• Reklamy

Perzský kocúrik

len tak o mickách...
  • Reklamy

Perzský kocúrik

Odoslaťod sonickaa 23.11.2010 15:19

Ahojte, na túto stránku som sa zaregistrovala pretože za pár dní ku mne a k mojmu priatelovi domov pribudne nový člen - malý perzský kocúrik Max. Chcela by som sa spýtať kto má s týmto druhom mačky nejaké skúsenosti, či vaša mačička vypúšťa vela chlpov, či robí velku zlotu(škrabanie,hryzenie nabytku), či chodí spravne na WC-ko a tak. Neskor sem pridam aj jeho fotku, ked sa s týmto portalom lepšie zoznamim:-)
Obrázok používateľa
sonickaa
Nováčik
Nováčik

Založený: 14.11.2010 21:57
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Perzský kocúrik

Odoslaťod Marusska83 25.11.2010 17:47

Gratulujem ti k micke Sonička.Ja mám tiež peržana a sú božský.Ono je ťažké radiť pretože každá micka je iná osobnosť,jedna má rada to iná zas ono.
Náš od kedy sme ho doniesli domov akoby vedel kde treba cikať a z používaním wc nemal a nemá problém.Sú to inteligentné stvoreniatka ktoré reagujú aj na najmenšiu zmenu.Možno si niekedy povieš nie u nás sa nič nemenilo a stačí že presunieš stôl na iné miesto a micka môže reagovať tak že ti začne štrajkovať :-D a cika alebo kaka mimo wc.
Musíš sa naučiť z ňou žiť,dýchať, milovať ju a vtedy pochopíš veľa vecí.Je to ako komunikácia medzi matkou a nemým dieťaťom,ona ti nepovie nič len bude naznačovať a ty ju pochopíš.Spoznáte jedna druhú a to je to najkrajšie na vzťahu medzi majiteľom a zvieratkom aké silné putá sa vytvárajú a bez slov akoby sme si čítali myšlienky. :1l0:
Niekedy mám pocit že mi Micky rozumie všetko stačí že myknem hlavou a naznačím mu a už je tam kde chcem aby bol.No nieje to vždy takto.Mačka sa nikdy celkom nepodriadi človeku.Náš keď chce, počúvne na slovo aj pohladiť sa dá aj si pýta pohladenie,ale keď nemá momentálne náladu dokáže biť ako šelma :cat22: hryzie,syčí a niekedy sa nadurdí ako starý chlap a urazený odíde preč pretože jeho veličenstvo nemá náladu na svojho pána. :-D
Česanie priam neznáša ale nájdeš si spôsob ako na ňu len česať,česať a česať aby sa nerobili dredy a aby si nemala celý byt ako po návšteve Perinbaby :D
Náš plzne hlavne na jar a v jeseni keď sa mení srsť.Neviem ako je to s kúpaním ale ja v zime môjho nekupem vôbec a v lete dva krát, viac nie.Micka sa umýva sama.
Pre dlhosrstú micku je dobré podávať aj pastu alebo vankúšiky na uľahčenie trávenia chlpov aby lepšie prešli cez bruško a vyšli von a nerobili problém,ináč by ti micka mohla vracať tie chlpy.
No a škrabadla? u nás sú škrabadlá stena a drevený obklad na chodbe,jeho škrabadlá sa mu nelúbili tak sme mu to dali na stenu a tam škriabe.Zo začiatku škriabal aj kreslo ale dostal asi dva krát novinami po riťke také cvičnú a klop klop neškriabe.No aspoň si myslím lebo keď som doma neškriabe a čo robí keď je sám tak to je vo hviezdach :jaziram:
Prajem vám veľa spoločných rokov aby ste nikdy neoľutovali deň keď ste si vzali maličkú a najkrajšou odmenou pre teba Soni bude keď ti ľahne na nohy začne priasť a slastne zaspinká pri paničke. :cat48:
Ja svojho fešáka zbožňujem celým svojím srdcom a on mi to opätuje stačí že na mňa hodí ten svoj nevinný kukuč a som namäko :hearth: :bye:
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 27.11.2010 12:30

Sonička neberieš toho kocúrika náhodou y Nitri?Nejak mi je povedomí fešák,žeby to bol odchovanec našej Známej?Je nádherný. :cat38:
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 27.11.2010 16:26

Marusska83 napísal:Sonička neberieš toho kocúrika náhodou y Nitri?Nejak mi je povedomí fešák,žeby to bol odchovanec našej Známej?Je nádherný. :cat38:

náhodou si ho Sonička berie z nitry :-D
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 27.11.2010 16:30

:D Kikuš ja som si myslela že to je tvoj chovanec je nádherný a odchovaný z láskou. :-) Verím že Sonička sa o neho dobre postará.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod sonickaa 28.11.2010 13:05

Maruska dakujem ti za odpoved, si zlata ze si mi tak pekne popisala co a ako. Ano kocurika si beriem od kiky, uz sa nanho strasne tesim, normalne pocitam dni kolko este ostava a bude u nas. Inak aj moj priatel uz pocita dni a dost casto sa pozera na jeho fotku, len si to nechce velmi priznat :-D dufam ze sa mu bude u nas pacit ale myslim si ze ano lebo mu zabezpecime domov plny lasky. Ja zvieratka milujem a do tohto maleho fesaka som sa zamilovala na prvy pohlad :1l0: Akurat vcera sme boli v BA a mna s mamou chytila nakupna mania tak sme behali po vsetkych zverimexoch a veru maxovi sa jeho vybava poriadne rozrasta, uz len cakame na skrabkadlo a pelech z netu. Dufam ze z neho nespravime takeho maleho rozmaznaneho kocurika :-D
Obrázok používateľa
sonickaa
Nováčik
Nováčik

Založený: 14.11.2010 21:57

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 28.11.2010 20:29

sonickaa napísal:Maruska dakujem ti za odpoved, si zlata ze si mi tak pekne popisala co a ako. Ano kocurika si beriem od kiky, uz sa nanho strasne tesim, normalne pocitam dni kolko este ostava a bude u nas. Inak aj moj priatel uz pocita dni a dost casto sa pozera na jeho fotku, len si to nechce velmi priznat :-D dufam ze sa mu bude u nas pacit ale myslim si ze ano lebo mu zabezpecime domov plny lasky. Ja zvieratka milujem a do tohto maleho fesaka som sa zamilovala na prvy pohlad :1l0: Akurat vcera sme boli v BA a mna s mamou chytila nakupna mania tak sme behali po vsetkych zverimexoch a veru maxovi sa jeho vybava poriadne rozrasta, uz len cakame na skrabkadlo a pelech z netu. Dufam ze z neho nespravime takeho maleho rozmaznaneho kocurika :-D

Náš kocúr je strašne rozmaznaný a veľakrát sa stane že sa neskutočne urazí keď mu niečo nedovolíme. Je to taký hnusák :-) Myslím si, že zvieratá potrebujú hlavne veľa lásky a Maxíkovi sa bude u vás páčiť, veď na prvý pohľad ste mu boli obaja sympatický, bol to pekný pohľad :1l0:
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb