• Reklamy

neposlušná mačka v noci

len tak o mickách...
  • Reklamy

neposlušná mačka v noci

Odoslaťod Anjika 12.12.2010 10:32

Moja 8mesačná mačka má v noci novú módu. Lezenie do výšok. To je pre ňu prirodzené, lenže ja sa vždy zobudím, keď sa mi štverá po nábytku. Prípadne rada vyťahuje veci zo šuflíkov. Keď ju dám do predsiene a zavriem dvere, tak nervačí, to zobudí otca a znova ju mám v izbe. Kuca paca na zadok, ktoré je vraj nie dobré, lebo mačka potom dostane strach, vôbec nepomáha. Miňa si z toho nič nerobí. Dokonca niekedy mám dojem, že to berie ako hru. Keď ju ostriekam vodou, olíže sa (príúpadne ju utriem uterákom) a veselo buntoší ďalej. Keď jej vyhrožujem ukazovákom, tak na ten prst zaútočí. Granulky jej rozhodne nedám, lebo si bude myslieť, že sa tak správať má. Tak čo poradíte? Ja neviem, či to má vrodené v povahe, alebo sa to zlepší po sterilizácii. Cez deň sa jej venujem dosať - teda pokiaľ nespí. Alebo ju mám zase ja preventívne budiť cez deň? Len ona nebude vedieť, prečo to robím. :taktotosity: :8: :cat23:
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.9.2010 18:24
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: neposlušná mačka v noci

Odoslaťod Anjika 12.12.2010 10:34

Dodatok - keď ju chytím a dám preč z police, tak hryzie a škriabe jedna radosť
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod ninca 12.12.2010 12:47

Ahoj, macicka je oredovsetkym nocny tvor, vnoci lovi, v noci je aktivna. Kedze my ludia sme zvyknuti v nocinspat, nedokazeme byt pre macinku nikdy plnohodnotnym partnerom. My sme mali ten isty problem, a vyriesili sme ho kupou druhej maciny. Dvere donspalne sme si pekne zavreli a macicky sa vnoci hraju spolu, a nam daju pokoj,takze odporucam. Pokial mas kocurika, trosku ho ukludni aj kastracia
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Anjika 12.12.2010 13:45

Ja som rada, že vôbec jednu mačku mi doma dovolili. Iné riešenie neexistuje?
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod ninca 12.12.2010 16:08

No, pokial si si obhajila jednu, podla mna si vyargumentujes aj druhu, no nepises cinide o kocura alebo macku?! Ako som pisala kocur zvycajne ked pohlavne dospeje, najma po nociach spieva a vola samicky, pomoze kastracia. Ak mas macicku, ta sa moze zvkastne spravat v case ruje,co moze byt od pohlavnej dospelosti cca 6 mesiacov s malymi niekolkodnovymi prestavkami takmer nonstop, pokial macicka nieje urcena na cho, radim sterilizaciu. Pockaj si aj na dalsie prispevky a rady, ale u nas druha macka v spojeni s kastraciou zabrala sto percentne! Neviem kolko mas rokov a nakolko si musela rodicov prehovarat na prvu macinku, ale podla mna ked dovolili jednu, dovolia aj druhu. Nasi aj ked mam uz vlastnu domacnost boli vyjaveni , teda hlavne mama, uz z nasho prveho mocura a ked sme prinieslo macicku, bola mama na pokraji zrutenia, ale teraz lubia oboch, momentalne prerabame tak ich strazia u nich doma, a kazdemu co ma len jednu macku vravia, ze je lepsie mat teda dve....hahahaha
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Anjika 12.12.2010 16:32

je to mačka - predsa o tom píšem v prvom príspevku
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod ninca 12.12.2010 19:19

Prepac, macku beriem ako zivocisny druh, pozeram ze ma 8 mesiacov, neviem o ake ide plemeno, ale vo vseobecnosti macicky zacinaju byt pohlavne aktivne cca v 6 mesiacoch, takze predpokladam, ze ani u tvojej tomu nieje inak! Preto ti odporucam sterilizaciu, ktorou macicke ulahcis zivot, a predides roznym problemom, ktore by mohli nastat opakovanou rujou a nepripustenim macinky. Macicke je taktiez potrebne zabezpecit dostatok podnetov na rozvijanie fyzickej aj dusevnej aktivity, takze skrabadla, macaci strom, rozne logicke hracky....
Napisa ako si dopadla, ci sa nieco zlepsilo.
Viac ti ani ja , a myslim ani nikto na tomto fore poradit nebude vediet, nocna aktivita je u macicky uplne prirodzena
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod galthea 12.12.2010 21:37

tak, naša sa po sterilizácii úplne skľudnila. a celkom pomáha ju večer zmoriť nejakou hrou, to potom naši obaja spia ako zabití:)
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

Odoslaťod Anjika 12.12.2010 22:15

Aj ona - ale iba do tretej a potom jej riadne :befucking: :taktotosity:
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod bubleenka 12.12.2010 23:27

Môj Kathuško si vedel sám otvoriť dvere, skočil po kľučke - a bolo! Dúfam, že títo malí krpci čo mám, to nebudú robiť... :D
Obrázok používateľa
bubleenka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 11.12.2009 10:24

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb