• Reklamy

boj

len tak o mickách...
  • Reklamy

boj

Odoslaťod viki999 27.9.2010 0:14

Ahojte,
potrebovala by som radu. Mám dve mačky. 4 ročnú samičku, a ročného kocúra. V poslednom čase medzi sebou veľmi bojujú, nezastaví ich ani keď ich upozorním, alebo postraším novinami. Bojím sa, že by sa to mohlo vyhrotiť až do takého štádia že by išlo o ich život. Čo robiť v takomto prípade???
viki999
Nováčik
Nováčik

Založený: 27.9.2010 0:05
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: boj

Odoslaťod Catlin 27.9.2010 8:57

Hm, nad týmto sa aj ja zamýšľam. Nakoľko nebezpečné sú klbčenia medzi mačkami. My máme doma kocúrikov,4-ročného a 5-mesačného. Niekedy sa aj ja bojím, že ich hry sú trošku drsné. Hlavne sa bojím o toho malého, hoci je to práve on, kto prepadáva staršieho. Skáče na neho s postele, alebo len tak spoza rohu. Potom sa naháňajú, váľajú sa, búchajú do dverí, obhrýzajú sa. No proste drsní chlapci. Tiež neviem, či mám zasiahnuť a ako mám zasiahnuť. Vždy vyobzerám malého, či neutrpel nejakú telesnú újmu, ale nič som nenašla. Ani pritom nemravčí ani inak neprejavuje nespokojnosť, takže neviem. :-( Tiež by som potrebovala poradiť. :cat29:
Obrázok používateľa
Catlin
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2009 16:07
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod ninca 27.9.2010 10:24

no ja kolkokrat tiey vzbehnem bo mala vresti, ale odi sa len tak gniavia,kopu hryzu...no zatial nic vaznejsie....obcas daka rozkopnuta brada
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod viki999 30.9.2010 11:49

No, našťastie sme ešte zranenie nemali, ale obávam sa toho. Možno je to aj preto, že mačička je v párení a kocúrik nevie ako na ňu . . . Neviem si predstaviť čo sa im odohráva v hlavičkách.
viki999
Nováčik
Nováčik

Založený: 27.9.2010 0:05

Reklamy

Odoslaťod ninca 30.9.2010 11:52

pri sexualnom akte maciek je hryzenie ok :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod katarína 3.10.2010 18:35

macky sa tak hrajú , že sa akokeby bijú ...aj moja matylduška pri tom niekedy vrieska. teraz sa mi Matylda hára a Samko kastrovaný kocur sa o nieoč snaží...on síce asi vie čo má robiť ale nevie ako ďalej.Tak k nej pride pozerá jej na krk , na to sa na nu vrhne zahryzne sa jej do krku ...a ona vreští ...ale nevreští kvôli tomu že sa bojí...takže nemala by som strach , Pokiaľ sa mačky znášajú tak sa hrajú, pozor by som dávala u maciek ktoré si nesadli alebo sa nemajú radi ...to môže byť nebezpečné
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.12.2008 19:21

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 28.11.2010 20:36

Aj ja som kedysi nevedela rozoznať kedy je to hra a kedy je to boj. Bili sa prakticky asi pol roka v kuse, ale teraz sa to už akosi ustálilo a sú kamaráti, veď napokon aj tak im nič iné nezostáva :-D
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

• Reklamy
fb