• Reklamy

spravny cas na kastraciu

len tak o mickách...
  • Reklamy

spravny cas na kastraciu

Odoslaťod danielocka 3.11.2010 15:40

Ahojte, hladala som nieco k mojej otazke, ale nepodarilo sa mi najst nic co by mi pomohlo :( moja macicka bude mat o par dni 5 mesiacov a ja neviem kedy je spravny cas na sterilizaciu. chcem to stihnut este pred rujou. na internete som sa docitala ze idealna je kastracia v zimnom obdobi okolo 5-6 mesiaca.nie je to este skoro??? naposledy ked som bola u veterinara nepovedal mi nic blizsie, len ze ked budem chciet prist dat ju vykastrovat tak mam..ale ja vobec neviem kedy asi :-/ prosim poradte mi.
Dakujem
Obrázok používateľa
danielocka
mačiatko
mačiatko

Založený: 31.8.2010 17:54
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Meno Priezvisko

Reklamy

Re: spravny cas na kastraciu

Odoslaťod Catlin 3.11.2010 16:15

No podľa mňa je to priskoro. Teda také informácie som dostala, že v tomto veku ešte nemá ukončený vývoj a prináša to komplikácie, hlavne na močových cestách.Takže neviem. V zmluve, ktorú sme dostali pri kúpe nášho kocúrika je aj podmienka kastrácie vo veku jeden až jeden a pol roka. Asi je teda lepšie počkať. :cica2:
Obrázok používateľa
Catlin
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2009 16:07

Reklamy

Odoslaťod maciakba 3.11.2010 17:14

urcite az vtedy ak uz bude mat prvu ruju za sebou, ten jeden rok zivota je asi idealne...
Obrázok používateľa
maciakba
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.1.2008 22:47
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod danielocka 3.11.2010 17:26

hmmm..no ja som sa jej prave chcela vyhnut :( myslim tej ruji lebo som pocula ze macicka vtedy dost trpi :( a ze je dost nezensitelna
Obrázok používateľa
danielocka
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod Misinka 4.11.2010 8:34

Moja cica mala prvú ruju keď mala 10 mesiacov. Bolo to úplne v pohode, občas mňaukala a vystrkovala zadoček, ale vôbec to nebolo neznesiteľné. V noci bola ticho. Keď jej ruja po 3 dňoch skončila objednala som ju vetovi na zákrok, a odvtedy je v pohode. Kastráciu zvládla výborne. :cica:
Obrázok používateľa
Misinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 29.9.2008 13:04
Skutočné meno: Miriam Chrvalová

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 4.11.2010 9:11

Ja som teda macicku nechala vykastrovat velmi skoro.

Je to Mainska myvalia, ale nik jej nepovedal, ze ma s rujou cakat aspon do roka a pol :rolleyes:
Prvu ruju (zaroven aj poslednu) mala v necelych piatich mesiacoch. A skutocne to bolo neznesitelne, hlavne pre nu :-/ Stracala srst, nejedla, znackovala, kricala, hryzla, ked sme ju chytili... proste sa to nedalo vydrzat a nebodaj cakat aspon do roka :-(

Veterinar povedal, ze u maciciek nie je problem so skorsou kastraciou, akurat mainke mozno ostane detska tvaricka. Dokonca ju kastroval pocas ruje, co vraj tiez nie je problem (macicka akurat moze pocas operacie trosku viac krvacat).

Ja si myslim, ze ked bude mat tych 7 mesiacov, mozete ju dat vykastrovat.
Alebo sa o tom poradte este s nejakym inym vetom.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod ninca 4.11.2010 10:53

...veru, kolko ludi tolko nazorov, v tejto oblasti sa dost lisia aj nazory odbornikov vetov. U maciciek myslim skorsia kastracia nieje az taky problem ako u kocurikov, prave kvoli spominanym mocovym cestam. My sme s kocurom vydrzali do 1 a pol roka....a macicka kvoli pruhu bola rezana 8 tyzdnova, tak sme vyriesili aj sterilizaciu jednym supom, vet v cechahc, co to robil v tom nevidel problem, sam to dokonca navrhol a ved tu na svk postup schvalil. Macina ma 2 rocky a problemy nemame /tuk tuk/ akurat je vecne decko :D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Anjika 4.11.2010 21:40

Moja Miňa posledné dni sa viac obtiera, no neviem, či už má ruju, alebo je tam iná príčina, aj je spoločenskejšia ako predtým. Má asi pol roka, presne neviem, je to najdúch. Treba skutočne, aby bola hladná pred kastráciou? Veď aj pouličné mačky sa sterilizujú a určite nie sú nalačno - totiž aby vošli do klietky, treba ich nalákať na jedlo a možno aj pri kontajnoroch niečo papali. A ak sa kastrácia nevykoná, naozaj to ublíži zdraviu mačičky?
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.9.2010 18:24
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 4.11.2010 22:00

Anjika, pred operáciou by mačka jesť nemala (rovnako ako ľudia), môže dôjsť k uduseniu zvratkami počas operácie.

A mačička, ktorá nie je chovná, by mala byť sterilizovaná. Ako som Vám už písala v mailoch, nekastrovaná mačka trpí, hrozí jej zápal až rakovina maternice či mliečnych žliaz. V bytových podmienkach mávajú mačky aj nepretržitú ruju (ak nie sú nakryté) a to by ste isto nechceli svojej mačke spraviť...v neposlednej rade ani sebe :D

Počkajte ešte mesiac-dva a potom s ňou choďte na sterilizáciu. Zbytočne u nej neriskujte všetky komplikácie spojené s rujami.

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod JancaB 4.11.2010 22:18

U nás v ordinácii sa striedajú 3 vetovia a všetci zdieľajú názor, že od 6.mesiacov čím skôr tým lepšie (hovorím o kocúroch). Ešte predtým ako začnú značkovať. Vôbec na močové cesty nemá vplyv či je skôr alebo neskôr kastrovaný, dôležité je správne stravovanie. Nie je dokázané že kocúri kastrovaní skôr by nemali rovnaké problémy aj v prípade keby sa s kastráciou počkalo. Ja viem že čo vet to názor, ale aj niektoré CHS predávajú mačiatka priamo kastrované. Kamarátka to preberala s viacerými lekármi na klinike v inom meste a bolo jej vysvetlené, že kocúr v šiestich mesiacoch je pohlavne dospelý. Ak má riadne zostúpené vajká, tak nie je dôvod čakať až do značkovania a keďže sa hormóny vyplavujú postupne tak sa stále kocúr aj tých pár mesiacov po zákroku ešte vyvíja. No neviem ale mňa názor dokopy šiestich lekárov celkom presvedčil. A keď pri prehliadke prehmatal aj tam, tak až zjojkol že sú riadne vyvinutí :cerveny:
Ja som tiež chcela čakať ešte pár mesiacov, ale Buco máva každý večer také harašenie, že neviem neviem či nepôjdeme o pár týždňov.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod danielocka 4.11.2010 22:25

u kocurikov po 6 mesiaci? hmm..a u maciciek je to potom ako? a dakujem velmi pekne za vsetky nazory a rady :)
Obrázok používateľa
danielocka
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod Anjika 4.11.2010 22:33

A nemôže sa napapať aspoň trochu? Keď bude veľmi hladná, tak ohluchnem. :cat39:
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.9.2010 18:24
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 4.11.2010 22:36

Anjika, 12 hodín pred kastráciou by nemala už vôbec jesť. Ako je to s vodou si nie som celkom istá, lebo som počula od vetov názor, že nesmie piť 4hod pred operáciou, iní vraveli, že môže bez problémov.

Nedávajte jej jesť nič, nejako to prežijete. Nestojí to za tie problémy, čo kvôli tomu môžu vzniknúť

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod JancaB 5.11.2010 0:06

Nám bolo povedané: že granulky naposledy večer pred dňom zákroku, potom už žiadna strava ale vodičku že môžu. A najlepšie ak sa mačička pred odchodom k vetovi vyciká, čo samozrejme veľmi neovplyvníme :)
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod Baska818 11.11.2010 13:09

No tak my už sme po, absolvovali sme to 4.11, na stehy ideme v sobotu.... Mačička bude mať 17.11 rok. Tiež inak, koľko ľudí toľko názorov, konzultovala som túto moju voľbu s viacerými ľuďmi- chovateľka, veťovia, kamošky...... Jedna vraví že po 6 tich mesiacoch už kedykoľvek, iní zasa že čím neskôr, resp. okolo roka, tým lepšie. Naša už má skoro rok, tak si myslím, že to bolo oki. Ja neviem, či by som svoju cicu nechala kastrovať v 5tich mesiacoch podotýkam ak nemá ruju...... Ja by som si asi počkala, a hneď po ruji že šup :-) Vravím, treba si kuk nejakú literatúru, zavolať na viac veterinárnych kliník a urobiť si vlastný názor :-)
Inak, naša 12hodín pred kastráciou nemala papať (chi samozrejme že konzervu som jej v noci o 1:30 vzala a granule som jej tam ťava nechala, ešte že nie sme granulový :-D ), piť vodičku mohla. Naša to zvládla bravúrne. keď sme ju priniesli takú opitú domov, samozrejme ju nič lepšie nenapadlo ako sa s tým bruchom a v takom stave :-D ísť liepať na škrabadlo....
Ak je micka vymýšľavá odporúčam zložiť :-D My sme skladali dodatočne.
Ranku máme krásnu ani sme negrckali, ďakujeme pánovi Dr. Nemčkovi :-)
Dúfam že som trošku pomohla :-)
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb