• Reklamy

Chcem mačiatko

len tak o mickách...
  • Reklamy

Chcem mačiatko

Odoslaťod gretka 20.9.2010 19:39

Ahojte, potrebujem poradit.Chcem si kúpiť maciatko do paneláka, ale neviem aké? :-) :-) :-) :-) :-)
Obrázok používateľa
gretka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 20.9.2010 19:05
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Chcem mačiatko

Odoslaťod vilmacka 20.9.2010 22:00

:firstplace: :cica2: :cat38:

Do paneláku mačku podLa toho čo od nej očakávate.každá je milým spoločníkom. Ja by som vedela pisať knihu o spolužití so siamskou mačkou. M8 naša Zuzanka jedenásť rokov. Tak vernáho spoločníka /okrem psa( nepoznám. Ale vyžaduje spoločnosť a hlučne sa jej dožaduje. Chovanie má podobné psovi dokonca ked sa jej chcelo i aportovala,
Je až mimoriadne čistotná a do mačacieho WC musi mať pravidelne dodávaný čistý kočkolit. Je mi moriadne inteligentná,
neznša prišelcov vo svojo m rajone a to sa týka i múch. Prespí síce niekedy aj 20 hodin (Le sterilizovaná) a čas čo bdie stojí
za to.Jej gracioznosť, hrdosť, nezávislosť si vie u človeka získať obdiv. Ak by som mala voliť ešte raz tak len siamku. :TomyAngelo: :-D :cat37:
vilmacka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 28.7.2010 10:20
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod gretka 21.9.2010 6:59

teras sa ti pretstavím, volám sa grétka a mám osem rokov.kúpim si siamsku mačku ale zasa neviem či z dlhou srstou alebo krátkou???????????? :cica2: :cica2: :cica2: :cica2: :cica:
Obrázok používateľa
gretka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod ninca 21.9.2010 7:19

kedze mas 8 rockov, tak o kupe macicky by v prvom rade mali rozhodovat tvoji rodicia, isto nenos domov ziadne zvieratko bez ich suhlasu. Macicka rovnako ako kazde ine zvieratko predstavuje zavazok na minimalne 10 rokov, a aj dost velku mieru zodpovednosti a zavislosti. Napriklad treba domysliet, ci sa ma o macicku kto starat v case, ked chodite na letne dovolenky.Ci nikto z vas nieje alergicky na srst /my amme 2 polodlhosrste macky a ludom co nemaju ziadnu reakciu pri styku s mackami to u nas po hodinek zacne robit fest problemy/ . taktiez treba zvazit, ze sama macicka sa doma nudi, najma vnoci, lebo macicka je tvor nocny, cez den vacsinou spinka vnoci sa chce hrat, aj preto sa odporuca mat macicky 2 :-D
to vsetko su v eci, ktore treba pred kupou macinky zvazit, rovnako ako financne naklady ako na vet starostlivost, tak aj na stravu, podstielku, hracky, atd atd.
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod gretka 21.9.2010 7:48

Vakt?To som nevedela, také akurát srsté a to mi nerosrhá gauč?Moja sesternica má kamaráta ktorý má mačku a hovoril že mu rotrhala gauč.To robí????? :jaziram: :jaziram: :jaziram:
Obrázok používateľa
gretka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod gretka 21.9.2010 8:03

Mačku si kúpim mačiatko moja babka je alergická na mački.preto ju nehce :velmismutny: :velmismutny:
Obrázok používateľa
gretka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod ninca 21.9.2010 9:02

no to je to, o com vravim, macicke ako aj kazdemu inemu zvieratku sa treba venovat, treba ho socializovat, aj ked macicky instinktivne chodia na ponuknute wecko, lebo si tam mozu vyhrabat jamku :-D ovsem to nezarucuje, ze vam doma nebude vyhrabavat kvetinace, resp ze nebudete musiet niektore kvetinky odstranit z dosahu maciatka /aj ked ten byva dost neobmedzeny/ nakolko vela vytovych kvetin je pre macicky jedovatych. Taktiez treba mat doma vo zvysenej miere zabezpecene okna, aby macicka nevypadla, resp neskocila z okna, mohla by si ad jedna ublizit, ad dva sa stratit, a v najhorsom pripade sa aj zabit.
Od macicky ta neodhovaram, len ta pekne prosim, prediskutuj si celu problematiku s rodicmi, zabranis tak mozno dalsiemu nestastnemu vyhodenemu maciatku. Aj ja som raz mala 8 rokov, vtedy som tuzila po psikovi, nakoniec som si ho presadila o par rokov neskor. Bolo to super, naucila som sa zodpovednosti, ale tiez som bola vo vela veciach obmedzena, musela som sa zo skoly ponahlat domov vencit a tak dalej :-D ale nevravim, ze to bola zla skusenost,preto som si uz ako dospela kupila dalsieho psika :-D ten ma uz v dnesnej dobe, zije s mojimi rodicmi, lebo ja po odstahovani som na neho uz nemala tolko casu, a prave preto sme si s manzelom zadovazili macicku, neskor kedze sama macinka je nestastna macinka sme sa rozhodli pre druhu. Chvala Bohu, mam zlatych rodicov, ktori sa nam o cicuchov v case nasej nepritomnosti staraju, no tak ci onak, z naseho rodinneho rozpoctu ide na macinky cca 50 eur mesacne, plus rocne naklady na vet.
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod gretka 21.9.2010 11:48

ešte sa o tom budeme veľa rozpravat.Určite mi pomožu mačiatko vichovat :mutagen: :mutagen:
Obrázok používateľa
gretka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod gretka 21.9.2010 20:26

podmesarozprávat, nudím saja sise mačku nemámale kúpim si ju :hearth: :hearth:
Obrázok používateľa
gretka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod ninca 22.9.2010 6:12

toto nieje chat, pokial mas dake otazky ohladom maciciek, vyhladaj si prislusnu temu....ked chces kecat, chod na pokec.
Len taka podotazka....nemas byt doobeda v skole?
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod gretka 22.9.2010 14:06

Viež som chorá. :smutny:
Obrázok používateľa
gretka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod ninca 22.9.2010 15:10

:-D tak sa liec , zelam skore uzdravenie
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod gretka 22.9.2010 19:49

dakujem :cat31: :cat31: :cat31: :cat31: :cat31: :cat31: :hearth: :hearth: :hearth:
Obrázok používateľa
gretka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod gretka 12.10.2010 19:06

Chcem sa spitat na jednu otazku???????????Co take macka je???????? [color=#FF40BF][color=#BF40BF][color=#FF40BF][color=#FFFFFF][/color][/color][/color][/color]
Obrázok používateľa
gretka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod ninca 13.10.2010 7:28

ak myslis co zerie, tak v ziadnom pripade nie mlieko a v ziadnom pripade nic z ludskeho stola. Pre maciatka su urcene specialne mliecka, kupit v zverimexe, taktiez su jemnejsie kapsicky a konzervicky oznacene podtitulom KITTEN, resp BABY CAT pre pre malicke maciatka. V kazdom pripade maciatko od maminy macky by nemalo ist skor ako v 12 tyzdnoch, co su 3 mesiace, vtedy ma uz plne vyvinuty mliecny chrup a dokaze pokusat aj KITTEN granulky, odporucam vyvarovat sa typickym supermarketovym znackam ala Whiskas, friskies, kitekat a privatne znacky obchodnych retazcov. Taktiez mozes podavat na jemno nakrajane, respektive pomlete kuracie, rybacie /bez kosti/ , hovadzie ci kralicie maso ... musi byt predtym ale minimalne 24 hodin v zmrazenej forme, aby sa v nom zabili pripadne bacily alebo ine potvory :-D bravcove masi macicke nikdy nedavaj, ani maso, ktore uvaris pre seba, ci vytiahnes z polievky obsahuje totiz sol a ta zvieratkam robi zle najma na oblicky. Takze nic slane a ludske macickam nepatri. Samozrejme macka potrebuje mat staly pristup k cistej vode, takze miska, najlepsie keremicka, vodicku vymienat aspon rano a vecer
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb