• Reklamy

nadácia v Ostrave

len tak o mickách...
  • Reklamy

nadácia v Ostrave

Odoslaťod catca 10.1.2011 23:19

Pár dní po Novom roku som v Ostrave našla na ulici plačúcu mačičku. Bola špinavá a hladná. Z obchodu som rýchlo doniesla kapsičku (nekamenujte ma, nebolo to nič špičkové, lebo to v obyčajne samoške nemali). Hltavo zožrala kapsičkua a keď som odchádzala, vydala sa za mnou. Mňaukala a s chvostíkom hore sa nechcela odo mňa odtrhnúť. Bolo rozhodnuté, zobrala som slečinku pod pazuchu a odniesla domov k otcovi. Dostala vodu a varené hovädzie. Priadla a maznala sa, potom si vybrala jednu peknú stoličku s vankúšikom v kuchyni a spokojne zaspala. Zavola som do útulku - nadácie, ktorý prevádzkuje veterinárna nemocnica a porozprávala im príbeh nalezenca. "Přijďte, samozřejmě se postaráme, místo máme.", bola odpoveď. V krabici som slečinku odviezla do krásnej, dobre vybavenej nemocnice v Porube, kde sa jej ujali hneď tri mladé dámy. Vyčistili ušká, dostala tabletku na odčervenie a bola zaočkovaná. Potom ju pradúcu odniesli do suterénu, kde sa v teple starajú o nalezencov, často aj ťažko postihnuté zvieratká. Ošetria, operujú, často aj ťažké prípady a hľadajú nových páničkov. Pre všetky tieto opustené mačičky a psíkov som venovala nadácii aj peniažky, aby aj iné zvieratká mohli dostať kvalitné veterinárne ošatrenie, krmivo a možno prvú hračku v živote. Na druhý deň som na webe nadácie našla pekné rozprávanie o Sisinke /(tak moju slečinku pomenovali). Bola zdravá, ošetrena a čakala na svojho pána či paničku. O pár dní neskôr som na webe našla Sisinku už medzi "umiestnenými zvieratkami". Prajem jej krásny dlhý život. A ďakujem. Nový rok sa pre nás dve začal krásne.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 4

Reklamy

Re: nadácia v Ostrave

Odoslaťod kbslnecnica 12.1.2011 18:54

catca napísal:Pár dní po Novom roku som v Ostrave našla na ulici plačúcu mačičku. Bola špinavá a hladná. Z obchodu som rýchlo doniesla kapsičku (nekamenujte ma, nebolo to nič špičkové, lebo to v obyčajne samoške nemali). Hltavo zožrala kapsičkua a keď som odchádzala, vydala sa za mnou. Mňaukala a s chvostíkom hore sa nechcela odo mňa odtrhnúť. Bolo rozhodnuté, zobrala som slečinku pod pazuchu a odniesla domov k otcovi. Dostala vodu a varené hovädzie. Priadla a maznala sa, potom si vybrala jednu peknú stoličku s vankúšikom v kuchyni a spokojne zaspala. Zavola som do útulku - nadácie, ktorý prevádzkuje veterinárna nemocnica a porozprávala im príbeh nalezenca. "Přijďte, samozřejmě se postaráme, místo máme.", bola odpoveď. V krabici som slečinku odviezla do krásnej, dobre vybavenej nemocnice v Porube, kde sa jej ujali hneď tri mladé dámy. Vyčistili ušká, dostala tabletku na odčervenie a bola zaočkovaná. Potom ju pradúcu odniesli do suterénu, kde sa v teple starajú o nalezencov, často aj ťažko postihnuté zvieratká. Ošetria, operujú, často aj ťažké prípady a hľadajú nových páničkov. Pre všetky tieto opustené mačičky a psíkov som venovala nadácii aj peniažky, aby aj iné zvieratká mohli dostať kvalitné veterinárne ošatrenie, krmivo a možno prvú hračku v živote. Na druhý deň som na webe nadácie našla pekné rozprávanie o Sisinke /(tak moju slečinku pomenovali). Bola zdravá, ošetrena a čakala na svojho pána či paničku. O pár dní neskôr som na webe našla Sisinku už medzi "umiestnenými zvieratkami". Prajem jej krásny dlhý život. A ďakujem. Nový rok sa pre nás dve začal krásne.

To bolo od teba veľmi pekné.
Ja tiež beriem domov každú opustenú cicu, ktorá sa na mňa tak nesmelo díva.
Teraz ich máme doma asi osem.Samozrejme sú vonku, ale majú svoje miesto v garáži a pravidelnú stravu.
Neviem prečo ale nejako neverím na útulky.
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod Misinka 14.1.2011 14:35

Krásny príbeh, jeho čítanie mi pohladilo srdce a vyčarilo šťastný úsmev na tvári :-) Želám veľa šťastia Vám aj mačičke.
Obrázok používateľa
Misinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 29.9.2008 13:04
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Miriam Chrvalová

Reklamy

Odoslaťod ivanya 19.1.2011 19:05

Mozem len dodat, ze vdaka bohu ze existuju ludia, ktorym osud zvieratiek nie je lahostajny. Bodaj by ich bolo este viac :cat36:
@catca a vsetci co ste alebo chcete pomoct - velmi si vas vazim :hearth:
Dafnne, SK, Bri a, *30.6.2009
Obrázok používateľa
ivanya
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.9.2009 19:31

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb