• Reklamy

Reakcie susedov na mačky

len tak o mickách...
  • Reklamy

Reakcie susedov na mačky

Odoslaťod Catlin 14.9.2010 18:40

Včera moje susedy na chodbe paneláku prvýkrát uvideli nášho nového kocúrika. Ostali akési zarazené, že máme v byte "už" druhú mačku. Pýtali sa či ju kúpem, kde to chodí cikať a tak. Jedna z nich sa ma pred časom pýtala, či nášho kocúra chováme na balkóne. :cat31: Keby som jej povedala, že teraz obaja s nami spávajú v posteli, asi by to neprežila. Často sa zamýšľam pri pohľade na tie naše krásne a úžasné stvorenia, prečo je voči mačkám toľko predsudkov a odporu. :velmismutny:
Okolo nášho paneláka sa často pohybuje jedna trojfarebná obyčajná mačička. Namiesto toho, aby boli ľudia radi, že sa má kto postarať o premnožené myši,
( majú byť z čoho premnožené, kontajnery sú plné vyhodeného jedla), nadávajú na "špinavé nakazené mačky".
Vy máte aké skúsenosti?
Obrázok používateľa
Catlin
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2009 16:07
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Reakcie susedov na mačky

Odoslaťod stekky 14.9.2010 19:01

no možno je to tím že asi sousedky poznaly někoho jako já. jedna moje bývalá súseda měla kočku a světe div se veděl o tom celý panelák. zápach se nám táhnul přes stoupačky no hnus. nakonec když čistila to co měla v záchodě dala to pytle a před dveře aby jí to nesmrdělo doma. toť můj zážitek z dětsví. potom jsem začala docházet jako dobrovolník do útulku, vtedy jsem názor na kočičáky změnila ale stále jsem do nedávna byla zarytý psíčkař. no dnes jsem šťastnou majitelkou už pár měsíční šelmičky jak jinak než z ulice. no názory některých lidí mě mrzí. Hlavně od známých. že vraj pozor až budeš chtít mít děti apod. no já na to odpovídám že po třech letech v útulku sem se s toxo a jinýma věcma stejně setkala. život s jakýmkoliv zvířátkem je i o zásadách hygieny, netřeba při vaření čistit mačkám záchod že :-D jinak to stále hovorím lidem v práci (predavam v chovprodukte) a to máš počúť tie názory a otázky tetiek že vraj či vic páchne zajac či morča???? Vy lebo hlodavec je čistotné zvierátko a páchne vtedy ked se o nej dobre nestaráte :-D a to platí o mačkách, psech, korytnačkách, rybách a všech.....
stekky
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 21.8.2010 15:36

Reklamy

Odoslaťod ninca 15.9.2010 8:24

:-D presne viem, ako si pripadas ...ja som si prisla ako z ineho sveta, normalne som si hladala na hlave tikadla :-D My sme sa nastahovali do starsieho domu, kde je vacsina susedov povpdnych, takze jednym slovom gerontomafia .... prve co sme spravili, ze cele zariadenie bytu po 85 rocnom dedkovi slo prec /na zberny dvor, nie k smetiakom.../ a cely byt sa prerobil...co bol prvy problem....teda druhy, lebo prvy je nas vek...vsetko aktivne a mlae je zle :-D
vseptembri sme sa nastahovali a v novembri k nam pribudol Fifo, kocur :-D prve pohlady zacali, ked som von vynasala kadak....zvedava susedka najprv pozerala z balkona, potom, zacala vynasat smeti vtedy ked ja a potom jasne prisla otazka, co za divny kos to vynasam, tak jej vravim hovna teta, hovna.....
Prisla jar, kocur /mco/ podrastol. dostal voditko a davaj ho na spacir...a prisli otazky...to aj steka, ked je to take velke?co mu davate jest? kupujete mysi????? to kde vam kaka???? to musite zbierat? kocur smrdi, ze? skoro som odpadla....co si ti ludia myslia????? ze zijem doma v smrade medzi bobkami a zdochnutymi mysami?????ked zistili, ze mame druhu macku, len babky krutili hlavami, a komentovali, ze od dobroty ti mladi nemaju co robit a vymyslaju, radsej deti by sme vraj mali mat, ale to je pre nich nezlucitelne s mackami, takze pri venceni prichadza od kazdej susedy zvlast otazka, co s mackami, ked bude babo??? ved nic! to je ale nepochopitelne, takze uz v predstihu som krkavcia matka, co necha decko napospas osudu a macacim srackam....co uz.....
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Maryl 15.9.2010 12:27

booože babenky...som sa nasmiala..akoby som čítala so svojich príbuzných...chvála bohu mám susedky mladšie ako staršie a keď som vyšla s vodídkom vonku, o tri dni si pýtala susedka mačičku na vodítku a špacírovala sa s dcérou a mačičkou a psíkom pred blokom..no pohĺad pre bohov :befucking:
Mária Krížeková

Kubo - EKS, čierny *18.7.2008
Arwen - EKS, sivý tiger *1.6.2009
Obrázok používateľa
Maryl
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 2.8.2009 7:58

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 15.9.2010 16:23

No ja už susedov neriešim.Blbé otázky typu nesmrdí?neocikáva?neviete čo zo sebou?nemáte kde pchať peniaze?a bla bla to už mám za sebou.
V paneláku máme prevažne dôchodcov až na jednu susedu ktorá má tiež kocúrika.Posledne asi pred mesiacom sa mi stala milá príhoda píšem milá,lebo som sa na nej pobavila a prišla na to že poniektorý ľudia sú tak blbý a zákerný že to až bolí.
Bola som vonku z Mickym na prechádzku,on miluje opaľovanie sa na lavičke a vyváľať sa v tráve.Tak som mu to dovolila nech si fešák ešte užije posledné slnečné lúče,pretože v zime prechádzky nebudú.
No a ako sa ten môj snehuliačik váľal v tráve,po chodníku šla jedna pani na návštevu k mojej susede.A pekne na mňa z ostra že pani J.....á držte toho psa poriadne lebo sa bojím prejsť.Tak som jej pekne odpovedala z úsmevom na perách že nebojte sa to nieje pes to je kocúr. :-D
Milá pani na mňa tak vybehla ako na sopliaka že si z nej uťahujem a že ona sa na to pozrie či platím daň za psa keď ho mám v byte a zmizla v bráne. :zhebni:
Potom sme prišli hore povedala som príhodu manželovi ,aj sme sa pobavili na tom a na druhý deň v práci ma čakalo ešte milšie prekvapenie. :-)
Nakoľko ku mne do obchodiku chodia všetci policajti upozornili ma na to že bola deň predtým na polícii sa sťažovať jedna pani na mňa,že mám psa za ktorého neplatím a ohrozuje ľudí vonku bez náhubku.Tak som im pekne vysvetlila o čo ide.Ja mám svojho psíka u svokry na záhrade za ktorého pekne platím je v ohradenom priestore záhrady tak neohrozuje nikoho.A sťažnosť ktorú pani podala je na kocúra pretože pani zle vidí a pomýlila si mačku zo psom a ešte sa na mňa vykričala že si z nej robím dobrý deň.Tak sme sa na tom pekne pobavili aj z policajtmi a milá pani keď potrebuje okuliare nech zájde k očnému.
:hellboy:
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod Catlin 15.9.2010 16:41

No náš maličký Baško sa dosť podobá na tvojho kocúrika, taká malá biela guľka, aj mu hovorím, že je havko, pretože furt za mnou behá, takže teraz je mi to už jasné. :mutagen: Pôjdem teda kúpiť ten náhubok. Ale vážne, toto je už poriadne strelené. :zhebni:
Obrázok používateľa
Catlin
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2009 16:07

Reklamy

Odoslaťod ninca 16.9.2010 7:06

hahahhaha :-D tak to by som sa fakt silno pobavila :-DDDDDDd hahahahaha, doooobreeeee :cica2:
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43

Reklamy

Odoslaťod nelli 19.9.2010 13:05

heh Marruska to si ma fakt pobavila :D dementnost ludi naozaj nema hranic :-/ na otazky typu kam chodi kakat ci mame smrad a ze urcite mame cely byt zniceny som si uz zvykla,Ninca ako ty hovoris niekedy mam pocit ze si ludia myslia ze nam tie macky robia potrebu na dlazku v byte a my medzitym zijeme v smrade a v neporiadku. Najviac ma ale dokaze vytocit otazka ktoru mi polozi skoro kazda navsteva ked sa vyzuju ze ci sa im macky nevycuraju alebo nevykakaju do topanok, neviem preco ale uz som na to fakt alergicka :hellboy: a so susedmi? no tiez mam bohate skusenosti, nastastie pred mesiacom sme sa prestahovali a tu v novej bytovke sa nikto o nikoho nestara ale v tej predtym byvali tiez same babky a to furt bolo nieco proti nam a samozrejme za vsetko mohli nase macky,na nas chceli zavolat aj policiu lebo ze moc dupu a vraj ich mam niekam zavriet :D no najviac ma vytocilo to ked lietalo to paperie z topolov tak sa boli stazovat ze to su vraj chlpy z nasich maciek a im to ide do bytu a na balkony,dokonca aj taka stara babka ktora byvala v bytovke vedla sa na toto stazovala,to uz clovek nechape,ale vtedy sa priatel uz nastval a surovo im povedal ze su jeb...e a nech idu uz do p..ce a daju nam pokoj tak odvtedy sa bali :-) no nastatie uz tam nebyvame :firstplace: a napr. moja teta sa ma opytala ked som si kupovala druhu macku ze co teraz mienim spravit s tou prvou ze kam ju dam :D vobec nedokazala pochopit ze budem mat jednoducho dve. A dementne poznamky o tom ako ked raz budem mat dieta ze mi ho doskriabu alebo zadusia a podobne hovadiny tak na to uz ani nereagujem. Bohuzial velmi vela ludi ma taketo predsudky ale tak co uz treba si len na to zvyknut.
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.4.2010 9:23
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 20.9.2010 12:53

Mna susedia nepoznaju, asi ani netusia, ze mam macky, teda so susedmi problem nie je :-D (iba mne inu na nervy oni so svojimi nevychovanymi psami) :cat30:
Navstevy - nemackari sa tiez vzdy vypytuju, ci im neznicia topanky, ci neskriabu nabytok... otec sa ma pravidelne pyta, na co mi macky su :hellboy: jeden prislusnik mojej rodiny, ktory ma na dvore macky, mi neveril, ze macka sa nauci chodit na zachodik, lebo tie jeho robia potrebu na murik alebo do zahrady. :-/
Babka je presvedcena o tom, ze kvoli mackam sa so mnou rozisiel byvaly priatel a ze kvoli nim ostanem "na ocot" :rolleyes: a ze ich vraj aj tak budem musiet raz niekomu dat, lebo ma vraj obmedzuju :hellboy: :befucking: :hellboy: Ale uz som si na vsetky tie priblble reci nejako zvykla.... :rolleyes: (a to este nevie, ze okolo Vianoc pride macka c.3 :cat34: )
Reakcie vacsiny beznych chlapov su take, ze na co mam falosne macky, a urcite nikdy nebudem tehotna, lebo tie spinave macky volaco prenasaju (asi fararko este ich prababke hovorili), a ze kastracia je proti prirode, oni by tiez nechceli byt kastrovani (osobne si myslim, ze by ich niekto vykastrovat mal :TomyAngelo: ).
Vzdy sa snazim vsetko vysvetlit s kludom a bez kriku, ale niekedy mi proste ujdu nervy. Niekedy sa tie dristy zalozene na babskych povedackach uz jednoducho nedaju prekusnut, najma ak pocujem tu istu kravinu niekolkokrat za den. :cat23:
Inak sa castejsie stretavam s tym, ze chlapi viac veria na povery o mackach a ich chorobach ako zeny a ako pravi dominantni alfa samci neprekusnu mackinu individualitu a oznacuju ju za falosnu :cat39:
Inak sa uz snazim stretavat len a vylucne s mackarmi, ktori sa o svoje zvierata prikladne staraju. S ostatnymi ludmi si velmi nemam co povedat a susedia ma netrapia...asi som naozaj asocial :taktotosity: :cat35:
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 20.9.2010 16:41

Presne ako napísala nelli dementnost ludí naozaj nemá hraníc.
Toto maličké kocúratko za mnou chodilo do práce každé ráno skoro mesiac.Stále som mu niečo doniesla z domu alebo dala granulky aby chúďatko nehladovalo.Pýtala som sa susedy či nechce micku,keď nie domov aspoň na chalupu/sú tam stále dôchodci/tak mi povedala že nech majú cigáni radosť a najedia sa :zhebni: Som myslela že ma rozhodí od jedu.No je toto vôbec možné?že vám stará pani korytnačka/sory za oslovenie/také niečo povie?Micku som vzala ku veterinárovi zaočkovali sme ju a dnes som jej našla domov.Pánovi ktorý sa jej ujal som povedala že ak by bol finančný problém pomôžem.Je to starší pán ktorému zomrela manželka a ten malý zbojník je naozaj úžasný.Každé ráno ma vytrvalo čakal a keď ma zbadal spustil na plné oprátky ako traktor a čakal na poláskanie.Takže som sa presvedčila že dobrý ľudia ešte nevyhynuli.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 20.9.2010 16:52

Fotky Tigríka som uložila do albumu pretože som nezvládla zmenšiť fotečky :cat31: .Je to naozaj nádherný a prítulný zdravučký kocúrik. :cat38:
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

• Reklamy
fb