• Reklamy

Druhá cica mica?

len tak o mickách...
  • Reklamy

Druhá cica mica?

Odoslaťod Baska818 11.8.2010 8:30

Ahojte, rada by som sa s vami podelila o moju túžbu i pochybnosti zároveň. Veľmi by som chcela druhú mačičku k našej britskej modrej Emmke. Emmka má 9 mesiacov a niekedy fakt nevie čo so sebou a mačacia kamoška mi prišla ako vhodný spôsob aby sa Emmka nenudil a mohla si spokojne užívať života.
Takže s týmto sme uzrozumený, druhá micka je fajn nápad, dokonca som nalomila aj môjho drahého :-D Len to nemôže byť kocúrik ale veď nám je to jedno heh....
No a teraz prichádzajú tie pochybnosti, všetci isto vieme, že slovenské platy za veľa fakt nestoja, pre Emmku objednávam papku zo zoohit.sk, väčšinou konzervičky Miamor, Animondu rafiné občas, teraz portu, Animondu Carny - Ocean. Na takého 2,5 mesiaca vždy objednávam cca po 60€ ma to vyjde....No a teraz je taká otázka či zvládnem finančne i druhú, lebo naša je naučená nie na granulky ale mokré, granulky zje len keď už nič iné nie je alebo jej to nechutí :-D
Viete, teraz to vychádza cca 25€ mesačne a malá dostáva 50g ráno a 100g večer a samozrejme mäsko to ma vyjde tak 10€ na 2 mesiace takže cca 30€ mesačne Emmka a to nevravím o mojich nákupoch Zverlitu v akcii a konzervičiek na výstave :-D No ide o to, že sa mi stáva že mi výplata jednoducho nevyjde stane sa mi to tak každý tretí mesiac inak v pohode nemám problém no ale občas keď sa vykytne niečo, čo treba zaplatiť, kúpiť, no veď to asi poznáte.....Ako nie je to krkolomné, ako keby som veľmi chcela nemám problém vyžiť, stačilo by občas menej rozhadzovať no....Ako stačilo by možno po každej výplate odložiť 30€ napr....No proste.....Trošku s rozumom :-D Ale som jednoducho taká prečo Emmke aj sebe nedopriať :-D :-D :-D
A ešte sa bojím, aby sa Emmka necítila ukrivdená že sme tam doniesli ešte niekoho a ona nás stratí alebo niečo také no ja som trošku taký pakes na toto :-D ale to nás tu bude asi viac :-D
A teraz mi poraďte, neviem či som to dobre opísala no..... Prosím o každú radu, musím si to nejako usporiadať v hlave, priateľ na toto nejaký názor nemá, lebo Emmku si financujem komplet celú sama :-)
Ďakujem veľmi pekne a snáď som vás veľmi nevyčerpala týmto mojim liebesbriefom :-D
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: Druhá cica mica?

Odoslaťod JancaB 11.8.2010 10:34

Ahoj, nie som odborník aby som ti radila ale aspoň poviem čo si myslím :)
Tvoja druhá mačička bude asi na granulky zvyknutá, takže možno keď uvidí Emmka ako novému drobcovi chutia tak si aj ona zobne viac ako doteraz. A keď ti nebudú konzervičky finančne vychádzať tak kúpiš toľko čo ti vyjde a vždy im môžeš mäsko aj uvariť a prípadne im do toho konzervičku vmiešať na chuť. Nemám ešte skúsenosť s dvomi cicuškami, ale myslím že to bude v pohode. A v profile vidím, že si z BA a do Brucku to nie je ďaleko, tam je Fressnapf a tam sa dá niekedy tiež veľmi dobre nakúpiť a napr. v Mulleri mali minule shinycatky za 1,29 Eur v akcii.
No a z príchodu novej cicušky mám aj ja obavy ako sa Atreiko zatvári a očakávam, že tie prvé dni budú možno divšie ale verím, že bude nakoniec určite šťastný že má kamaráta na hry a hlavne nebude sám v našej neprítomnosti. Pregooglila som všetko možné na túto tému a myslím, že sa vôbec nemusíš báť toho že by sa Emmka na teba hnevala. Tak samozrejme tie prvé zoznamovacie dni treba počítať s niečím takým ale potom už bude dobre uvidíš.
A čo keby vašu druhú cicu vybral priateľ a prispel na financovanie? Hm to by bolo celkom fajn nie.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod Baska818 11.8.2010 10:47

EE žiaľ u nás je to tak že ja som chcela mačičku, lebo na havinka nebol čas a drahý veľmi nechcel ale nechal sa zlomiť, Emmku má veľmi rád ale to je tak že ty si chcela nech sa páči staraj sa :-) Ako mne to nevadí ale no finančná podpora ee.......
No ako oki že bude tá druhá micka zvyknutá na granulky, ale myslíš si že by im stačilo dávať ráno jednu a večer jednu konzervu na polku? Myslím po 50g, Chúďa emmka tá nebude veľmi rada, hm neviem ako by som to vyriešila, lebo ako Emmka si dá aj z granuliek, ale mne je jej ľúto vždy že chúďa má rada konzervičkua pchám ju granulami :rolleyes: .... Neviem ako to vyriešiť, už som aj uvažovala o tom že bude Emmka jedináčik, ale proste keď som v práci a dojdem domov večer o tej 21:30 tak ma čaká komantár medzi dverami že ako kde v prdeli si zasa bola :-D Tak som chcela aby sa nenudila a aby mala kamošku no ale to jedlo stále riešim, ako ja som taká, že radšej kúpim jej ako sebe, ale hmmmm.....
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod JancaB 11.8.2010 10:58

No to neviem. Atrei spapá 3x denne tých cca 45-50g mäska a okrem toho to zajedá granulami tak cca 30g denne. Niekedy možno aj viac tých granúl zbaští. Ale on bude mať iba štyri mesiace, postupne prejdeme na mäsko 2x denne.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod Baska818 11.8.2010 11:03

Aha jasné, no a toto presne že neviem ako to poriešiť keď by boli 2 koľko im mám dávať, lebo naša spapá tých granúl tak za týždeň 2,5dcl misku, takže ništ moc.......
Proste ja neviem no ja ako radšej doprajem Emmke ako mne len som si nie istá s týmito vecami ako to vyriešiť a preto sa aj bojím aby som ich o niečo neuukracovala, resp. teda Emmku ktorá ju zvyknutá a tak no neviem proste....Strašne by som pre ňu chcela kamošku :-) ja viem že si robím asi zbytočné starosti, veď inde kde ichje viac tak dostanú jednu kapsičku ráno a druhú večer a pobite sa hehe inak máte granulky ale ja nevieeeeeem.....
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod bennyflo 11.8.2010 13:12

Ahojky Baska,

My sme prednedavnom priniesli nasmu Bennymu kamarata Tita. Benny nam predtym spapal kapsicku denne (1/2 kapsicky rano a 1/2 kapsicky vecer. Aj z tej jednej kapsicky denne nechal trochu zoschnut, takze mi to bolo aj luto. Benny nastastie papa aj granule. Ked sme priniesli maleho Tita, ten vobec nebol nauceny na granulky, takze hroza pre nas. Maly Tito papal kapsicky ako za troch.... Nastastie sme ukludnili jeho apetit.... :D Postupne ho ucim aj na granulky.... :befucking: Pri dvoch kocuroch uz nic nevyhadzujem. Ked jeden nezje, druhy dopapa - v nasom pripade srotovnik Tito. :cat40: Inak Tito je tiez britsky modry kocurik :wink: Nasich kocurov financujem na 90 % ja, ale nejaky vacsi rozdiel nepocitujem (ked bol jeden alebo su dvaja). Mozno len to, ze castejsie musim menit zverlit.... :rolleyes: Ale kapsicky papaju 2 - max. 3 denne ( ale to iba vtedy, ked vidim , ze maly titusko je hladny....) :cat42: 2x do tyzdna dostavaju surove masko :cat38:
Ked sme priniesli maleho Tita, Benny ho uplne odignoroval, zasycal nanho a tym to zhaslo. Ale Tito bol hned od zaciatko odvazny kocurik a neustale prenasledoval Bennyho a vyzyval ho na hru.... Na druhy den uz boli kamosi a Benny ho zacal vychovavat ako mladsieho brata alebo syna..... :D Naucil ho vsetky lumparne.... :cica2: Maly Tito zacal vsetko opakovat po Bennym.... :D Proste su strasne zlatiiiiii :-D Doporucujem kamarata :) :firstplace: Benny bude mat 1 rok a Tito ma 15 tyzdnov :cica2: :cica2:
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
bennyflo
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.11.2009 13:29
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Meno Priezvisko

Reklamy

Odoslaťod Baska818 11.8.2010 13:24

Hm no super, takže zlate verím že budú heh len naša Emmka nemôže mať pri sebe takú odvážnu kamošku, skôr flegmošku potrebuje, lebo ona je sama o sebe aj za dvoch :-D Hm ďakujem za radu a ešte by som sa chcela opýtať, stačí ke´d im budem WC čistiť raz za deň hej? Tak ako som doteraz? Záchodík mám rohový, tak si myslím že by nemal byť problém, ale taj predsa vy čo máte 2 micky viete lepšie :-)
Ale to jedlo hm aj tak u mňa je také čudné...Ehm aby ste boli v obraze ja robím aj jedálniček doma micke, nám nie, micke, to kvôli priateľovi aby vedel čo jej mám dať kedy papať lebo Emmka nemá rada 2x po seb e to isté a on by sa určite trafil :-D Hehe takže toto bude hooodne zaujímavé ..... :-D
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Alica 11.8.2010 15:32

uplne ta chapem, taketo otazky zvadzam doma aj ja. s tym, ze ja som sa uz rozhodla pre druhu cicu aj priatel mi ju dovolil, ale do toho som otehotnela a teraz mam zaracha. vraj ziadna druha macka nebude, az po druhom dietati. tak velmi by som chcela tej mojej dopriat macaciu kamosku. vsetci naokolo ma od toho odhovaraju. dari sa im v tom, ze som na pochybach, ze co ako to bude s dvoma cicami, ked sa to male narodi.....
Berenice Nekodera, CZ, RAG seal mitted (14.9.2009)
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 4.1.2010 9:57

Reklamy

Odoslaťod Baska818 11.8.2010 15:46

Alica napísal:uplne ta chapem, taketo otazky zvadzam doma aj ja. s tym, ze ja som sa uz rozhodla pre druhu cicu aj priatel mi ju dovolil, ale do toho som otehotnela a teraz mam zaracha. vraj ziadna druha macka nebude, az po druhom dietati. tak velmi by som chcela tej mojej dopriat macaciu kamosku. vsetci naokolo ma od toho odhovaraju. dari sa im v tom, ze som na pochybach, ze co ako to bude s dvoma cicami, ked sa to male narodi.....

:smutny: :smutny: :smutny:
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Alica 11.8.2010 16:54

Baska818 napísal:
Alica napísal:uplne ta chapem, taketo otazky zvadzam doma aj ja. s tym, ze ja som sa uz rozhodla pre druhu cicu aj priatel mi ju dovolil, ale do toho som otehotnela a teraz mam zaracha. vraj ziadna druha macka nebude, az po druhom dietati. tak velmi by som chcela tej mojej dopriat macaciu kamosku. vsetci naokolo ma od toho odhovaraju. dari sa im v tom, ze som na pochybach, ze co ako to bude s dvoma cicami, ked sa to male narodi.....

???
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Baska818 11.8.2010 17:05

Alica napísal:
Baska818 napísal:

???

No že čo s tým.....Je smutné že sa musíš rozhodovať v takejto situácii no a hlavne mi je ľúto reakcie tvojho priateľa, že druhá mačka až po druhom dieťati :-/ no ale možno má trošku pravdu, že by si mala trošku počkať, aaaale zasa pokiaľ máš nejaké finančné zásoby a pomôže ti rodina tak by to nemuselo byť ani také kritické, ale tak je zasa pravda že babatko stojí oveľa viac no takže asi by si s tým mala počkať, aj keď je to ťažké :-(
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Alica 11.8.2010 17:16

nejde ani tak o peniaze ako o ten cas a starostlivost a po novom mu vacia chlpy. boli sme na dovolenke, tak so o micku starala jeho sestranica a to ste mali vidiet, cicisu zanedbana. 3 tyzdne ju necesala, uska spinave, hladna...a to ta baba ma doma macku....a potom sa cuduje, ze plzne, no bodaj by nebol vsade samy chlp, ked ju necesala. to podotykam, ze moja micuska bola u nej
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Baska818 11.8.2010 17:32

No pekne teda :-/ No nezávidenia hodné ale ja ako sa poznám aj tak by som si urobila po svojom a hlavne, nemôže ti zakazovať, keď tak sa slušne s tebou porozprávať ale zakazovať určite nie a čo sa týka chlpov no ako to už ani nezbadá pri tej jednej mačičke si myslím že je tam o hŕbu viac tých chlpov, a ako keby ste si aj tak druhú nekúpili tak to ako by chcel aby si si svoju cicušku dala preč zato, že jemu vadia chlpy? No s tým treba počítať, pokiaľ nemáš Sphynxa....
Čo sa týka starostlivosti, myslím si že by si to zvládla, veď mačička veľkú starostlivosť nepotrebuje, očesať ok, ale to nie je pol dňa, môžeš tak relaxovať keby babatko spinkalo :wink: Proste toto si myslím, že je najmenšia starosť, papať jej dáš vždy, lebo je to člen domácnosti proste a to sa nedá zabudnúť, teda aj keď poznám iosobne zopár ľudí že dá no ale to je jedno, jednoducho ty máš micku rada a nedovolíš aby bola hladná alebo neočesaná , je to ako tvoje babatko a to že príde ľudské neznamená, že nebudeš mať pol hodniku denne na pomaznanie sa s chlpáčom a myslím si že aj tak sa mu budeš venovať viac ako pol hoďku :wink:
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Alica 11.8.2010 17:43

Baska, aj ja si to myslim, ale vysvetli to chlapovi a najhorsie na tom je, ze cele moje okolie podporuje prave jeho. ze ja som ta, co nie je normalna, ze chcem druhu macku. ale mi ju slubil, ze mozem, len som otehotnela. pritom si ju financujem sama, iba teraz jej meni podstielku a aj to uz mam vyhodene na ociach, ze to musi robit.
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Baska818 11.8.2010 18:00

Alica napísal:Baska, aj ja si to myslim, ale vysvetli to chlapovi a najhorsie na tom je, ze cele moje okolie podporuje prave jeho. ze ja som ta, co nie je normalna, ze chcem druhu macku. ale mi ju slubil, ze mozem, len som otehotnela. pritom si ju financujem sama, iba teraz jej meni podstielku a aj to uz mam vyhodene na ociach, ze to musi robit.

Nemáš môjho chlapa doma? :-D No s chlapom je ťažko...To isté môj, ten jej ani WC nevyčistí, povie mi že je to moja starosť.... No to že celé okolie podporuje jeho, hmmm, to nemáš ružové no, ale pokiaľ si ju financuješ sama, tak zasa prečo nie? Ale asi by som počkala až po pôrode, vieš aby ste sa nerozhádali kvôli micke a ty budeš tiež kľudnejšia v pôrodnici, ak budeš vedieť, že nepindá na druhú mačičku a tak....No pozri s chlapmi sa inak nedá, buď si spravíš po svojom alebo si zakusneš do jazyka ...Neviem no, je to ťažko....
U nás je to iný problém, u nás je problém že ja neviem či ju utiahnem finančne....aj teraz som Emmke objednala 92 konzerv teda rôznych za 62€ no ale keď si to zrátaš tak to má na 2,5 mesiaca + mäsko samozrejme no nie je to málo, neviem sa proste rozhodnúť, potrebovala by som pošťuchnúť nejakým smerom, aspoň niečo, lebo reakcie chlapa že tvoja vec, urob si ,staraj sa, to mi je nanič....Proste strašne by som ju chcela ale nie za cenu že sa budem musieť odmedzovať v ich aj našej strave proste neviem či to dobre vysvetľujem, ale ako najhorší plat nemám no ale predsa.....
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb