• Reklamy

Ako na to???

len tak o mickách...
  • Reklamy

Ako na to???

Odoslaťod stekky 9.9.2010 15:49

Ahojte asi pred 3 mesiacmi som si domov doniesla mačiatko z ulice. No teraz se z mojej Chiquity stává pubertálný tiger a ja sa začínám bať, že mi prerastie cez hlavu. Doteraz som bola zarytý psíčkár a mačkách ani počúť a kedže výchova psa sa celkom líší od výchovy mačky, žiadám vás priatelia o radu. Chiquita si z mojich zákazov a príkazov nerobí ťažkú hlavu, navyše máva dni kedy sa takpovediac nezá vprátat do kože. chodí po byte mňaučí, vrčí, mručí, shadzuje všetko naokolo, nič ju nebaví, vymýšla hlúposti... proste je ako malé rozmaznané dieťa. Za posledný mesiac ju chytila mánia budíčkov po polhodinách asi od 5 rano. Nespáva s nám i v spálni ale doslova reve za dverami, buchá jimi a škriabe ich. Ako ju mám naučiť že to nieje dobré??? obvykle to končívá capnutím po riťke ale o pol hodinku až hodinku začne nanovo. :cat41:
stekky
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 21.8.2010 15:36
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Ako na to???

Odoslaťod ninca 10.9.2010 7:16

macina ma asi ruju, vsemozne zvolava partnera, pockaj kym ruja prejde a sup k vet na sterilizaciu. Pokila by aj nadalej bola macinka vemi aktivna, odporucam macacieho kamosa, kamosku. Mas pravdu, vychova a spoluzitie s mackou je diametralne odlisne od vychovy a zivota so psom, ja som tiez bola psickar, co to riskol s macinami a teraz ich lubim nadovsetko aj ked prve mesiace to bolo o hubu :-D hlavny rozdiel, macka zije vnoci....kedy psik spi :-DDDDD
nakoniec sme si ale tiez dali poradit, prikupili sme ku kocurovi macinu /obaja sterilaci/ a je to supis :D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod catca 10.9.2010 9:22

Ako je stará? Môže to byť ruja, ale niektoré mačičky, najmä tie pouličné bývajú temeprementnejšie, ako papierové. Moje britky v noci spia, alebo ak aj nespia, sú ticho a nerušia. Skús zitsiť, kedy má tvoja mačička chvíle aktivity a kedy chvíle pokoja. A ozaj zváž druhú mačku. A samozrejme sterilizácia nutná!
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod stekky 11.9.2010 21:10

Ahojte dakujem za odpovede no mačička má odhadom asi 4 mesiace. Nad kámošem uvažuji ale asi do budoucna momentálne je to asi nemožne kvuli byvaniu. ona je v noci jakž takž pohode na cinkání rolničky a šustení pytle jsme si už zvykli jen k ránu usoudí že je čas vstávat zrovna když mám já ještě hlubokou noc :rolleyes: jinak na novo nás trápí zlomený chvost dnes sme byli u doktora no bandáž vydržela asi hodinku. Takže zítra se mnou cicucha cestuje do práce aby byla pod dohledem :D kolegyňky mi pomůžou ji ho znovu zafixovat a doufám že to bude v pohode. jinak dnes se už zase vesele šálí jen ten chvostík u toho tahá za sebou a ne jako vlajku hore.
stekky
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod gandalf 11.9.2010 21:31

Ako sa jej zlomil ten chvostik? Som o tom pocula raz- znamej macke sa to stalo, ale vtedy nebola znama doma, iba prisla domov a macka tahala chvost za sebou a dodnes nevie ako sa jej to mohlo podarit.
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod ninca 12.9.2010 6:42

no ked ma teraz 4 mes a mas ju doma uz 3, tak to bolo malilinke maciatko ked si ho doniesla domov :-D ruja by to este nemala byt, skor taka puberta... :-D hehe
zlomeny chvostik? chodi macinka von?
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod stekky 12.9.2010 20:01

hej hej byla ješte mimino, jak si ho zlomila netusim. doktor hovoril že sa bud niekde zahákla nebo hlupo skočila... ja jsem ju počula v noci kus mňaučať což nieje neobvykle. pak priatel hovoril,že celý deň spala ani se z gauča nehla a večer som já prišla na to že ju niečo bolí, no kus mi trvalo než som zjistila čo, lebo si nedala na seba sáhnout. no a potom pozerám že asi ten chvostík což sa mi potrvdilo. jinak nemala ho našťastie do praveho uhla. a dnes už vystrája jakoby nič tak ho asi bude mať trošku krivší. Hlavne že jí ho nemusí amputovat :cat38: jinak chica je mačka domácá von nechodí takže domácí úraz :cat39:
stekky
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb