanku z linky aj zhodili...hups je na cimpr campr :-D
:-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod galthea 27.11.2009 12:02

naši takto otvárajú dvere. Silver je ťažký, takže vyskočí na kľučku a malá potlačí a šup-už sú v spálni.
---
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ninca 27.11.2009 12:15

mudre tvorceky:-D nasi robia tiez spolocne vacsinu veci a jeden druheho kryju ked je problem :befucking:
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb