• Reklamy

maciatko alebo rovnocenny partak?

len tak o mickách...
  • Reklamy

Re: maciatko alebo rovnocenny partak?

Odoslaťod boraborka 18.11.2009 10:01

Ak bude velmi zle s ním, tak dojdi ku mne, ja ho obšmyknem :befucking:

Ako sa povie: všetko pre dobro mačky :cerveny:
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Založený: 6.10.2009 18:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod muky 18.11.2009 15:31

ahoj rasto. U nas vo svajciarsku su take pilulky ako antikoncepcia pre macky alebo psov. Pouzivaju to najma ludia co maju chovne stanice. funguje to ako u ludi. Ked ich vysadia, tak mozu byt kotne. A nas kocurik je od 6 mesiacov vykastrovany a cicka od 7 mesiacov. a vsetko bolo a jeho v pohode. Dufam, ze budes mat tolko radosti jako my z tych nasich.
muky
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 6.10.2009 13:40
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Rasťo 18.11.2009 16:13

Už ma priateľka presevdčila - ak to bude kocúr, tak ho prinajhoršom nechám vykastrovať, ale pokiaľ nezačne robiť megahovadiny, tak ho rozhodne o jeho mužó nenechám pripraviť...
Obrázok používateľa
Rasťo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 17.11.2009 11:01
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod dalayla 18.11.2009 16:20

Tak po dnesku,ked nam kocurisko zdrhol dole schodmi z 5 poshodia,som okamzite volala do Zverlandu a ide na zakrok zajtra ...:) a ako bolestne dostane v piatok kamosa ...:)
drzte palce
dakujem za rady
inac ,moja polovicka ho dnes chvilu kolisala a lutovala,ze dnes je poslednykrat chlapom ... :smutny:
dalayla
Nováčik
Nováčik

Založený: 17.11.2009 12:21
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod ninca 18.11.2009 16:25

Rasto, nic v zlom, viem ze muzi tazko nesu kastraciu ako taku, ja som tiez cakala na prve ciknutie naseho kocura tam kam nema, a prehliadala som to ze mnauci, je naladovy, surovy, agresivny, az mi nepekne skocil do tvare, fotky som pridala do dakej inej temy, s kludom si to mrkni a potom uz nebolo o com, nenechaj to zajst do extremu, fakt je lepsie neneachat zvieratko trapit, bujacit mu hormony, on macicky citi, bo tie su vsade, na topankach isto donesies daky pach....tak radsej skor ako po dakom priekaku :-D
btw, ja som pri zakroku bola, trva to asi 10 minut, ani sa to nesije, kocurik je na druhy den uplne ok :-D a o tyzden uz podla mna ani nevie ze sa mu nieco robilo
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Rasťo 18.11.2009 16:38

Fotos som našiel...dosť podobne som často vypadal cez výcvik v US... :D Tak ale zas jazva na ženskej tvári nepôsobí tak dobre ako na chapskej... :wink:
Ešte otázka - pri tom zákroku sa robí len vasektómia (prerušenie semenovodov) alebo komplet kastrácia (odstránenie semennékov aj s pridruženými cievami)??? Lebo ak sa robí komplet kastrácia, tak je výdy možnosť že to nemusí dopadnúť príliš dobre...alebo?
Obrázok používateľa
Rasťo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod ninca 18.11.2009 17:34

robi sa komplet pdstranenie semennikov, na kozi sa spravi len malicky rez , semennik sa cez tu dierocku vytlaci ako kostka, ustrihne sa , ranka sa nesije, nekrvaca.... :-D je dobre ak su kocurikovi hned podane antibiotika, aby sa nechytil zapal .... predsa je to otvorene ranka, ale inak je to bez problemov, fakt po 10 minutach je kocurik vonku, preberie sa este u vet ,prespinka sa a na druhy den je vsetko ok :-D je to isto prijemnejsie ako zakrok u macicky, kde sa reze a sije vnutri aj vonku :-/ aj to sme prezili, teraz mame kludnuckeho spokojneho kocurika a malu sibalku :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Rasťo 18.11.2009 18:32

Práve to aký je rozdiel medzi prípadnou kastrácoiu kocúra a sterilizáciou mačky, ma prikláňa na stranu kocúrika...uvidíme aké bude rozhodnutie keď uvidíme mačence - možno sa mi bude najviac pozdávať mača ktoré vôbec mebude kocúrik...
Toto je iné rozhodovanie... :-/
A admin - môžeš to rovno šupnúť do správneho threadu - viem že som OT.
Obrázok používateľa
Rasťo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod boraborka 18.11.2009 19:49

Micinu som nikdy nemala kastrovanu, ale počula som tiež pozitivne ohlasy na ten zakrok..netreba sa báť a poslať tam svojho miláčika, ked sa tak predíde vačším starostiam :taktotosity: svihnutého kocura som nikdy popravde nezazila, lebo mam vždy len žienky..ked som mala prvého kocurika, nevydržal dlho :smutny: ach chlapi, chlapi :cica2:
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod ninca 19.11.2009 6:49

pri macicke, ktora nema pravidelne mlade je ale sterilizacia dost podstatna, nakolko macicky su nastavene rodit niekolkokrat v roku , ak im to odopries a nedas macicku sterilizovat riskujes rozne zmeny na mternici, vajecnikoch ci cecikoch :-(( takze tak....
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod boraborka 20.11.2009 19:06

ninca, ty si taká jasná hviezda z neba..ked sa človek radostní zo svojej chlpatej lásky, ty prídes s nejakou realnou poznamkou a ja mam v krku zrazu slinu, ktoru nevladzem prehltnut :D
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod galthea 20.11.2009 19:10

prečo, náhodou ja mám takéto príspevky rada - to nie je studená sprcha, len reálny pohľad. a veľa ľudí sa dá tou radosťou tak uniesť, že niekedy na tie praktické stránky potom zabúda.
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

Odoslaťod boraborka 20.11.2009 19:14

Celé toto mačacie forum má vela do seba..ked som napríklad ja brala mačinu od chovatelky, tak som sa pýtala na literaturu, vsak mam dost kníh, tak som chcela este nejaké o mačkach..

a ona mi povedala: "človek, čo má internet, nepotrebuje kupovať knihz o mačkach a bolo by dobré, keby si si prečítala forum.cats.sk. Nájdeš tam všetko, čo potrebujes vediet o chove a zaobchádzaní" :D

no krásna reklama.. :befucking:

(a mala aj pravdu..nebyť niektorých ochotných duší, čo odpovedajú na otázky, tak som teraz vedomostne este stale pod bodom mrazu, čo sa interieroveho chovu týka :iloveyou: )
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 20.11.2009 19:17

boraborka napísal:Celé toto mačacie forum má vela do seba..ked som napríklad ja brala mačinu od chovatelky, tak som sa pýtala na literaturu, vsak mam dost kníh, tak som chcela este nejaké o mačkach..

a ona mi povedala: "človek, čo má internet, nepotrebuje kupovať knihz o mačkach a bolo by dobré, keby si si prečítala forum.cats.sk. Nájdeš tam všetko, čo potrebujes vediet o chove a zaobchádzaní" :D

no krásna reklama.. :befucking:

(a mala aj pravdu..nebyť niektorých ochotných duší, čo odpovedajú na otázky, tak som teraz vedomostne este stale pod bodom mrazu, čo sa interieroveho chovu týka :iloveyou: )

Jedneho dna vydam obsah knizne, alebo na CD. :-D
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod boraborka 20.11.2009 19:19

Ja Ti spravím špeciálne fotografie ku jednotlivým statiam v knihe a rada pomôžem so štylizáciou a inými drobnosťami :D
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb