• Reklamy

Druhá cica mica?

len tak o mickách...
  • Reklamy

Re: Druhá cica mica?

Odoslaťod Alica 11.8.2010 18:09

Baska, rozumiem. Tak ho posli do obchodu nech on pre vas nakupi a ty kupuj pre cicisky :-) a potom z toho maska co prinesie navar micuskam :-) on si casom zvykne.
Moj Berusku zboznuje, rozmaznava a uz by ju nedal za nic na svete aj ked mu tie chlpy vadia. no zvykol si a ani nevedel ako.
Ked ja by som tak velmi druhu chcela. Nech sa ma Beruska aj s kym hrat.
Berenice Nekodera, CZ, RAG seal mitted (14.9.2009)
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 4.1.2010 9:57
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Baska818 11.8.2010 18:47

No môj tiež by malú nedal za nič na svete, ešte aj na WC spolu chodia :cerveny: Nuž ale chlap....Aj ja chcem druhú presne preto čo ty, inak donesme ich domov a šak chlapi si nejako zvyknú nie? :-D
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod JancaB 11.8.2010 19:08

Ak nevadí že sa pridám do diskusie, tak ja by som sa na to pozrela trošku aj z druhej strany. Ale ber to prosím len ako môj názor dobre.
V prvom rade ti blahoželám k dieťaťku.
A teraz len tak teoreticky, ja by som v tvojej situácii skôr bála ako bude cica reagovať na bábo. Či nebude trošku žiarliť, lebo určite tie prvé mesiace sa budeš naozaj točiť len okolo toho bábetka, prebalovať, kojiť atď atď. Z tohto pohľadu by podľa mňa bolo pre tvoju mačičku fajn mať kamoša aby nebola taká upnutá len na teba a ľahšie sa vyrovnala s novým členom a zároveň sa mala s kým zahrať keď ty budeš zaneprázdnená.
Ale máš to ťažké, keď sú všetci proti. Ak by bola šanca že by to tvoj priateľ či manžel časom prekusol tak by som do toho išla ale keď ti to má vyhadzovať na oči tak to potom nie je bohvie čo.
Asi som ti moc nepomohla ale keďže mám deti tak som ti chcela povedať svoj názor. Ja by som do tej cicušky išla asi práve aj kvôli tomu príchodu bábetka.
Ale vieš 100 ľudí 100 názorov. V každom prípade držím palce nech to vyjde podľa tvojich predstáv.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod Baska818 11.8.2010 19:11

JancaB napísal:Ak nevadí že sa pridám do diskusie, tak ja by som sa na to pozrela trošku aj z druhej strany. Ale ber to prosím len ako môj názor dobre.
V prvom rade ti blahoželám k dieťaťku.
A teraz len tak teoreticky, ja by som v tvojej situácii skôr bála ako bude cica reagovať na bábo. Či nebude trošku žiarliť, lebo určite tie prvé mesiace sa budeš naozaj točiť len okolo toho bábetka, prebalovať, kojiť atď atď. Z tohto pohľadu by podľa mňa bolo pre tvoju mačičku fajn mať kamoša aby nebola taká upnutá len na teba a ľahšie sa vyrovnala s novým členom a zároveň sa mala s kým zahrať keď ty budeš zaneprázdnená.
Ale máš to ťažké, keď sú všetci proti. Ak by bola šanca že by to tvoj priateľ či manžel časom prekusol tak by som do toho išla ale keď ti to má vyhadzovať na oči tak to potom nie je bohvie čo.
Asi som ti moc nepomohla ale keďže mám deti tak som ti chcela povedať svoj názor. Ja by som do tej cicušky išla asi práve aj kvôli tomu príchodu bábetka.
Ale vieš 100 ľudí 100 názorov. V každom prípade držím palce nech to vyjde podľa tvojich predstáv.

Aj tento názor sa mi začína páčiť :-)
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Alica 12.8.2010 15:27

Janca, dakujem za nazor a aj Baske, ze ma podporujete. Ja si to tiez myslim, ale neviem ako presvedcit agrumentmi toho mojho. on stale dokola len svoje, ze srst a ze ked budeme druhe cakat, bude musiet zas cistit wcko. totu prvu macicku rozmaznal neskutocnym sposobom a teraz si s nou nevie dat rady. mna poslucha a mna v noci macicka nevyrusuje, ze sa chce maznat ale jeho a on potom straca nervy a vyhadzuje ju zo spalne. pouzila som aj argument, ze bude mat kamosku a nebude to robit. ale on stale len svoje...
moju cicusu poznam a nemal by byt ziadny problem s dietatkom. je zvyknuta na ludi a aj deti. necha sa maznat cudzimi a aj pestovat dokonca. je fakt pritulna a aj ked ju male dieta taka, tak drzi. samozrejme uvedomujem si, ze to bude ine, ked budeme mat babo....
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Baska818 12.8.2010 15:47

Alicka nemáš začo ale áno bude to iné, ale takéto správanie tvojho priateľa to nevyrieši že bude na ňu zlý, tak mu povedz, nech sa jej on venuje v noci keď mu tak vadí že ho budí...A tú srsť, to ako ja by som môjmu na to niečo "pekné" povedala :-D A to ako predtým nevidel? Bych ho kopla :-D pardón :rolleyes: Ale proste to neviem pochopiť...Heh mi to pripadá ako keby skôr on čakal to babatko, to s ním dáko tie hormóny lomcujú :-D :-D :-D
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Alica 12.8.2010 17:20

on ju tak rozmaznal, ze ona prisla v noci a maznal sa s nou, lenze po nejako case mu to zacalo vadit :-) mne to nerobi len rano ked sa zobudim. tak som mu povedala, ze nech si ju nevsima, ona to prestane robit. len nie, teraz ju vyhodi. mne to nerobi, aj ked s nou spim sama, tak pekne vedla mna spinka a caka pokial sa rano nepomazname.
hej s nim tie hormony riadne lomcuju :-) inak sa tesim ako to male bude s cicou :-)
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Baska818 12.8.2010 17:32

Heh no naša sa maznať veľmi nechodí, len keď ráno započuje budík tak už je hneď čulá a vyvaľuje sa niekde a vydáva také zvuky hehe....Ale v noci robieva bordel ble, ale fakt je najhoršie si ju všímať, pokiaľ si dám na hlavu vankúš, tak ju to za 5 minút prestane baviť, ale pokiaľ ju čo i len raz upozorním tak to robí ďalšiu hodinu :-/
Ja som mala pred nedávnom kamošku u nás, ona má 9 mesačnú dcérku (narodila sa 2 dni po Emmke :-D ) a to si mala vidieť čo Emmka robila, normálne sa s Natálkou vyvaľovali na posteli, Naty ležala na chrbátiku tak aj Emmka si tak ľahla, potom sa prevrátili nabok no super divadlo sme mali heh.....A malá keď ju zbadala, kks, že hen živý plyšák no konec...Malá ako k nej nejako blízko úplne nešla, asi vedela že ju bude žužlať ako ostatných plyšákov :-D ale aj spolu spinkali potom no skvelé a aj sa rozprávali, Naty si kecala v izbe, sme ju dali spinkať a Emmka jej do toho kecala no úúúžasneeee :-)
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Alica 13.8.2010 14:20

No super. Dufam, ze aj moje deti (to druhe to macacie) budu kamosky. tesim sa na to :-) Ale zatial som nepocula negativne skusenosti. Stat sa moze cokovek, ale poznam moju chlpanu, tak dufam, ze to bude tiez dobre divadielko :-)
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Baska818 13.8.2010 14:29

Alica napísal:No super. Dufam, ze aj moje deti (to druhe to macacie) budu kamosky. tesim sa na to :-) Ale zatial som nepocula negativne skusenosti. Stat sa moze cokovek, ale poznam moju chlpanu, tak dufam, ze to bude tiez dobre divadielko :-)

O tom nemusíš pochybovať, my sme sa veľmi zabávali....Malá tak púlila oč, že jej skoro vypadli, heh jedna aj druhá teda :-D
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod curry 6.5.2011 7:12

Ahojte, viem že toto je téma trošku pôvodne o niečom inom a neaktuálna, ale ak môžem, tak položím svoje otázky sem, nech nezakladám tému s rovnakým názvom :)
Ako som už písala v inej téme, máme 7 mesačného kocúrika a nedávno k nám pribudla 5-mesačná, čerstvo sterilizovaná mačička. Už si spolu krásne rozumejú a hrajú sa - ale ich hry spočívajú v tom, že sa neustále naháňajú a klbčia - tak prvá moja otázka je, či je to naozaj hra, alebo si to len ja myslím a oni naozaj bojujú? Teda mne sa zdá, že sa hrajú, lebo keď práve nelietajú a neklbčia sa, tak normálne pri sebe spinkajú, aj na WC chodia spolu...
No ale moje najväčšie pochybnosti sú iné. Náš kocúr je briťák a on doteraz bol taký typický gaučák, strašne milý, nenáročný, vždy keď bola volná chvílka sme sa s ním hrali, ale on väčšinu dňa prespal, v noci spinkal pri nás a úplne celú noc, nikdy nás nebudil.
No teraz cez velkú noc sme ho prvýkrát museli nechať 3 noci samého doma a mne ho bolo strašne ľúto, tak sme sa pevne rozhodli že mu prinesieme kamošku, nech nie je sám. No akože oni sú spolu strašne zlatí, naozaj, a mačičku už teraz strašne ľúbim a nedala by som ju za nič na svete, ALE, z našeho pohoďáka gaučáka sa zrazu stal strašný divoch, hlavne teda v noci, dokážu sa väčšinu noci naháňať a robia neskutočný randál. Bohužial máme malé deti, a toto dlhodobo nemôžeme zvládnuť, oni sa budia a celý deň je potom taký...no viete. Deti mrzuté, všetci nevyspatí...
Tak prosím vás, čo robiť? Sú spolu len týždeň, z toho jeden deň kocúrik trucoval, keď sme prišli z veteriny po sterilizácii a on sa schoval na 24 hodín pod postel... Ale teraz už je v pohode, no mačička si nedopraje ani oddych po operácii, akoby proste nič nebolo a tie noci sú fakt na nevydržanie :(
Ďakujem za každú radu! Fakt neviem teraz, či ten náš pohoďák potreboval tú kamošku... Ale ľúbime ich oboch, ani jedného nechcem dať preč.. Len chcem klud v noci, to je všetko... Bol to dobrý nápad, tá druhá cica? Poraďte prosím. :cica:
Obrázok používateľa
curry
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 4.5.2011 8:07
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Dorka 6.5.2011 12:52

Neviem, či Vám moja skúsenosť pomôže, ale aj my máme doma dvoch mačiakov... už od Vianoc... najskôr sme mali len jednu mačičku a na Vianoce nám pribudol druhý kocúrik... S Dorkou nikdy nebol problém so spaním v noci, keď k nám prišiel Kubko a zvykali si na seba, tak aj noci boli rušnejšie. Avšak teraz ani nevieme, že ich máme... síce sa večer trochu vybesnejú, ale my sme hore dlhšie, asi tak do polnoci, tak nám to nevadí, ale akonáhle zhasneme svetlo, tak sa obaja poberú spinkať a nevieme o nich do rána... my začíname s priateľom v práci neskôr, takže vstávame okolo 8-mej a veľa krát ešte oni ani nie sú hore... zobudia sa na to, že sme vstali my... niekedy si myslím, že sú " nenormálni", hlavne po tom, čo tu čítam, že ľudia majú v noci problém, aby im mačičky spali... ešte chvíľu vydržte, hádam sa to upraví... len ich treba večer oboch unaviť, ak sa neunavia oni sami hrou... :-)
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb