• Reklamy

Môj "žiarlivý" kocúrik :-)

len tak o mickách...
  • Reklamy

Môj "žiarlivý" kocúrik :-)

Odoslaťod Tifani 20.2.2011 19:46

Ahojte mačičkári, neviem, či ste sa stretli s takým správaním mačičky ako ja, práve preto píšem. Mám kocúrika, je to moje prvé domáce zvieratko vôbec, nevymenila by som ho za nič na svete, veľmi mi pomáha zvládať stres z práce a neĺutujem, že som sa preň rozhodla. Je to strašný huncút, mám ho od mačiatka, teraz bude mať 7 mesiacov. Háčik je v tom, že keď som s ním sama, tak si ma ani nevšíma, keď sa s ním chcem trocha pohrať, tak sa mu veľmi nechce, viem, že mačičky sú temperamentné a sami sa rozhodujú, čo a kedy budú robiť, tak ho radšej nechám.Avšak akonáhle sa ku mne priateľ priblíži, hned by sa chcel maznať, až sa čudujem..Momentálne je priateľ v zahraničí, a keď mi zavolá, kocúrik strašne zmení svoje správanie, hneď je pri mne, búcha ma hlavičkou a olizuje....nemôžem ani poriadne telefonovať.....je možné, že je "žiarlivý" ? Prečo si práve vtedy vynucuje moju pozornosť? Keď dotelefonujem, zase je to postarom, akoby som ani nebola. Ale v noci mi stále spí nad hlavou a strašne rád si po mne vykladá svoje labky:-) No proste úžasné stvorenie, a niekedy aj dosť komplikované:-)
Tifani
Nováčik
Nováčik

Založený: 26.9.2010 20:51
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Môj "žiarlivý" kocúrik :-)

Odoslaťod Felia 20.2.2011 20:04

Každá mačička je iná. Máš to ako u ľudí. Tvojmu kocúrikovi sa asi nepáči, že by si mohla patriť aj niekomu inému okrem neho..chce ťa mať len pre seba.. :-)
Felia
mačiatko
mačiatko

Založený: 25.7.2010 15:05
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Catlin 21.2.2011 10:27

Toto je pre mňa trošku smiešna téma, lebo taký prípad mám doma.
Náš starší kocúrik bol taký odľud až dovtedy, kým ku nám neprišiel nový člen, tiež kocúrik.
Odvtedy je náš Maťko prítulný, vyžaduje pozornosť pre seba, niekedy nervózne mňauči, keď ho hladkáme a ten mladší Baško sa priblíži. Akoby mu hovoril, toto sú moji ľudia tak sa sem nepchaj.
Malý je veľmi prítulný a nežiarli, ale veľký je žiarlivec. To je jasné. :-D
Obrázok používateľa
Catlin
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2009 16:07

Reklamy

Odoslaťod catca 21.2.2011 15:20

Mala som takéhoto žiarlivého kocúra, bol nekastrovaný a ten bol dokonca agresívny, ak mal pocit, že som mu "neverná". Odporúčam kastrovať, potom sa tieto samčie prejavy zvyknú upraviť. Hoci poznám aj žiarlivé mačacie slečny. Držím palce.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 21.2.2011 16:27

Poznáte porekadlo?Kto nežiarli nemiluje? :D môj milostiví pán začal žiarliť až po kastrácii.Je pravda že kastráciou sa mení povaha kocúra,aj u nás sa zmenila.Micky asi tri mesiace po kastrácii začal robiť žiarlivostné scény a to hlavne večer.Keď ideme spať neznesie aby pri mne ležal manžel pretože zježí chvost ako páv a začne na neho syčať a jačať akoby mu naznačoval padaj z postele tu je moja žena.Pokiaľ je na posteli so mnou syn nevadí mu to príde k nám a spokojne sa uloží a hajinká s nami.A to že po večeroch má orgie pán kocúr na mojích nohách o tom ani nevravím.Proste láska je láska a ak sa náhodou chce hrať na schovávačku a ja ho ignorujem a venujem sa manželovi vrieska a dobiedza a skáče do nôh len aby som si ho všimla že je tam a on je prvoradý.Môj malý rozmaznaný žiarlivec. :iloveyou:
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 21.2.2011 16:49

náš kocúr to tiež robí, pokiaľ mažel nie je doma ani na mňa nepozrie, akonáhle sme doma všetci tak sa ku mne túli, chce na mne spať.... a keď ho mám v posteli tak pradie jak divý, najlepšie je na tom to, že ak je manžel na služobke tak okolo spálne ani nejde, nieto aby som mnou ešte spal :-D
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb