• Reklamy

Mačiatko

len tak o mickách...
  • Reklamy

Mačiatko

Odoslaťod jokkina 13.11.2009 3:59

Ahojte mačičkári:))

Som tu na fóre nová, tak na úvod Vás všetkých vrelo pozdravujem a vopred ďakujem za všetky Vaše rady a názory:).
Som mamina dvoch detičiek vo veku 6 a 3 roky (dievča, chlapec). Keďže som sama, cnelo sa mi trošku za nejakým milým spoločníkom, a keďže psík pri takých malých deťoch do úvahy neprichádza, už tri týždne máme doma mačiatko. Obyčajné, také z dvora, malý tigrík :)). Je strašne živé, na môj vkus až moc:)), ale mám ho rada. Zistili sme, že je to "ženská", volá sa Sara.
Neviem ale, úprimne sa priznám, ako často a čím ju kŕmiť, zatiaľ striedam granule s takými mäskom v sáčku že whiskas junior. poradíte mi? :)))

ďakujem pekne.
jokkina
Nováčik
Nováčik

Založený: 13.11.2009 3:53
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Mačiatko

Odoslaťod Dominika 13.11.2009 6:37

Dobrý deň,
skúste si prezrieť tieto linky a myslím že sa toho veľa dozviete. Sú to témy, kde sa už preberalo čo dávať mačkám papať a rady začiatočníkom. Zo zdravotnej poradne som linky nedávala, tak iba pripomeniem, aby ste nezabudli na potrebné očkovanie a odčervenie.
Želám Vám veľa zábavy a pekných chvíľ s Vašim nový prírastkom :-)

viewtopic.php?f=3&t=951

viewtopic.php?f=3&t=1006

viewtopic.php?f=3&t=2999

viewtopic.php?f=3&t=2021
Obrázok používateľa
Dominika
šelma
šelma

Založený: 30.12.2008 18:23
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod ninca 13.11.2009 7:25

macickz su super, ale neviem, preco ste hned vy;ucili psika, podla mn k mensim detom sko stredneho {meleho deti zvyknu velmi natahovat} psik je podla mna pri skolopovinnych detoch {6 rokov} super, nakolko uci k istej zodpovednosti a pravidelnosti {vencenie}
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod balisek 13.11.2009 18:41

Nina, to ti ako majiteľ 2 mačiek, 2 detí:-) (6+9 r.) a donedávna i psov (posledný nám uhynul pred pár mesiacmi na starobu) ľahko vysvetlím. Kým som bola bezdetná alebo kým chlapci boli maličkí, tak prechádzky a starostlivosť o psov bola forma príjemného relaxu.

Ale keď som sa vrátila po materskej do práce a prišla škola a školka, z niekdajšej odpočinkovej činnosti sa stala vlastne povinnosť naviac. Psa na rozdiel od mačky musíš venčiť a to niekoľkokrát denne. Kde vziať čas ráno, keď ledva stíhaš vypraviť z domu deti a seba? A kde vziať energiu večer, keď konečne zaženieš deti do postele a máš chuť hodiť sa akurát tak na gauč do polohy vodorovnej? Predstava o víkendovom programe pre deti sa len málokedy kryje s predstavou o víkendovom programe psa. Deti chcú na ihrisko, na plaváreň alebo ZOO. Pes by radšej do lesa či do poľa...

A venčenie psa 6ročným dieťaťom? To naozaj nie, to nejde! Takto staré decko ešte nemožeš pustiť von samotné, a už vobec mu nemožeš zveriť psa!

Netvrdím, že sa nedá súčasne zvládnuť pes a deti. Ja som to nakoniec zvládla tiež. Ale keď hafani zostarli a ja som bola nútená uvažovať o ďalšom zvierati, jednoznačne som z praktických dovodov dala tiež prednosť mačke.
Obrázok používateľa
balisek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.11.2007 14:07
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb