• Reklamy

spravny cas na kastraciu

len tak o mickách...
  • Reklamy

Re: spravny cas na kastraciu

Odoslaťod bubleenka 30.11.2010 18:24

Ako dlho vlastne kastrácia trvá? Budem môcť byť pri tom? A ako dlho sa kocúrik zotavuje? Naši dvaja krpci majú síce ešte len dva mesiace, ale musím sa na to psychicky pripraviť :) a aj finančne - apropo, koľko to stojí? Aby som sa vedela nachystať.. Ak sa toto už niekde rozoberalo, tak sorik za spam..
Obrázok používateľa
bubleenka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 11.12.2009 10:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod ninca 30.11.2010 18:30

cely zakrok trva cca 10-15 minut. vacsina vetov ani nesije, urobia sa dve dierky a cez tie sa vajka vytlacia, ako kostka zo slivky naprikad :-D potom sa len spravi cvak a je to :-D Kocurika mas naspat v naruci o chvilku s oholenymi vajkami. Dostane injekciu s antibiotikami, aby sa vo vajach nespravil zapal a je to. Kocur sa preberie este u veta, po prebudzacke, ovsem bude este otapeny, zalezi od bojovmosti a sily organizmu...nas spal do dalsieho rana, nasa fenka o hodinu po narocnej operacii chodila po byte ako keby sa nechumelilo.....je to ako u ludi, kazdy to zvlada inak, moue sa povrackat, pocikat.....
ale zakrok je to fakt jednoduchy, rychly a bezpcny. Anesteza naozaj slaba...kratka....
cena cca 30 eur
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod monika.z 30.11.2010 20:20

ahojte, my ideme davat kulky von zajtra o 17.00, a tiež viem tolko ža papat ma naposledy dnes vecer ale s tou vodickou to vobec neviem, dufam ze aspon pit moze :-) a hlavne dufam ze vsetko bude ok, lebo neviem ako to ja cele prazijem. na druhy den po zakroku s nim ostanem doma aby sa zotavil a aby som ho mala pod dohladom :-D , držte nam prsty aby sa vsetko podarilo.......
Obrázok používateľa
monika.z
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 12.7.2010 14:27

Reklamy

Odoslaťod Timča 1.12.2010 15:48

Môj veterinár mi povedal, že kastráciu odporúča až po 8 mesiaci, môj maznák má teraz 8,5, avšak viacerí chovatelia britiek s ktorými som sa rozprávala mi odporúčali počkať aspoň do roka, aby sa mu vyvynula hlavička - chcela by som vedieť aký máte na to názor. Max už ale začal značkovať - stalo sa to síce zatiaľ iba raz a na druhý deň sa tváril ako by sa nič nestalo :cat16: - ale napriek tomu sa bojím, že ak to "zanedbám" a pôjdem na kastráciu povedzme čo i len o pár mesiacov neskôr - že už s tým neprestane. :-/ Viete mi poradiť ako sa rozhodnúť?
Obrázok používateľa
Timča
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 10.10.2010 18:45

Reklamy

Odoslaťod monika.z 1.12.2010 16:14

Mne môj Kubko ma taktiež 8,5 mesiaca a zda sa mi že značkoval len do WCka ale stale nadranom začal spievat a privolavat mačky, je to dost neprijemne ked sa nevyspite tyžden :ikillyou: včera som s nim zašla k vetosovi a nech sa mu pozrie na tie jeho kulky ci ich uz ma dost velke, lebo mne sa zda že su uz dost velke a povedal ze uz može ist na kastraciu. a tym ze nie je vykatrovany a pracuju uz jeho hormony tak sa aj on zbytocne trapi, a nezneme ho este dalej trapit :-)
aj ja som od pocula viac nazorov ze okolo roka a niektory hovoria ze moze aj skor, ja co poznam ludi ktory maju tiez britov tak ze po tom 8 mesiaci kludne moze ist na tu kastraciu, to je len na vas ako sa rozhodnete ale podla mna zvieratko netreba zbytocne trapit. moj sem tam chodi aj von na dvor ked sme u rodicov na dedine a nechcela by som aby nam zacal nahanat mačky a niekde sa pobil alebo sa nevratil :-(
Obrázok používateľa
monika.z
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod bubleenka 1.12.2010 22:36

Ninca, ďakujem :) dozvedela som sa všetko, čo som potrebovala vedieť :)
Obrázok používateľa
bubleenka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 11.12.2009 10:24

Reklamy

Odoslaťod Timča 2.12.2010 23:00

Aj ja som dnes bola u vetoša, tak oficiálne je Maxík "dospelý" - o svoje mužstvo by mal prísť budúci týždeň - mám z toho nenormálne mindráky :smutny: , bojím ako to ten môj miláčik zvládne (asi z toho budem viac vystresovaná ako on). Stále som na pochybách či je už ten správny čas :?:
Obrázok používateľa
Timča
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 10.10.2010 18:45

Reklamy

Odoslaťod monika.z 3.12.2010 3:17

ľudia,moj drobec po kastracii hnačkuje. noci bol asi tak tri krat cikat a uz potom pocas dna som si to akosi nevsimla, u asi 5 krat mal taku hnačkovitejsiu stolicu :-( nemoze mi niekto povedat co to znamena?
Obrázok používateľa
monika.z
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Ironlady 3.12.2010 3:20

ahoj, podľa mňa to môže byť z momentálneho stresu
Ironlady
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 23.5.2010 23:30
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb